ثروت رونالدو

رونالدو از ثروت خود چگونه لذت می برد؟

کد مطلب : 14822زمان مطالعه : 4 دقیقه
ورزشکاران چگونه از ثروت خود استفاده می کنند؟ یکی از ثروتمندترین ورزشکاران دنیا رونالدو است که در مدت کوتاه ورزشی خود 210 میلیون یورو دارایی دارد.

 فوتبال یکی از پولسازترین رشته های ورزشی است که افراد زیادی را صاحب ثروت های نجومی کرده است.اغلب این ورزشکاران افرادی بوده اند که در خانواده ای با وضعیت مالی پایین به زمین های ورزشی رسیده و با تلاش خود به این ثروت های افسانه ای دست پیدا کرده اند.یکی از ثروتمندترین فوتبالیستهای عصر حاضر کریستیانو رونالدو است که به عنوان پولسازترین و ثروتمندترین ورزشکار به شمار می رود.

این بازیکن 30 ساله در مورد ثروت خود می گوید:نمی دانم چقدر پول دارم و اصولا هم پول برایم جذابیتی ندارد. البته این را باید بگویم که ابتدا این طور نبود و پول برایم مهم بود چون آن موقع آه در بساط نداشتم. می خواستم برای خودم و خانواده ام کار کنم و پول در بیاورم. من با هیچ پیشتوانه مالی بزرگ شده ام و خانواده ما بسیار فقیر بودند.
کریستیانو رونالدو، ستاره رئال مادرید طبق آمار و ارقامی که مجله آمریکایی «فوربز» ارائه داده با 211 میلیون یورو دارایی، در صدر فهرست ثروتمندترین فوتبالیست های دنیا ایستاده است.
او یک پله از رقیب بارسایی اش مسی، بالاتر ایستاده که 11 میلیون کمتر از او مال و ثروت دارد. حالا سؤال اصلی اینجاست که مهاجم پرتغالی با این همه پول چه کار می کند؟ علاقه کریس به ماشین و ساعت که شهره عام و خاص است و همه می دانند او پول زیادی برای این چیزها خرج می کند اما بقیه پول او چه می شود؟ مجله دیجیتال «مارکا پلاس» اسپانیا در جدیدترین شماره اش یک اینفوگرافی چاپ کرده که پاسخ همه این سؤال ها در آن پیدا می شود...
 
کارهای خیریه
کریستیانو رونالدو هیچ وقت در کمک به مردم بی بضاعت کم نمی گذارد و همیشه بخشی از درآمدش که روز به روز بیشتر هم می شود را به این کار اختصاص می دهد. مثلاً در ماه مارس 2114، با کمک به «اریک» کوچولو احساسات دنیا را برانگیخت. اریک که 11 ماه سن بیشتر نداشت، به خاطر نارسایی حاد مغزی هر روز بارها و بارها دچار تشنج می شد و تنها راه بهبودش عمل جراحی بود که خیلی گران تمام می شد. رونالدو هم همه مخارج درمان اریک را تقبل کرد و تمام مدت به او و خانواده اش سر می زد.
 
ثروت رونالدو
 
موزه
کریستیانو رونالدو در شهر زادگاهش، «مدیرا» یک موزه برای خودش دارد. موزه CR7 که پانزدهم دسامبر 2113 افتتاح شد، 411 متر مربع مساحت دارد. همه فضاهای این موزه به این بازیکن اختصاص داده شده و در آن می شود با داستان زندگی اش به طور کامل آشنا شد ؛ از دوران کودکی اش در مدیرا گرفته که از طریق عکس نمایش داده شده تا 126 جایزه ورزشی ای که تا حالا به دست آورده.
 
ثروت رونالدو
 
ماشین
یکی از معروف ترین علایق کریس، ماشین است. خرید ماشین یکی از هیجانات زندگی او به حساب می آید، تا جایی که در پارکینگ خانه اش 15 ماشین پارک شده، دیده می شود. او هر ماشین گرانقیمتی که بشود فکرش را کرد را دارد ؛ از بوگاتی ویرون 3/1 میلیون یورویی گرفته تا Koenigsegg CCX، ماشین اسپورتی که 391 هزار یورو قیمت دارد و لامبورگینی آونتادور که 366 هزار یورو برای خریدش پول داد.
 
ثروت رونالدو
 
 
ملک و املاک
کریس در حال حاضر در یکی از اعیانی ترین محله های مادرید با نام «لا فینکا» زندگی می کند. خانه او 3258 متر است. 6 اتاق خواب و 9 سرویس بهداشتی دارد. خانه او یک «سوئیت» استثنایی و خاص دارد که جالب توجه ترین نقطه اش «جکوزی» بزرگی است که در آن قرار دارد. اجاره این خانه 15 هزار یورو ماهانه است و خریدش هم چند ده میلیون یورو خرج برخواهد داشت. کریس یک عمارت هم در شهر «ترراس د بوئورو» ی پرتغال دارد. این عمارت 711 متر مربع مساحت دارد که در محوطه ای 5 هزار متر مربعی بنا شده. عمارت 4 میلیون یورویی کریس دو طبقه است. در محوطه این خانه مکانی هم برای فرود آمدن هلیکوپتر در نظر گرفته شده. کریس به غیر از این در یکی از بهترین محله های لیسبون، پایتخت پرتغال هم یک آپارتمان دارد. به نوشته روزنامه «کوریو دا مانیا» ی پرتغال، این آپارتمان بیش از 2 میلیون یورو قیمت دارد. جدای از همه اینها کریس یک کلوب شبانه هم در «آلگراوه» در جنوبی ترین نقطه پرتغال باز کرده. این باشگاه شبانه البته به خاطر مشکل مجوز چند وقتی تعطیل بود اما الان به مکانی تبدیل شده که معروف ترین چهره های دنیا را گرد هم می آورد.
 
ثروت کریس رونالدو
ساعت
رونالدو همیشه پول زیادی خرج ظاهرش می کند و در این میان برای ساعت اهمیت ویژه ای قائل است. او یک کلکسیون ساعت دارد که در آن بیشتر از 51 ساعت گرانقیمت وجود دارد.
 
تجارت
مد یکی از بزرگترین علایق کریستیانو رونالدو است. آنقدر که پا در عرصه تولید پوشاک گذاشته و خط تولید لباس زیر مردانه خودش با نام CR7 را راه انداخته. او به تازگی سری هم به دنیای تولید کفش زده و کفش های CR7 را هم وارد بازار کرده. کفش های او بین 115 تا 631 دلار قیمت دارند.

رونالدو از ثروت خود چگونه لذت می برد؟

4.5218
این مطلب مفید بود ؟19820
برگرفته از افکارنیوز-/ف
وبگردی