نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان 5 بیماری که با افسردگی اشتباه گرفته می شوند
بیماری افسردگی ، بیماری شبیه افسردگی
گاهی به دلیل شباهت نشانه ها برخی از بیماری های جسمی به عنوان بیماری افسردگی تلقی می شوند در حالیکه حالات مشابه می تواند هشدار از بیماری دیگری در بدن باشد.
تاریخ انتشار : 8 مهر 1396

بیماریهایی که باافسردگی اشتباه گرفته می شوند

اگرقصددرمان بیماری افسردگی راداریداماخودتان چنین حسی رانداریدکه افسرده اید ممکن است بیماری داشته باشیدکه هنوزتشخیص داده نشده ،سالانه هزاران نفر به مطب های پزشکان برای درمان افسردگی مراجعه می کنند که در حقیقت بیماری آنها افسردگی نیست و موراد دیگری است که در این بخش از نمناک به آنها اشاره می کنیم.

5 مشکل روحی و جسمی که اشتباها بیماری افسردگی تشخیص داده می شوند

افسردگی های بالینی
یکی از اختلال های رایج ذهن در آمریکا است وبه شدت مادران جدید را بشکل خستگی تغییرات هورمون تحت تاثیر قرار میدهد تشخیص درست بیماری یکی از نکات مهم در درمان آن است.
بیماری افسردگی

بیماری هایی که شبیه افسردگی هستند

وقتی صحبت از بیش فعالی می شود اولین چیزی که به ذهنتان میرسد پسر بچه کوچک پر انرژی است که نمی تواند یکجابنشینداما بیش فعالی تنها در کودکی تعریف نمی شود. مطالعاتی که روانشناسان امریکایی انجام داده اند نشان داده ازهر20نفریک نفردرسن 18 تا 44 سال این بیماری را دارد ،دختران نوجوانی که بیش فعال هستند که خیلی فعالیت چندانی ندارند انهانمی توانند روی کارهایی که دارند تمرکز کند این کمبود تمرکز باعث می شود دچاراحساس خجالت شدید شوند که بعد از چندی باعث افسردگی شدیدمیشود.
 
یکی از علل رایج افسردگی خانم هاغده پروانه ی شکل درگردن است که هورمونی ترشح می کند که روی عضو های بدن تاثیر می گذارد ، تیروئیدمثل پدال گاز در بدن است اگر تیروئید بیش از حد تولید شود به آن پرکاری تیروئید می گویند که باعث عصبانیت بی قراری میشود اما اگر تیروئید کم تولید شود به ان کم کاری تیروئید گفته می شود هر چیزی در بدن کاهش یابد باعث خستگی و تنهایی کم توجهی افسردگی می شود . هر 8 خانوم یک نفر اختلال تیروئید پیدا می کند و نزدیک به 60 درصد از آن ها از وجود آن آگاهی ندارند اگر بعد از زایمان احساس خستگی می کنید و انرژی پایینی دارید چک اپی انجام دهید تا متوجه سطح تیروئید شوید.
فیبروم یالژیاوخستگی های مزمن
یکی از نشانه های افسردگی بی خوابی است اگر وقتی در طول شب دراز میکشید و از درد و خستگی و مشغله های ذهنی رنج می برید نشانه اصلی خستگی مزمن یافیبرومیالژ است؛ یک تفاوت عمده که بین افسردگی و خستگی مزمن وجود دارد این است که در افسردگی شوق انجام فعالیت را از دست می دهید اما در خستگی های مزمن امیدوار هستید که حتما این کار را انجام خواهید داد فقط خیلی خسته هستید.
بیماری های باکتریایی و عفونی
یکی دیگر از بیماری های مربوط به نیش حشرات است که بیماری از طریق نیش باکتری بورلیا بورگدورفری منتقل می شود و سالانه یک میلیون نفر بااین بیماری در آمریکا دست و پنجه نرم می کنند نشانه های این بیماری گیجی افسردگی مشغله های ذهنی درد است اگر این بیماری درست تشخیص داده نشود ممکن است تصور کنند افسردگی شدید است درصورتی که با مصرف آنتی بیوتیک 75درصدان درمان می شود.

5 بیماری که با افسردگی اشتباه گرفته می شوند

5 بیماری که با افسردگی اشتباه گرفته می شوند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف