نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت جراحی قلب نوزاد یک وجبی! + تصاویر
جراحی قلب نوزاد ، عکس نوزاد خیلی کوچک
نوزاد پسر نارس به اندازه کف دست بود با مشکل جدی قلبی و ریوی متولد شد، او که هنوز چشمانش باز نمی شد و پوستی به نازکی کاغذ داشت بیمار سخت ترین جراحی قلب نوزاد شد.
بازدید : 4,905 نفر

جراحی قلب باز نوزاد نارس

یک نوزاد پسر به طرز معجزه آسایی بعد از انجام جراحی قلب باز تحت شرایط بسیار حساس زنده ماند.

جراحی قلب نوزاد

عکس نوزاد 12 اینچی بعد از جراحی قلب نوزاد

تولد کوچکترین نوزاد دنیا و جراحی باز قلب او در هند

پدیده ای نادر در دنیای پزشکی که در نوع خود بی نظیر بود ، جراحی قلب نوزادی که شاید بتوان نامش را به عنوان کوچکترین نوزاد دنیا عنوان کرد. نوزادی به اندازه کف دست و با وزن 1 پوندی معادل 450 گرم به دلیل داشتن مشکل عروقی در دو رگ متصل به قلبش زیر تیغ جراحی رفت. او خیلی کوچک بود اما ثابت کرد که بسیار قوی است.

‘Miracle’ baby boy weighing just 1lb and measuring 12ins is ‘smallest in the world’ to survive life-saving heart operation

نوزاد پسری که هنوز نامی برایش انتخاب نشده است در هفته 28 بارداری در هندوستان به دنیا آمد ، نوزادی به اندازه کف دست که هنوز چشمانش باز نمی شود و پوست بدنش نازک تر از کاغذ است اما به دلیل مشکل جدی در تنفس بایستی جراحی می شد.

جراحی قلب نوزاد

عکس کوچکترین نوزاد به دنیا آمده قبل از جراحی قلب باز

2 هفته بعد از تولد تیم پزشکی به دلیل وضعیت خطرناک تنفسی که داشت تصمیم گرفت تا جراحی قلب نوزاد را انجام دهند چرا که نمی توانستند تا رشد تقریبا مناسب نوزاد صبر کنند .پزشکان بعد از بررسی متوجه شدند که نوزاد به مشکل شریان ریوی و دریچه آئورت مبتلا ست. 

دکتر "سونیل جانگید" جراح نوزاد می گوید:جراحی نوزاد کار بسیار پیچیده ای است چراکه اعضای بدن او به اندازه کافی رشد نکرده و هر لحظه امکان آسیب داخلی وجود دارد. با تمام این شرایط سخت ما نهایت سعی خود را کردیم تا این نوزاد کوچک را نجات دهیم.

جراحی قلب نوزاد

عکس جراحی قلب نوزاد 450 گرمی

 

جراحی قلب نوزاد یک وجبی! + تصاویر

جراحی قلب نوزاد یک وجبی! + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 17
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف