دیگران چه می خوانند..؟
نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون شرط حضور جناب خان در خندوانه چیست؟
جناب خان ، عروسک
حضور یا عدم حضور جناب خان در خندوانه بستگی به توافق با شبکه نسیم و تهیه کننده خندوانه دارد.
تاریخ انتشار : 20 آبان 1395
بازدید : 3,041 نفر

حضور احلام در نسخه سینمایی جناب خان

جناب خان عروسک محبوب و دوست داشتنی که سالها پیش در تلویزیون پدیده شد و در برنامه خندوانه رامبد جوان شکوفا شد . بداهه گویی های جناب خان در خندوانه به زیبایی های این شخصیت افزود . جناب خان شخصیتی عروسکی است که ابتدا در مجموعه نمایش خانگی کوچه مروارید در نقش لبو فروش جنوبی و سپس در سری دوم مجموعه خندوانه به عنوان یک استندآپ کمدین ظاهر شد.
بخش زیادی از جذابیت جناب خان به بلاهت او باز می گشت؛ بلاهتی دوست داشتنی که از قِبَل آن حرف های جدی بیان می کرد و اتفاقا تاثیرگذار بود و به خنده صرف محدود نمی شد.
صدا پیشگی این عروسک محبوب خندوانه به عهدهٔ محمد بحرانی و عروسک گردانی بر عهدهٔ مهدی برقعی و حامد ذبیحی می باشد.
عروسک«جناب خان» از ابتدا در مجموعه «کوچه مروارید» مورد استفاده قرار گرفت که به صورت محدود در شبکه نمایش خانگی منتشرشد. بعد از آن پای این عروسک به برنامه تلویزیونی «خندوانه» باز شد و در اندک زمانی شهرت و محبوبیت بسیاری پیدا کرد. این محبوبیت تا جایی پیش رفت که به سرعت کلیپ های کوتاه برنامه خندوانه در فضای مجازی دست به دست می گشت و بعد از آن هم عروسک های این شخصیت محبوب به بازار آمد.
 
این روال ادامه داشت تا جایی که «سعید سالارزهی» کارگردان مجموعه «کوچه مروارید» اعلام کرد عروسک جناب خان متعلق به اوست و تمام حقوق مادی و معنوی آن ثبت شده است.
 
با انتشار این خبر، ماجرای جدیدی آغاز شد که حالا عروسک جناب خان در فصل چهارم «خندوانه» هم حضور خواهد داشت یا خیر.
جناب خان

جناب خان شخصیت عروسکی محبوب خندوانه

**حضور جناب خان در خندوانه شرط دارد

در همین رابطه سالارزهی گفت:حضور یا عدم حضور جناب خان بستگی به توافق با شبکه نسیم و تهیه کننده خندوانه دارد. در حال حاضر در حال مذاکره هستیم. جناب خان مدتی به عنوان مهمان به تلویزیون رفت و به هر دلیلی تاثیرگذاری اش زیاد بود و علی رغم میل من آنجا ماند. در این چند سال ما و کسانی که به نوعی درگیر جناب خان بوده اند، هیچ نفع مالی نداشته اند ضمن اینکه ما نیز هیچ کنترلی روی آن نداشته ایم. در حال حاضر هم به نسخه سینمایی فکر می کنیم.

**حضور احلام در نسخه سینمایی جناب خان

وی در پاسخ به این سوال که شخصیت عروسکی جناب خان در نسخه سینمایی وام گرفته از کوچه مروارید خواهد بود یا خندوانه؟ اظهارداشت:جناب خان به عنوان یک برند مستقل برای خانواده و بزرگسال خواهد بود. کوچه مروارید حدود 10 قسمت دیگر آماده دارد که به زودی پخش خواهد شد و هنوز جناب خان در آن حضور دارد. بعد از آن جناب خان و احلام و برادرهایش از کوچه مروارید خارج شده و به احتمال 99 درصد در نسخه سینمایی آنها را آنجا خواهیم دید. در آخرین جلسه به این نتیجه رسیدیم که احلام و برادرانش در نسخه سینمایی حضور داشته باشند.

**دستور توزیع و توقف فروش عروسک های غیرمجاز جناب خان صادر شد

وی درباره نتیجه شکایتش از سازندگان غیرمجاز عروسک جناب خان نیز گفت:مراحل شکایت در حال پیگیری است اما فکر می کنم که چندین سال طول بکشد تا ما به نتیجه برسیم.
 
همچنین «رمضانعلی برزمینی» وکیل عروسک جناب خان نیز گفت:به محض اطلاع از تولید، توزیع و فروش غیر قانونی عروسک جناب خان، شکایت خود را در مرجع قضایی مطرح کردیم و دستور توقف تولید و جمع آوری عروسکها را گرفتیم.
 
وی افزود:روز یکشنبه نیز یکی از دادگاه ها برگزار شد که با حضور 3 متهم بود که البته حاضر نشدند ولی دادگاه حکم را صادر کرد. دادگاه تشکیل شد و از سازندگان و توزیع کنندگان و فروشندگان هم به طور مجزا در دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت کرده ایم.
جناب خان

 فروش غیرمجاز عروسک های جناب خان ممنوع شد

**پخش و فروش غیرمجاز شهرزاد در فضای مجازی متوقف شد

وی افزود:طبق پیگیری هایی که کرده ایم هم فروش عروسک های جناب خان و هم پخش شهرزاد متوقف شد. چندین پرونده در تهران مشهد و شهرری در چند حوزه قضایی تشکیل شده و از طریق ناحیه انتظامی و اداره آگاهی به مراکز توزیع مراجعه و عروسک ها را جمع آوری کردیم و همه معدوم خواهد شد.
وی اظهارداشت:از طریق دادگاه فرهنگ و رسانه اقدام کردیم که اولین بار است سایت های غیرمجاز عرضه و فروش عروسک جناب خان و سریال شهرزاد را فیلتر کردیم. این ها خبرهای خوشی است که در جهت قانون مند شدن استفاده از فضای مجازی است و جامعه هم باید حمایت کند. بسیاری از افراد هنوز نسبت به این موضوعات آگاهی ندارند و نمی دانند که مجازات در انتظار افراد خاطی است. پرونده باز است و هم پرودنه های جدید خواهد بودما همچنان پیگیر هستیم و در صورت موارد جدید باز هم شکایت می کنیم. به صورت قانونی در حال تولید با لیبیل های قانونی است و با متخلفین هم برخورد خواهد شد. تعقیب کیفری افراد و هنوز دادخواست ضر و زیان را ارائه نداده ایم.

شرط حضور جناب خان در خندوانه چیست؟

برگرفته از خبرگزاری فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف