نمناک اخبارحوادث جزئیات و علت آتش سوزی و انفجار پلاسکو تهران + فیلم وعکس
آتش سوزی پلاسکو ، آتش گرفتن ساختمان پلاسکو در تهران
ساختمان پلاسکو تهران در چهارراه استانبول بر اثر آتش سوزی صبح امروز به طور کامل فرو ریخت و متاسفانه تعدادی از آتش نشانان زیر آوار ماندند که جزئیات این حادثه را در ادامه میخوانید.
تاریخ انتشار : 8 بهمن 1395

آتش سوزی پلاسکو تهران

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو در پایتخت خبر داد و گفت:عملیات امداد رسانی همچنان ادامه دارد.

سرگرد علی اصغر شریفی  با اعلام خبر وقوع آتش سوزی گسترده در ساختمان پلاسکو واقع در چهار راه استانبول پایتخت گفت:از دقایقی پیش شعله های آتش و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی از یکی از طبقات این ساختمان اداری تجاری مشاهده شد که بلافاصله نیروهای امدادی اعم از ماموران پلیس راهور، اورژانس و نجات گران آتش نشانی در محل حادثه حاضر شده و عملیات امدادرسانی را آغاز کرده اند .

وی با اعلام اینکه به دلیل گستردگی شعله ها پلیس راهور در محدوده خیابان جمهوری، چهار راه استانبول و خیابان سعدی محدودیت ترافیکی خاص اعمال کرده است، افزود:محدودیت های اعمال شده برای تسهیل در تردد خودروهای امدادی و آتش نشانی است و بعد از مهار شعله های آتش برچیده خواهد شد .

وی ادامه داد:در حال حاضر محدودیت تردد در مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری و جنوب به شمال خیابان فردوسی از سوی عوامل پلیس راهور در دست اجراست.

شریفی از رانندگان خواست برای تسهیل در تردد خودروهای امدادی با عوامل پلیس راهور نهایت همکاری را داشته باشند .

شعله های آتش از دقایقی پیش به جان ساختمان اداری تجاری معروف در چهار راه استانبول افتاده و عملیات مهار شعله ها همچنان ادامه دارد، هنوز علت آتش سوزی و تلفات احتمالی آن مشخص نشده است .

بر اساس این گزارش ملکی سخنگوی سازمان آتش نیز گفت :حریق ساختمان پلاسکو در ساعت 8:20 دقیقه اعلام شده است و در حال حاضر 4 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودروهای آب پاش و تشک نجات در محل حادثه حاضر هستند .

وی افزود :هنوز علت وقوع حادثه مشخص نیست اما به دلیل اینکه در محل حادثه تعداد زیادی کارگر برش کار و خیاط حضور دارند همه ایستگاه های اطراف محل حادثه در آماده باش کامل هستند .
عملیات مهار شعله های آتش و امداد رسانی در ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد.

آتش سوزی از طبقه نهم به بالای مجتمع تجاری پلاسکو رخ داده است و در حال حاضر ماموران آتش نشانی در محل حضور دارند.
 
جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی:ساختمان پلاسکو که در چهارراه استانبول واقع شده است دارای 15 طبقه است که متاسفانه از طبقه نهم به بالا آتش زبانه می کشد و دود خیلی زیادی منطقه را فراگرفته است.
 
وی گفت:تاکنون 4 ایستگاه آتش نشانی در محل آتش سوزی حضور دارند و ماموران درحال اطفای حریق هستند.

عکس های مربوط به آتش سوزی در ساختمان پلاسکو  

آتش سوزی پلاسکو
آتش سوزی پلاسکو
آتش سوزی پلاسکو
آتش سوزی پلاسکو

 

فیلم آتش سوزی ساختمان پلاسکو در تهران


 

آتش سوزی ساختمان پلاسکو مهار شد

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود:خوشبختانه در حال حاضر شعله های آتش مهار شده و بیش از 90 درصد حریق به طور کامل اطفا شده است.

وی افزود:در حال حاضر همه چیز تحت کنترل بوده و آتش نشانان در حال انجام عملیات لکه گیری و تخلیه دود هستند. میزان دقیق خسارات و همچنین تعداد افراد نجات یافته پس از جمع بندی نهایی اعلام خواهد شد.

بنابراین گزارش، تا به این لحظه این حادثه مورد فوتی نداشته است.


فرو ریختن طبقه یازدهم برج پلاسکو و شعله ور شدن مجدد آتش در این ساختمان

تعداد مصدومان حادثه آتش سوزی پلاسکو تا کنون به 11 نفر رسیده است

تخلیه افراد حاضر در اطراف ساختمان
ریزش سقف واحدها در 7 طبقه برج پلاسکو / حدود 30 آتش نشان در این حادثه گیر افتاده اند

*7 مصدوم در حریق "پلاسکو"/ آماده باش بیمارستان های اطراف

 
پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور با اشاره به اینکه حادثه حریق ساختمان پلاسکو تهران تاکنون هفت مصدوم داشته است، اظهار داشت:حدود ساعت هشت صبح امروز در طبقات فوقانی ساختمان پلاسکو تهران حریق رخ داد.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون 9 دستگاه آمبولانس در محل مستقر هستند، افزود:دو دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در محل مستقر شده اند.
 
سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد:مدیر اورژانس تهران در محل حضور دارند و بیمارستان های اطراف نیز در حالت آماده باش هستند.
 
کولیوند خاطرنشان کرد:خوشبختانه در زمان حادثه کسی در ساختمان حضور نداشته است و یکی از مأموران اطفا حریق، در زمان مأموریت دچار دودگرفتگی شد و یک نفر دیگر نیز دچار تروما شد که فورا به بیمارستان منتقل شده اند و پنج مصدوم دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
 
گفتنی است؛ اعلام شده که 4 طبقه از این پاساژ دوباره آتش گرفته و قسمتی از ساختمان پلاسکو ریزش کرده است که بر اثر این سانحه تعدادی از امدادگران زیر آوار گرفتار شده اند.
 
ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد:بخشی از دیوارهای شمالی و شرقی و نیز طبقات میانی به دلیل شدت حرارت تخریب شد.
 
ساختمان پلاسکو پس از تخریب
 
سخنگوی آتش نشانی گفت:هیچ آماری از تعداد افراد داخل ساختمان در دست نداریم .
 
ملکی تأکید کرد:از وضعیت همکاران آتش نشانی که در داخل مشغول عملیات بودند، کاملا بی خبر هستیم.
 

آمار مصدومان به 45 نفر رسید(ساعت 12:00)

 
سرپرست اورژانس کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:تاکنون 45 نفر از خدمات درمانی اورژانس استفاده کرده و 7 نفر از این تعداد به دلیل وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شدند.

وی افزود:متاسفانه یک اکیپ کامل آتش نشان ها که در محل حضور داشتند، زیر آوار ساختمان پلاسکو گرفتار شدند.

شهادت 30 نفر از قهرمانان آتش نشانی در پلاسکو (ساعت 12:30)

 یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد:احتمالا 30 نفر از آتش نشانان که برای اطفاء حریق در ساختمان تجاری پلاسکو بودند، هنگام فروریختن برج شهید شدند.
 

تکذیب حضور 300 نفر در ساختمان پلاسکو هنگام فروریختن(12:45)

یک منبع مطلع در آتش نشانی تهران با تکذیب اخباری مبنی بر حضور 300 نفر در ساختمان پلاسکو هنگام فروریختن، گفت:با تلاش ماموران امدادی، بخش عمده مردم و صاحبان مغازه ها که در ساختمان پلاسکو حضور یافته بودند قبل از ریزش ساختمان به بیرون هدایت شدند و غیر از حدود 30 آتش نشان که برای مهار آتش در ساختمان حضور داشتند، شمار قابل توجهی از سایر افراد در داخل پلاسکو نبوده اند.
 

مصدومان حادثه پلاسکو آتش نشان هستند

رئیس اورژانس تهران از انتقال 7 مصدوم حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو به بیمارستان های پایتخت خبر داد.
 
موسوی رئیس اورژانس تهران گفت:از اولین دقایق حریق ساختمان پلاسکونیروهای و اورژانس تهران درمحل حاضر وامدادرسانی خود را آغاز کرده اند.
 

وی افزود:با توجه به شدت حادثه تعداد آمبولانس ها واتوبوس آمبولانس ها از ساعت اولیه افزایش یافته است.

رئیس اورژانس تهران در خصوص وضعیت مصدومان این حادثه اظهار کرد:تاکنون این حادثه 45 مصدوم داشته که 7 تن از آنها به بیمارستان منتقل و 30 نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شده اند.

