نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها زنده زنده سوختن با بیماری “سندرم استیونس” + تصاویر18+
سندرم استیونس جانسون ، علائم سندرم استیونس جانسون
“سندرم استیونس” جانسون وحشتناک ترین آلرژی دنیاست که فرد مبتلا به آن به طرز دردناکی پوست خود را با تاول و خونریزی از دست می دهد.
بازدید : 9,632 نفر

نشانه ها و عوارض درناک بیمار سندرم استیونس جانسون

تا زمانی که نعمت سلامتی در جسم و روح ماست گاهی از ارزش و اهمیت آن غافل می شویم اما با دیدن تصاویر ناخوشایند از مبتلایان به بیماری های دردناک تازه به یاد آن می افتیم که از خداوند برای این نعمت بزرگ تشکر کنیم . زندگی کردن در صحت و سلامتی ثروتی است بی مانند چرا که به واسطه داشتن آن به ثروت های دنیوی هم می توان رسید اما بدون آن .... . در این گزارش نگاهی داریم به یکی از خطرناک ترین آلرژی های دنیا به نام سندرم استیونس جانسون که فرد مبتلا را به وضعیت بسیار دردناکی می کشاند.
 

نگاهی به وضعیت بیمار مبتلا به سندرم استیونس جانسون

به گزارش وبسایت دِ سان، تصاویری از زخم های وحشتناک یک پسر جوان که به دلیل حساسیت (آلرژی) به لاموتریژین ( داروی ضد تشنج) زنده زنده سوخت منتشر شد. بر این اساس، کریستوفر وول که 21 سال دارد پس از 10 روز استفاده از داروی ضد تشنج لاموتریژین، حساسیت شدیدی به این دارو نشان داد و تمام بدنش به صورت وحشتناکی سوخت و تاول های غیرقابل تصوری زد.
 
سندرم استیونس جانسون

مراحل اغاز سندرم استیونس جانسون

 

ماجرای تلخ زندگی جوانی که به سندرم استیونس جانسون مبتلا شده بود

کریستوفر پس از این حساسیت تا پای مرگ پیش رفت و تحت مراقبت های ویژه در بیمارستان قرار گرفت. پزشکان بیماری او را سندرم استوینس- جانسون (اس جی اس) تشخیص دادند. این سندرم وحشتناک که به دلیل حساسیت های دارویی رخ می دهد، یک نوع نکروز اپیدرمی سمی است که باعث جدا شدن پوست بدن و تاول های غیرقابل تصور خونی می شود.
 
سندرم استیونس جانسون
 
علی رغم حال نامساعد کریستوفر، پزشکان بیمارستان ملکه الیزابت بیرمنگام شروع به مقابله پیچیده با بیماری او کردند. آنها حتی تنفس او را متوقف کردند و کوشیدند جان این بیمار نگون بخت را نجات دهند.
 
خانواده این بیمار می گویند:دکتر به ما گفت فرزند شما نباید زنده می ماند. با این وجود، وضعیت او وخیم بود. تمام بدن کریستوفر سوخته و تاول زده بود. چشم های او متورم شده بود و درد شدیدی داشت.
 
سندرم استیونس جانسون
 
کریستوفر پیش از بیماری به عنوان آشپز در یک رستوران محلی مشغول به کار بود. او پیش از شروع این سندرم، از داشتن بیماری آنفولانزا شکایت می کرد. او درباره بیماری خود می گوید:من در ابتدا نمی دانستم که چه بلایی بر سرم آمده است. روز بعد صورت و چشم هایم متورم شد. هنگامی که میخواستم به خانه برگردم، تاول های خونی وحشتناکی در دهان و گونه هایم به وجود آمد.
 
سندرم استیونس جانسون

سندرم استیونس جانسون وحشتناک ترین آلرژی جهان

 
پدر کریستوفر می گوید:زمانی که او را به بیمارستان رساندیم بیش از 40 درصد بدن او سوخته بود. این شرایط بدتر و بدتر می شد بطوری که او دچار 100 درصد سوختگی شد. او یک هفته به کما برده شد و حتی پزشکان مدتی تنفس طبیعی او را متوقف و از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کردند.
 
سندرم استیونس جانسون

تصاویر دردناک از فرد مبتلا به سندرم استیونس جانسون

 کریستوفر تاول های شدیدی در تمامی بدن داشت و پوست بدنش جدا می شد، چند عضو بدنش از کار افتاده بود، فشار خون پایینی داشت و نزدیک 25 کیلوگرم کاهش وزن را طی این سندرم تجربه کرد.
 
سندرم استیونس جانسون
 
سندرم استیونس جانسون

بیماری سندرم استیونس جانسون در مراحل پیشرفت

 
سندرم استیونس جانسون
 
سندرم استیونس جانسون
 
در نهایت این پسر جوان سلامتی خود را بازیافت. او می گوید:من خیلی خوش شانس بودم. پزشکان با پیشرفت بیماری من درست برخورد کردند. بسیاری از بیماران با پیشرفت سندرم استیونس – جانسون زنده نمی مانند. نمی دانم که برای آینده چه خواهم کرد، من تنها خوشحالم که زندگی خود را گام به گام دوباره به دست خواهم آورد.

زنده زنده سوختن با بیماری سندرم استیونس + تصاویر18+

زنده زنده سوختن با بیماری “سندرم استیونس” + تصاویر18+
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف