نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی
ترک خود ارضايی ، راه های علمی ترک خود ارضايی
خود ارضایی یکی از انحرافات جنسی بسیاری از جوانان می باشد و مشکلات زیادی را برای سلامت جسم و روح آن ها به وجود می آورد که باید با روش های مناسب برای جلوگیری و ترک این عادت تلاش کنند.

 آموزش کامل راههای ترک خود ارضایی

همه انسان ها دارای تمایلات جنسی هستند که اگر این تمایلات را در مسیر مثبت به کار ببرند سبب سلامت جسم و روح فرد می شود. متاسفانه در جامعه امروزی بسیاری از جوانان به علت مشکلات بیشماری که دارند ، نمی توانند تمایلات جنسی خود را در مسیر درست هدایت کنند و دچار انحرافات جنسی می شوند.

یکی از این انحرافات جنسی خود ارضایی می باشد که به معنی تحریک آلت توسط خود شخص بدون آمیزش جنسی (معمولاً با دست) می باشد که به تخلیه هیجان منجر می شود.افرادی که خود ارضایی را تجربه می کنند در مدت کوتاهی احساس رضایت دارند اما پس از مدتی با هر بار خود ارضایی احساس ندامت و پشیمانی می کنند و عوارض مختلفی برایشان به وجود می آید. روش های مختلف زیادی برای ترک خود ارضایی وجود دارد که در ادامه این بخش از نمناک مفصلا بدان پرداخته ایم.

ترک خود ارضایی

برای ترک خود ارضایی چه کنیم؟

برای ترک خود ارضایی آغاز کنید

ترک خود ارضایی با فعالیت های سرگرم کننده

برای ترک خود ارضایی ، لازم است هنگامی که این افکار به سراغتان می آید حواستان را پرت کنید و لحظات زندگیتان را با فعالیت های سرگرم کننده و متفاوت، پر کنید.

ایجاد خلاقیت و کنترل امیال جنسی برای ترک خود ارضایی

صومعه نشین ها و مرشدها قرن ها پیش به تغییر امیال جنسی خود پرداخته اند و آنها را به برون دادی ابتکارآمیز مانند شروع به نوشتن ، نواختن یک ساز ، نقاشی ، طراحی ، و کارهای مبتکرانه تغییر داده اند.

غلبه بر افکار جنسی با ورزش

برای غلبه بر افکار جنسی و جلوگیری از خود ارضایی بهتر است یکی از ورزش های مورد علاقه تان مانند، دو یا شنا، یا یک ورزش گروهی مثل فوتبال، بسکتبال، یا تنیس را دنبال کنید زیرا ورزش کردن سبب تسکین استرس، احساس شادابی و سلامت جسم می شود. یوگا، نیز یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل امیال جنسی است که احساس آرامش بیشتری به شما داده و تفکرات خودارضایی را کاهش می دهد.

ورزش کردن

ترک خود ارضایی با ورزش مورد علاقه تان

تغذیه سالم روشی برای ترک خود ارضایی

برای اینکه بتوانید در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و انرژی خود را صرف کارهای خلاقانه کنید لازم است از میوه جات و سبزیجات زیادی در رژیم غذاییتان استفاده کنید تا تاثیرات آن را روی بدن تان ببینید . استفاده از میوه و سبزیجات سبب می شود که شما سالم تر زندگی کنید و استرس که عامل اصلی خودارضایی است را نداشته باشید.

ترک خود ارضایی با انجام کارهای خیرخواهانه

برای اینکه افکار جنسی را از خود دور کنید لازم است ، انرژی تان را صرف کمک به اهداف بشردوستانه مانند کمک به خانواده های کم درآمد ، درس دادن به دانش آموزان ضعیف ، جمع کردن پول برای کار خیر یا تمیز کردن مناطق آسیب دیده کنید.

سرگرمی جدید، مهارت پرورشی برای دوری از افکار جنسی

برای اینکه ذهنتان را در زمانی که دچار افکار جنسی می شود به سمت دیگری هدایت کنید لازم است یک سرگرمی جدید، یا یک مهارت پرورشی مانند آشپزی، نجاری، تیراندازی، نانوایی، سخنرانی برای عموم یا باغبانی و گلکاری را بیاموزید زیرا تبحر درآن، زمان طولانی لازم دارد که می تواند توجه مغز را از رضایت آنی خودارضایی به سمت رضایت کسب اهداف دربلند مدت، جلب کند.

سرگرمی های روزانه

داشتن یک سرگرمی جدید برای ترک خود ارضایی

برنامه ریزی برای ساعات استراحت روزانه راهی برای کنترل میل جنسی

زمان های انجام خودارضایی را بدانید و در این زمان ها ذهنتان را با یک برنامه خوب و کامل منحرف کنید ، لازم است برنامه شما بسیار انرژی بر باشد تا با انجام آن سرگرم و خسته شوید و دیگر انرژی برای خودارضایی برایتان باقی نماند.

اگر این افکار پیش از خواب به سراغتان می آید ، روی زمین شنا بروید، تاجایی که آن قدر خسته شوید که هیچ کاری جز خوابیدن نتوانید انجام دهید و اگر صبح ها برای این کار وسوسه می شوید، سعی کنید کمی بیشتر لباس بپوشید تا لمس بدن تان سخت تر شود.

حمام آب سرد برای جلوگیری از خودارضایی

اگر هنگام حمام کردن تحریک می شوید و افکار جنسی به سراغتان می آید که موجب خود ارضایی شما می شود ، طولانی در حمام نمانید و فقط از دوش آب سرد برای حمام کردن استفاده کنید .

حمام آب سرد

دوش آب سرد برای رهایی از خود ارضایی

ترک خود ارضایی با محدود کردن تنهایی تان

اگر در جایی که تنها هستید بیشتر خود ارضایی انجام می دهید بهتر است برای ترک این کار تا جای ممکن در جمع باشید و در فعالیت ها و مهمانی ها بیشتر شرکت کنید ، دوستان بیشتری بیابید تا کمتر تنها بمانید.

زمان های تنهایی تان درخانه و پیش از آمدن پدر و مادرتان از محل کار برای پیاده روی بروید، یا دریک کتابخانه درسهایتان را بخوانید.می توانید با رفتن به جمع عمومی مانند پارک ، کافی شاپ و ... بروید زیرا بهتر از تنها ماندن است و خودارضایی است.

توقف تماشای فیلم پورن راهی برای جلوگیری از خودارضایی

دیدن فیلم های پورن سبب خود ارضایی جوانان می شود ، اگر اراده متوقف کردن تماشای این فیلم ها را ندارید کارهای زیر را انجام دهید :

نصب برنامه نرم افزار بلوک کننده پورن

نرم افزار بلوک کننده پورن را در رایانه خود نصب کنید . در اینصورت پسورد پورن بلاکر خودتان را خواهید دانست اما برای اینکه به پسورد دسترسی نداشته باشید ، می توانید هنگام انتخاب پسورد، درفایل تکست، تصادفا تایپ کنید، برای وارد کردن پسورد و تائیدش، آن را کپی پیست کنید، سپس فایل تکست را حذف کنید.

اگر برای انجام خودارضایی همیشه فیلم پورن می بینید کامپیوترتان را از اتاقتان خارج کنید و کامپیوترتان را به جایی منتقل کنید که دیگران ببینند.

توقف تماشای فیلم نامناسب

ترک خود ارضایی با متوقف کردن تماشای فیلم پورن

فیلم های پورن موجود در کامپیوترتان را حذف کنید.

اگر به فیلم های پورن اعتیاد دارید ، کمک بخواهید ، اپلیکیشن های ترک اعتیاد به پورن مانند Brainbuddy طوری طراحی شده اند که روی مغزتان تاثیر می گذارد و شما می توانید فیلم های پورن را ترک کنید.

تعیین یک سیستم پاداش راهی برای کنترل امیال جنسی

اگر برای چند هفته متوالی توانستید خود ارضایی خود را ترک کنید ، برای رفتارهای خوب تان پاداش هایی مانند یک گیم جدید یا یک بستنی درنظر بگیرید. مواظب باشید با چیزی که درحال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، مثلا بعد از دو هفته برای پاداش خود ارضایی را برای خودتان در نظر نگیرید.

برای جلوگیری از خود ارضایی سرسخت و صبور باشید.

ترک اعتیاد به خودارضایی، نیازمند پشتکار و استقامت است، پس لازم است که در این راه صبور باشید زیرا ترک خود ارضایی به آسانی ممکن نیست.

جلوگیری از خودارضایی

موثرترین روش های ترک خود ارضایی

برای ترک خود ارضایی دست از تنبیه خودتان بردارید.

اگر تمام مدت روز را به خودارضایی و محکوم کردن آن فکر کنید و مدام در حال محکوم کردن احساس تان درمورد خودارضایی باشید، هرگز قادر به ترک آن نخواهید بود زیرا همچنان دارید تمام مدت به آن فکر می کنید.

برای ترک خود ارضایی ناامید نشوید

با دانستن اینکه بدانید تنها نیستید و بیشتر از 95 درصد از مردها و 89 درصد از زن ها خودارضایی می کنند کمتر احساس خجالت خواهید کرد و به حال خودتان تاسف می خورید و ناامید خواهید شد.

ترک خود ارضایی به دلایل اخلاقی

برای ترک خود ارضایی صرفا دلایل مربوط به سلامتی را در نظر نگیرید زیرا خودارضایی موجب نازایی، انزال زودرس یا ناتوانی جنسی ، جنون ، نابینایی، لکه های چشمی، تکرر ادرار نمی شود بلکه بهتر است به دلایل شخصی و اخلاقی این کار را ترک کنید.

اعتیاد به خود ارضایی

درمان و ترک اعتیاد به خود ارضایی

برای کنترل امیال جنسی باور داشته باشید که پیشرفت خواهید کرد.

راهی برای ترک اعتیاد به خودارضایی پیدا کنید و در این کار نا امید نشوید . اگر باور داشته باشید که می توانید در این نبرد پیروز شوید، احتمال موفقیت تان بسیار بیشتر خواهد بود تا این که خودتان را دست کم بگیرید.

برای ترک خودارضایی کمک بخواهید.

اگر همه راه ها را برای ترک خود ارضایی امتحان کردید ، موضوع را به فرد دیگری بگویید و از او کمک بخواهید. برای کمک خواستن برای ترک خود ارضایی خجالت نکشید چون بسیاری از مردم همین مشکل را دارند. از پیشوای مذهبی تان و یا فرد مومنی که قبلا به ترک خود ارضایی افراد دیگر کمک کرده و رازدار است کمک بخواهید.

می توانید برای راهنمایی و ترک این مشکل نزد مشاوران، روانشاسان و روانپزشکان که برای کمک به اعتیادهای مختلف در افراد آموزش دیده اند کمک بخواهید تا در صورت نیاز به دارو درمانی یا درمان رفتار ادراکی بپردازد.

بهترین روش ترک خود ارضایی

مراجعه به روانشناس و مشاوره برای ترک خود ارضایی

نکاتی برای ترک خودارضایی

 • از میز و صندلی برای نشستن استفاده کنید و روی تخت تان ننشینید.
 • همیشه در جمع دیگران باشید.
 • برای آرام ساختن روانتان ، دوش آب سرد بگیرید!
 • فکر کنید کسی در حال تماشای شما است.
 • به پیاده روی یا دو آهسته بروید.
 • ذهن تان را مشغول سازید .
 • روزه بگیرید و به دینداری و انجام فریضه های دینی روی آورید.
 • موزیک های غیرجنسی گوش کنید.
 • اهداف کوچک برای خود تعیین کنید و بر روی هدفتان تمرکز کنید و متعهد باشید.
 • هنگام خواب، شکمتان نباید بیش از حد معمول پر باشد.
 • از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
 • از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود.
 • از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده پرهیز کنید.
 • مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب نخورید.

راه نجات از خودارضایی

ترک خود ارضایی با مشغول کردن فکر و ذهن

 • قبل از خواب برای تخلیه مثانه اقدام کنید
 • از نوشیدن زیاد آب و مایعات پرهیز شود.
 • از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب کنید.
 • به رو نخوابید.
 • هنگام رفتن به حمام و دستشویی ، در را قفل نکنید و سریع حمام و دستشویی را ترک کنید.
 • از نگاه کردن به بدن عریان خود اجتناب کنید.
 • با دیگران شوخیهای دستی نکنید.
 • شبها قبل از خواب مطالعه کنید .
 • با لباس کامل بخوابید و بعد از بیدار شدن سریع رختخواب را ترک نمایید.
 • دائما وضو داشته باشید.
 • از ذکر خدا غافل نشوید.
 • شبها تنها نخوابید.
 • به خدا توکل کنید و همواره یاد مرگ باشید.

ترک خود ارضایی ، صد راه و توصیه برای ترک خود ارضایی

راههای ثابت شده علمی و مذهبی ترک خود ارضایی
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 836
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 792 44
نظر کاربران
مهدی

مهدی

به نطر من ترک خود ارضایی راحت ترین روش است فقط مشکل ما وبخصوص خود من این است ک بعد از حود......به دنبال ترک کردن این عادت هستیم در حالی ک قبل از ان هیج تمایلی برای ترک کردن ان نداشتیم من خودم تقریبا 2 سال نیشه این کارو میکنم و هر کاری میکنم ترک کنم همیشه شوست خوردم دیکه واقعن نمیدونم چیکار کنم همیشه فکرد ذهنم شده ترک کردن این کار زشت به فایده

پاسخ دادن 139 40
..............

..............

دادش نگران نباش منم مثل توام و دو ساله که این کارو میکنم ولی به تازگی تصمیمم رو واسه ترک گرفتم و حالا چند روزی که نمیزنم امیدوارم با توکل به خدا هر دومون بتونیم ترکش کنیم

پاسخ دادن 76 9
بنده خدا

بنده خدا

منم هزار بار ترک کردم کاری نداره :)

