رمز وای فای
به خاطر سپردن رمزهای طولانی و پیچیده کمی سخت به نظر می رسد و ممکن است بارها برای کاربران پیش آمده باشد که رمز وای فای خود را نیز فراموش کرده باشند.برای پی بردن به رمز وایرلس خود بهتر است راه حل های گفته شده را در سیستم خود دنبال کنید.

فراموش کردن رمز وای فای و راه حل پیشنهادی

 
شاید تا به حال برایتان پیش آمده که وقتی می خواهید رمز عبور وایرلس یا وای فای خود را به یکی از دوستان و یا مهمانتان بدهید، آن را فراموش کرده باشید. اما جای نگرانی نیست در این گزارش به شما خواهیم آموخت که چگونه از این مخمصه رهایی یابید.

روش اول
 
پنجره اتصال به اینترنت (Network Connections) را باز کنید. ویندوز پسوردهایی را که شما از طریق آن ها به نت متصل می شوید، ذخیره می کند. از طریق کلیک راست پنجره Network Connection و یا اتصال به نت را  در استاتوس بار (تسکبار گوشه سمت راست) باز کنید و گزینه " Open Network and Sharing Center"  را انتخاب کنید و در منوی سمت چپ روی لینک "change adapter settings" در سمت چپ منو کلیک کنید.
 
یک میانبر هم برای باز کردن سریع این پنجره وجود دارد:دکمه ویندوز و R را همزمان باهم بگیرید و ncpa.cpl را تایپ کنید با یک اینتر به راحتی پنجره موردنظرتان شما باز خواهد شد.
 
فراموش کردن پسورد وایرلس
 
حالا روی آیکون (آداپتور) وایرلس کلیک راست کنید .نام این آیکون ممکن است "Wi-Fi” یا "برند کمپانی" باشد. از توی منو، گزینه "Status" را انتخاب کنید.
 
فراموش کردن رمز wifi

اکنون ویندوز مشخصات اتصال به اینترنت (Wireless Properties) را باز کنید. با کلیک بر روی Wireless Properties و سپس تب Security  به بخش موردنظر دست خواهید یافت.

روش پیدا کردن رمز وای فای خود

حالا می توانید با تیک زدن گزینه " Show Characters" کارکترهای رمز وایرلس خود را نمایش دهید. اگراین گزینه برای شما وجود نشد وارد مرحله بعد شوید.

روش پیدا کردن رمز وای فای خود

اگر به مرحله بعد راه یافتید، کافی است WirelessKeyView را از وب سایت NirSoft به صورت رایگان دانلود کنید. NirSoft با اسکن کردنویندوز ریجستری شما، تمام پسوردهای ذخیره شده در سیستمتان را جستجو می کند. البته این ترفند برای سیستم عامل Mac جواب نمی دهد. 
نکته جالب توجه این است که WirelessKeyView به صورت یک فایل زیپ شده می آید که نیازی به نصب شدن ندارد. چ
 
روش پیدا کردن رمز وای فای خود
 

در این مرحله باید برنامه WirelessKeyView را پس از باز کردن، اجرا کنید.

روش پیدا کردن رمز وای فای خود
 
 
در این قسمت کل اسامی شبکه هایی که تا به حال با کامپیوترتان به آن متصل شده ایددر ستون چپ نمایش داده می شود. روی شبکه موردنظرتان بروید و در ستون  "(Key (Ascii" پسورد موردنظرتان را پیدا کنید.
 
روش پیدا کردن رمز وای فای خود
 
 

اگر رمز وای فای خود را فراموش کرده اید، اینجا کلیک کنید!

3.813
این مطلب مفید بود ؟103
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /ف
وبگردی