کوله پشتی
کوله پشتی از وسایلی است که در هنگام سفر یا طبیعت گردی یا کوهنوردی بسیار به درد می خورد ، پس باید سعی کنیم از کوله پشتی مناسب استفاده کنیم و از آن به بهترین نحو استفاده کنیم.

روش های نگه داری و استفاده مفید تر از کوله پشتی

در انتخاب کوله پشتی که می خواهید از آن استفاده کنید بسیار دقت کنید. سعی کنید کوله پشتی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد و به دردتان بخورد. علاوه بر این استفاده از کوله پشتی با توجه به نوع مسافرت یا گردش شما متواوت است.در این مطلب مواردی را مطرح می کنیم که به شما کمک می کند بهتر و راحت تر از کوله خود استفاده کنید و با آرامش از سفر خود لذت ببرید.

 

روش های نگه داری و استفاده مفید تر از کوله پشتی

1- اشیا و وسایل کوچک را در نایلون قرار دهید تا ته کوله پشتی نیفتند و یا آن ها را در جیب های کنار قرار دهید.

2- اجسام سنگین را به صورت عمودی متناسب با سطح زمین در کیف قرار می دهیم. اگر زمین نرم باشد داخل کیف اشیای سنگین را کمی بالاتر می گذاریم. با این کار مرکز ثقل بالا می آید و بیشتر وزن روی ران ها می افتد.
اگر زمین ناهموار باشد یا میدان دید شما کم باشد اشیای سنگین را در ته کوله و نزدیک بدن قرار می دهیم. این حالت بیشتر در اسکی ، دوچرخه سواری و کوهنوردی استفاده می شود. با این کار مرکز ثقل پایین قرار می گیرد.

3- لوازمی مثل نقشه ها، دوربین ها ، بطری های آب ، قمقمه ها و مواد غذایی باید در دسترس باشد. این ها را در جای مناسبی مثل جیب ها و یا قسمت های دست یافتنی قرار دهید.

4- لوازمی مثل لباس های خیس یا بطری های سوخت را باید در نایلون پلاستیکی طوری قرار داد که احتمال نشت نباشد.

5- تسمه های رانی و کمربندها باید لایه لایه باشند. کمربندهای تنظیم شده باید در طرفین تعادل داشته باشد. وجود تعادل باعث می شود که کوله روی کمر قرار گرفته به معده و شکم شما فشار وارد نکند.

راههای استفاده بهتر از کوله پشتی

6- برخی از کوله پشتی ها برای حمل بار سنگین ساخته شده اند و می توانند تعادل کافی را هم حفظ کند. این کوله پشتی ها در تابستان با فاصله روی پشت قرار می گیرند که باعث راحتی شما می شود.

7- به ساختمان اصلی کوله پشتی می توان وسایل دیگری را هم اضافه کرد گاهی بند گردنی اضافه می شود که در حفظ تعادل هنگام حمل بار سنگین کمک می کند.

8- پس از هر بار استفاده کوله را کاملا خالی کرده و قسمت های کثیف شده را با آب و صابون ملایمی به کمک برس تمیز کنید.

9- برای تمیز کردن یا خشک کردن کوله، آن را در ماشین لباسشویی یا در قسمت خشک کن آن قرار ندهید و برای صاف کردن قسمت های چروک شده کوله، هرگز از اتو استفاده نکنید.

10- زیپ های کوله را همیشه تمیز نگه دارید و اگر برای مدت طولانی نمی خواهید از کوله استفاده کنید، آن را بسته در محیطی خشک و دارای تهویه مطلوب قرار دهید. 

راههای استفاده بهتر از کوله پشتی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از phow -/ ن.م
وبگردی