پاسخ دادن 47 56
ناشناس

ناشناس

هزار بار ترک کردی؟؟

پاسخ دادن 66 29
M,R,B

M,R,B

درود و عرض ادب، از ۱۲سالگی یا کمتر یا بیشتر، منظورم بین سن های ۱۰ تا ۱۳ که خام بودم و نفهم توسط یه نفر افتادم تو این کار اوایل خیلی خوشم میومد و حتی روزی چهار یا پنج بار هم انجام میدادم هر وقتی که کاری داشتم انجام بدم خسته بودم و دیگه توانی برای این کار نبود ولی وقتی کاری نداشتم انرژیم را باید یه جایی خالی میکردم که میرفتم سراغ این کار، الان که ۲۴ سالمه از خانواده ام دور شدم و الان ساکن تهرانم و دارم کار میکنم از صبح تا پاسی از شب سر کارم و وقتی که جمعه ها استراحت میکنم دوباره میرم سراغش ولی اینم بگم نه همیشه گاهی اوقات، بعضی وقتا پیش میاد تا یک ماه یا دوماه این کار را انجام نمیدم، کلاس زبان را شروع کردم و دارم میرم، کل این متنی که گذاشته بودین را مطالعه کردم همه ی نکاتش عالیین ولی من خودم را میگم داشتن دوستان و اینکه یه برنامه هست برای عدم دیدن فیلم پورن، چون من با فیلم پورن به این راه مجددا کشیده میشم، و اینکه باید هر چه زودتر خودم را به دکتری معرفی کنم چندین بار اومدم با عده ای حرف بزنم در این مورد ولی بعداز یه سری شناخت ها ترسیدم که یه روزی بخواد مسخره ام کنه و بخاطر همین نگفتم، یکی از علایق های دیگه ام گیتار اینم تا نهایتا سر همین ماه شروع میکنم و اینو اول به خودم بعد به تمامی عزیزانی که مبتلا به این بیماری هستن میگم من یه روزی این موضوع را ترک میکنم خیلی راحت فقط یه چیزی هست توی این راهی که دارم میرم یه کوچولو حس میکنم سردرگم هستم، هر کسی که این پیام را خوند و نظری یا کمکی داشت حتما به این ای دی تلگرام پیام بده تا دست در دست هم و کنار هم این موفقیت را بدست بیاریم، من و تمام عزیزان ندانسته وارد این کار شدیم مطمئنم تمام انسانهایی که وارد این کار میشن هم استعداد و هم اینکه انگیزه های زیادی واسه هدفاشون دارن،

پاسخ دادن 144 16
.....

.....

ما می توانیم????

پاسخ دادن 51 4
ما متوانبم

ما متوانبم

به اونید خدا میتونم ترک کنم

پاسخ دادن 25 5
ممد

ممد

هههععععععییییییی

پاسخ دادن 17 5
 ناشناس

ناشناس

همه معتاده موادن.شما معتاده این یکم خودتونو مسخره کنید.این راه موجب ترک ان میشود

پاسخ دادن 41 37
ابوالفضل

ابوالفضل

صد بار گفتم میتونم ولی نتونستم اما حالا دیگه میگم من میتونم و ترکش میکنم . به امید خدا.

پاسخ دادن 88 5
محمد

محمد

ترک این کار خیلی سخته ولی چیکار کنیم دیگه باید ترک کرد ترک نکنیم بد بخت میشم حالا هرکی که میخواد ترک کنه بیاد دست رو دست هم بزاریم ترک کنیم

پاسخ دادن 363 10
آدم

آدم

برای ترک خود ارضایی کافی است زمان فکر کردن به این کار به خودت ایمان داشته باشی

پاسخ دادن 36 3
ناشناس

ناشناس

دانش مندان ثابت کرده اند که اگر ۲۱روز را بدون چیزی بگذرانیم ،دیگر به آن نیازی نداریم،پس بیاید فقط سه هفته خود ارضایی نکنیم ودیگر به آن نیاز نداریم.وآن را ترک میکنیم

پاسخ دادن 43 17
بنده خدا

بنده خدا

من هزار بار خواستم ترک کنم ولی شکست خوردم ولی نا امید نمی شم بالا خره یه روزی ترک می کنم

پاسخ دادن 34 9
arman

arman

خیلی ممنونم از نظرتون تشکر میکنم از شما عالی بود من خودم چند بار اقرام کردم ولی نتیجه نگرفتم ولی اینبار با قدرت میرم من سنم کمه نه میتونم به مشاور بگم نه والدین ولی قول میدم سعیمو بکنم من نمیخوام تا آخر عمر این کار هارو بکنم میخوام هروقت یاد کارم میافتم بدم بیاد

پاسخ دادن 15 8
محمد

محمد

سلام این راهی که من میگم ممکنه تو همه جواب نده ولی مطمئن باشید خیلی موثره من خودمم با این راه خیلی موقع ها تونستم یک هفته یا یک ماه ترک کنم ولی از الآن تصمیم جدی واس ترک کامل گرفتم ببینید به این فکر کن که واقعن ته تهش هیچی نیستو پشیمونی یع به اون حسی ای که بعد این کار داری فکر کن هر موقع فکرت رفت اون سمت به خودت بگو آخه ارزش داره آخه می ارزه آیندمو زندگیمو بخاطرش تباه کنم عزم جدی واس ترک داشته باشید همیشه بخندید و امید وار باشید من خودم الآن ۱۷ سالمه و سه چهار سالی هست که دارم اینکارو میکنم اما خیلی پشیمونم و مطمئنم اگه ادامه بدم چهار پنج سال دیگه خیلی بیشتر پشیمون میشم برید دنبال استعداد ها و توانایی هاتون برید دنبال زندگی واقعی بخدا همه این خوشی یا یه لحظس ولی اصلا به بعدش نمی ارزه به خودتون همش بگید که لیاقت من از این کار خیلی بیشتره و همیشه امید وتر باشید بخدا یروزی ۲۵ ۲۶ سالتون میشه و هی غصه میخورید که من چه اشتباه بزرگی و کردم و جوونیمو صرف یه اشتباه غلط کردم آیندمو تباه کردم خیلی هم به خودتون سخت نگیرید همش بگید که زندگی واقعی خیلی لذت بخش تره و واقعا هیچ چیزی هیچ و هیچ چیزی ته این کار نیست و همش پشیمونی یع اگه تونستید حتما نماز و به یاد خدا باشید بخدا موثره خیلی قوی تر از روشهای دیگه امیدوارم موفق باشید منم نه طلبم و نه هیچ آدم مهمی فقط یه ددنش آموز ساده که گیر شیطون افتاده بخدا شما ارزشتون بالاتره و حتما حتما میتونید ترک کنید ...

پاسخ دادن 57 1
M...

M...

با سلام... ببینید بچه ها ما باید این حرفایی ک میزنیم و پیشنهاد میدیم رو تو عمل نشون بدیم. ما همش ب فکر ترکیم ولی دید کلی درباره ی این موضوع نداریم و درطی چن دقیقه ی نیروی عظیمی میاد و همه چیو بهم میریزه. ما بایستی این نیرو رو کنترل کنیم نه از کار بندازیم... ب اون دوستی ک هم گف روم نیس ب مامان بابام بگم هم میگم اونا خودشون این سن رو گذروندن و با نگاه تو همه چیو میفهمن و این ماییم ک نمیفهمیم

پاسخ دادن 22 7
پژمان

پژمان

والا ترکش خیلی سخته اما دا چاره چیه باید ترک کنیم وگرنه آینده خرابی خواهیم داشت

پاسخ دادن 23 3
...

...

سلام.بیایید یه زندگی واقعی را شروع کنیم ببینید اگه من برم مغازه چیزی را بدزدم و صاحب مغازه منو ببینه یا صددرصد میزنه یا رسوا میکنه .ولی چون خدا ما رو آزاد آفریده ما هی میبینیم خدا چیزی نمیگه محکم تر میکنیم.بیایید کاری کنیم پیش خدا ارزش داشته باشیم.دوعامل اصلی خود ارضایی تنهایی و بیکاری.انشا الله دراین راه ترک استوار باشیم و هیچ وقت ناامید نشوید چون بهترین راه وسوسه ی شیطان.خدا گفته اگه با تمام گناهان اهل زمین توبه کنی میبخشم.پس به هیچ عنوان ناامید نشویدوماه رمضانها زود تر ترک میکنید و نماز و قران بیشتر بخوانید وبه ناموس هیچ کس نگاه نکنیم.موفق باشید

پاسخ دادن 22 7
ناشناس

ناشناس

اگر می خواید ترک کنید خودتون به هر روشی تحریک نکنید که بعد بخواید خودارضایی نکنید اگر تحریک بشید یا باز می خواید تحریک شید یا خودارضایی کنید پس از محرک ها دوری کنید !! کسی هم کنترل نداره اگر داشته باشه خودش رو تحریک نمی کنه

پاسخ دادن 5 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف