وضعیت اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران

تاریخ انتشار : 14 شهریور 1398کد مطلب : 48447زمان مطالعه : 3 دقیقه
رئیس اتحادثه املاک استان تهران آخرین وضعیت اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران را تشریح کرد.

وضعیت قیمت اجاره مسکن در تهران

باشگاه خبرنگاران:مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه بازار مسکن به ویژه در حوزه خرید و فروش روند کاهشی را در پیش گرفته است، گفت:بررسی های میدانی به دست بازرسان اتحادیه املاک نشان می دهد که در مناطق 22 گانه تهران قیمت ها در حوزه خرید و فروش و اجاره بین 10 تا 15 درصد کاهش یافته است. در منطقه 2 و 3 تهران قیمت ها در بازار اجاره و خرید و فروش طی 2 هفته اخیر ثابت بوده است.

خسروی با بیان اینکه در منطقه 4 قیمت ها در حوزه اجاره ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش 10 درصد کاهش داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در منطقه 5 تهران قیمت ها در حوزه اجاره 20 درصد کاهش و در بخش خرید و فروش 3 میلیون تومان در هر متر مربع کاهش داشته است، گفت:البته در برخی از محله های منطقه 5 در حوزه اجاره و خرید و فروش با افزایش قیمت روبرو بوده ایم.

او به منطقه 6 تهران هم اشاره کرد و گفت:در منطقه 6 بخش اجاره در برخی از مناطق 5 درصد کاهش و در برخی از مناطق با کاهش 20 درصدی روبرو بوده ایم.

خسروی افزود:در این منطقه قیمت های خرید و فروش در برخی از محله ها 10 درصد و در برخی از محله ها با کاهش 15 درصدی روبرو بوده ایم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 7 تهران هم گفت:قیمت های اجاره در این منطقه روند افزایشی داشته به طوری که در برخی از محله ها 5 درصد افزایش قیمت مشاهده می شود و در برخی از محله ها هم قیمت ها ثابت بوده، اما در بخش خرید و فروش با کاهش 10 تا 20 درصدی روبرو بوده ایم.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه در منطقه 11 تهران قیمت های اجاره ثابت، ولی قیمت های خرید و فروش 10 درصد کاهش داشته است گفت:در منطقه 12 قیمت های اجاره 10 درصد افزایش داشته و قیمت های خرید و فروش هم ثابت بوده است.

او با بیان اینکه در منطقه 13 قیمت های اجاره ثابت و قیمت های خرید و فروش 5 درصد کاهش داشته است، گفت:در منطقه 14 قیمت های اجاره و خرید و فروش 15 درصد کاهش داشته است و در منطقه 14 هم شاهد کاهش قیمت در هر دو حوزه بوده ایم.

خسروی با بیان اینکه در منطقه 15 قیمت های اجاره 15 درصد افزایش داشته است گفت:قیمت ها در حوزه خرید و فروش در برخی از محله ها ثابت، اما در برخی از محله ها 15 درصد کاهش قیمت داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 16 و 18 هم گفت:در این دو منطقه قیمت های اجاره و خرید و فروش روند کاهشی داشته است.

او درباره منطقه 19 هم گفت:متأسفانه در برخی از محله های این منطقه قیمت های اجاره 80 درصد افزایش داشته، اما قیمت های خرید و فروش 15 درصد کاهش داشته است.

خسروی درباره منطقه 21 تهران هم گفت:قیمت های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش روند کاهشی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران درباره منطقه 22 تهران هم گفت:قیمت های اجاره در این منطقه ثابت بوده، اما در حوزه خرید و فروش با کاهش 10 درصدی روبرو بوده ایم.

انتهای پیام/م

بررسی آخرین وضعیت قیمت ها در بازار اجاره مسکن تهران

وضعیت اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران : امتیاز : 0 تعداد رای : 1
این مطلب مفید بود ؟01
نظرات
وبگردی