موسوی تاکید کرد:تمام45 مصدوم این حادثه را آتش نشان ها تشکیل می دهند و مصدومان منتقل شده اکنون در بیمارستان های سینا، نفت، پارس و بانک ملی در حال درمان هستند.


اعزام سگ های زنده یاب به محل حادثه(12:45)

تابناک:در پی ریزش ساختمان پلاسکو، جمعیت هلال احمر با اعزام 20 تیم عملیاتی به محل حادثه، به یاری نیروهای امدادی مستقر در محل شتافت. علاوه بر این، خبر می رسد که تمامی شعب جمعیت هلال احمر در استان تهران به حالت آماده باش در آمده اند.

 
در کنار تیم های اعزامی هلال احمر به محل ساختمان فروریخته پلاسکو، 8 سگ زنده یاب نیز برای شناسایی افراد زیر آوار مانده به محل منتقل شد و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست که مسیرهای منتهی به محل حادثه را تخلیه نمایند. 

 

حضور قالیباف و سردار ساجدی نیا در محل بحران

مشرق:در پی حادثه ریزش ساختمان پلاسکو که ساعتی پیش در تهران رخ داد، مسئولین شهری و اتنتظامی تهران از جمله سردار حسین ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و محمدباقر قالیبباف شهردار تهران به همراه تعدای از اعضای شورای شهر در محل  حادثه حضور یافتند و در حال بررسی موضوع و پیگیری رسیدگی به مصدومان هستند.

ساجدی نیا و قالیباف


آماده باش بیمارستان های تهران

تسنیم:هم اکنون بیمارستان های منطقه به حالت آماده باش در آمده است.

پلیس راهور نیز اعلام کرد که از خیابان جمهوری به سمت شرق و از خیابان خیام به سمت شمال و از محدوده بهارستان به سمت عرب فقط خودروهای اورزانس و امدادی حق تردد دارند.

‎پلیس اورژانس و آتش نشانی از مردم درخواست کرده اند از ازدحام در محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو خودداری کنند.

آتش سوزی پلاسکو 

 حضور نیروی زمینی ارتش در منطقه حادثه

تسنیم:یگان هایی از نیروی زمینی ارتش در محل ساختمان پلاسکو حضور یافتند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، یگان هایی از نیروی زمینی ارتش برای کمک به حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو، در محل این ساختمان حضور یافته اند.

این نیروها، با تجهیزات لازم در محل حضور یافته اند.

 

 تمدید مدت زمان طرح ترافیک امروز در تهران

تسنیم:محمد رضا زمردیان مشاور اطلاع رسانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه شهری باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به تمدید زمان طرح ترافیک، اظهار کرد:با توجه به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری زمان طرح ترافیک تهران امروز (پنج شنبه 30 دی)  تا ساعت 17 تمدید شد.

وی از عموم شهروندان خواست تا از تردد در محدوده این حادقه حتی الامکان خودداری کنند تا خودروهای امدادی بتوانند با سهولت به محل حادثه اعزام شوند.


 اطلاعاتی درباره وضعیت بیمه ساختمان پلاسکو

ابهاماتی درباره بیمه ساختمان پلاسکو که ساعتی قبل به دلیل آتش سوزی فرو ریخت، وجود دارد.

مهمترین موضوعی که همزمان با اتش سوزی و ریزش ساختمان های تجاری برای کسبه و مالکان از اهمیت برخوردار می شود، بیمه و جبران خسارت است. بیمه ابهام بزرگی است که در مورد ساختمان پلاسکو وجود دارد.

خبرنگار تسنیم همزمان با فروریختن پلاسکو با مسئولان بیمه مرکزی تماس گرفت؛ هر چند تا این لحظه خبرنگار ما موفق به تماس با رئیس کل بیمه مرکزی نشده است ولی مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی در ارتباط با بیمه بودن یا نبودن ساختمان پلاسکو گفت:ابعاد این حادثه بسیار بالاست و برای ارزیابی خسارت باید تا شنبه صبر کرد.

وی اما این را گفت که احتمالاً ساختمان پلاسکو تحت پوشش بیمه البرز قرار دارد.

مدیر بیمه های آتش سوزی شرکت بیمه البرز هم در این باره اعلام کرد که طبق بررسی های اولیه 11 واحد صنفی ساختمان پلاسکو دارای پوشش بیمه ای این شرکت بوده اند.

گزارش های دریافتی خبرنگار تسنیم از جزئیات پوشش بیمه ای ساختمان پلاسکو حکایت از آن دارد که مغازه های داخل ساختمان پلاسکو تحت پوشش شرکت های مختلف بیمه ای از جمله بیمه ایران قرار دارد.

البته تماس خبرنگار ما با بیمه ایران نیز حاکی از این خبر است که مدیرعامل بیمه ایران در محل حادثه آتش_سوزی بزرگ و فرو ریختن ساختمان پلاسکو  حضور پیدا کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران به خبرنگار تسنیم اعلام کرد:از ساعات نخستین اعلام حریق ساختمان پلاسکو تهران، مدیر بیمه های آتش سوزی و جمعی از کارشناسان بیمه ایران در محل حادثه حاضر بوده اند و فرآیند بررسی میزان خسارت به آن دسته از واحدهای ساختمان پلاسکو که تحت پوشش بیمه ایران هستند بلافاصله آغاز شد.

 


تماس از زیر آوار


برپایه این گزارش به نقل از اطلاعات دریافتی تعدادی از آتش نشان ها از موتورخانه ساختمان پلاسکو تماس گرفتند و خبر سلامت خود را ارائه کردند.

در همین حال رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت:چند منبع خبری به من گفتند که یک تا 3 نفر از نیروهای امدادی گرفتار شده در ساختمان پلاسکو پیامک دادند و عنوان کردند که در موتورخانه این ساختمان پناه گرفته اند.

وزیر کشور عازم تهران شد

وزیر کشور که صبح امروز به استان لرستان رفته بود، در پی آتش سوزی ساختمان پلاسکو و دستور رئیس جمهور به وی سفرش را نیمه کاره گذاشت و به تهران بازگشت.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که مطابق برنامه قبلی از صبح امروز برای بررسی روند پیشرفت اقتصاد مقاومتی به استان لرستان سفر کرده، در پی صدور دستور رئیس جمهور به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه آتش سوزی در ساختمان پلاسکو، سفر به استان لرستان را نیمه تمام گذاشت و عازم تهران شد.

حضور معاون اول رئیس جمهوری در محل حادثه

تسنیم:معاون اول رئیس جمهور دقایقی پیش در محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو حضور یافت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دقایقی پیش در محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو حضور یافت.


 اسنادی از اخطارهای مکرر درباره نبود ایمنی در پلاسکو

اسناد اخطارهای مکرر شهرداری تهران درباره ایمن نبودن پلاسکو منتشر شد.

آتش سوزی پلاسکو

مدارکی که نشان دهنده ی اخطار های پی در پی شهرداری است

آتش سوزی پلاسکو

آتش سوزی پلاسکو

اسناد اخطارهای مکرر شهرداری تهران درباره ایمن نبودن ساختمان پلاسکو منتشر شد.

 


تکذیب سرایت آتش به ساختمان های همجوار

سخنگوی آتش نشانی در گفت وگو با تسنیم خبر سرایت آتش به ساختمان های مجاور پلاسکو را تکذیب کرد.

وی افزود:هیچگونه سرایت آتش به ساختمان های مجاور انجام نشده و اخبار منتشر شده در این خصوص کذب محض است.

به گفته وی ساختمان های مجاور پس از وقوع این حادثه در ساعات اولیه حادثه به صورت کامل تخلیه شدند و عملیات امدادی برای نجات افراد محبوس در زیر آوار ادامه دارد.

پیش از این در خبری ادعا شد که دامنه آتش سوزی به ساختمانی همجوار با ساختمان پلاسکو رسیده است. در این ساختمان برخی از مصنوعات و اموال قابل حریق نگه داری می شود.آتش نشانان برای مهار آتش در این ساختمان و جلوگیری از گسترش دامنه آن به ساختمان های دیگر تقلا می کنند.

برپایه این گزارش، اطلاعات دریافتی حاکی است که 5 گروه سگ های زنده یاب داخل ساختمان مخروبه پلاسکو هستند و بخار سفیدی از ساختمان تخریب شده خارج می شود که نشان از آتش در طبقات پایینی است. احتمال وقوع آتش سوزی دوباره وجود دارد.

کار آواربرداری هم اکنون ادامه دارد. همچنان خطر ریزش جداره درب اصلی این ساختمان وجود دارد.

برپایه این گزارش، هم اکنون تلاش ها برای نجات افرادی که زیر آمار مانده اند ادامه دارد.

 

حضور دادستان تهران در محل حادثه

دادستان تهران با حضور در محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو، در اتاق مدیریت بحران این حادثه حضور یافت. مسئولان امر در حال ارائه گزارش حادثه امروز به وی هستند.

 

 قطع برق محل حادثه پلاسکو تا شعاع 500 متری/برق رسانی سیار آغاز شد


تسنیم:شرکت توزیع برق تهران بزرگ از قطع برق محل حادثه پلاسکو تا شعاع 500 متری و برق رسانی سیار به این منطقه خبر داد.

در حالی که رفته رفته هوا رو به تاریکی می رود، به منظور پوشش مناسب عملیات امداد و نجات، تجهیزات برقرسانی سیار به محل حادثه ارسال شده است.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای در خصوص حادثه امروز اعلام کرد :"در پس وقوع حادثه آتش سوزی در ساختمان تجاری پلاسکو؛ بلافاصله ضمن تشکیل جلسه مدیریت بحران در این شرکت، نسبت به اتخاذ تصمیمات و تدابیر لازم برای ایمن سازی محل وقوع حادثه و همچنین اعزام اکیپ های عملیاتی فوریت های برق به محل وقوع حادثه اقدام شد.لازم به توضیح است از دقایق اولیه بروز حادثه، به منظور رعایت کلیه جوانب ایمنی برای عملیات امدادی پرسنل آتش نشانی و نهادهای خدمات رسان، نسبت به قطع برق کلیه پست های برق به شعاع 500 متری محل حادثه اقدام شد.گفتنی است تجهیز و اعزام 10 اکیپ عملیاتی به همراه کلیه تجهیزات تخصصی از جمله پست سیار برق، دیزل ژنراتور، برج های نوری به همراه ماشین آلات سبک و سنگین و نیروهای تخصصی مدیریت بحران از اقدامات اولیه صورت گرفته ستاد مدیریت بحران شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ می باشد."


آمار دقیق محبوس شدگان زیر آوار مشخص نیست/20 آتش نشان شجاعانه پر کشیدند

تسنیم:شهردار تهران از شهادت 20 آتش نشان در جریان حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو خبر داد.

 محمدباقر قالیباف شهردار تهران در حاشیه بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو با ابراز تأسف و تأثر بابت وقوع این حادثه اظهار داشت:متأسفانه امروز شاهد بودیم که یکی از ساختمان های بلند و قدیمی شهر تهران دچار سانحه شد و فروریخت که در جریان امدادرسانی به مصدومان این حادثه 20 نفر از همکاران ما در آتش نشانی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه هنوز آمار دقیق محبوس شدگان زیر آوار ساختمان پلاسکو در دست نیست، گفت:این حادثه در ساعت 11:30 صبح امروز و همزمان با اوج ترافیکی در یکی از مناطق پرتردد شهر تهران به وقوع پیوست که متأسفانه در جریان تلاش مأموران آتش نشانی برای نجات شهروندان، تعدادی از آتش نشانان که هنوز اطلاع دقیقی از آنها در دست نیست، زیر آوار محبوس شده اند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه نخستین اولویت ما نجات محبوس شدگان آتش نشانی و تعدادی از کسبه گرفتار زیر آوار است، از تلاش نیروی انتظامی برای نظم بخشی در محل حا دثه و معابر حساس تقدیر و تشکر کرد.

 


اسامی بستری شدگان در بیمارستان و اولین شهید آتش نشان حادثه پلاسکو

تسنیم:اسامی بستری در بیمارستان:

1- فخرالدین گودرزی (پارس) – 38 ساله
2- امیر مهدیانی (کسری) – 50 ساله – بخش جراحی – مولتیپل تروما
3- بهروز اجاقی (امیر اعلم) – 47 ساله - بخش اورژانس - بیمارستان
 
فوتی :1 (بهنام میرزاخانی – بیمارستان مطهری) 65 درصد سوختگی – 06:45 صبح فوت

آخرین اخبار از خروج پیکر قربانیان از زیر آوار پلاسکو

ایسنا:سید جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران با رد خبری که شبکه خبر زیرنویس کرد، اعلام کرد:تاکنون تنها جسد یک نفر از زیر آوار خارج شده است.

 این در حالیست که پیش این شبکه خبر از خروج جسد 4 نفر خبر داده بود. 


دریافت سیگنال زنده بودن افراد از موتور خانه پلاسکو/ افراد زنده احتمالی در ضلع غربی هستند

میزان:مرتضی مرادی پور گفت:با گذشت 48 ساعت از حادثه ریزش ساختمان پلاسکو و پس از آورابرداری های مداوم و بی وقفه همکاران آتش نشانی، چهار دستگاه زنده یاب هلال احمر سیگنال هایی از سمت موتورخانه پلاسکو دریافت کردند.

 وی با اشاره به اینکه سیگنال ها از ضلع غربی ساختمان پلاسکو دریافت شده است، در پاسخ به اینکه چند درصد احتمال قطعی بودن دریافت پیام از انسان زنده توسط دستگاه ها وجود دارد، توضیح داد:از آنجا که دریافت پیام ها صوتی و به صورت ضربه بوده است، احتمال دریافت پیام از انسان زنده قوت گرفته و ما نیز امیدواریم بتوانیم هموطنان خود را زنده از محل دریافت سیگنال نجات دهیم. متاسفانه دسترسی به منطقه ای که سیگنال ها دریافت شده، بسیار دشوار است و به محض باز شدن مسیر عملیات جست وجو آغاز خواهد شد.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هم اکنون 35 تیم عملیاتی هلال احمر شامل 70 امدادگر و نجاتگر در حال جست وجو در ساختمان پلاسکو هستند، اظهار کرد:تیم های عملیاتی جست وجو و نجات، آواربرداری و آنست هلال احمر در محل مستقر هستند و به همراه 4 دستگاه زنده یاب و سگ های زنده یاب در حال جست وجو هستند.
 
وی گفت:هم اکنون هلال احمر تحت دو فرماندهی جداگانه در ضلع غربی و جنوب غربی و همچنین ضلع شرقی و شمال شرقی ساختمان پلاسکو در حال انجام عملیات جست وجو و نجات و آواربرداری است. 

50 درصد آواربرداری پلاسکو تمام شد

فارس: فرمانده عملیات میدان در حادثه پلاسکو: 50 درصد آواربرداری پلاسکو انجام شده و تا آخر هفته کار تمام می شود.
تاکنون هیچ نشانه ای از زنده بودن افراد در زیر آوار تأیید نشده است اما به دلیل آنکه زیززمین پلاسکو کاملاً تخریب نشده، احتمال زنده بودن برخی افراد وجود دارد.
به دلیل دود ناشی از آتش سوزی پی درپی در آوار این ساختمان، سگ های زنده یاب، کارایی زیادی نداشتند.
بخشی از ساختمان ضلع شرقی پلاسکو تخریب شده و این تخریب، سرعت کار را افزایش داده است.
تاکنون تنها پیکر یک نفر از زیر آوار بیرون کشیده شده است.
 

تعداد مصدومین حادثه پلاسکو 121 نفر است

ایسنا: کولیوند رییس اورژانس کشور اظهار کرد:از لحظه حادثه تاکنون 121 مصدوم داشتیم. تمام مصدومان جز 2 نفر مرخص شده اند که روند درمان آنها در حال انجام است.

رییس اورژانس کشور گفت:20 دقیقه پیش دو آتش نشان در محل حادثه دچار آسیب شده و به سرعت به بیمارستان انتقال داده شدند؛ اما حادثه آنها شدید و نگران کننده نیست و به مراکز درمانی برای دریافت خدمات انتقال داده شدند.

کولیوند در مورد امکانات امدادی اظهار کرد:به اندازه کافی تخت اورژانس، بیمارستان ها و تخت های بستری را برای حوادث پیش بینی کرده و آماده داریم. همچنین فوریت های پزشکی در محل حادثه حضور فعال دارد. با توجه به شرایط ویژه و دشوار کار در اینجا، متخصص های طب اورژانس و آمبولانس های آی سی یو در محل حادثه حضور دارند.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه مصدومانی که در بیمارستان بستری شده اند، حالشان خوب است و مشکل جدی ندارند در مورد احتمال زنده بودن محبوسان در زیر آوار اظهار کرد:باید صبر کنیم و ببینیم چطور می شود. امیدواریم خدا کمک کند و کسی را که زنده ببینیم، نجات دهیم. همه اینها در حد حدس و گمان است و باید به خدا توکل کرده و صبر کنیم.


آواربرداری پلاسکو به پایان رسید

افکارنیوز؛ وی افزود:در تلاش هستیم تا فردا شرایط برای بازگشایی کامل محدوده خیابان جمهوری فراهم شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با ارائه آماری از فعالیت کامیون ها در محدوده پلاسکو طی 99 روز عملیات آواربرداری اظهارکرد:در 9 روز عملیات آواربرداری هزار و 700 کامیون، 20 هزار تن آهن آلات، بتن و سایر ضایعات را از محل خارج کردند.

یزدانی تاکید کرد:تجسس ها اکنون در محل دپوی آوارها ادامه دارد تا اگر اشیای قیمتی متعلق به شهروندان موجود باشد، از محل خارج شود.

آخرین خبرها و تصاویر از حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو

جزئیات و علت آتش سوزی و انفجار پلاسکو تهران + فیلم وعکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 242
منبع : سرویس اجتماعی نمناک
این مطلب مفید بود ؟ 219 23
نظر کاربران
رضا

رضا

آقا آمار کشته شدگان حقیقته؟؟

پاسخ دادن 31 8
ساسان

ساسان

باسلام.واسه آتش نشانان فداکار واقعا ناراحت شدم...

پاسخ دادن 7 0
سرباز زینب

سرباز زینب

دست همه آتش نشانان عزیز را می بوسیم و به این همت والایشان ارج می نهیم شما قهرمانان و حافظان جان و مال این ملت بودید و هستید و چون سربازانی بی ادعا پا در رکاب نبرد با آتش گذاشتید، واقعاً کلماتی که بتواند جمله تقدیر از شما بسازد را نداریم، و از همین جا از فرماندهی و یگان های نیروی زمینی ارتش که برای کمک به حادثه دیدگان ساختمان پلاسکو در محل این ساختمان حضور یافته اند و از پلیس راهور و پلیس انتظامی جهت سهولت در امداد رسانی نیز تقدیر و تشکر می کنیم.

پاسخ دادن 7 2
پژمان

پژمان

خدا رحمتشون کنه و به خانوادهاشون صبر بده

پاسخ دادن 11 0
سیما

سیما

با سلام . به قهرمانان مجاهدکشورمان افتخار مینمایم وبا خانواده آتشنشانان عزیزمان ابرازتاسف وهمدردی داریم.انشالله خداوندصبرعظیم عنایت فرماید

پاسخ دادن 12 0
سالار

سالار

آتشنشان ها این آدم های فداکار برای نجات جان آدم ها جان خود را کف دستشان گذاشتند و جان خود را برای ما به خطر انداختند

پاسخ دادن 5 1
علی

علی

از صمیم قلب از آتش نشانان شجاع و فد ا کا ر واز جان گذشتگی شان تشکر فرا وانی دارم که امنیت در برابر هر گونه. حادثه ای از حفظ وجان ومال مرد م محا فظت مکنند

پاسخ دادن 4 0
مایده د

مایده د

وا قا من خیلی نارا حت شود م به همه ی اتش نشان های عزیزی که جان خود را در این راه فدا کردند وا قع ا تشکر می کنم و تسلیت به همه ی خانواده هایشان

پاسخ دادن 2 2
مصطفی آمن

مصطفی آمن

دوستان آتش نشان فقط تشکر تشکر تشکر

پاسخ دادن 0 0
پارسا

پارسا

مگه نمیگید ساختمان ایمنی نداش پس ریسک بزرگی بوده که آتش نشان ها برن داخل ..باید از بیرون اینکار انجام میگرفت

پاسخ دادن 0 0
پارسا

پارسا

خانواده های عزیز آتش نشانان تسلیت..تسلیت...

پاسخ دادن 0 0
Nila

Nila

Vaghan Naraht shodam Roheshon shad

پاسخ دادن 2 0
رضا

رضا

آتش نشان تسلیت و غیر

پاسخ دادن 1 0
حبیب

حبیب

تسلیت به همه اتش نشانان عزیزمن دوعامیکنم صبروتحمل به خانواده این عزیزان این قهرمانان کشورایران

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف