افسانه چهره آزاد

نام اصلی افسانه چهره آزاد چیست ؟

تاریخ انتشار : 3 اسفند 1395کد مطلب : 44846زمان مطالعه : 1 دقیقه
افسانه چهره آزاد با نام اصلی افسانه نعمت ناصر یکی از بازیگران سینمای ایران و نوه رقیه چهره آزاد بازیگر و همسر شاهرخ فروتنیان است.

فامیلی واقعی افسانه چهره آزاد چیست

افسانه چهره آزاد هنرمندی است که در بسیاری از نقش های سینمایی و تلویزیونی خود خوش درخشید. این هنرمند در سریال وضعیت سفید با ایفای نقشی خوب توانست در یادها ماندگار شود . افسانه چهره آزاد بواسطه هنر خانوادگی و همچنین به تشویق مادربزرگش مرحوم رقیه چهره آزاد و حسین کسبیان به بازیگری علاقه مند شد و پس از طی کردن دوره بازیگری در کلاسهای حمید سمندریان وارد عرصه هنر گردید.

بیوگرافی مختصر افسانه چهره آزاد

افسانه چهره آزاد متولد سال 1341 در تهران است. او دوره دو ساله بازیگری را در اداره تئاتر زیر نظر حمید سمندریان گذرانده و فعالیتش را از سال 1366 با مجموعه تلویزیونی «سال های بدون خانه» شروع کرد.
وی در دهه هفتاد، بازی در سینما را در نقش های مکمل آغاز کرد. اما بازی اش در مجموعه تلویزیونی «جمعه تعطیل نیست» به همراهی علیرضا خمسه نقطه عطفی در کارنامه بازیگری اوست.

افسانه چهره آزاد

افسانه چهره آزاد در وضعیت سفید

افسانه چهره آزاد با نام اصلی افسانه نعمت ناصر یکی از بازیگران سینمای ایران و نوه رقیه چهره آزاد بازیگر و همسر شاهرخ فروتنیان بازیگر و طراح صحنه و لباس سینما است.
بازی متفاوت او در نقش کوتاهی در فیلم «بوتیک» او را نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن از هشتمین جشن خانه سینما کرد. او در سال 1384 در نمایش پنجره ها به کارگردانی فرهاد آئیش بازی کرد و مورد توجه واقع شد.

افسانه چهره آزاد

عکسی از افسانه چهره آزاد

نام اصلی افسانه چهره آزاد چیست ؟

426
این مطلب مفید بود ؟215
برگرفته از فردا / م.ف
وبگردی