نمناک اخبارجامعه تعداد خودروهای پلاک شده در ایران چقدر است؟
تعداد خودروهای پلاک شده ، راهنمایی و رانندگی
آمار نشان می دهد تعداد خودروهای پلاک شده کل کشور 20 میلیون می باشد که یک پنجم آن معادل 4میلیون خودرو، سهم شهر تهران است.
تاریخ انتشار : 27 آبان 1396

تعداد خودروهای پلاک شده ایران چقدر است و چند درصد آن پلاک تهران است؟

آمارهایی که راهنمایی و رانندگی درباره خودروهای تولید شده، منتشر کرده نشان می دهد در کل کشور 20 میلیون خودرو شماره گذاری شده است که یک پنجم آن معادل 4میلیون خودرو، سهم شهر تهران است.

همچنین تعداد موتورسیکلت هایی که در شهر تهران وجود دارد، 3میلیون است و این در حالی است که وسعت کل معابر تهران 2911 کیلومتر است که نسبت به خودروها بسیار کمتر است یعنی تعداد خودروها 8 برابر ظرفیت معابر است.

تعداد خودروهای پلاک شده

تعداد خودروهای پلاک شده در کشور

برابر اطلاعات اعلامی مرکز مطالعات ترافیک شهرداری تهران ، هر روز 1033خودروی جدید و به عبارتی در هر ساعت از شبانه روز، 43دستگاه خودرو جدید وارد معابر تهران می شود. این درحالی است که روند خروج خودروهای فرسوده آنقدر کم است که هیچ گاه اعلام نمی شود و هیچ یک از نهادهای دست اندرکار خروج خودروهای فرسوده، عدد مؤثری از خروج فرسوده های تهران اعلام نکرده و نمی کنند.

از سویی هر خودرو برای عبور و مرور به حداقل 25مترمربع فضای حرکتی نیاز دارد و این یعنی روزانه باید 25هزار مترمربع به وسعت معابر تهران افزوده شود که چنین چیزی غیرممکن است و بدین ترتیب گره ترافیک هر روزه در معابر محدود تهران کورتر از دیروز می شود.

تعداد خودروهای پلاک شده در ایران چقدر است؟

تعداد خودروهای پلاک شده در ایران چقدر است؟
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 20
برگرفته از همشهری - /ل
این مطلب مفید بود ؟ 19 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف