آرام جعفری
امروز 22 بهمن همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 22 بهمن متولد یا درگذشتند؟

امروز 22 بهمن همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است و روز تولد هنرمندان یکی از مهم ترین روزها برای هوادارانشان است. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز 22 بهمن متولد شده اند همراه ما باشید.

آرام جعفری

آرام جعفری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 بهمن 1359 در تهران متولد شد.

این هنرمند فعالیت خود را از دوران نوجوانی با تئاتر آغاز کرد و با بازی در سریال زیر آسمان شهر 1 در میان مردم شناخته شد، بعد از آن در سریال های دیگری چون خانه ای در تاریکی، برای آخرین بار، لبه تاریکی، پرواز در حباب، کلانتر، قهوه تلخ و... ایفای نقش کرد.

آرام جعفری

مجید مظفری

مجید مظفری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 بهمن 1329 در تهران متولد شد.

این بازیگر پیشکسوت فعالیت خود را از سال 52 در سینما و 54 در تلویزیون آغاز کرد و سال 70 برای بازی در فیلم مسافران به کارگردانی بهرام بیضایی سیمرغ بلورین جشنواره فجر را از آن خود کرد. سریال روزهای زندگی، تا صبح، معما، انقلاب زیبا، کریم خان زند و... از جمله سریال های آقای بازیگر است. نیکی تنها دختر مجید مظفری است که راه پدرش را در دنیای هنر ادامه می دهد.

مجید مظفری

رضا صفدری

رضا صفدری متولد 22 بهمن 1342 تهیه کننده، مجری و بازیگر صدا وسیمای ایران بود.

او از سال 1360 و در 17 سالگی به عنوان گزارشگر پشتیبان، وارد صدا و سیما شد و در سال 1363 به رادیو رفت و پس از تجربه کار دوبله و گویندگی رادیو، سال 1373 به طور جدی کارش را به عنوان مجری تلویزیون آغاز کرد.

این مجری و تهیه کننده تلویزیون 10 فروردین سال 1390 بر اثر حمله قلبی درگذشت.

رضا صفدری

افسانه چهره آزاد

افسانه چهره آزاد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 بهمن سال 1341 در تهران متولد شد.

این بانوی هنرمند دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذرانده و بازیگری را از سال 1366 با مجموعه سال های بدون خانه آغاز کرد. بازی در مجموعه جمعه تعطیل نیست در کنار علیرضا خمسه نقطه عطفی در کارنامه بازیگری او محسوب میشود.

افسانه چهره آزاد و همسرش

حلیمه سعیدی

حلیمه سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون متولد 1313 بود که در روز 22 بهمن 1400 درگذشت.
این بانوی هنرمند برای اولین بار در سریال روزگار غریب مقابل دوربین رفت و با سریال متهم گریخت در سال 1384 به شهرت رسید. حلیمه سعیدی مادر شهید بزرگوار«رضا لشکری» بود که با شخصیت خاله قیزی، در میان چهره های هنری شناخته می شد. او در طول دوران کاری خود در فیلم و سریال های زیادی به هنرمندی پرداخت و سریال شاهرگ آخرین اثر وی در تلویزیون می باشد.

حلیمه سعیدی روز 22 بهمن در سن 87 ساگی بر اثر سرطان دیده از جهان فرو بست.

حلیمه سعیدی

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 22 بهمن + تصاویر

3.273
این مطلب مفید بود ؟4726
وبگردی