بهرام رادان
امروز 8 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 8 اردیبهشت

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته هشتمین روز از اردیبهشت ماه هستند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید. ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 8 اردیبهشت آشنا میکنیم.

بهرام رادان

بهرام رادان بازیگر، خواننده و تهیه کننده موسیقی و فیلم کشورمان 8 اردیبهشت 1358 در تهران متولد شد.

بهرام رادان

بهرام رادان بازیگری را با فیلم سینمایی شور عشق آغاز کرد و با بازی در فیلم آواز قو و سنتوری توانست جای پای محکمی در سینما برای خود داشته باشد. او موفق به کسب دو سیمرغ بلورین نقش اول مرد در فیلم های شمعی در باد و سنتوری شده است.

سیمین دانشور

سیمین دانشور نویسنده، مترجم مشهور کشورمان و همسر جلال آل احمد 8 اردیبهشت 1300 در شیراز متولد شد.

سیمین دانشور

وی نخستین زن ایرانی بود که به صورتی حرفه ای در زبان فارسی داستان نوشت.مهم ترین اثر او رمان سووشون است که نثری ساده دارد.

سید نورالدین رضوی

سید نورالدین رضوی سروستانی 21 فروردین 1314 در سروستان متولد شد و از استادان آواز و موسیقی اصیل ایرانی بود.

نورالدین رضوی

نورالدین رضوی سروستانی از 20 سالگی یادگیری موسیقی را در شیراز نزد مشیر معظم افشار آغاز کرد و صدای او برای نخستین بار در سال 1337 از رادیو شیراز پخش شد. این هنرمند سرانجام در 8 اردیبهشت 1379 درگذشت و در حافظیه شیراز در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

احمد نجیب زاده

احمد نجیب زاده فیلمنامه‌نویس و کارگردان کشورمان 29 مهر 1319 در شیراز متولد شد.

احمد نجیب زاده

نجیب زاده در طول فعالیت هنری خود، 76 فیلمنامه سینمایی را در کارنامهٔ خود دارد که از این نظر میان فیلمنامه نویسان ایرانی رکود شکن است. این هنرمند کشورمان در 8 اردیبهشت 1378 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 8 اردیبهشت + عکس

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی