نمناک اخبارجامعه معجزه ای دیگر در حرم امام حسین(ع) رخ داد
حرم امام حسین ، معجزه ای در حرم امام حسین
داوطلبان طرح ترمیم و مقاوم سازی دیوارهای حرم امام حسین (ع)، در هنگام کار کردن با دو معجزه جدیدی مواجه شدند.
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1395

معجزه حرم امام حسین (ع)

حرم امام حسین یا حرم حسینی در کربلا ، مدفن ابی عبدالله حسین بن علی ، مشهور به سیدالشهداء پیشوای سوم شیعیان است که در زمان خلافت یزید بن معاویه ، در مخالفت با وی جنگید و روز عاشورا ، 10 محرم سال 61 هجری قمری برابر با پنجشنبه، 20 مهر 59 هجری خورشیدی در بیابانِ نینوا کشته شد و پس از چند روز همان جا به خاک سپرده شد. امروزه آرامگاهش تبدیل به محلی برای زیارت شیعیان شده است. در این حرم، حسین، به همراه علی اکبر در پایین پا و علی اصغر بر سینه در ضریح دفن اند. همچنین بیشتر شهدای کربلا کمی آن سوتر در حرم به خاک سپرده شده اند. در شمال شرقی حرم حسین بن علی، حرم عباس بن علی قرار دارد. مابین دو حرم را بین الحرمین می گویند.

داوطلبان طرح ترمیم دیوارهای حرم امام حسین(ع)، هنگام کار کردن با معجزه جدیدی روبه رو شدند.

مدیر اجرائی طرح ترمیم و مقاوم سازی دیوارهای حرم امام حسین (ع)، از دو معجزه جدیدی که در هنگام کار کردن با آن مواجه شدند، خبر داد.

 

حرم امام حسین

معجزه ای در حرم امام حسین (ع)

 
مهاجری گفت:معجزه نخست هنگام استفاده از دستگاه "سونار" که با استفاده از اشعه ایکس، میزان تراکم خاک را اندازه گیری می کند، رخ داد. قصد داشتیم تا به میزان تراکم خاک تا عمق 15 متری پی ببریم، اما دستگاه نشان داد پیکر مطهر امام حسین (ع) در عمق 6 تا 7 متری سطح زمین است، در قدم بعدی با استخراج خاک حرم مطهر در عمق 11.5 متری، متوجه بوی بسیار خوشی از آن شدیم و بوی عطر آن بسیار متفاوت از بوی خاک سایر بخش های حرم بود.
مهاجری در ادامه به حضور داوطلبانه نیروها اشاره کرد و گفت:تاکنون هیچ مشکلی برای نیروها پیش نیامده است و شکر خدا همه در سلامت به سر می برند.

معجزه ای دیگر در حرم امام حسین(ع) رخ داد

معجزه ای دیگر در حرم امام حسین(ع) رخ داد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 104
برگرفته از العالم/ی
این مطلب مفید بود ؟ 93 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف