نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد فصل تابستان برای باردار شدن خوب است
بارداری ، تابستان
محققان می گویند تابستان بهترین فصل برای بارداری است. این موضوع نه تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.

بهترین زمان آغاز بارداری

زمان بارداری فوق العاده مهم است و اگر این دوره زمانی با فصل زمستان تداخل یابد که در آن اکسیژن، انرژی خورشید، درصد ویتامین E و K کاهش یافته و میزان افسردگی مادر، خستگی روانی و نیز وارونگی هوا افزایش می یابد، در مقایسه با فصل تابستان و وفور این ویتامینها و میوه و شیر تازه، امکان بروز چنین مشکلاتی در جنین به شدت کاهش می یابد.

محققان می گویند تابستان بهترین فصل برای باردار شدن است. این موضوع نه تنها روی خلق و خوی نوزاد در آینده بلکه روی سلامت عمومی او بویژه اگر دختر باشد اثر مثبت خواهد داشت.

به گفته محققان دانشگاه کامبریج انگلیس مقایسه 450 هزار کودک که در فصول مختلف متولد شده بودند نشان داد کودکانی که متولد ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت هستند هنگام تولد، سنگین وز ترند و در بزرگسالی سالم تر خواهند بود.

بارداری

بارداری در تابستان

هچنین برای نخستین بار در این تحقیق مشخص شد دختران متولد تابستان دیرتر از دیگر کودکان به بلوغ می رسند و این نشانه سلامت بهتر آن ها در بزرگسالی است.
در ضمن محققان به این نکته اشاره کرده اند که میزان ویتامین d. در بدن مادر در تابستان افزایش می یابد و به بدن جنین منتقل می شود و این مسئله به نفع ذخایر جنین خواهد بود. در تحقیقاتی که سال گذشته در همین رابطه انجام شد محققان 1688 بیماری مرتبط با ماه تولد را شناسایی کردند. متولدین ماه می بر این اساس در مقایسه با سایر متولدین ماه های دیگر کمتر در معرض مرگ های زود هنگام شناسایی شدند.

فصل تابستان برای باردار شدن خوب است

فصل تابستان برای باردار شدن خوب است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 18
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 18 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف