نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده مسافرت متعدد و طولانی خوب یا بد؟
مسافرت ، سفرهای مکرر
مسافرت تاثیرات مثبتی برای سلامتی و روحیه دارد اما سفرهای متعدد و طولانی میتواند عوارض و تاثیرات منفی در سلامتی داشته باشد.

تاثیر مسافرت های متعدد و طولانی بر سلامتی

مسافرت از هر نوعی که باشد باعث می شود برای مدتی از زندگی عادی خود دور شوید و همین مسئله به تنهایی انرژی زیادی به شما می دهد اما بهتر است نکاتی هم درباره سفرهای متعدد و طولانی بدانید.

پژوهش محققان نشان می دهد، تصویری که معمولا از مسافرت در رسانه ها و یا شبکه های اجتماعی نشان داده می شود، عوارض جانبی و سوی تاریک آن را بطور کامل نادیده می گیرند.

سفرهای مکرر

مسافرت های متعدد چه تاثیری در سلامتی دارد؟


دکتر «اسکات کوهن» از محققان دانشگاه سوری تأکید می کند:«اغلب در تلویزیون و مجلات، تصویری از مسافران تکیه داده به صندلی های چرمی نرم و راحت، و مهماندارانی که با لبخند در حال پذیرایی از آنها هستند، نشان داده می شود. تنها رسانه ها نیستند که افراد را تشویق به سفرهای مکرر می کنند، بلکه رقابت ناسالمی در شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر سفرها ایجاد شده است.»

افراد با سبک زندگی بسیار پرتحرک که دائما در سفر هستند، از دید مردم، افرادی با موقعیت اجتماعی بالاتر محسوب می شوند.

اما سوی تاریک و جنبه های منفی سفرهای متعدد، از جمله پرواززدگی، ترومبوز وریدی، قرار گرفتن در معرض تابش اشعه، استرس، تنهایی و دور بودن از خانواده و جامعه اغلب به حساب نمی آیند.

واقعیت این است افرادی که مجبور به انجام سفرهای مکرر هستند، از سطوح بالای استرس، تنهایی و مشکلات جدی سلامتی رنج می برند. سطح استرس فیزیولوژیکی، فیزیکی و اجتماعی که سفرهای مکرر برای افراد به همراه دارند؛ تأثیرات منفی که دامنه آن از فروپاشی کانون خانواده تا تغییر در ژن ها بواسطه کمبود خواب گسترش می یابند، بخش دیگری از این مشکلات محسوب می شوند.

محققان تأکید می کنند باید عوارض جانبی و تاثیرات منفی سفرهای طولانی و متعدد طولانی مدت بیشتر برای جامعه شرح داده شود. این دسته افراد باید بدانند که با درپیش گرفتن این رفتار، به سلامت خود، خانواده، اطرافیان و حتی محیط زیست آسیب می رسانند.

مسافرت متعدد و طولانی خوب یا بد؟

مسافرت متعدد و طولانی خوب یا بد؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از انتخاب -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف