بیسکویت پرتقالی
بیسکویت پرتقالی یه بیسکویت خوشمزه و فوری برای اونایی که عاشق اسانس پرتقال هستند.

آموزش پخت بیسکویت پرتقالی

خوراکی هایی مثل بیسکویت که شاخص قندی بالایی دارند در برابر مواد خوراکی که شاخص قندی کمتری دارا هستند،تاثیر بسیار سریعتری بر روی گلوکز خون دارند که در نتیجه گلیکوژن عضلات بدن هر فردی را با سرعت بیشتری جایگزین می کنند.

 مواد لازم برای بیسکویت پرتقالی

 
بیسکویت پرتقالی

طرز تهیه بیسکویت پرتقالی مخصوص

شکر و کره را با هم مخلوط می کنیم و با همزن برقی آنقدر می زنیم تا رنگ آن روشن شود و پُـف کند. سپس زرده تخم مرغ، آب پرتقال و رنده پوست پرتقال را می افزاییم و مخلوط می کنیم تا به صورت یکنواخت درآید.

در ظرفی دیگر آرد ساده، آرد ذرت ، نمک و بیکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کرده والک می کنیم. آنگاه مخلوط حاصل را به مخلوط اول (که طرز تهیه آن در بالا آمد)، اضافه می کنیم و خوب به هم می زنیم تا به صورت خمیر در آید. خمیر را در یک کاغذ روغنی می پیچیم و به مدت 2ساعت در یخچال نگهداری می کنیم. بعد از این مدت خمیر را از یخچال بیرون می آوریم و از خمیر به اندازه های یک قاشق سوپخوری برمی داریم و گلوله کرده و بر روی کاغذ روغنی( کاغذ روغنی را در سینی فر انداخته و آن را چرب می کنیم) با فاصله 3 تا 5 سانتی متر می چینیم. سپس خمیر گلوله شده را فشار می دهیم تا مسطح شود. آنگاه سینی را در فری که از قبل با درجه حرارت 375 درجه فارنهایت یا 190 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت 10- 8 دقیقه قرار می دهیم تا بیسکویت ها طلایی شوند. بعد از پخت، بیسکویت ها را از فر بیرون می آوریم و روی تور سیمی قرار می دهیم تا خنک شوند.

بیسکویت پرتقالی

نکات تکمیلی در مورد بیسکویت پرتقالی

بیسکویت پرتقالی جزو کیک و شیرینی - شیرینی خشک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد .
بیسکویت پرتقالی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه بیسکویت پرتقالی خوشمزه برای بزرگ ها و کوچکترها

520
این مطلب مفید بود ؟200
برگرفته از آشپزی آکا/ ش
برچسب : بیسکوئیت
وبگردی