نمناک اخبارجامعه بچه پولدارهای تهران از کجا آورده اند؟ + تصاویر
بچه پولدارهای تهران ، بچه های بی پول تهران
شکل گیری صفحه بچه پولدارهای تهران در اینستاگرام و به نمایش گذاشتن ماشین های لوکس، ساعت های گرانقیمت، تفریحات پر زرق و برق جنجال تازه ای به پا کرده و صفحه بچه های بی پول تهرن نیز در مقابل آن ایجاد شده است.
تاریخ انتشار : 17 مهر 1393

یک صفحه در شبکه اجتماعی اینستاگرام پس از رسانه ای شدن در چند روزنامه به یکی از جنجالی ترین موضوعات در دنیای مجازی بدل شد. ایده ایجاد پیج بچه پولدار ها برا اولین بار در سال 2112 در یکی از صفحات خارجی اینستاگرام شکل گرفت و عده ایی بچه پولدار با عکس گرفتن از وسایل و لوازم شخصی و خانه و ماشین های لوکس خود و قرار دادنشان در آن پیج تا به خودنمایی و فخر فروشی بپردازند . چندی قبل عده ایی از دختر و پسر های پولدار تهرانی به تقلید از آنها با ایجاد صفحه ایی در اینستاگرام و قرار دادن تصاویری از وسائل گران قیمت ماشین های لوکس پارتی های خانگی و … دست زدند.

«نوکیسه ها». این، تعبیری است که گزارش نویس «تایمز» از صفحه اینستاگرام بچه پولدارهای تهرانی دارد. صفحه ای که پس از مدت بسیار کوتاهی از راه اندازی اش، حالا بیش از62 هزار تعقیب کننده دارد. صفحه بچه پولدارها آلبوم تصاویر پولدارهای پایتخت است.

جوان هایی که بی هیچ پروایی، هر روز از خانه زندگی و اتومبیل و تفریحات لوکس شان عکس می گیرند و در آنجا به اشتراک می گذارند. محفلی برای دورهمی مجازی یک طبقه خاص و کم جمعیت که انگار قرار است بیشتر باهم آشنا شوند. طبقه ای خاص که مورد توجه «بی بی سی فارسی»، «المانیتور» و ... هم قرار گرفته اند. 

بچه پولدارهای تهرانسبک زندگی پولداری
برج های غول پیکر و بلند با معماری های لوکس و نورپردازی های عجیب و غریب، استخرهای سرپوشیده و روباز با امکانات باور نکردنی، ساعت های قیمتی، اتومبیل های میلیاردی و رستوران های گران قیمت قرار است در این صفحه به نوعی خودنمایی کند و رقابت تنگاتنگی بین کاربران این صفحه به وجود آورد. رقابتی نانوشته که برنده آن صاحب شیک ترین و مجلل ترین عکس صفحه خواهد بود که چه کسی پولدارتر از بقیه است؟ تمامی عکس های این صفحه هم حول این ماجراست.

استخر بچه پولدار تهران

کالاهای لوکس و گران قیمت و گاه غیرمجاز که پشت سر تمامی عکس ها به وضوح دیده می شود و همه و همه قرار است پولدار بودن صاحب عکس و سبک زندگی وی را نشان دهد. نوعی ازسبک زندگی که برای بسیاری از مردم عادی ناشناخته و دور از ذهن است. کار به جایی رسیده که صفحه های اینستاگرام مشابه با نام شهرهای دیگر هم ایجاد شده است تا نوکیسه های سایر شهرها هم از بچه پولدارهای تهرانی عقب نمانند.

 

فخر فروشی پولدارهای تهرانیپولدارها علیه بی پول ها
اما انتشار این عکس ها، بین کاربران اینستاگرام هم بدون واکنش و پاسخ نمانده است. به عنوان نمونه، در یکی از نظرهای پای یک عکس در این صفحه آمده است:« ثروت زیباست اما تنها زمانی که تقسیم شده باشد. انباشت ثروت، دزدیدن آن را موجه می کند. اگر باز پس گرفتن سهم ما از شما اسمش دزدی ست پس ما دزدیم. آن چه که در دستان شماست ریشه در فلاکت چندین سال فشار و درد اقتصادی طبقات فرو دست و فراموش شده دارد.»
 

تفریح بچه پولدارها


موضوع  کامنت ها حتی به ظاهر و پوشش افراد داخل عکس هم کشیده شده. پوشش ها و ژست های عجیب و غریب در بعضی عکس ها باعث شده برخی این موضوع را دستمایه طنز هم قرار دهند و با آن شوخی کنند. مثلا یکی از کاربران در کامنتی نوشته:« اگر اینجا تهرانه، پس ما کی می ریم تهران؟» بعضی افراد هم به خاطر تعداد عکس هایشان در این صفحه مشهور شدند و پای کاربران به صفحات شخصی آنها نیز باز شد تا اظهار نظرها در مورد وضعیت مالی و زندگی آنها به آنجا هم کشیده شود. برخی هم از شیوه برخورد پولدارها با کاربران گلایه کرده اند. مثل کاربری که پای یکی از عکس های این صفحه نوشته:« اگر تو صفحه اش از چهره ش انتقاد کنی بلاکت می کنه»

بچه پولدارهای تهرانی از کجا آورده اند؟

 شغل و نوع کسب درآمد صاحبان عکس های این صفحه، سوژه جذاب بعضی کامنت هاست که نویسندگانش دوست دارند بدانند چه شغلی می تواند این خانه و زندگی را رقم بزند؟

ماشین مازراتی بچه پولداربا این حال «طراحی جواهرات و اشیاء قیمتی»، «مدل و طراح مد»، «موزیسین»، «آرایشگر» و «مربی بدنساز» از جمله شغل هایی است که پولدارها در اینستاگرامشان ثبت کرده اند. اما عده ای دیگر هم درآمدهای نامشروع، غیرقانونی و رانت های فراوان را موجب به وجود آمدن زندگی های مجلل پولدارهای این صفحه می دانند. موضوعی که عصبانیت برخی کاربران و اظهارات تند و تیزشان را در پی داشته است.

بچه فقیرها در مقابل بچه پولدارها
صفحه نوکیسه های تهرانی البته مثل هر پدیده و تب دیگری، واکنش هایی از جنس خودش هم داشته است. تازه ترین واکنش به صفحه پولدارهای پایتخت، راه اندازی صفحه ای جدید در اینستاگرام با محتوای معکوس صفحه قبلی است. صفحه ای که نام «بچه بی پول های تهران» برایش انتخاب شده و با قرار دادن تصاویر و پست هایی کاملا مشابه اما در جهت خلاف عکس های نوکیسه ها، به زندگی فقیرانه برخی پایتخت نشینان در گوشه های دیگر شهر پرداخته تا به نوعی این دو زندگی را باهم مقایسه کند. این صفحه که به تازگی راه اندازی شده در همین ابتدای کار با استقبال زیاد کاربران همراه بوده است و هواداران آن را نوعی مقابله با صفحه قبل می دانند.
این اکانت اعلام کرده است که به دنبال افزایش آگاهی در مورد بچه محروم های تهران است.
سازنده ی صفحه ی «بچه محروم های تهران» در صفحه ی توییتر خود نوشت که برخی از بچه پولدارهای تهران از طریق فساد و بازار سیاه به این همه پول رسیده اند.

عکس الناز شاکردوست در پیچ بچه های پولدار

تصویر منتشر شده در «بچه پولدارهای تهران»

املت پختن بچه های بی پول تهران

تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

ماشین های بچه پولدار تهران

تصویر منتشر شده در «بچه پولدارهای تهران»

پیچ بچه های بی پول تهران

تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

ساعت و ماشین پورشه بچه های پولدار تهران

تصویر منتشر شده در «بچه پولدارهای تهران»

ماشین زامیاد

تصویر منتشر شده در «بچه محروم های تهران»

کنار هم قرار گرفتن این دو پدیده، شاید گویای یک واقعیت تلخ باشد. واقعیتی که فاصله طبقاتی شمال و جنوب پایتخت را بسیار بیشتر از فاصله جغرافیایی آن ها روی نقشه کرده است. سبک و سیاق زندگی این دو قشر از جامعه که در یک شهر زندگی می کنند آن قدر زیاد است که تصور زندگی هرکدام برای هم غیرقابل باور است. به طوری که هر لحظه از هم دورتر و باهم غریبه تر می شوند. شاید به همین خاطر باشد که پدیده «بچه پولدارهای تهرانی» با این سرعت، تبدیل به تبی فراگیر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی شده است.

گزارش بیزینس اینسایدر از صفحه اینستاگرام «بچه پولدارهای تهران»:ثروتمندان ایرانی صدمه کمتری از تحریم ها دیده اند

صفحه بچه پولدارهای تهران در شبکه اجتماعی اینستاگرام نخستین تصویر خود را سه هفته گذشته منتشر کرد و اکنون دارای بیش از 40 هزار دنبال کننده در اینستاگرام است.
نمایشگاه رایگانی از ثروت در صفحه ایسنتاگرامی با عنوان «بچه پولدارهای تهران» به راه افتاده است که موضوعی تعجب برانگیز برای بسیاری از مردم در داخل و خارج ایران شده است؛ موضوعی که مغایر با تحریم های بین المللی و قوانین اسلام است که الکل و لباس پوشیدن های خارج از شئونات را رد می کند.
اما به نظر می رسد که برای برای فرزندان افراد ثروتمند در ایران این قوانین به اجرا در نمی آید؛ گوشی های آیفون، ساعت های لوکس و خوردوهای اروپایی؛ به نظر می رسد که ثروتمندان در ایران در مقایسه با میلیون ها نفرِ دیگر از مردم این کشور صدمه کمتری از تحریم ها دیده اند.
این درحالی است که برای جوانان در تهران برگزاری جشن های خانگی پشت درهای بسته عادی است اما به ندرت دیده می شود که این جشن ها عمومی برگزار شوند و آزادانه تصاویر آن منتشر شوند.
مسئولان این صفحه در گفت وگو با بیزینس اینسایدر عنوان داشتند که آنها از ارائه تصویر منفی ایران در رسانه ها خسته شده اند.
آنها در این باره گفتند:هدف از به راه انداخن این صفحه نشان دادن تصاویر خوب از ایران به جهان است. هربار که از ایران در تلویزیون و یا اخبار نام برده می شود آنها معمولا منفی در این باره صحبت می کنند و ما تلاش می کنیم که نقاط مثبت را نشان دهیم.
بیش از دو سوم از جمعیت ایران را افراد زیر 35 سال تشکیل می دهند.

بچه پولدارهای تهران از کجا آورده اند؟ + تصاویر

بچه پولدارهای تهران از کجا آورده اند؟ + تصاویر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 73
برگرفته از بولتن - نامه - تیک /م
این مطلب مفید بود ؟ 62 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف