نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده ساده ترین راه داشتن خانواده شاد
خانواده شاد ، چگونه خانواده شادی داشته باشیم
داشتن یک خانواده شادو خوشحال آرزوی هر کسی است. حال چگونه خانواده شادی داشته باشیم بستگی به شما دارد تا با این راههای ساده ولی موثر موجب خوشحالی و شادابی خانواده خود شوید.

عوامل داشتن یک خانواده شاد و خوشحال

روان شناس و مدیر روانشناسی پلی کلینیک سلامت خانواده در همایش «خانواده با نشاط، راهی به سوی شادکامی» که به مناسبت فرارسیدن 25 ذالحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان برگزار شد، به بی علاقگی زوج ها به داشتن فرزند اشاره کرد و آن را یک تهدید برای جامعه دانست.
 

راههای ساده برای داشتن خانواده شاد

وی تولید لذت در خانواده را به عنوان یکی از شاخصه های خانواده با نشاط مطرح کرد و گفت:اعضای خانواده باید تولید شادی کنند.این روان شناس، برگزاری جشن تکلیف، سالگرد ازدواج، جشن تولد و سفرهای خانوادگی را نشانه هایی از شاد بودن خانواده عنوان کرد.وی همچنین امید را به عنوان یکی دیگر از شاخص خانواده با نشاط نام برد و گفت:احساس امیدواری سبب پویایی اعضای خانواده می شود.
 
خانواده شاد

ساده ترین و موثرترین رازهای داشتن خانواده شاد و شادبودن در زندگی

این روان شناس، تلاش و مسوولیت پذیری را نیز از دلایل موفقیت و با نشاط بودن دانست.دکتر راضیه معصومی متخصص رفتارشناسی جنسی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز در این نشست به چالش های زندگی زناشویی اشاره کرد و تعهد، صمیمیت، شور و اشتیاق جنسی را به عنوان شاخصه های ازدواج شاد برشمرد. وی ضمن اشاره به شور و اشتیاق جنسی گفت:رضایت از زندگی جنسی مهمترین عامل تعیین کننده کیفیت ازدواج است.
 
30 درصد از مشکلات جنسی زوجین قابل حل، 50 تا 60 درصد قابل اصلاح و 10 تا 20 درصد نیز قابل پذیرش است.دکتر علیرضا بهرامی روان شناس و مدیر پلی کلینیک سلامت خانواده، نیز صداقت و صمیمیت را مهمترین عامل استحکام روابط زناشویی عنوان کرد و افزود:این دو، اصول اساسی در بحث سلامت جنسی زوجین هستند.وی مثبت اندیشی را یکی از ابزارهای مهم در ایجاد نشاط در زندگی دانست و گفت:تمرکز بر نقاط مثبت، سبب کمرنگ شدن نقاط منفی می شود.بهرامی، زیستن در لحظه را از عوامل شادی بیان کرد.

ساده ترین راه داشتن خانواده شاد

ساده ترین راه داشتن خانواده شاد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 40
برگرفته از پارسینه /ن
این مطلب مفید بود ؟ 33 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف