تاثیر نخریدن خودرو صفر

تاثیر “نخریدن خودرو” صفر بر کاهش قیمت خودرو

تاریخ انتشار : 26 مرداد 1394کد مطلب : 19201تعداد نظرات : 90 نظر
طی روزهای اخیر کمپین هایی با اسامی مختلف در فضای مجازی ایجاد شده با مضمون کمپین “نخریدن خودرو” صفر و یا خرید خودرو صفر ممنوع که جنجال های بسیاری به راه انداخته است.

بررسی کمپین نخریدن خودرو صفر

گروه های متعددی بانامهای "خودرو صفر ممنوع" و "خودرو نخرید تا ارزان شود" فعالیت خود را برای ترغیب مردم به عدم خرید خودرو صفرکیلومتر آغاز کرده و توانسته در این راه کاربران زیادی را با خود همراه کند.

نخریدن خودرو

نخریدن خودرو صفر

کمپین ایجادشده جو روانی در بازار را تحت تأثیر قرار داده و به اعتقاد برخی از فروشندگان رکود در بازار خودرو صفر را به همراه داشته است.

همچنین سبب شده تا علاوه بر همه مسائل و مشکلات پیش رو خودروسازان که مردم عامه از آن بی خبرند، با چالش های جدید شبکه های اجتماعی مواجه شوند و برای رفع آسیب ها و پیامدهای آن به دنبال راه حل باشند.

اما با تمام این تفاسیر نباید از ثبت نام روزانه تعداد کثیری از مشتریان برای خرید خودروهای داخلی و صفرکیلومتر غافل شویم.

اگر بخواهیم این موضوع را از ابتدا زیر ذره بین قرار دهیم به زمانی می رسیم که جمع بندی هسته ای ایران و گروه 5+1می رسیم که بحث کاهش قیمت خودرو در میان مردم قوت گرفت، اما نهتنها قیمت ها کاهش نیافته، بلکه خودروسازان اصرار برافزایش قیمت دارند تا جایی که مدیرعاملایرانخودرو آب پاکی را روی دست مردم ریخته و در نشست اخیر خود با خبرنگاران از احتمال افزایش قیمت خودرو خبر داده و با این کار روزنه امید باقی مانده در دل اعضای این کمپین را کور کرده است.

 

خودروهای صفر کیلومتر

خودروهای صفر ایران خودرو

این انتظار کاهش قیمت تنها به فضای مجازی ختم نمی شود و این روزها  در بیشتر محافل صحبت از سرنوشت قیمت خودرو و تصمیم دولت و خودروسازان مبنی بر ارزان یا گران شدن قیمت است.

این در حالی است که با پشت سر گذاشتن دوران تحریم و ورود هیئت های خودروساز خارجی به کشور، قیمت خودروهای داخلی تغییری نمی کند و تنها می تواند تهدیدی برای ورود خودروهای چینی به داخل محسوب شود.

در همین خصوص عبدالله بابایی کارشناس خودرو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت:این کمپین بر اساس شرایط بازار و برآورده نشدن توقعات مشتریان و همچنین چالش هایی که از گذشته در خودروسازی وجود داشته ایجادشده است و تشکیل این کمپین ضربه بزرگی به تولید ملی و خریداران خودرو وارد می کند و در اصل نگرشی نادرست و با مدل ملی در تضاد است.

معاون فروش سابق ایرانخودرو شرایط حاضر برای خرید خودرو را مناسب دانست و بیان کرد:با توجه به بالا رفتن تیراژ تولید و تنوع به وجود آمده در محصولات شرایط مناسبی برای خرید خودرو است و توجه به شعارها اجحاف در حق خریدارانی است که منتظر تسهیلات و خرید شرایطی بوده اند

بابایی در توضیح تغییر قیمت خودرو در زمان پسا تحریم گفت: انتظار کاهش قیمت خودروهای داخلی با برداشته شدن تحریم ها امری منطقی نیست زیرا قیمت گذاری بر اساس قیمت تمام شده انجام می شود و با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و نرخ ارز که از سال 90 اتفاق افتاده است نمی توان انتظار نزولی شدن قیمت ها را داشت.

حال با توجه به شرایط به وجود آمده و غیرقابلپیش بینی بازار خودرو باید منتظر تصمیمات دولت و خودروسازان ماند و دید که آیا زور فضای مجازی و کمپین تشکیل شده بیشتر است یا خودروسازان؟

نخریدن خودرو ، کمپین نخریدن خودرو صفر ایران خودرو و سایپا

3.4791
این مطلب مفید بود ؟531260
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
سید روح الله حسینی1394-05-28
واقعا خریدن خورو صفر بزرگترین اشتباه چون که برادرم به خاطر همایت از تولید ملی سمند EF7 خرید الان 6000هزارکیلومتر کار کرده که 4 مرتبه گیربکس عوض کردن بخاطر زوزه گیربکس. وآخرین جوابی که به مادادن این بوده همینی که هست بنز که سوار نشدی.آیا اینه روش مشتری مداری؟؟؟؟؟؟؟خودرو صفر نخرررررررررررررررررید
5036
محمد1394-05-31
خرید خودرو صفر اشتباه بزرگ است زیرا قیمتش عادلانه نیست کیفیت هم ندارد پس میرویم خودرو دست دوم میخریم که باصرفه است
3983
امیرعلی1394-06-13
سلام دوستان سال ۸۳ی اسپرومدل۹۲میلادی خریدم الان ماشینم حدود۲۳سالشه ولی حتی چرخشوبای پارس عوض نمیکنم چون دوماهه میخام پارس بخرم ولی پشت هرماشینی نشستم خدامیدونه اون اذتی وکیفیتی ک من میخاستم رونداشت پس میتونیم مردم بخدالیاقت مابیشترازیناست مابهترینهاروبایدداشته باشیم اکثرفامیلم میخاستن عوض کنن ماشینشونو ولی همه صبرکردن شماهم صبرکنیدحتی اگه قیمت هم پایین نیابدرک نیومد ولی ماضررنمیکنیم به امیدپیروزی دراین خیزش
2130
نیما1394-06-16
کمپین باعث نخریدن نیست. قدرت خرید پایین اومده
45111
بسیجی1394-06-17
1- وقتی محصولی رقیب نداشته باشد یا رقیب سوری داشته باشد قیمت و کیفیتش مناسب نخواهد بود. 2- بنظرم حتی اگر پراید 7 میلیون هم بشود نباید خرید. چون با همین قیمت میشود بنز و بی ام وه چند مدل پایینتر از مدل روز خرید. (البته منظورم قیمت واقعی است نه بعد از اینکه 200 درصد گمرک خورده است) 3- ضمنا آقای کارشناس این خودروهایی که سالانه بیست و چند هزار نفر (به اندازه یک زلزله بم) از مردم کشته میگیرند در تضاد با امنیت ملی هستند نه خودروهای خارجی. چند هزار نفر دیگه باید بمیرند تا شما دست از این طمع بردارید. 4- متاسفانه تا اعتراض میکنیم ما را متهم به ضد انقلاب میکنند ولی بدانید که من یکی مخلص انقلاب و رهبر عزیزم و نظام هم هستم. و این انتقاداتی که داریم اتفاقا در راستای همان آرمان هست.
1484
علی1394-06-30
به نظر من این کمپین هم معایبی داره هم مزایایی از معایبش باید بگم که با نخریدن خودرو از خودرو ساز داخلی ۱- موجب می شه کارگرهایی که نان و روزی خودشون را با همین شندرغاز ایران خودرو می گذروندن و زن و بچه داشتن بی کار بشن ۲- وقتی استفاده از ماشین دست دوم زیاد بشه خوب به همون تناسب فروش لوازم یدکی ماشین بیشتر می شه پس شرکت خوردو ساز برای چرخاندن چرخ خود شروع به عرضه قطعات می کند و این میان شرکت های قطعه ساز نیز دچار مشکل می شوند ۳- به فرض که ایران خودرو که حمایت دولت را دارد به فرض محال ورشکسته شود پس کارخانه های او بسته می شود و بازار برای ورود خودرو های چینی مهیا تر از همیشه می شود به فرض که حق گمرک را هم از ۲۰۰٪ به ۱۰۰٪ کاهش دهند در این صورت ارز از کشور خارج می شود خودرویی وارد می شود که برای کمترین لوازم یدکی اش محتاج خارج از کشوریم و هر زمان با تحریم مجدد مواجه شدیم چرخ حمل و نقل کشور از حرکت می ایستد و اقتصاد کشور ویرانه تر می شود فواید کمپین ۱- ممکن است قیمت ها کاهش یابد ۲-مردم به این باور برسند که در رابطه بین تولید و عرضه یک سر قضیه مصرف کننده است ۳- عده ای بتوانند با وام کم بهره از این آب گل آلود ماهی خود را بگیرند
514
بابک شورج1394-06-09
من خودم با 8 ماه تاخیر ماشین گرفتم که هیدرولیک نداره میگن تحریمم من یه پراید دارم دوبار موتور گیربکس باز کردم باطری ولاستیکام فرسوده بود در کل اشغاله نخرید خواهشن
2712
هموطن ایرانی1394-06-12
بنظر من نه تنها در مورد خودرو که باید در هر موردی که قیمت بی دلیل افزایش پیدا میکنه مردم باید مقاومت کنن. قانون عرضه و تقاضا و مردم و بازار قیمت رو دز بازار مشخص میکنه نه یه عده که هیچی حالیشون نیس جز کندن از مردم با عناوین مختلف از جمله شورای رقابت و ...من تا وقتی قیمتها منصفانه نشن خودروی تولید داخل نمی خرم یا همینی رو که دارم سوار میشم یا خارجیشو می خرم .
چرا باید مردم چوب بی کفایتی مدیران را بخورند . میخوان از احساسات مردم بازم سوءاستفاده کنن بدرک که خودرو سازا ورشکسته میشن مگر نه اینکه به کارگرا فقط چندقاز حقوق میدن ، اگه تولید داخله چه ربطی به قیمت دلار داره و..جناب اقای وزیر لطفا قانون طلایی را اجرا کنید .
همیشه حق با مشتری است .وزیر صنعت خودش چه ماشینی سوار میشه؟؟؟
1521
رضا1394-06-21
مردم بایدتا برآورده شدن 3 خواسته زیر صبور باشند ولگن وتابوت نخرن....
1قیمتها واقعی شود حداقل 50 درصد خودروها کاهش قیمت داشته باشن
2کیفیت خودروها بالا بره درحد تولیدات ماقبل 90 وحتی بهتر ازآن
3 تعرفه های خودرو خارجی برداشته شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند
درضمن تحریم شامل خودرو چینی نیز میشود ...خودرو چینی و ایرانی هردو آشغالن
لطا برا خودتون ارزش قائل شید
940
احمد1394-06-27
من هم نزدیک 15سال هست به خاطرحمایت ازتولید کنندگان داخلی زدم تو سر خودم هر بار ماشین صفر خریدم پشیمون شدم (قیمت بالا کیفیت صفر خدمات هیچ )بنظرمن دولت یی طورای طرف تولیدکندگانو داره مصرف کنندگان اصلا مهم نیستند اگه
410
علی1394-06-29
سلام مردم نباید تابوت بخرند بهترین فامیلم و همکارانمان تو پراید کشته شدند پراید 7میلیون بد نیست 405 هم 15میلیون
91
نصیری1394-06-29
نه تنها خودرو بی کیفیت بلکه هر تولید و خدمات گران را هم باید تحریم کنیم عوارضی اتوبانک 10-15 کیلومتری پردیس تهران شده 3000 تومان من هم تا آنجا که امکان داره از این اتوبانک تردد نمیکنم
70
محمد1394-06-01
جناب کارشناس این کار با منافع وجیب شما وامثال شما در تضاد است نه منافع ملی !
2693
عباس1394-06-01
چرا قطعه سازان و شرکتهای خودرو ساز داخلی نمی خواهند . خودرو با کیفیت تحویل مشتریان بدهند .شما که مواد اولیه را مصرف میکنید . لااقل درست مصرف کنید که هم کیفیت خودرو های خودتان بالا رود . هم مشتری از محصولات شما راضی باشند .شما هم مثل شرکتهای کره ای به فکر پیش رفت باشید نه اینکه مشتری را از خودتان برانید
2014
فرزاد1394-06-24
تا وقتی بازار در انحصار این دو خودرو مونتاژ کن باشه همین وضع
701
اصغر1394-06-01
آقا خواهش ميكنم نخريد تا به قيمت خودشان برگرده پرايد با 8 تومن شه نه 20 تومن
2632
فهیمه ف ک1394-06-02
آقای کارشناس !!!! این قیمت ها قیمت تمام شده است؟؟؟؟بعید بنظر میاد که حضرتعالی کارشناس باشی!! برادر من" قیمت تمام شده همان قیمتیست که به کشورهای دور و بر میدهند و برگشت میخورد،،،ملت عزمشان را جزم کردند و خودرو نمیخرند تا وقتی قیمت پایین و کیفیت بالا بره،،،،پراید ۷ملیون و ۲۰۶ سیزده میلیون
2341
هادی1394-06-02
در بریتانیا اگر 100 هزار نفر پای درخواستی را امضا کنند باید در مجلس مطرح شده و دولت به آن جواب دهد.دولت طبق قانون باید تعرفه ی وارادات را پایین بیاورد و 25 درصد برساند. به اعتقاد بنده در گذشته دستهای خائنی در مدیریت صنعت خودرو وجود داشته که مانع اصلی تولید فکر و نبوغ ایرانی برای طراحی و تولید خودرو بوده و هست. اگر این خودروها داخلی است چرا در زمان تحریم با کمبود تولید و یا قطع کامل تولید مواحه شد. طراح برجسته ی سیتروئن ایرانی است. اگر ایران خودرو به او اهمیت و اعتبار و جایگاه می داد و حقوق فکری و خلاقیت او را به رسمیت می شناخت آیا او دوست نداشت که به ملت خود خدمت کند. ماشین ایرانی فوق العاده بی کیفیت است و مدیران ونمایندگیهای ایران خودرو .... واقعی هستند. سال 83 حواله ی پیکان سواری داشتم با خدعه و نیرنگ به من وانت پیکان دادند. پیگیرهای من و مراجعه و شکایت من به دفتر منطقه ای به جایی نرسید.مثنوی 72 من می شود اگر ماجرایش را بنویسم. از آن موقع به بعد هیچگاه ماشین از ایران خودرو نخریده ام الان هم اگر بخرم از دیگر خودرو ساز ها و یا خودرو چینی و یا دست دوم می خرم.
2211
Dani1394-06-02
دوستم پارس 0 خرید 3 روز بعد از تحویل بالابر شیشه ها خراب شد .خو این چ وضعشه مردم همین چیزارو میبینن نمیخرن
2000
مسعود1394-06-04
اصلا بحث اسنا نیست.علاوه بر کیفیت ،قیمتها 3 برابر شده،که باید به همون قیمت اول برگرده.الویت اول قیمت.
1714
شهاب1394-06-10
بنظر من برگرده به قیمت قبل هم نباید خرید،چرا ما نباید یه ماشین خوب سوار بشیم،ماشینای روز دنیا
1302
وطن دوست1394-06-02
ظلمی که خودرو سازان به این مردم مظلوم میککند ، با این شرایط بد اقتصادی به ولله هیچ دشمنی بچا آدم نمیکنه ، خون مردم رو میمکند ، تو را به خدا نخرید
2071
احسان1394-06-11
به نظر شما چرا کشورهای عرب همسایه باید لامبورگینی سوار شن ولی ما پراید نفت ما از اونها کمتره یا گازمون یا منابع خدادادیمون... ظلم یعنی چه آیا این ظلم نیست روزانه چند نفر از هموطنانمون داخل پراید در جاده ها کشته میشوند به چه قیمت ...
1125
سلام : یک خودرو پرشیا جلو داشبورد سانتافه ای خریدم از روز اول فندک از جاش در نمی اومد مصرف 13 لیتر در 100 کیلومتر بود کلید درب خراب بود پمپ عمل نمیکرد سرتونو درد نیارم برای کلید درب یک هفته تو نوبت بودم یک هفته هم ماشین در نمایندگی پل مدیریت ماند بلاخره این ماشین شده بلای جون ما
ای کاش یک ماشین چینی خریده بودم توقع هم نداشتم
شماره شاسی FH177973
شماره موتور 124K0626635
خودرو مال امساله و پنج هزار تا کار نکرده راضیم پسش بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1781
شهاب1394-06-10
عزیز دلم به فکر پس دادنی،اونا خوشحالن که بهت انداختن
1042
فرزاد1394-06-24
داداش ماشینتو با فرقون عوض کنی راحتری
550
حسین1394-06-04
واقعا باعث تعجب است که مردم عوام ما آگاهی واطلاعاتشان از کارشناسان و مسولین بسیار بالا تر وبروزتراست در عصر کنونی پیشرفت تکنولوژی شتاب بالایی دارد وهر ۵ سال کلا متحول میشود حالا مردم فهمیده اند خرید محصول تکنولوژی ۲۰ تا ۳۰ سال قبل غیر عاقلانه است ولی مسولین نمی فهمند تولید چنین محصولی مثل جوک یا شوخی یا ....است
1573
امیر1394-06-05
واقعا همه تولییدات تشون افتضاحه با از همون اول که گرون شد مردم نمیخریدن
1320
alireza1394-06-05
مشکل که فقط ایرانخودرو و سایپا نیستن، این واردکننده های بی وجدان که بازار ایران و خرتوخر دیدند خودروهاشون چندبرابر قیمت گذاشتند درسته که کیفیتش بهتره اما نه به این قیمت. ظلم تا کی؟!!!کلا خودرو صفر نخریم. چه داخلی چه وارداتی
1185
ایدین1394-06-08
میخواستم خودرو صفربخرم ولی÷بادیدن این تعریف توصیفها توبه کردم واقعا باعپ شرمندگی ادم میشنوه اخه جراچراچرا این همه ظلم میکنید از مردم نمیترسید از خدا بترسیدواقعامتاسفم
1220
amir1394-06-13
توکرمان نمایندگی .... ک قبلا اصلا اقساطی ماشین نمیفروخت حالا روزی صدتاپیام تبلیغاتی برای فروش اقساطیداره همش هم تکراری میگه باهفده میلیون ماشین هشتادمیلیونی رومیده ماهانه حدودپنج تومن قسط حالا به نظرشماچرا؟؟؟ مسلماخبرهایی ازارزان شدنه پس صبرکنیدملت خواهشاصفرنخرید حتی اگه پایین هم اومدنخرید تاکیفیتشون بره بالا چون اگه قیمتاروکم کنندمطمعن باشیدازکیفیتش میزنند
780
اکبر1394-06-08
ماشین درست شد جاده هارو چه کنیم:همش ادعا واهی .دوچرخه خارجی به پرایدمی ارزه امنیت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بابادرایران خودرو ودیگر کارخانه ها رو ببندید.شده قاتل مردم(چقد کیفیت //////////
1101
امیر 641394-06-08
دوست من ایران خودروییه میگه مدیرشون گفته روی این مردم پر رو رو کم میکنیم مگه دست خودشونه خودرو نخرن مردم از این تصمیمما زیاد میگیرن وزود همه چیز یادشون میره اخرشم مجبورن از ما با التماس گرونتر بخرن چون لیاقتشون بیشتر از این نیست .وای که چقدر پررو و وقیع هستن این خودرو سازا
1150
ایرانی1394-06-11
مردم ایران خودروداخلی نمیخرن بزار پراید بکنه 100میلیون به دردک ما مردم ایران روی این خودروسازان رو کم میکنیم
740
محمد1394-06-09
اگر خودرو صفر بی کیفیت را نخرید این شرکتها بازاری ندارند که بفروشند پس خود به خود قیمت پائین می آید واقعا خودرهاشان بی کیفیت است
1060
احد1394-06-09
یکهفته پیش خورو سمند ال x با سه سر نشین در آتش سوخت بازهم خودرو داخلی بخرید اشکتان در نیاد چون این اتفاق ممکن است برای شما هم بیفتد البته برای کسی مهم نیست
1000
www.vahidshams..yahoo.com1394-06-09
مردم مذاکرات رو حمایت کردند چون میخواستند وضع معیشتشان بهتر شود . مردم قشر پایین دست تحریم و تورم را حس میکنند یا قشر مرفه جامعه .؟؟ .... در زمان مذاکرات همه منتظر بودند توافق شود تا خودرو سازان داخلی که به بهانه تحریم ها بارها محصولاتشان را گران کرده اند با رسیدن به توافق محصولاتشان را ارزان کنند . حالا خبری از ارزان شدن که نیست هیچ عزیزان وعده گرانی هم میدهند .
940
مصطفی1394-06-09
خودرو سازان عزیز اگه برای جون ای ملت ارزش قائل باشید دیگه نمیخواید مرگ مردم و دوستانتون رو ببینید بچه خودتون هم بود اجازه میدادید سوار همین ماشین با این کیفیت بشه یا نه !!!نکنید این کار رو به ملت عزیزمون چیزی رو بدید که ارزشش رو داشته باشه نه ارابه مرگ....
570
گودرزی1394-06-10
نخریدن جنس به خاطر مبارزه با قیمت ناعادلانه و کیفیت پایین، یک اقدام متمدانه و دموکراتیک است. در این خصوص به ذکر مثالی بسنده می کنم. در چند سال پیش که شیر به یکباره در آلمان افزایش جزیی یافته بود، مردم با اتحاد کم نظیری از خرید شیر خودداری کردند و تولید کنندگان شیر که دیدند افزایش قیمت شیر نه تنها سود بیشتر را نسیب آنها نساخته بلکه عنقریب موجب ورشکستگی انها خواهد شد، مجبور شدند شیر را به قیمت قبلی خود برگردانند. مردم ایران مطمئن باشند در صورت خودداری از خرید خودرو، در آینده خودرو را با کیفیت بالاتر و قیمت پایین تری خواهند خرید.
520
نیما1394-06-16
مگه چند وخ پیش صدا سیما تبلیغ نمیکرد مرغ نخرین؟!!
371
ashkan1394-06-10
خودرو سازان باید به خواسته های مردم توجه کنند باید خودرو با کیفیت و با قیمت مناسب به مردم تحویل بدهند نه ارابه های مرگ
481
اریو1394-06-11
به نظر من اگه کار به اسب ودرشکه هم برسه نباید این گاری های دموده رابخریم واقعالیاقت مردم ایران این ارابه های مرگه؟؟؟؟
530
تجربه1394-06-12
به اندازه کافی در حق مشتریان و خریداران خودرو داخلی اجحاف شده بهتره نخریم تا بجای متهم کردن به خیانت کار رو از ریشه درست کنن و برای مردم ارزش بیشتری قایل شن
501
مژده1394-06-11
تا ارزون نشه نمیخرم
511
امیر حسین1394-06-11
با نخریدن خودرو حتی اگر قیمت کاهش پیدا نکنه لا اقل کیفیت خودرو بالا میره من یه ۴۰۵سال ۹۱ از ایران خودرو گرفتم ۱۶ملیون تا امروز سه بار سرسیلندر عوض کردم صفحه کلاج رینگ پیستون روغن سوزی اشکال تو سیستم برقی کمک فنر و... خداییش گارانتی داشت یه ریال هم خرج نکردم ولی بعد گارانتی هر بار که میره به تعمیر گاه کمتر از یه ملیون تموم نمیشه.حالا مقایسه کنید کیفیت مدل ۹۱ رو با۹۴ اگه از پس مخارجش بر امدید بخرید!!
472
عماد1394-06-11
پراید لب مرز عراق 3/5میلیون تمن به عراقیها فروخته میشه
573
حسین1394-06-11
فقط چند ماه تحمل کنیدد تمام قیمتها میاد پایین
541
ایرانی1394-06-30
هدف کمپین فقط کاهش قیمت نیست افزایش کیفیت و عذر خواهی مسئولین را فراموش نکنید
60
علیرضا1394-06-12
یه سر برید ساختمان مدیریت ایران خودرو ببینید مدیرانشون همه ماشین خارجی گرون سوارمیشن
660
محمد تقی1394-06-12
واقعا اینا مردم رو چی فرض کردن هم خودرو آشغال میدن هم گرون هم توهین می کنن هم منت میذارن که داریم ضرر می کنیم واقعا رو نیست سنگ پاست
592
احسان1394-06-12
امروز روزنامه خراسان زده بود با پول دنا خودروهایی مثل ولستر2015 کیاسولو وچند مدل دیگه میشه خرید خاک عالم توسرما که پرایدو به20میلیون بایدبخریم از گرسنگی کسی نمرده حالا چند وقتم با اتوبوس ومترو اینور بریم تاببینیم اینا از رومیرن یانه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
561
فاطمه1394-06-12
اين جماعت صداي شکستن استخوان هامون را زير چرخ ماشينهاي بي کيفيت وگرون ميشنيدند وخودشون را به کري ميزدند حالا بخاطر اعتراض اروم ما صداشون دراومده چون منافعشون ب خطر افتاده تو رو خدا کاوتاه نياين از عرباي خرفت وپولدار عربستان بي غيرت تر نيستيم ک تا مرغ گرون شد با شعار"نخريد تا بگندد"اعتراض کردند ونتيجه گرفتند.
570
ن1394-06-12
یادم نمیرود وقتی برای خرید خودرو میرفتیم
سالهای قبل قبل
همیشه به همه میگقتند که
دوست نداری نخر همیشنه که هست
تازه بیشتر پول را ابتدا میدادیم بعد از چند ماه ماشین را میدادند
بله وزیر عزیز
فروشندگان شما اینگونه رفتار می کردند و جواب مردم را میدادند
و حالا
مردم دوست ندارند و نمیخرند
مسائل مهمتری از سوار ماشین نو شدن داریم
شما هم دنبال مشتری در دیگر کشورها باش
530
سروش1394-06-12
باسلام
شرکت ایرانخودرو(یا بهتره بگیم فرانسه خودرو) و شرکت هیوندای کره در یک سال شروع به فعالیت کردند حالاببینید اونا کجا هستن و ما کجا. هیوندای الان ماشینی میسازه که رقیب جدی محصولات اروپایی و آمریکایی هست ولی ما هنوز داریم پژو 20 سال پیش فرانسه رو منتاژ میکنیم و ادعا داریم که صنعت خودرومون ملی هست.
اگه ملی هست و همه چیزش در ایران تولید میشه پس چرا با گران شدن دلار قیمت ماشین سه برابر شد؟ تولید داخلی چه ربطی به دلار داره؟

اگه قراره بعدار 30 سال حمایت از تولید داخلی ماشینی که تولید میشه پراید و پژو بیست سال پیش فرانسه باشه همون بهتر که تولید داخلیمون از بیخ و بن نابود بشه. اینطوری حداقل جوونامون تو جاده جونشون رو تو این گاری ها از دست نمیدن.
550
امیرعلی1394-06-12
آخه کجای دنیا تو سال 2015 ماشین با تکنولوژی سال 1990 رو میفروشن به مردم؟ اونم با سه برابر قیمت و اون کیفیت مزخرف؟

خداوکیلی خیلی زور داره 30 میلیون پول بدی پژو بعد اونوقت شیشه عقبش دستی باشه .حتی بلندگو عقب نداشته باشه. پراید که دیگه جدیدا حتی ضبط رو ماشین هم برداشتن .
ظلم تا کی آخه؟ بسه دیگه


تنها راه مقاومت جلوی این از خدا بیخبرا همدل شدن ملت و نخریدن خودرو هست. به امید پیروزی کمپین
640
منتظر1394-06-12
خائن کسیه که سر مردم کلاه میزاره
610
ایرانی1394-06-12
آقای وزیر ما طی هشت سال جنگ چند نفر شهید دادیم؟؟؟ و حالا طی این سی سال بخاطر بی کیفیتی خودرو چند صد هزار کشته دادیم؟؟؟ کدوم خیانته؟؟ چرا جان ماها برای شما بی ارزشه؟؟ آیا خودتون و زن و بچه تون سوار این آشغالها میشین؟؟؟ ناموسن مییشین ... حتی ربیسک نمیکنین دوری باهاش بزنین.. همه خودروهای با ایمنی خیلی بالا سوار میشین.. جالبه کسانی میگن خودرو ایرانی بخرین که خودشون اصلا رغبتی بهش نمیکنن همه یا لکسوس سوارن یا بنز یا بی ام و یا خودروهای دیگه... من شخصا قصد خرید خودرو صفر داشتم ولی دیگه اصلا ....کارکرده خریدم بقیه رو گذاشتم توو بانک. جون زن و بچه ام واسه من عزیزه حتی اگر بمن بگن خائن یا ضد انقلاب .... که خودشون بیشتر شباهت به خائنین رو دارن. خلاص. نمی خریم نم خریم نمی خریم
620
حسین1394-06-12
توهینی که به تمام ایرانی ها توسط خودروسازان شده باید از سوی ما پاسخ داده شود(با نخریدن خودروی صفر)
611
علي1394-06-20
نعمت زاده ضعيفترين وزيرروحاني بايد استيضاح بشه
420
علیرضا1394-06-12
در این مواقع برای ارزیابی درستی تصمیمی که گرفته شده (تحریم خریدن خودرو صفر)باید واکنش طرف مقابل را در نظرگرفت.واکنش پرخاشگرانه مسولین و توهین های عجولانه آنها نشان از موثر بودن حربه نخریدن است.برای اولین بار و به برکت کاربرد مفید شبکه های اجتماعی یک حرکت مدنی کاملا اجتماعی را شاهدیم. فقط با کمی صبر این حرکت را به ثمر برسانیم.در صورت موفقیت الگوی برای حرکتی بعدی خواهد‌بود.یا حالا یا هیچ وقت.
460
ناشناس1394-06-13
کاش یه کمپین هم برای خودروهای چینی و خودروهای وارداتی تشکیل شود
326
حامد1394-06-15
اتحاد مردم جهت کاهش محصولات تولید کننده گران فروش یک فرهنگ جا افتاده توی همه جای دنیاست ولی متاسفانه از نظر دولت مردان ما خیانت محسوب میشه...
380
محمد1394-06-16
من میخواستم ماشینمو با صفر عوض کنم ولی به احترام مردم دست نگه میدارم
541
ناشناس1394-06-16
باسلام سزای گرانفروشی نخریدن است عزیزان جدای ازقیمت بالای ماشینهای تولیدداخل کیفیت زیرصفراین محصولاته .پس نبایدخرید
390
زهرا1394-06-16
گذشته از.این صحبتا.واقعا کمی تامل کنید حیف پول نیست ک بدین ماشینی مثل پراید و پژو بخرید وقتی آخه ادم عاقل بیست ملیوون میده . لگنی مثل پراید حیف پول نیست
360
یبی@سیصس.سیس1394-06-16
فقط باید فریب این نامردها رو نخوریم و به کمپین ادامه بدیم . خدایش چند نفر ر و سراغ دارید اعضای خانواده اش رو تو این ماشین های چرخ گوشت از دست دادن . به خون این آدما خیانت نکنیم و به کمپین ادامه بدیم
350
سیاوش1394-06-16
هر کس خودرو صفر بخره خاةن هست نه هر کی نخره مردم جونشون را از سر راه نیاوردن که بزارن تو این اشغال های تولید داخل با همین پول تو اروپا بهترن ماشینو بهت میدن ولی تو ایران عزیز چی . از ماست که بر ماست
361
اشکان1394-06-17
ای کاش کمپینی هم برای اصلاح فرهنگ رانندگی راه بیفته تا بتونیم با آرامش رانندگی کنیم و راحت تر زندگی کنیم. قیمت خودرو بالا هست درسته! ولی این رو قبول کنید اگه با 100 کیلومتر سرعت تصادف کنید دیگه تو این سرعت بنز و مازراتی با پراید هیچ فرقی نمیکنه و کیفیت پایین خودرو تنها 30 % عامل تصادف هست و 70% دیگه به خطای انسانی بستگی داره.
1119
نخرید1394-06-19
حتما ماجرای نخریدن شیر در آلمان و تحریم کردن لبنیات از سوی مردم آلمان رو همگی شنیده ایم....!!!!!و ما هم باید یاد بگیریم و به اینا بفهمانیم که زیر بار حرف زور و گرانفروشی و بی کیفیت محصولاتشان نمیرویم!!!!!!!!!!!!
361
pouya1394-06-20
وااای آآآآ پراید 21 ملیون چقد مفت و ارزان ....الکی مثلا من نمیدونم
280
آلبالو1394-06-20
شتر مرغ را گفتند بپر گفت شترم.
گفتند بار ببر گفت مرغم.

اتحادیه خودروسازان را در زمان تحریم گفتند چرا قیمت را گران کردید ؟
گفتند چون قطعات خودرو اکثرا خارجی هستند بخاطر تحریم گران شده.
بعد از توافق گفتند ارزان کنید ،گفتند به دلیل اینکه قطعات اکثرا داخلی هستند قیمت انها ربطی به تحریم ندارد.

380
علی1394-06-20
سلام. من خاستم ماشینمو بفروشم ی خودرو بالاتر و بهتر بگیرم. بخاطر این حرکت دست نگه داشتم تا مثمر ثمر بشه تا خودرو در حد لیاقتم بخرم و سوار بشم. پول دوتا بنز میدیم ی پراید میخریم. دنیا نبایست شاخ در بیارن؟!؟! نخرید نخرررررررررررید تا این خوردوها جمع بشن برن تو کتاب تاریخ. ی کم ب خودتون فکر کنید خواهشا. نخرید.
300
جواد1394-06-21
پژو ماشین خوبی هستش اما فرانسه برند 405 رو سال 1987 از رده خارج کرده واین ماشین به عنوان خودروی hiper در ایران یکه تازی میکنه آقایان محترم تورو خدا واقع بین باشید با تعویض داشبورد و چراغ -خودرو جدید نمیشه که قیمتش رو بالا میبرید برین دنبال خودروهای روز دنیا
270
رضا1394-06-21
مردم بایدتا برآورده شدن 3 خواسته زیر صبور باشند ولگن وتابوت نخرن....
1قیمتها واقعی شود حداقل 50 درصد خودروها کاهش قیمت داشته باشن
2کیفیت خودروها بالا بره درحد تولیدات ماقبل 90 وحتی بهتر ازآن
3 تعرفه های خودرو خارجی برداشته شود تا مردم حق انتخاب داشته باشند
درضمن تحریم شامل خودرو چینی نیز میشود ...خودرو چینی و ایرانی هردو آشغالن
لطا برا خودتون ارزش قائل شید
310
محسن1394-06-22
من 10 سال داخل ایران خودرو کار کردم .قسمت مونتاژ موتور.الان دیگه نیستم اون موقع که من کار میکردم چیزهایی که اتفاق می افتاد و ما میدیدیم اگر مردم میدیدن پژو 15 میلیونی هم نمیخریدن.جنس معیوب بسته میشد/سرسیلند هندی با هزار عیب بسته میشد/فقط و فقط امار مهم بود /کنترل کیفیت هیچ نقشی نداشتن یعنی در اصل کاره ای نبودن چون از بالا دستور میومد و فقط تولید میخواستن برای رسیدن به تولید مورد نظرشان به سرکارگرها و سرپرستها وعده پاداش و ارتقاع میدادن ودر عوض حق کارگر را ضایع میکردن من هم که همیشه معترض این نا حقیها بودم اخراج شدم. مردم عزیز ایران خودرو فقط دنبال سود خودشه
481
امیر 641394-06-23
راست میگه من بارها به عنوان.....به خط تولیدشون رام افتاده خیلی شاهد این ماجراها بودم
260
محمدرضا1394-06-25
در خصوص کیفیت یا بی کیفیت بودن خودروهای داخلی من هیچ بحثی ندارم ولی چیزی رو که من در سطح جامعه مشاهده می کنم این است که خیلی از رانندگان ما از جمله خودم من هنوز فرهنگ رانندگی رو نداریم بعنوان مثال می توان گفت وقتی که با پراید بخواهیم 140 تا 150 کیلومتر سرعت یا بیشتر بریم نباید توقع داشت که این ماشین با این سرعت توی تصادفات مقاوم باشد و مثال دوم اینکه بعضی رانندگان در شب در هوای معمولی چراغ مه شکنهای خودرو رو نیز روشن می کنند که این نشان میده که این رانندگان هنوز نمیدانن از این چراغها چه موقع باید استفاده کنند .در نهایت حرف من این است که علاوه بر اصلاح کیفیت خودرو ها باید فرهنگ رانندگی نیز اصلاح شود.
1315
عابد1394-06-28
ببین دوست عزیز وقتی در تصادف یک پراید با پرادو، پراید تیکه تیکه شه و همه ی سرنشینان پراید میمیرند و پرادو فقت سپرش آسیب میبینه خیلی فرق داره.
50
رضا1394-06-29
lمقصر اصلی دولت است که نسنجیده عمل میکنند ما از این دولت جز مبارزه با مردم چیزی نددیدیم برنامه های مهم هسته ای را از دست دادیم که مردم در رفاه باشند ولی همه چی دروغ بود وزرا ی دولت اعلام میکنند مردم نباید منتظر ارزان شدن اجناس باشند پس چرا زحمات چندین ساله دانشمندان هسته ای را فنا کردید ما قبل از توافق آرامش بهتری داشتیم چون میدانستیم در مقابل قدرتهای سلطه گر ایستاده ایم لطفاً قدر این ملت را بدانید .
60
حرف حق1394-06-28
خیلی عالی بود لذت بردم زنده باد به این مردم ابروی ایران خودرو و سایپا رفته براشون متاسفم البته حقشون از این بدتره خود کرده را تدبیر نیست
60
آشنا1394-06-28
به نظر من این کمپین باید هدف قابل دسترسی داشته باشه و تا نرسیدن به اون هدف خرید ممنوع باشه مثلا حدود 60 درصد قیمت فعلی ماشین صفر
50
کاضمی1394-06-29
در حقیقت ضررهایی که به اقتصاد ایران در اثر بی کیفیتی خودروهای داخلی میخورد و ضررر هایی که به اقتصاد ملی خورده و فشاری که به بیمه هاوزارت نفت و دیگر وارد میشود شبیه داستان یکی از داستانهای البته واقعی دوران قاجار هست که تو بکن اگر برای من اب ندارد برای تو که نان دارد (حاج میرضا اقاسی)اگر این عده که در کهرخانه جات کار میکنند بروند خانه بشینند و حقوق خودشان را از دستگاههایی که به انها در اثر تولیدشان ضرر میرسانند بگیرند میدانم از انچه که در حال حاضر ضرر میکنیم کمتر حد اقل نصف هزینه خواهیم کرد . اقای کارشناس تولید دروغ گفتن باند بازی شبکه مافیا درست کردن و حمایت بیدریغ یک ملت در سی سال نیست 30 سال حمایت شدید ایا توان رقابت با حتی هندوستان را دارید نهههههه چرا ما این بچه را لوس بار اوردیم حالا به زورگویی اعتیاد پیدا کرده به زور گرفتن ازمرد وقتی توان رقاببت با خارج از ایران را پیدا کردی ان زمان ثروت تولید میشود در غیر اینصورت این روش فقط دزدی هست و نه چیز دیگری
20
451394-06-29
ماشینهای قدیمی ازماشینهای صفرازهمه جهت بهترند چون اونا لااقل چند سال کار کردند بعد خراب شدن ولی اینها همین حالابدرد نمی خورند
60
بیات1394-06-29
وقتی که من پراید صفر خریدم باسرعت 60 کیلومتر داشتم با خوشحالی میرفتم سمت خونه چرخ عقب شاگرد قفل کرد خدا بهم رحم کرد زنگ زدم امداد خودرو اومد برده میگه چیزی نیست عادیه پیش میاد
70
عبداله1394-06-29
سلام اگه کمپین تاثیر نداشته کارگران محترم و بیگناه شرکت های خودرو سازی داخلی در این تجمعات ضد کمپینی چکار می کنند؟ بذار تاثیر نمی داشت اگه کسی به اعتراض مردم اهمیت می داد؟ تاثیر داره خیلی خوب تاثیرداره ها. نمی خریم تا کیفیت رو ببرین بالا قیمت رو هم نصف کنید. به یاری امام زمان(عج) روزی می رسه که مسئولین بخودشون بیان و کاری بکنند که کیفیت خودرو کاملا ارتقا پیدا بکنه و قیمت ها هم متناسب با کیفیت باشه . اونجاست که مردم و خودروساز هردو راضی هستند و کشور هم سربلند می شه و به تولید ملی خودرو افتخار می کنه.
51
محمودازمشگین شهر1394-06-30
به نظرمن نخریدن خودروی ملی ضربه بزرگی به اقتصادمملکت مون هست چون من شک ندارم اونای که این کمپین رودارن اداره میکنن کسانی نیست بغیرازواردکنندکان خودروی خارجی ودلال های خودروی خارجی من خودم الان یه ساله پژوصفرگرفتم ازش هم راضی هستم هرچقدرهم خودروی ایرانی بی کیفیت باشه بازهم ازخودروی چینی بهتره قطعات خودروی چینی هستن که دارن ماشین ایرانی روبی کیفت میکنن
0126
ناشناس1394-06-30
با سلام خدمت تمام دوستان من یک رانا مدل 93 با 1000خریدم و حالا واقعا پشیمون شدم چرا باید ماشینی که کارکردی نداره انقدر زود دندش بد جا بره بردم بیرون میگه سیم کلاج باید عوض بشه و انقدر تو ماشین فضاش کوچک باشه و هر جا میبرم گارانتی میگن ماشینو یا میخوابوننن یا کار ادمو راه نمیندازن چرا باید هیچ فرقی با 206 SD نداشته باشه مثلا برداشتن ماشین زدن اخه ما چرا باید ماشین های مزخرفی سوار شویم ترو خدا خودرو صفر نخرید هر چقدر صبر کنید ضرر نمیکنید بگردید تو دست پیدا کنید
110
یــاســــــیــن1394-06-30
انقدر نمیخریم تا بیان ب نصف قیمت ب مردم التماس کنن* تازه باید کیفیت بره بالـا و ماشینای روز دنیارو ایرانیا سوار شن. خداییش در شان ملت ایران نیست ک پرایدو امثالهم ک مال 30 سال پیش اروپاستو سوار بشن
321
خودم1394-06-30
تو تمام ایران این نخریدن ها اثر داشته ، پس نمیخریم تا به خواستمون برسیم.
81
ایرانی مظلوم1394-06-31
دوستان گرامی تا وقتی مردم به فکر خودشان نباشند آقایانی که شرکتهای خانوادگیشون هر روز در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی و ... داره سبز می شه به فکر لیاقت و جون و پول و حفظ ارزش مردم ایران هستن؟ااااااااااا آقای وزیر محترم صنعت که چه عرض کنم تا صد رده از زیر دستاشون هم حاضرند این ماشینای بی کیفیت رو سوار بشن؟؟؟؟ایرانی سربلند همیشه نشون داده برای حفظ شرافت و میهن عزیزش همیشه در صحنه حاضره .الان هم با توکل بر ایزد منان برای حفظ کرامت انسانی خود حاضریم تا که جنس بی کیفیت رو با قیمت گرون و توهین بهمون نندازند.
90
وبگردی