وام خرید خودرو

جزئیات جدید از وام 25 میلیونی خرید خودرو

تاریخ انتشار : 18 آبان 1394کد مطلب : 22651تعداد نظرات : 2 نظر
پرداخت وام خرید خودرو ، فروش اقساطی کالاهای واسطه ای و کارت های اعتباری خرید کالا از امروز آغاز شد.

جزئیات جدید وام خرید خودرو

بر اساس وعده بانک مرکزی و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، از امروز پرداخت وام های سه گانه 25 میلیون تومانی خرید خودرو، فروش اقساطی کالاهای واسطه ای و صدور کارت های اعتباری 10 میلیون تومانی برای خرید کالای بادوام و با کیفیت داخلی به منظور تسریع در رونق تولید آغاز شد.

بر این اساس مردم می توانند با مراجعه به نمایندگی های مجاز خودرو برای خرید خودروی مورد علاقه خود اقدام کنند و نیازی به مراجعه به بانک ها نیست. شرایط اقساط این وام 4 تا 7 ساله است. خودروسازان با ارایه اسناد تجاری به بانک ها در قبالش خرید دین با نرخ 16 درصد انجام می دهند و مردم می توانند به طور صرف به نمایندگی ها مراجعه کنند و با خرید خودرو اسنادشان را به بانک ها ارایه دهند.

کارت های اعتباری 10 میلیونی نیز به این نحو است که این کارت ها از یک تا 10 میلیون تومان شارژ می شوند. براساس حقوق مبنایی مردم و قدرت توان بازپرداخت تسهیلات در مرحله اول شرکت های دولتی، موسسه ها، دستگاه ها، سازمان ها و مستمری بگیران مشمول هستند و از طریق دستگاه خود فرم های خاصی را پر می کنند تا از طریق دستگاه ها به بانک ها معرفی شوند.

بانک ها ظرف مدت 4 روز کاری کارت اعتباری صادر می کنند، با این کارت مردم می توانند فقط کالاهای ایرانی و از پایانه های پذیرشی تعیین شده خریداری کنند. البته از زمان خرید موعد معینی برای پرداخت دارند، اگر در زمان معین انجام نشود به تسهیلات با نرخ 12 درصدی تبدیل می شود. متقاضیان در ازای پرداخت هر قسط معادل همان اعتبار کارتشان شارژ می شود و به طور مجدد می توانند از آن اعتبار استفاده کنند. این طرح 6 ماهه است.

خرید کالاهای واسطه ای نیز اینگونه است که وزارت صنعت لیستی همچون فولاد، میلگرد و سیمان را به بانک مرکزی ارائه داده است تا این موارد به بانک های عامل ارایه شود. در این روش، چک و سفته نزد سیستم بانکی با نرخ 16 درصد خرید دین می شود با این روش علاوه بر فروش موجود انبارها به تامین مالی تولید کنندگان اصلی، شرکت های بزرگ، متوسط و کوچک کمک می شود.ساسان قربانی با تشریح جزئیات جدیدی از وام 25 میلیون تومانی خودرو، اظهار داشت:قرار است پرداخت وام 25 میلیون تومانی خودرو با سود 16 درصد از 15 آبان ماه یعنی سه روز دیگر آغاز شود که در این طرح، امکان اعطای وام به خودروهایی با ساخت داخل بالای 40 درصد وجود دارد و این خودروها بعد از سه سال امکان خرید و فروش دارند.

وام خرید خودرو ، خبر جدید از وام 25 میلیونی خودرو

2.2208
این مطلب مفید بود ؟93115
برگرفته از مهر - /م
2 نظر به ثبت رسیده است
سعیدسرابی 1396-06-17
سلام واقعاخیلی عالیه دستتون دردنکنه
02
سعیدسرابی 1396-06-17
سلام واقعاخیلی عالیه دستتون دردنکنه
02
وبگردی