وضعیت کرونا در تهران

تمامی مناطق تهران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند

تاریخ انتشار : 20 مرداد 1399کد مطلب : 42294زمان مطالعه : 2 دقیقه
با گذشت یک ماه از رشد آمار جانباختگان به کرونا و اعمال محدودیت های سخت تر برای کنترل این بحران هنوز اغلب شهرستان های تهران در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند.

فارس:پس از گذشت بیش از یک ماه از رشد دوباره آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا و اعمال محدودیت های سخت تر و اجباری شدن استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سرپوشیده، در روزهای اخیر شاهد کاهش نسبی آمار جانباختگان و مبتلایان هستیم. 

این کاهش آماری در حالی است که هنوز بسیاری از استان های کشور در وضعیت پرخطر و بسیار پرخطر قرار دارند. 

تهران نیز از جمله استان هایی است که در وضعیت بسیار پرخطر قرار داشته و از ابتدای مردادماه تاکنون این وضعیت در اغلب شهرستان های این استان استمرار داشته است.

در حال حاضر براساس اطلاعات به دست آمده از نرم افزار ماسک، نرم افزار مورد تأیید وزارت بهداشت، تهران و تمامی مناطق22گانه آن، به علاوه شهرستان های ری، شمیرانات، اسلامشهر، فیروزکوه، دماوند و ورامین در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر قرار دارند. 

این در حالی است که شهرستان های دماوند و اسلامشهر هفته گذشته در وضعیت کم خطرتری قرار داشته اند! شهرهای رباط کریم، شهریار، ملارد و قرچک نیز تنها شهرستان هایی هستند که وضعیت آن ها نسبت به هفته گذشته بهتر شده است. 

همچنین براساس اطلاعات به دست آمده، شهرستان های پیشوا، شهریار، پاکدشت و قرچک در وضعیت پرخطر و نارنجی قرار داشته و شهرستان های رباط کریم، ملارد، قدس در وضعیت زرد و در خطر متوسط قرار دارند. 

همچنین بهارستان و پردیس تنها شهرستان های با وضعیت سفید در استان هستند. 

با توجه به آمار جانباختگان و مبتلایان و وضعیت شهرستان های استان تهران، به نظر می رسد پس از گذشت یک ماه از شروع محدودیت های اجتماعی برای کنترل شیوع کرونا، این ویروس هنوز در استان جولان می دهد و وضعیت تهران هنوز بسیار خطرناک است و در صورت عدم تدبیر و اتخاذ تصمیمات جدید بعید است که در زمانی نزدیک بتوان شاهد کنترل شیوع کرونا در تهران بود.

انتهای پیام/م

تمامی مناطق تهران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی