هوای تهران

کیفیت هوای امروز تهران اعلام شد

تاریخ انتشار : 8 اسفند 1399کد مطلب : 48581زمان مطالعه : 1 دقیقه
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای صبح امروز مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که این امر ناشی از کاهش تردد خودروها و شرایط ناپایدار جوی است.

جام جم آنلاین: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (8 اسفند 99) کیفیت هوا در مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و شرایط ناپایدار جوی است.

همچنین در طول روز کاهش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد. این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود با افزایش ترافیک، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش نسبی کیفیت هوا در مناطق پرتردد مشاهده شود.

با آغاز تردد خودروها در صبح روز شنبه (9 اسفند 99) و حاکمیت جو پایدار انتظار می رود غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کند. استمرار پایداری جوی در طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد.

همچنین با پیش بینی عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه، با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 76 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 72 است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام/م

کیفیت هوای امروز تهران اعلام شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی