خوب شدن حال روحی
اگر شما ازدواج کرده اید یا میخواهید ازدواج کنید، باید طرز برخورد صحیح با همسرتان را بدانید تا همسری شاد و زندگی پر از آرامش داشته باشید.

این چیزها حال همسرت، بانوی خونه رو خوب میکنه

زنان از پایه های اصلی بنیان خانواده هستند و آرامش و خوشحالی آنها تاثیر مستقیمی بر زندگی مشترک و تربیت فرزندان می گذارد پس خوشحال نمودن زنان در زندگی مشترک از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر ازدواج کرده اید یا مجرد هستید اما می خواهید اطلاعات خوبی برای رابطه بعد از ازدواج به دست بیاورید و بدانید که چگونه باید با خانم ها رفتار کنید؛ در این قسمت از خانواده پلاس نمناک مواردی را به شما معرفی می کنیم که با رعایت شان، می توانید یک خانم را شاد کنید.

به حرفهایش خوب گوش دهید

به حرف های او گوش دهید و برایشان پاسخ صحیح داشته باشید. هنگام گوش دادن به حرف هایش، با او رابطه چشمی برقرار کنید. خیلی عجله نداشته باشید، اجازه دهید او تمام حرف هایش را بزند و به حرف هایش گوش دهید و در قبال آن یک پاسخ مناسب هم داشته باشید.

هنگام گوش دادن به حرف های او کاملا متمرکز و ریلکس باشید.

از او بپرسید که در شرایط مختلف چه احساسی دارد

دختران معمولاً سرشار از احساس هستند و شاید طیف بسیار وسیع تری از احساسات را نسبت به شما تجربه کنند اما خیلی از چیزها را به زبان نمی آورند. از او بپرسید که در چه زمان هایی دچار استرس، ناراحتی و ناامیدی می شود و چه زمانی احساس خوشحالی می کند. با این پرسش و پاسخ می توانید چیزهای زیادی از شخصیت او بفهمید.

زوج

صداقت داشته باشید

یک زن می خواهد بداند در زندگی همسرش چه می گذرد و می خواهد که مرد زندگی اش به او اعتماد داشته باشد پس دوست ندارد که همسرش در مورد مسائل مهم به او دروغ بگوید.

اما همیشه و تحت هر شرایطی لازم نیست حقیقت را بشنود مثلا گاهی لازم است در مورد چیزهای سطحی و بی اهمیتی مثل اینکه رنگ جدید مویش چقدر به او آمده، و اینکه اضافه وزنش زیاد به چشم نمی آید یا اینکه موهای کوتاهش قشنگترش کرده اند به او دروغ بگویید.

توجه بی قید و شرط داشته باشید

عوامل حواس پرتی را کنار بگذارید. هنگامی که در کنار او هستید، گوشی موبایل تان را خاموش کنید و به اطراف و به افراد دیگر نگاه نکنید. خوب به او گوش دهید و سعی کنید که شنونده قوی باشید.

با حرکاتتان نشان دهید که به او گوش می دهید

اجازه دهید تا او بداند به حرف هایش گوش می دهید. ارتباط چشمی را فراموش نکنید. مهارت های فعال شنیداری را در خودتان افزایش دهید. حرف های او را تایید کنید و اگر لازم است برای او پاسخ داشته باشید و هرگز وسط حرفش نپرید.

زن و شوهر

برای مشکلاتش سریع راه حل ارائه ندهید

انجام این کار بسیار چالش برانگیز است، زیرا شما به خاطر غریزه مردانه ای که دارید، دوست دارید سریعاً برای هر مشکلی راه حل پیدا کنید اما خانم ها این گونه نیستند و بیشتر می خواهند شنیده شوند. پس بهتر است که خیلی به دنبال راه حل نباشید و فقط با او همدلی و همدردی کنید.

جلوی خنده بیجا را بگیرید

گاهی اوقات خانم ها حرف هایی می زنند که شاید برای ما غیرقابل تردید و خنده دار به نظر برسد اما برای آن ها کاملاً جدی است. باید مراقب باشید که حرف آن ها را مسخره نکنید و احساساتشان را درک کنید.

با حرکات و رفتارتان به او احساس خوب بدهید

باید به گونه ای رفتار کنید که احساس کند یک دختر خاص و منحصر به فرد است. البته تعادل را فراموش نکنید و کاری نکنید که غرور بیش از حد به او دست بدهد اما باید از طرفی با رفتار و حرکاتی که دارید، حس مثبت را به او القا کنید.

به عنوان مثال صبر کنید که اول او به جایی وارد شود یا از جایی خارج شود و شما پشت سرش باشید.

می توانید در ماشین را برای او باز کنید. اگر مدتی از او بی خبر بودید، حتماً با او تماس بگیرید و حالش را بپرسید. اگر بیمار بود، حتماً شرایط راحتی را برای او فراهم کنید.

حرکت عاشقانه

اگر خشن صحبت می کند، با آرامش به او پاسخ بدهید

شما در هر حالت باید آرامش خود را حفظ کنید، تا جایی که حق تان پایمال نشود. اگر او از موضوعی عصبانی است، سعی کنید که شما آرامش را درون او ایجاد کنید و از انجام این کار غفلت نکنید. مطمئناً با انجام این کار او را نیز آرام خواهید کرد.

کاری کنید احساس امنیت داشته باشد

زنان همیشه به مردان قویتر جذب می شوند و هیچ زنی از یک مرد ضعیف خوشش نمی آید پس اگر می خواهید همسرتان این قدرت و احساس امنیت ناشی از آن را در حضور شما حس کند، کاری کنید که بتواند کنار شما آرامش داشته و به شما تکیه کند یعنی در همه تصمیم گیری ها درست عمل کنید.

مهربان باشید

زنان مردانگی را سنگدلی و خشم و بدخلقی ندانسته و مهربانی و ترحم مردان را نشانه ضعف آنها نمی دانند بلکه می خواهند که مهربان باشد و به دیگران کمک کند، شما با کمک کردن به یک نفر می توانید مردانگی خود را به او ثابت کنید.

اسباب کشی

ماساژ دادن را فراموش نکنید

ماساژ پا و شانه به شدت آرامش بخش است و باعث می شود که همسرتان احساس خوبی پیدا کند و انجام این کار تنش ها و درگیری های فکری او را بهبود می بخشد.

امنیت مالی و جانی می خواهد

زنان دوست دارند همسرشان نه تنها او را از هر نوع آسیب فیزیکی حفظ کند بلکه احساس امنیت مالی نیز داشته باشند. نیازی نیست میلیونر باشید، برای زنان دانستن اینکه شما توانایی های لازم برای کسب در آمد را دارید کافی است.

هنگام پیاده روی حتماً دست او را بگیرید

گرفتن دستان همسرتان هنگام پیاده روی، رمانتیک ترین حالتی است که می توانید با او برقرار کنید و باعث می شود احساس راحتی زیادی با هم داشته باشید، کاملا ریلکس باشید و احساس امنیت کنید.

پیاده روی

از ظاهر او تعریف کنید

معمولا خانم ها به ظاهر خود بیشتر رسیدگی می کنند و دوست دارند در این مورد بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. شما هم باید تغییرات ظاهری او را بفهمید و در حالت عادی سعی کنید که به او نشان دهید ظاهرش را دوست دارید و از آن تعریف و تمجید کنید.

وفادار باشید

زنان نیاز دارند بدانند که همسرشان جز او زن دیگری را برای عشق ورزیدن مناسب نمی بیند و برای همسرشان خاص و منحصر به فرد هستند پس به همسرتان توجه کنید و وفادار باشید.

یک میز شام رمانتیک بچینید

یک میز شام رمانتیک یعنی میز کاملاً مرتب، پر از خوراکی های خوشمزه و پلی شدن یک موسیقی آرامش بخش یا موسیقی که هر دو با آن خاطره دارید. انجام این کار رمانتیک به شدت برای همسر شما جذاب خواهد بود. همچنین او از این که مجبور نیست آن شب، وقتش را صرف درست کردن شام کند و شما باری از روی شانه او برداشته اید؛ به شدت احساس شادی خواهد داشت.

شام رمانتیک

نوشیدنی مثل قهوه یا یک میان وعده درست کنید

حتماً مجبور نیستید که برایش شام یا ناهار درست کنید. اگر در انجام این کار تبحر ندارید، می توانید به عنوان میان وعده برای او چای دم کنید، قهوه درست کنید یا این که یک خوردنی خوشمزه برایش تهیه کرده که در کنار هم احساس آرامش و رضایت پیدا کنید.

آقا، این چیزها حال بد خانمت رو سریع خوب میکنه

4.539
این مطلب مفید بود ؟354
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی