نمناک سرگرمیگوناگون اسم های عجیب و غریب در ثبت احوال!
اسم های عجیب ، اسم های بی معنی
اسامی بسیار عجیب و بی معنی که در ثبت احوال ایران به ثبت رسیده مانند آخرت،شناور،گشنه، بستنی و ... که در ادامه جزئیات و نام های بیشتری را میخوانید.

انتخاب نام فرزند برابر ماده 20 قانون ثبت احوال، بر عهده والدین است، البته همواره  بر انتخاب نام نیکو و مناسب برای فرزندان تأکید شده است. در ثبت احوال گاهی اسامی بی معنی و یا عجیبی ثبت می شود که والدین برای نایاب بودن و یا متفاوت بودن برای فرزندان خود انتخاب می کنند.

اسامی عجیب

محسن اسماعیلی مدیر کل اسناد هویتی سازمان ثبت احوال  با اشاره بر ممنوعیت اسامی عجیب گفت:انتخاب نام با اعلام کننده است وبرای نامگذاری یک نام ساده یا مرکب که عرفا یک نام محسوب می شود انتخاب خواهد شد.
وی بیان کرد:به موجب ماده 21 قانون ثبت احوال و تبصره های آن انتخاب نامهایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی بوده و همچنین عناوین و القاب و نامهای زننده و یا نا متناسب با جنس ممنوع است.
اسماعیلی همچنین گفت:تشخیص نامهای ممنوع با شورای عالی ثبت احوال بوده و این شوار نمونه های آن را تعیین و به سازمان اعلام می کند.
وی به بخشی از اسامی باور نکردنی افراد که طی سالهای گذشته در ثبت احوال به ثبت رسیده اشاره کرد و گفت:نامهایی از قبیل عذاب، نوشابه، گشنه، پرتقال، حیاط، پیرزن، قابله، پشه، گلابی، بستنی، میر خدا، میش، یهودی  آغامادر، آبجی، آخرت، بخاره، بطری، بسته، ترکه، چرت، چرمی، حرف ناز، خیال، دده، سبیله، شناور، طوطی و هزار تومانی و....... از جمله مواردی بوده که طی سالهای گذشته به ثبت رسیده و در حال حاضر در ثبت احوال جمع آوری شده و افراد با این نام می توانند اسم خود را تغییر دهند.
اسماعیلی خاطر نشان کرد:اسامی از قبیل جرج، رزالین، رابرت و...... که ریشه خارجی داشته و یا بی معنی باشد نیز مورد قبول ثبت احوال نیست و جزء اسامی ممنوعه محسوب می شود
به گزارش اداره کل ثبت احوال استان تهران، بر اساس قانون ثبت احوال هر فردی در جمهوری اسلامی ایران می تواند در صورت نامناسب بودن نام و نام خانوادگی پس از رسیدن به 18 سال برای یک بار درخواست تغییر دهد.
بر اساس بند 14 قانون ثبت احوال کشور، افراد می توانند نسبت به حذف پیشوند یا پسوند نیز اقدام کنند.

اسم های عجیب و غریب در ثبت احوال!

اسم های عجیب و غریب در ثبت احوال!
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 312
برگرفته از روزگارنو -/ف
این مطلب مفید بود ؟ 235 77
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف