نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان از رنگ درمانی چه می دانید؟
رنگ درمانی ، رنگ ها
رنگ درمانی یکی از راهکارهای مراقبتی در طب مدرن به شمار میرود به طور مثال رنگ آبی برای تسکین التهاب و درد کاربرد دارد.

تاثیر رنگ ها و رنگ درمانی در سلامت روان

رنگ های زندگی ما را اهاطه کرده اند و ما به راحتی میتوانیم با ترکیب رنگی مناسب در پیرامون خود بستری امن برای سلامتی جسمی و روحی خود تامین نماییم.

چگونه می توانیم از آن ها برای افزایش سلامتی مان و تغییر خلق و خو یا بالا بردن روحیه مان کمک بگیریم؟
همه ما متوجه شده ایم که به دست آوردن استانداردی از سلامتی و آرامش کمی سخت است. بسیاری از ما برای درمان و به دست آوردن انرژی خودمان نیازمند کمک های خارجی هستیم. اما می توانیم به کمک رنگ ها سلامتی و تندرستی مان را بهبود بخشیم. با استفاده ماهرانه از رنگ ها می توانیم انرژی مان را متعادل کنیم و سلامتی مان را به دست آوریم. درمان و آرامش، شکوفا کردن خلاقیت، تغییر در خلق وخو، سبک شدن روح و جسم، کمک به تغییر دادن گرایشات و تمایلاتی که از پیشرفت شما جلوگیری می کنند، نمونه هایی از اعجاز رنگ ها هستند. شما می توانید بیاموزید که چگونه تجسم فکری برای رنگ ها داشته باشید، چطور به آن ها بیندیشید، چطور از آن ها استفاده کنید و تعادل را به وسیله متدهای آسان رنگ درمانی به بدنتان برگردانید. در همه این موارد شما می توانید از ارتعاش انرژیک و خصوصیات درمانی رنگ ها سود ببرید.

اگر چه به نظر می رسد که این نوع درمان پیچیده باشد اما رنگ درمانی به صورت معمول در مراقبت های پزشکی مدرن استفاده می شود. رنگ آبی برای تسکین دادن التهاب و درد مفاصل و کاهش فشار خون بالا، و همچنین برای جلوگیری از آسیب های مغزی یا مرگ در اثر تکامل نیافتن کبد در کودکان نارس استفاده می شود. رنگ قرمز برای درمان گردش خونی کند و میگرن بسیار موثر است.

تاثیر رنگ ها در زندگی


ویژگی رنگ ها
رنگ ها انرژی خاصی دارند. برای سلامت بودن، هر شخصی، به طیفی از انرژی نیاز دارد. هر رنگی در طیفی خاص ارتعاش دارد و این ارتعاشات با ارتعاشات داخل بدن ما مطابقت دارند. رنگ های قرمز و نارنجی و زرد رنگ های گرمی هستند و انرژی ما را افزایش می دهند و باعث شادی و سر زندگی می شوند. رنگ های آبی، نیلی، ارغوانی آرامش بخش هستند. حالات مختلف بدنی، روحی و احساسی ما هر کدام به رنگ های متفاوت پاسخ می دهند.

رنگ و خلق و خو
رنگ ها می توانند بر روی تغییر خلق و خو و گرایش های ما تاثیرگذار باشند. از رنگ نارنجی می توان برای افزایش خلاقیت استفاده کرد. رنگ فیروزه ای را می توان برای غلبه بر مشکل بی حوصلگی در رانندگی استفاده کرد. برای از بین بردن خشم هم از رنگ آبی استفاده کنید.

رنگ ها می توانند بر روی تغییر خلق و خو و گرایش های ما تاثیرگذار باشند

تنفس رنگی
جدا از این که تنفس باعث اکسیژن رسانی به بدن و دفع سموم می شود، شما می توانید در رنگ ها تنفس کنید. برای این کار باید فقط از تصورتان استفاده کنید. تنفس در نور سبز باعث احساس تطهیر و پاکیزگی و تعادل می شود. رنگ فیروزه ای سیستم ایمنی را ترقی می دهد و التهاب را کاهش می دهد.

تاثیر رنگ ها در زندگی

نور رنگی
استفاده از نورهای رنگی اصلا پیچیده نیست. بلکه راهی است نیرومند و تاثیرگذار برای تصحیح بی تعادلی در بدن انسان. به رنگ ها با دقت و تمرکز خیره شوید و به منطقه ای از بدن که دچار مشکل شده فکر کنید. تجهیزات مورد نیاز را می توانید با استفاده از لامپ رنگی، چراغ قوه و جعبه رنگی با قیمت ارزان تهیه کرد.

غذا و رنگ ها
همه ما می دانیم که می توان از یک رنگ یا مخلوطی از رنگ ها برای تغذیه استفاده کرد. تغذیه زرشکی رنگ و نیلی به افزایش آرامش ما کمک می کند (انگور، زغال اخته، لبو) غذاهای سفید رنگ به تصفیه و پاکسازی بدن کمک می کنند (گل کلم، پیاز، قارچ). همچنین شما می توانید با استفاده از میوه ها و سبزی های رنگی نوشیدنی هایی با رنگ های متفاوت بسازید.

رنگ و خانه شما
رنگ ها در محیط خانه نه تنها باعث لذت بردن می شود، بلکه برای درمان نیز مفید است. این رنگ های زرنگ به صورت متحد، تعادل و هارمونی را در محیط زندگی خلق می کنند. لمس کردن رنگ ها می تواند به از بین بردن احساس ناراحتی، افسردگی و هیجان زدگی کمک کند.

رنگ و محل کار شما
شما می توانید محیط کارتان را با تزیین رنگ ها تغییر دهید. یک مربع تزیینی به رنگ آبی زیر تلفن می تواند به ایجاد آرامش و انرژی کمک کند. رنگ سبز در محیط کار اعصاب شما را آرام می کند. اگر شما احساس کسالت و خستگی می کنید رنگ نارنجی به شما نیرو می دهد. اما وقتی مضطرب هستید از رنگ قرمز در اطرافتان استفاده نکنید.

از رنگ درمانی چه می دانید؟

از رنگ درمانی چه می دانید؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از healingrays - /ک
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف