نمناک اخبارسیاست تمدید 10 ساله تحریم های ایران در سنا تصویب شد
تحریم ، تحریم های علیه ایران
قانون تمدید تحریم ها علیه ایران برای یک دوره 10 ساله دیگر در سنای آمریکا با اکثریت مطلق (99 رأی موافق-صفر رأی مخالف) تصویب شد.
تاریخ انتشار : 11 آذر 1395

تمدید تحریم های آمریکا علیه ایران

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا تمدید قانون تحریم های ایران را با اکثریت آراء برای یک دوره 10 ساله دیگر به تصویب رساند. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، مجلس نمایندگان آمریکا قانون تحریم های ایران را با 419 رأی موافق در برابر یک رأی مخالف تمدید کرده بود. اعتبار این قانون که به بهانه فعالیت های هسته ای و برنامه موشکی ایران وضع شده و صنایع نفت و گاز، بانکی و نظامی ایران را هدف تحریم قرار داده است، تا پایان سال جاری (میلادی) بود.

در جلسه سنا افرادی نظیر باب منندز در دفاع از تمدید قانون تحریم ها علیه ایران سخنرانی کردند و پس از آن، تمدید 10 ساله این تحریم ها به رأی گذاشته شد که با اکثریت آرا به تصویب رسید. در این جلسه 99 سناتور به تمدید این قانون رأی مثبت دادند و هیچ سناتوری با آن مخالفت نکرد.

کنگره اعلام کرده این طرح را تصویب کرده است تا به ایران اعلام کند که رییس جمهوری آینده آمریکا توانایی آن را دارد که در صورت نقض برجام از سوی تهران، تحریم ها را به سرعت اعمال کند. این در حالی است که مقامات ایران طی روزهای اخیر تأکید کرده اند که تصویب این طرح به معنای نقض برجام از سوی آمریکا است.

پیش تر خبرگزاری رویترز گزارش داده بود، در صورتی که مجلس سنا طرح تمدید تحریم های ایران را تصویب کند، انتظار می رود باراک اوباما نیز با امضای این طرح آن را به قانون تبدیل نماید.

تمدید 10 ساله تحریم های ایران در سنا تصویب شد

تمدید 10 ساله تحریم های ایران در سنا تصویب شد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف