کلاهبرداری تلفنی

هشدار پلیس آگاهی برای پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی

تاریخ انتشار : 21 اسفند 1400کد مطلب : 57901زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در خصوص پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی به شهروندان هشدار داد.

خبرگزاری صدا و سیما:سرهنگ "کامیار چهری" به منظور پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی از شهروندان خواست تا با رعایت نکات زیر از کلاهبرداری جلوگیری کنند.

-فریب کلاهبرداران و افراد سودجو و فرصت طلب که به نام رادیو جوان، شرکت مخابرات و تلفن همراه با شما تماس می‌گیرند را نخورید.

-افراد سودجو و فرصت طلب طی تماس تلفنی به نام رادیو جوان، شرکت مخابرات و تلفن همراه و... با این بهانه که به علت خوش حساب بودن و پرداخت به موقع قبوض به قید قرعه برنده سفر زیارتی به کربلا، مشهد و یا دریافت وجه شده اند، شهروندان را اغفال و اقدام به کلاهبرداری به روش ذیل می‌کنند:

با این عنوان که در صورت عدم پرداخت به موقع مبلغ جزئی از طریق عابر بانک از سوی افراد، سهیمه اختصاص یافته باطل می‌گردد و با این ترفند اشخاص را ترغیب و وادار به حرکت به سمت خود پرداز بانک‌ها نموده و ضمن صحبت با مالباختگان تمرکز ذهنی آنان را بر هم زده و وادار به استفاده از دستگاه عابر بانک می‌کنند.

در این شگرد در مرحله اول به جای اینکه شماره حساب خود را ارائه دهند شماره حساب عتبات عالیات را ارائه و از مالباخته درخواست می‌نمایند تا مبلغ جزئی (چند هزار تومان) به حساب موصوف انتقال دهد بدین شکل موجب جلب اعتماد مالباخته شده و بلافاصله شماره کارت یا حساب خود را مجددا به مالباخته در همان لحظه اعلام داشته و مبلغ مورد نظر را به صورت عدد اعلام و نهایتا موجب انتقال وجه از حساب شاکی به متهم می‌شود.

انتهای پیام/م

هشدار پلیس آگاهی برای پیشگیری از کلاهبرداری تلفنی

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : کلاهبرداری
وبگردی