رمز وای فای در گوشی
اگر رمز وای فای خود را فراموش کرده اید و تصمیم به بازیابی آن دارید، با چند روش کاربردی می توانید رمز وای فای را در گوشی اندرویدی خود مشاهده کنید.

دیدن رمز وای فای در گوشی

اگر رمز وای فای خود را فراموش کرده اید و میخواهید دستگاه های دیگر را به وای فای متصل کنید، می توانید خیلی ساده و آسان رمز وای فای را در گوشی مشاهده کنید. با این وجود صرف نظر از ذکر دلیل، ما تصمیم داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک، آموزش پیدا کردن گذرواژه ذخیره شده وای فای را در گوشی اندروید با استفاده از چند روش مختلف نشان دهیم. توجه داشته باشید که این موارد فقط به شما این امکان را میدهند که رمز شبکه های وای فای که از قبل متصل شده اید، مشاهده کنید.

مشاهده رمز وای در گوشی اندروید بدون نیاز به روت

اولین روشی که تصمیم به معرفی آن به شما داریم، روش کاملا عادی و بدون نیاز به روت کردن می باشد که شما می توانید از طریق آن رمز وای فای شبکه ای که از قبل وصل شده اید را بدست بیاورید. با این وجود در ادامه قصد داریم از اندروید 11 این بخش را توضیح دهیم. توجه داشته باشید که شاید آیکون ها و حتی عبارات که در مراحل ذیل ذکر شده اند، کمی با گوشی شما متفاوت باشد که این مشکل در تمام در گوشی های اندروید وجود دارد.

گوشی

توجه داشته باشید که اگر اندروید گوشی شما 9 و قبل از 9 می باشد، نمیتوانید از این روش استفاده کنید و ناچار به روت کردن گوشی می باشید.

1- از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینه Network & internet را انتخاب نمایید.

2- گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید و سپس وای فای فعلی که تصمیم به نمایش رمز آن دارید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که وای فای مدنظر شما باید روشن باشد و در این مرحله به آن متصل شوید و سپس با انتخاب آیکون تنظیمات وای فای، وارد صفحه جدیدی از وای فای متصل شده خواهید شد.

تنظیمات گوشی

3- بعد از آنکه وای فای مدنظر را انتخاب کردید، گزینه Share را انتخاب کنید. سپس برای تضمین امنیت، فورا گزینه وارد کردن رمز گوشی یا اثر انگشت نمایش داده خواهد شد که باید آنرا وارد کنید.

رمز وای فای

4- اینک رمز وای فای شما در قالب QR Code نمایش داده خواهد شد که با اسکنر QR Code می توانید به وای فای متصل شوید.

دیدن رمز وایفای

مشاهده رمز وای در گوشی اندروید روت شده

اما روش دوم برای مشاهده رمز وای فای، استفاده از گوشی های اندروید روت شده می باشد که در این زمینه نیز حتی برنامه های متعددی نیز وجود دارند که برخی از آنها کاربرد به خصوصی ندارند و اما برخی دیگر کاربردی هستند و از نصب آنها پشیمان نخواهید شد. برای مثال برنامه WiFi Password Viewer نیز یکی از این برنامه ها می باشد که با استفاده از آن می توانید رمز وای فای متصل شده را مشاهده کنید.

برنامه رمز وای فای

از این رو اگر گوشی شما روت می باشد و تصمیم به مشاهده رمز وای فای متصل شده دارید، این برنامه برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.

آموزش نمایش رمز وای فای متصل در گوشی اندروید

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی