نمناک اخباراقتصاد واکنش بازار جهانی طلا به خروج آمریکا از برجام
برجام ، قیمت طلا
دونالد ترامپ شب گذشته فرمان خروج آمریکا از برجام را صادر کرد. پس از خروج آمریکا از برجام بازار جهانی طلا با رشد قیمت مواجه شد.
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1397

بازار جهانی طلا بعد از خروج ترامپ از برجام

دنیای اقتصاد:بعد از اعلام بیرون آمدن آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد قدم برداشت. طلایی که قبل از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا 1306 دلار افت کرده بود، بعد از آن راهی قیمت 1316 دلاری شد.
برخی از کارشناسان معتقد بودند، جز خبر تایید یا رد برجام از سوی دونالد ترامپ، هیچ عاملی قادر به تغییر دادن راه قیمت طلا نیست.
در صورت خروج آمریکا از برجام، احتمال رشد قیمت نفت محتمل بود و قیمت اونس فلز زرد نیز می تواند به همراه نفت بالا برود؛ در حالی که سرمایه گذاران در انتظار اعلام تصمیم ترامپ در مورد برجام و بازگشت تحریم های ایران به سر می بردند، قیمت نفت از بالاترین رقم ثبت شده در طی سه سال و نیم قبل عقب نشسته بود.
بعد از اعلام خروج آمریکا از برجام، نااطمینانی در بازارها افزایش یافت و قیمت فلز زرد روبه رشد گام برداشت. طلایی که پیش از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا تا 1306 دلار سقوط کرده بود، پس از آن راهی قیمت 1316 دلاری شد.
انتهای پیام/م

قیمت جهانی طلا بعد از خروج ترامپ از برجام

این مطلب مفید بود ؟ 7 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف