درمان تخمدان پلی کیستیک

گیاه مخصوص برای درمان تخمدان پلی کیستیک

کد مطلب : 29805تعداد نظرات : 40 نظرزمان مطالعه : 7 دقیقه
پریود بی نظم یا طولانی مدت و ریزش مو از علائم بیماری تخمدان پلی کیستیک هستند این بیماری مشکلاتی برای باروری ایجاد می کند پس سریعا اقدام به درمان آن کنید.

درمان تخمدان پلی کیستیک PCOS با گیاهان دارویی

سندرم تخمدان پلی کیستیک یک وضعیت رایج است که به عدم تعادل هورمونی در زنان در سن باروری مربوط می شود. آن با سطوح بالایی از آندروژن (هورمون های مردانه) در بدن مشخص می شود.همچنین محققان انسولین را به PCOS مرتبط می کنند، زیرا بسیاری از زنان مبتلا به این شرایط انسولین زیادی در بدنشان دارند.

سطوح بالای انسولین باعث می شود تخمدان بیشتر هورمون مردانه تولید کند. چنانچه در این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند ثابت شد که زنان دارای PCOS، التهاب درجه پایین، نقش در مقاومت انسولین دارند. اما علت دقیق PCOS هنوز ناشناخته است. با این حال، ژنتیک عامل مهمی محسوب می شود چون به نظر می رسد PCOS در خانواده ها وجود دارد .

بیماری pcos

راه های درمان تخمدان پلی کیستیک و علائم آن

خطرات و علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک

این شرایط منجر به مشکلی مانند تغییرات در چرخه قاعدگی، کیست بر تخمدان ها و مشکلات بارداری می شود و می تواند باعث ایجاد علائمی نظیر پریود بی نظم یا طولانی مدت، رشد موی صورت و بدن، افزایش وزن، آکنه، پوست چرب، ریزش مو و یا ریزش موی مردانه شود. نشانه ها و علائم از یک فرد به فرد دیگر متفاوت هستند.

این اختلال غدد درون ریز با افزایش خطر افزایش مقاومت انسولین، دیابت نوع 2، فشار خون بالا، کلسترول بالا و بیماری های قلبی همراه است. بنابراین، تشخیص زودهنگام PCOS بسیار مهم است. اگرچه هیچ درمانی برای این مشکل وجود ندارد، اما می تواند کنترل شود. برخی درمان های طبیعی ساده، داروها و شیوه های زندگی می توانند به مدیریت نشانه ها و کاهش عوارض کمک کنند.

نشانه تخمدان پلی کیستیک

چگونگی درمان و نشانه های بیماری تخمدان پلی کیستیک

درمان گیاهی و طب سنتی سندرم تخمدان پلی کیستیک 

در این بخش از نمناک درمانهای خانگی برای سندرم پلی کیستیک تخمدانی (PCOS) وجود دارد. هم چنین توصیه می شود حتما برای تشخیص درست و درمان با پزشک خود مشورت کنید. 

1. درمان تخمدان پلی کیستیک با دارچین:

محققان دریافته اند که مکمل دارچین می تواند به بهبود چرخه قاعدگی در زنان با PCOS کمک کند. علاوه بر این، یک مطالعه آزمایشی منتشر شده نشان می دهد که این گیاه می تواند به کاهش مقاومت انسولین در زنان با PCOS کمک کند.

یک قاشق چای خوری از پودر دارچین را به یک لیوان آب داغ اضافه کنید. آن را به مدت چند ماه و یا تا زمانی که از نتایج راضی شدید، بنوشید.

یا شما می توانید این گیاه را به شکل مکمل پس از مشورت با پزشک خود مصرف کنید. معمولاً پیشنهاد می شود که یک کپسول (1.000 میلی گرم) در روز انتخاب کنید.

همچنین می توانید این ادویه را در رژیم غذایی خود با پاشیدن پودرش در غلات، بلغور جو دو سر، پنیر، ساندویچ کره بادام زمینی و دیگر غذاهای دیگر اضافه کنید.

توجه:نیازی نیست بیش از دو قاشق چای خوری از این ادویه در روز بخورید. اگر از این گیاه برای مبارزه با مقاومت انسولین استفاده می کنید، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، چون ممکن است سطح قند خون شما را کاهش دهد.

خواص دارچین

درمان گیاهی تخمدان پلی کیستیک 

2. نعناع برای درمان تخمدان پلی کیستیک:

یک قاشق چای خوری از برگ های خشک شده نعناع را به آب جوش اضافه کنید. بگذارید به مدت پنج تا 10 دقیقه بجوشد و این چای را دو بار در روز به مدت چند هفته بنوشید.

چای نعناع تند:

چای نعناع تند به صورت تجاری موجود است و می توانید از یک تا دو بار در روز از این چای لذت ببرید تا بیش ترین سود را ببرید. فقط 10-15 برگ نعناع تند را در آب جوش بریزید و اجازه دهید که حدود سه دقیقه بماند و از آن لذت ببرید.

خواص نعنا

درمان تخمدان پلی کیستیک با گیاهان دارویی 

3. درمان تخمدان پلی کیستیک با سرکه سیب:

دو قاشق چای خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب مخلوط کنید.هر روز صبح و قبل از غذا آن را بخورید. به مدت چند هفته ادامه دهید و یا تا زمانی که شاهد بهبود باشید.

شما می توانید به تدریج مقدار مصرف سرکه سیب را تا دو قاشق سوپ خوری در هر لیوان، دو یا سه بار در روز افزایش دهید. اگر طعم آن بیش از حد برای شما قوی است، سرکه سیب را با آب پرتقال و یا هر نوع آب میوه دیگری مخلوط کنید.

خواص سرکه سیب

درمان تخمدان پلی کیستیک با طب سنتی 

4. زغال اخته مناسب درمان تخمدان پلی کیستیک:

سه قاشق چای خوری دانه زغال اخته را در آب خیس کنید و بگذارید شش تا هشت ساعت بماند. یک قاشق چای خوری از دانه های خیس شده را همراه مقداری عسل در صبح با شکم خالی بخورید.

همچنین می توانید یک قاشق چای خوری از این دانه ها را حدود 10 دقیقه قبل از نهار و یک قاشق چای خوری قبل از شام بخورید. این درمان را به مدت چند هفته ادامه دهید تا زمانی که شاهد بهبود باشید.همچنین می توانید دانه های زغال اخته را نیز در رژیم غذایی منظم خود بگنجانید.

خواص زغال اخته

زغال اخته موثر در درمان تخمدان پلی کیستیک 

5.نخلک (نخل بادبزنی) موثر در درمان تخمدان پلی کیستیک:

به مدت چند ماه، روزانه 320 میلی گرم از عصاره نخلک را مصرف کنید. اگر عصاره را می خورید، یک قاشق چای خوری در هر روز خوب است.

توجه:اطمینان حاصل کنید که قبل از خوردنش یا هر درمان گیاهی دیگر برای PCOS، برای تضمین استفاده ایمن و موثر گیاهان، با پزشک متخصص بالینی مشورت کنید. 

6. درمان تخمدان پلی کیستیک با گیاه پنج انگشت:

یک فنجان آب بجوشانید و یک قاشق چای خوری تازه یا خشک گیاه پنج انگشت را به آن اضافه کنید. بگذارید حدود 10 دقیقه بماند. هر روز به مدت چند هفته یا چند ماه این چای را بخورید تا بهبود پیدا کنید.

زمانی که از نتایج راضی شدید، استفاده از آن را قطع کنید.هم چنین شما می توانید این گیاه را به شکل مکمل مصرف کنید. برای مصرف مناسب و مفید، با پزشک خود مشورت کنید. 

7. روغن ماهی برای درمان تخمدان پلی کیستیک:

روغن ماهی که غنی از اسیده ای چرب امگا 3 است، به کاهش آندروژن و افزایش حساسیت انسولین کمک می کند. مطالعه ای نشان می دهد که اسیده ای چرب امگا 3 می توانند علائم PCOS را با متعادل کردن سطوح آندروژن بهبود ببخشد.علاوه بر این، خوردن ماهی های چرب و یا مصرف مکمل های روغن ماهی می تواند به کاهش تورم، کاهش چربی بدن و مبارزه با بیماری های مزمن کمک کند.

هیچ میزان مشخصی برای مصرف ماهی یا مکمل آن وجود ندارد ، شما می توانید یکی را دو یا سه بار در روز مصرف کنید و یا توسط پزشک خود پیشنهاد کنید.

روغن ماهی

درمان تخمدان پلی کیستیک با روغن ماهی 

8. درمان تخمدان پلی کیستیک با شیرین بیان:

یک قاشق چای خوری گیاه شیرین بیان را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید. بگذارید حدود 10 دقیقه بجوشد و بعد آن را صاف کنید. این چای را برای چند هفته، هر روز دو یا سه بار بنوشید.

هم چنین شما می توانید این گیاه را به شکل مکمل مصرف کنید. می توانید یک چهارم قاشق چای خوری را دو یا سه بار در روز به مدت چند هفته بخورید. دقت کنید که با پزشک خود مشورت کنید، تا مقدار مناسب برای این کار پیدا کنید.

نکته:ریشه شیرین بیان ممکن است برای کسانی که از فشار خون بالا یا بیماری قلبی، کلیوی یا کبد رنج می برند، مناسب نباشد. همچنین ممکن است تاثیری بر میزان گلوکز خون داشته باشد.

خواص شیرین بیان

بهترین درمان های برای تخمدان پلی کیستیک 

9. ریحان مناسب درمان تخمدان پلی کیستیک:

روزانه هشت تا 12 ریحان بخورید.

گزینه دیگر نوشیدن چای ریحان، چند بار در روز یا خوردن این گیاه به شکل مکمل است. برای مقدار مناسب، با پزشک خود مشورت کنید.برای چند ماه از این درمان ها استفاده کنید.

توجه:ریحان تمایل دارد سطح گلوکز خون را کاهش دهد، بنابراین اگر داروهای دیابتی را مصرف می کنید این گیاه را به دقت مصرف کنید. همچنین ممکن است که این گیاه لخته شدن خون را کند کرده و با داروهای ضد انعقاد ارتباط برقرار کند.

خواص ریحان

تاثیرات گیاهان در درمان تخمدان پلی کیستیک 

10. درمان تخمدان پلی کیستیک با گل صدتومانی:

اگر مطالب قبلی سلامت نمناک را مطالعه کرده باشید می دانید که گل صدتومانی بیشتر به عنوان دارویی برای دردهای دوره ای مثل فیبروئید استفاده می شود، اما هنگامی که به همراه شیرین بیان استفاده شود می تواند علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک را از بین ببرد و به باروری زنان کمک کند. 

11. راه درمان تخمدان پلی کیستیک با کروم:

غذاهای غنی از کروم شامل بروکلی، لوبیا سبز، گوجه فرنگی و جو است. در حقیقت فقط یک وعده بروکلی، 53 درصد از نیازهای روزانه کروم 25 تا 35 mcg را تامین می کند.

لوبیا سبز

خواص لوبیا سبز برای درمان تخمدان پلی کیستیک

12.نخل اره ای برای درمان تخمدان پلی کیستیک:

تحقیقات ثابت کرده است که عصاره ی نخل اره ای فعالیت ضد آندروژنی دارد و می تواند در درمان سندروم پلی کیستیک زنان مفید باشد. 

درمان سندرم تخمدان پر کیست از طریق طب سنتی : 

  • مقداری عسل و سیاه دانه نیم‎کوب شده را با هم خوب ترکیب کنید و هر روز صبح و شب دو قاشق مرباخوری میل کنید.
  • بادکش زیر شکم و کمر که حتما بایستی توسط افراد باتجربه و ماهر انجام دهید.
  • شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر زمان پریودی برای درمان این مشکل توصیه می شود.
  • درمان تکمیلی حجامت_عام (مهره‎های پشت یا میان دو شانه)، حجامت ساکرال (در ناحیه ساکرال کمی پایین‎تر از مهره‎های کمری کاملا بین دو باسن)، حجامت زیر شکم هر دو هفته یک‎بار می‎باشد، که بایستی حتما تحت نظر پزشکان متخصص طب سنتی انجام گردد.

درمان سندرم تخمدان

چند مورد درمان های ساده برای تخمدان پلی کیستیک 

حرف آخر:

هیچ کدام از این درمان ها نباید بدون مشورت با متخصص انجام شود ؛ هنگام مصرف درمان های گیاهی برای درمان طبیعی PCOS، ضروری است که با یک پزشک متخصص بالینی مشورت کنیم، چون اغلب گیاهان که با کاهش سطح تستسترون کار می کنند، منجر به افزایش سطح استروژن به دلیل تبدیل شدن آندروژن ها به استروژن می شوند.

درمان های طبیعی به مبارزه با این مسائل با پیشنهاد راه هایی برای حمایت از متابولیسم استروژن و بهبود پاک سازی استروژن کمک می کنند. به عنوان مثال، افزایش مصرف فیبر در رژیم غذایی شما به ارتقا تشویه استروژن کمک می کند.

 

درمان راحت گیاهی و طب سنتی سندرم تخمدان پلی کیستیک

4.5781
این مطلب مفید بود ؟70279
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
نظرات40 نظر به ثبت رسیده است
شیدا1396-01-27
سلام من این مشکلا دارم ولی نمیدونم پیش دکتر زنان برم یا دکترهای تب گیاهی
5119
مهمان 1396-02-17
پیش جراح زنان برو . یا کسی ک تخصصش کیست تخمدانه
2013
الهه1398-07-09
قطعا بعد از انجام سونوگرافی و آزمایش برین پیش طبیب سنتی،من پنج بار پیش بهترین دکترهای زنان رفتم و انواع متفورمین،ال دی،اچ دی،مدروکسی پروژسترون،دوفاستون،یاسمین و... رو استفاده کردم .همه فقط دوسه ماه جواب داد آخر هم سینم یه ور شد،یکیش دوبرابر اون یکی شد.بعد رفتم دکتر گیاهی با رازیانه و ... خوب خوب شد.اصلا درگیر داروهای هورمونی و... نکنید خودتونو دراین زمینه .
00
شادی 1396-02-20
سلام منم تنبلی تخمدان دارم. و داروهای مثل متفورمین استفاده میکنم. کسی تا حالا از این دارو استفاده کرده که جواب بگیره. لطفا جواب
8338
عاطفه1396-03-06
منم ی مدت استفاده میکردم ومرتب شده بود ولی بلافاصله ازقطع دارو دوباره نامرتب میشه
2112
پری1396-12-18
سلام. من مدت زیادی استفاده میکردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم. تا وفتی رازیانه و بومادران خوردم. بعد ۳ ماه مرتب بود الان دوباره به هم ریخته.
124
ساناز1397-05-22
بله من با متفورمین جواب گرفتم
95
تکتم1397-06-14
من دو سال به طور مرتب استفاده کردم از متفورمین و جلوگیری داشتم به محظ اینکه جلوگیری نکردم سریع باردار شدم
64
نسرین1397-10-02
من خوردم اره دکتر بهم داد باعث تقویت شدن تخمدان میشه .باعث لاغری هم میشه .
75
لیلی1396-02-30
وقتتون بخیر چطوری گیاه پنج انگشت رو استفاده کنیم ؟!
4428
niloo1396-02-31
گیاه عروس پشت پرده بگیرید ۳روز قبل عادت ماهیانه بخورید . باعث تنظیمش میشه
1111
[email protected]1396-03-08
عروس پشت پرده چیه؟همون پنج انگشت رو میگید. ؟منم تنبلی تخمدان دارم و سندرم اهمدان پلی کیستیک.نمیدونم چیکار کنم.؟کسی میدونه زاهنماییم کنه. دارو میخورم منظمه وگرنه بازم نامنظم. بعد ۴ماه عادت میشم اونم حجم خون خیلی کمه
3517
سیمین1396-03-14
میشه بجای عرق رازیانه اونو دم کرد و خورد؟؟؟؟؟
247
الغ1396-04-14
بله می توان بجای عرق رازیانه آن را دم کرده ونوشجان کنید.
64
مهتاب1396-03-27
سلام منم این مشکل دارم گیاه پنج انگشت خوب یعنی کسی استفاده کرده
152
مریم 1396-03-29
سلام روزهایی که اصطلاحا پاک هستید وپریود نیستین هر روز یه قاشق چای خوری رازیانه آسیاب شده را در یک لیوان آب جوش بریزید واجازه بدید ده دقیقه بمونه تا دم بکشه بعد اونو صاف کنید و بخورید به مرور زمان مشکلتون برطرف میشه البته رازیانه طبع گرم وخشک داره وممکنه باعث جوش زدن پوست بدن بشه در کنارش از چیزهایی که طبع خنک دارن مثل خاکشیر یا تخم شربتی استفاده کنید
1014
سحر1396-06-21
با سلام . من 24سالمه 6ساله ازدواج کردم . خودم و شوهرم بعداز اینکه اقدام ب بارداری کردیم متوجه شدیم مشکل ذاریم دکترها و عمل های متعددی انجام دادیم .اما بدون نتیجه. تا اینکه با معرفی یکی از دوستان پیش یه کارشناس مامایی و متخصص داروهای گیاهی رفتیم و با انجام سونو معلوم شد pcoدارم بیشتر از 1ساله که دارم درمان میشم و به تازگی خانوم ماما بهم گفتم یه عددی ک تو سونو قبلا 12 بود و باید به زیر10 یا نرمالش زیر 6 برسه حالا خوشبختانه با مصرف دقیق داروهای گیاهی ک بهم داده بود به عدد4 رسیده و مشکلم حل شده . میخواستم ببینم تا چقدر شانس بارداری دارم
3525
سمیرا1396-07-01
با سلام.من ۲۴ سالمه وسه ساله ازدواج کردم من مشکل تنبلی تخمدان دارم و کیستهای ریز زیادی دارم ودچار pcoشدم و پریودی نامنظمی دارم .تورو خدا راهنمایم کنید ۳ساله تحت نظر دکتر هستم هیجکاری برام نکردن
2717
بهاره1396-07-02
ساکن کدوم شهر هستید؟منم مثل شما بودم پیش دکتری در کرج رفتم سر سال نشده بود باردار شدم
5633
مینا1396-07-04
ميشه اسمشو لطف کنین
196
فاطی1397-04-25
سلام خسته نباشیدمنم مشکل دارم پیش دکترزنان رفتم ولی یه قرص مدروکسی پروژسترون بهم داده مصرف میکنم اگه این قرص رانخورم اصلاپریودنمیشم بهم گفته ب احتمال 90درصدنازایی دارم بدنم خیلی ضعیفه مخصوصا تخمندانم بایدچیکارکنم چی بخورم کسی دکترخوب سراغ داره بهم معرفی کنه مرسی
1511
دنیز1396-07-23
منم بعددوماه ک مشکل پلی کیستیک حل شد بعددوپریودی باردارشدم.الان داروهاکارروخیلی راحت کرده همچین بیماری سخت وحادی نیست.
1817
NAaFfAaSs1396-07-11
سلام. من ی مدتی بود پریودم نامنظم بود ولی دکتر رفتم گفت کیست نیست ، نمیدونم تنبلی تخمدان دارن یا نه فقط توی صورتم موهای زائد دارم و الآن دیگه پریودم هم منظم شده. دو ماه هم هست که واسه بارداری اقدام کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.خواهش میکنم راهنماییم کنید باید چی کار کنم؟
2212
فاطمه1396-07-17
با سلام ۲۹ سالم هس ومجرد از زمان بلوغ همین مشکل قاعدگی را داشتم ایا با خوردن ای دارها جواب میگیرم لطفا راهنمای کنید خسته شدم از قرص خوردن
176
پ.ع1396-07-28
دخترم۲۲ساا دارد مجرده صورتش پر از حوشهای کیستی وچری کی است وموهای زاید در بدن وصورتش بوجود امده دردهای پریودش زیاد حتی با تهوع زیاد تازه سونوگرافی p.c.o نشان داده ایا بعد ازدواج باردار خواهد شد یا این مشکلش حل خواهد شد و راه درمانش چیه راهنمایی کنین از غصه شب وروز ندارم
3225
مهرنار1396-08-03
سلام دوستان عزیز منم مشکل تنبلی تخمدان دارم لطفا راهنمایم کنید
1415
م1396-08-10
بهترین روش درمان برای تخمدان پلی کیستیک کمک گرفتن از داروهای گیاهی هست و داروهای شیمیایی مثل قرص های ضدبارداری که برای این منظور تجویز میشه عوارض خاص خودش رو داره
182
ماری1396-08-21
دکتر زنان بروید وازمایش وسونوبدید واگرهم خواستید از محصول گیاهی استفاده کنید بازهم دکترگیاهی بروید ازمصرف خودسرانه دارو چه گیاهی چه شیمیایی خودداری کنید
25
میم1396-09-15
قطره ویتاگنوس همون عصاره پنج انگشته بخرید خوبه
136
نازدار اورمیه1396-11-18
با سلام من4ساله ازدواج کردم پریودم نامنظمه . پیش دکتور که رفتم بهم گفتن مشکلی نداری فقط تخم دان های تان ضعیفن میخواستم بدونم کسی از این داروی های گیاهی استفاده کرده ونتیجه ای گرفته باتشکر
239
مریم1397-03-05
سلام من ۲۵ سالمه یک سال پیش کیست معمولی داشتم به یه کارشناس ماما مراجعه کردم بهم قرص ضد بارداری دادن پریودم منظم شد وکیست ازبین رفت ولی دوماه بود که درد ناحیه شکم داشتم به سونوگرافی رفتم گفتن پلی کیستیک داری بازم واسم قرص ضد بارداری نوشتن مخواستم منم راهنمایی کنید آیا گیاه پنج انگشت تاًثیری داره
157
آروشا1397-03-14
سلام من پیش متخصص زنان و فوق تخصص غدد هم رفتم فقط قرص پردنیزلون و اسپیرونولاکتون نوشت و برای جلوگیری از جوش هم بنزوییل پراکساید تجویز کردن بعد از اتمام دوره قرص ها بازهم برگشتم خونه اول از طرفی قرصا ها عوارض بدی داشتند ولى سه ماه هرشب رازیانه و زنجبیل تازه با غسل و کمی زعفرون مصرف کردم تاثیرش فوق العاده بود
77
سحر1397-03-22
سلام. منم متاسفانه پلی کیستم بعداز 7سال جلوگیری نکردن و تلاش و دکترها و عمل های متعدد خودم و شوهرم و همچنین مصرف داروهای گیاهی با اینکه خانوم ماما ک متخصص داروهای گیاهی هم هست بهم گفت بعد از مصرف داروها و طبق سونو مشکلم حل شده امابازم باردار نشدم تا الان.پریودام قبلش نامنظم بودن اما بعداز مصرف داروهای گیاهی 3چهار دوره تقریبا مرتب شده بود اما متاسفانه بار اخری با اینکه هنوز دارم مرتب داروهامو میخورم خیلی طول کشید تا پریود بشم اونم فقط در حد لکه بینی بود بدون علایم و درد پریود . بی بی چک هم گذاشتم چن روز پیش ک منفی شد. بعد7سال و این همه عمل و دکتر و دارو و خرج کردن بازم بی نتیجه دیگه کلافه شدم استرس هم اصن ندارم ک میگن نباید داشته باشی. خسته شدم بخدا.
116
سحر1397-07-26
سلام خانومی اگه اضافه وزن داری ورزش کن
32
آناهیتا1397-04-30
دوستان عرق رازیانه معجزه میکنه من استفاده کردم بعد دو ماه نتیجه گرفتم و کیست تخمدانم از بین رفت هر شب نصف لیوان عرق رازیانه تمام مشکلات مربوط به رحم و تخمدان رو از بین میبره من تخمدانم پر از کیست بود و پریودم همیشه نا منظم بود بعد از استفاده از این گیاه جادویی تمامی کیست های تخمدانم از بین رفت و پریودم هم منظم شد البته اینم بگم که پوست صورتم بسیار شفاف و جوانتر شده . خداروشکر سونوگرافی هم دادم دکتر تعجب کرد چون اثری از کیست نبود
308
ساغر1397-06-29
من در دوران پریودی خیلی درد می کشم نمیدونم مراجعه ب متخصص کنم یا عطاری
45
fayima1397-08-22
تخم هویح فرنگی 100گرم 3قسمت هر قسمت جوشانده بعد صاف میکنیم با نبات تو 3رور پشت هم میخوریم. زمان پریودی سردی ممنوع اب سرد هندوانه خیار طالبی گوجه الو زردالو البالو ترشی ماست دوع شیر قره قروت کاچی هنگام پریوذی
36
sepide1397-09-03
سلام من ۳ساله ازدواج کردم کلی هم دکتررفتم گفتن مشکل پلی کیستیک pcoدارم میخوام داروی گیاهی بخورم کسی مشکل من داشته وباردارشده ؟؟بنظرتو چه چیزی مصرف کنم زود نتیجه بگیرم
76
ساحل1397-09-17
ب نظر من رازیانه بهترین داروی گیاهی برای درمان کیست یا نامنظم بودن پریود اگرمیخواهید باردار شوید از این گیاه معجزه اسا استفادا کنید
65
مهری 1398-02-04
سلام من هم پلی کیستیک هستم و با وجودش باردار شدم اولین کاری که باید انجام بدید ورزش و کم کردن وزن بعد متفورمین خیلی کمک میکنه زیادم بهش فکر نکنید توکلتون به خدا باشه من دو پسر دارم و همچنان هم پلی کیستیک دارم چیز حادی نیست .
222
وبگردی