نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها طبیعی ترین راه “درمان کبد چرب” با طب سنتی
درمان کبد چرب ، درمان کبد چرب با داروهای گیاهی
کبد چرب یکی از بیماری های خطرناکی است که با استفاده از درمان های خانگی و طب سنتی می توان آن را درمان کرد.

درمان کبد چرب با طب سنتی و نسخه های خانگی

برای پیشگیری از ابتلا و درمان کبد چرب اکثربیماران ترجیح می دهند از دارو و روش های گیاهی استفاده کنند. چه بخوریم و چه نخوریم تا از شر کبد چرب خلاص شویم و بهترین روش درمان کبد چرب را پیش گیریم.

بهترین راههای پیشگیری و درمان کبد چرب با داروهای گیاهی و تغذیه

برای درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به بیماری خطرناک و کشنده کبد چرب استفاده از روش های طب سنتی و داروهای گیاهی بهترین راه است. راهی که هر کسی با اطمینان آن را دنبال می کند، بدون درد و بدون عوارض! برای درامان ماندن از کبد چرب و برای درمان کبد چرب بایستی تغییراتی در برنامه غذایی خود ایجاد کنید و با استفاده از عرقیات و مواد غذایی طبیعی بدن خود را به سمت سلامت پیش ببرید. در این بخش از سلامت نمناک مجموعه ای از بهرین راه و روش های درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب با طب سنتی را برایتان خواهیم گفت.

 بهترین راه درمان کبد چرب

درمان سریع کبد چرب با طب سنتی

 

قبل از درمان کبد چرب، علت را بشناسید

چه کسانی کبد چرب می گیرند؟

  1. کسانی که دیابت و بیماری قند نوع یک یا دو دارند اما بدنشان انسولین را پس می زند حتی اگر انسولین تزیریقی باشد اینها دچار کبد چرب می شوند چرا انسولین کریستال بزنند چه انسولین شیری رنگ.
  2. کسانی که داروهای شیمیایی خاص مصرف می کنند که اثر سوء بر روی کبد دارد. مخصوصاً آنتی بیوتیک ها چرک خشک کن ها بدون تجویز متخصص، بدون آنکه عفونت یا چرک داخلی ثابت بشود از پیش خودشان می خورند و متأسفانه در کشور ما زیاد است.
  3. چاقی، اضافه وزن، در چربی ها وقتی تری گلیسرید خون بالا برود کبد را چرب می کند.
  4. کسانی که مصرف چربی زیاد دارند سرخ کردنی، تف دادنی، بو دادنی چند بیماری می آورد حتی سوزش چشم و خارش چشم و یکی هم ایجاد کبد چرب است.
  5. کسانی که تخم مرغ نیمرو و یا آب پز زیاد می خورند چند بیماری می آورد که یک از آنها کبد چرب است.
  6. کسانی که خود درمانی های غلط دارند از پیش از خودشان کاهش وزنشان را سریع انجام می دهند. مثلاً در هفته بیش از دو کیلو وزنشان را کاهش می دهند. این کار هم عوارض سوء دارد علاوه بر سکته، کبد را هم چرب می کند.
  7. کسانی که آب آلوده، شیر آلوده یا جگر سیاه مانده گوسفند یا گاو مصرف می کنند به کبد چرب مبتلا می شوند، زیرا هر تکه از جگر سیاه به مقدار نیم کیلو پی و دنبه کلسترول بد دارد. درست است که اینها حلال گوشت هستند و خوردنش اشکال ندارد اما زندگی شهری و کم تحرکی با آن سازگار نیست. اگر چنین شخصی یکی دو تا سیخ جگر بخورد معلوم است که کبدش چرب می شود. کلسترول بد خون بالا می رود.

پیشگیری و درمان کبد چرب 

بهترین راه درمان کبد چرب 

 

برای پیشگیری و درمان کبد چرب این غذاهای را نخورید

چای ، سرخ کردنی ، غذاهای چرب و پر حجم ، سیر داغ ، پیاز داغ ، آب همراه غذا ، دوغ همراه غذا ، تخم مرغ ، تنقلات شور ، دارو ، پفک ، یخمک ، روغن سرخ کردنی ، شیرینی ، غذای فریز شده ، نمک زیاد ، ترشیجات ، رب ، سس و...

 

برای پیشگیری و تسریع درمان کبد چرب این خوراکی ها را بخورید

غذاهای مفید برای کبد :آب ، میوه جات ، لیمو ترش ، روزی 4-5 واحد سبزیجات ، ترشیجات طبیعی ( مثل زرشک یا شاتوت که بهترین دارو است .) انواع مرکبات ، غلات سبوس دار . نخود، سیب، به، انگور، کرفس، دارچین، بالنگ، زعفران، ماش، شقاقل، زیتون، زنجبیل، زردچوبه، انجیر، کاهو، اسفناج، هویج، زرشک و کدو.

درمان کبد چرب با طب سنتی

برای درمان کبد چرب چه بخوریم؟

 

درمان کبد چرب با توصیه های طب سنتی و تغذیه

1- اولین توصیه اصلاح تغذیه و شیوه زندگی است.کاهش مصرف گوشت چربی و مواد قندی و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات توصیه کلی بسیار مفید است.

2- جایگزینی گوشت با سویا جایگزینی شام با سالادی شامل هویج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سیب، آبغوره، پرهیز از آب خوردن بین غذا، استفاده بیشتر از سیر، پیاز، سبزیجات تازه، لیموترش و سیب در رژیم غذایی روزانه بسیار مفید است.

3-هر روز خوردن یک مشت برگ زرد آلو

4- خوردن 7 برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی

6- یکی دیگر از شیوه های درمان کبد چرب و کاهش جذب چربی در بدن مصرف زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی است. افرادی که در طول هفته 2 تا 3 بار زنجبیل استفاده می کنند، می توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند. برای این منظور می توانید یک تکه زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده های غذایی میل کنید.

7- نیم گرم زعفران را بخورند که هم پیشگیری است هم درمان

زعفران

خواص زعفران برای درمان کبد چرب

8- نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.

9-خوردن یک لیوان آب لبو در صبح و شب در درمان فشار خون بالا موثر است. یکی از راه های درمان کبد چرب نوشیدن آب لبو است.

10-توت ها این میوه های خوشمزه که انواع مختلفی دارند یکی از منابع غنی انتی اکسیدان به شمار می روند .این نوع میوه ها غنی از آنتی اکسیدان است و کبد را ترمیم می کند. برای دفع چربی از سلول های کبد، از انواع توت ها استفاده کنید.

11- نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع و رسوب چربی ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه می تواند به تسریع روند درمانی کبد چرب نیز کمک کند. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

12- مصرف روزانه یک لیوان سرکه انگبین تاثیرات شفابخشی در درمان کبد چرب دارد و عرق کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه تره نیز مفید است.بعضی کارخانجات تولید دارو از بعضی از کنگرهای خاص خوراکی قرصی درست کردند که قرص متبی گفته می شود و قرص کنگ است این هم در درمان کبد چرب مفید است.

  درمان کبد چرب با تغذیه

سرکه انگبین برای درمان سریع کبد چرب 

 

عرقیات گیاهی برای درمان کبد چرب

1-نوشیدن دم کرده گل مریم نیز اثربخش است.کاهش تدریجی وزن و ورزش روزانه می تواند به گونه چشمگیری در درمان کبد چرب مفید باشد. البته توجه داشته باشید کاهش ناگهانی وزن ممکن است این مشکل را تشدید کند.

2-سکنجبین عنصلی را که همان پیاز دشتی و پیاز موش است و عرب ها عنصل می گویند در سکنجبین می جوشانند و آبش را صاف می کنند و روزی یک الی دو قاشق پلو خوری به فاصله 12 ساعت مصرف می کنند.

3-عرق گیاهی شاه تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می آیند. این نوشیدنی های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می شوند و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک می کنند.

 

درمان کبد چرب ، بهترین راه درمان کبد چرب با داروهای گیاهی

طبیعی ترین راه “درمان کبد چرب” با طب سنتی
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 3777
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
این مطلب مفید بود ؟ 3586 191
نظر کاربران
ستاره زمانی

ستاره زمانی

بسیار عالی بود و مفیده فایده. از کسانی که این مطالب را در اختیار عموم قرار می دهند کمال تشکر را دارم و امیدوارم موفق و موید باشند. با سپاس فراوان

پاسخ دادن 237 32
حبیب

حبیب

ممنون از راهنمایی مورد تظر بنده انشاالله موفق باشید

پاسخ دادن 56 16
مجتبی

مجتبی

بسیار عالی بود

پاسخ دادن 73 17
زهره

زهره

,مطالب مفیدو دسته بندی شده بود ب اطلاعاتمون اضافه شد ممنونم

پاسخ دادن 72 12
محبوبه

محبوبه

خوش به سعادتت.تو که عاقبت بخیر شدی.ما رو دعاکن

پاسخ دادن 27 16
رضا

رضا

با سلام در قسمت شماره 3 ظاهرا باید برگه باشد و نه برگ

پاسخ دادن 33 19
شهلا

شهلا

سلام من کبد م ۲ بود.صبح ناشتا خاک شیر با آب گرم میخورم.وبرگ کاسنی را جوشانده وصبح ناشتا میخورم.با سونا ی جدید الان شده ۱.شما هم حتما انجام بدید.

پاسخ دادن 73 27
حمید

حمید

من کبدم گرید ۱ بود مدتی خاکشیر جوشانده بصورت ناشتا مصرف کردم ولی حالا گرید ۲ شده!البته بدون کاسنی

پاسخ دادن 45 15
هادی

هادی

باید فعالیت بدنی رو هم زیاد کنین مصرف گوشت رو هم قطع کنین سرخ کردنی هم نخورین دارو های شیمیایی نخورین و ... بعدش عرق اینا کارسازه مهمترین کار افزایش فعالیته

پاسخ دادن 7 3
بسیار خوب

بسیار خوب

سلام اگر مشکل ماهیچی داشته باشیم آیا باید خوردن این موارد رعایت بشه

پاسخ دادن 36 20
شفیعی

شفیعی

بسیار عالی ومفید بود

پاسخ دادن 21 19
حسنی

حسنی

بسیارعالی بودچون من امتحان کرده بودم امید وارم همه فکر سلامتی خودشان باشند مچکرم

پاسخ دادن 26 17

سلام خیلی کارساز و موثرن.مخصوصا لیموترش حتمتا حتما استفاد کنید واقعا لیموترش معجزه میکنه. تشکر

پاسخ دادن 28 15
نادر

نادر

سلام خارش و تورم دست و پا و کهیر زدن مربوط به کبد چرب میباشد

پاسخ دادن 101 50
دیبا

دیبا

بله احتمالش زیاده من خودم هم پوست سرم و زیربغلم وچطور بگم تمام جاها که دمای بدنمون در اون نواحی بالاست می خارید رفتم دکتر گفت نارسایی وکبد چرب داری.ان شاالله خدا همه رو شفا بده

پاسخ دادن 29 14
عباس آریان

عباس آریان

سلام ممنون من کبدچرب دارم ازاطلاعاتی که گذاشتید متشکرم53D7

پاسخ دادن 19 23
پ. ک

پ. ک

کودک من بدنش جوش مزند وخارش شدید دارد علت ان را اتوپیکس گفتن ام طب سنتی ان را مشگل کبدو کلیه گفتن ایا ربطی دارد

پاسخ دادن 32 13
محسن

محسن

با سلام من كبد چرب گريد ٣ دارم حدود ٢ ماهه كه موهاي سرم خيلي زود چرب ميشه ء أيا اين موضوع به كبد چرب مربوطه با تشكر

پاسخ دادن 130 58
امین

امین

اره منم همینطورم خیلی کلافه کنندس

پاسخ دادن 18 10
جوکار

جوکار

سلام برای کبد چرب بصورت ناشنا خاکشیر و ترنجین هم موثره. طب سنتی گفتن. و قرص مقلنجان. اما بهترین راه طب سنتی و داروهای گیاهی هست.

پاسخ دادن 17 5
سلام عليكم  عالیه

سلام عليكم عالیه

عالیه

پاسخ دادن 12 13
مهدی

مهدی

سلام من حدود8ساله بدنم جوش میزنه وهرراهی روامتحان کردم دکتربهم گفته کبدت خیلی چربه یک سال کپسول روآکوتان مصرف کردم حدودیک ماه هم روزی دولیوان عرق کاسنی ودولیوانم شاطره مصرف کردم الآنم شروع کردم آبلبمووآب هویج اماتاثیری نداره کسی پیشنهادی داره که خودش جواب گرفته باشه.واقعاخسته شدم دیگه

پاسخ دادن 60 24
موسی

موسی

مهدی کرم شترمر ریلاکو استفاده کن انشاالله نتیجه میگیری من استفاذه کردم نتیجه گرفتم

پاسخ دادن 16 4
محمد

محمد

باسلام دوست عزیز ورزش کردن را حتما در برنامه غذایی خودتان قرار دهید

پاسخ دادن 11 4
امیر

امیر

سلام منم مثل شما بودم رفتم سرعین ابگرم گاومیش گلی خوب شدم

پاسخ دادن 9 20
به دوست

به دوست

عزیزم کبد چرب از مصرف قندها بوجود میاد اگه میخوای از بین بره باید مصرف شیرینی ومیوه وبرنج ونون و ماکارونی وسیله زمینی وعسل وشیره انگور رو خیلی کم کنی من اینارو از متخصص وپروفسوری در ترکیه شنیدم خودم رعایت کردم ورم ۱۲کیلو پایین اومده سلامت باشید

پاسخ دادن 20 23
علی

علی

دوست عزیز طبق تجویز پزشک شما در ترکیه، تمام موارد صحیح هستند اما میوه که فرمودی باید مشخص بشه چه میوه ای مثلا سیب درمانگره نه مضر...ممنون میشم اگه بفرمای

پاسخ دادن 16 12
دیبا

دیبا

اینبار حدود دویست گرم زرشک رو تو چرخ گوشت لحش کن وبا کمی اب ولیمو ی طبیعی وسرکه سیب مخلوط کن داخل ظرف آب معدنی صبح و شب یک استکان ناشتا بخور ان شاالله که خوب بشی حتما هم چایی زنجبیل ودارچین یادت نره

پاسخ دادن 8 14
zohre

zohre

رژیم غذایی خیلی بهتر جواب مید کپسول راکوتان خودش تنظیمات کبد رو بهم میزنه! بهتر اینه مصرف مواد غذایی که برای کبد چرب مضر هست رو به حداقل برسونید،گاهی اوقات مشکلات عصبی هم موجب تشدیدش میشه.همینطور دفعات اجابت مزاج در طول روز و...اما داروهای شیمیایی خیلی عوارض دارن. قرص آترومد _ بی 350 میلی گرم کاملا گیاهی و مفید هستش

پاسخ دادن 6 6
فرشاد

فرشاد

شما اول ازمایش انزیم کبد همراه با سونوگرافی رو انجام بده وضعیت کبدت مشخص بشه بعد برو سراغ درمانهای دیگه. البته خارش بدن از ارژی هم میشه.

پاسخ دادن 3 6
علی

علی

روزی یک لیوان اب انار طبیعی استفاده کنیدبه مدت سه ماه

پاسخ دادن 6 8
بهمن

بهمن

شما میتونید از گیاه رزماری استفاده کنید، برگ های خشک بجوشونید و روزی چند استکان استفاده کنید

پاسخ دادن 4 4
الا

الا

خاکشر رو ناشتا مصرف کنید هرروز.. لیموترش تازه هم در اب جوش هر روز ناشتا بخورید..مصرف فست فود و سس و سرخ کردنی..جگر..چربی رو ب حداقل برسونید..عرق کاسنی و شاهتره رو از جای مطمعن تهیه کنید ک خالص باشه..گیاه خارمریم رو بصورت پودر در ماست کم چرب استفاده کنید.اب زرشک هم خوبه..اب سرد نخورید اب وارم بخوردی.ماست و نوشیدنی همراه غذا نخورید..مشروبات الکی رو حذف کنید همینطور کله پاچه..راکوتان برای جوش خوبه ولی به کبد اسیب میزنه..اصن استفاده نکیند

پاسخ دادن 15 6
مسعود

مسعود

صبح ها ناشته مقداری آبلیمو تازه با یک لیوان آب گرم مصرف کنید عاليه

پاسخ دادن 7 3
faezeh

faezeh

رو صورت من گلاب هم جواب میده گلاب رو بمال ب جوشات و اصلا صورتت رو با حوله پاک نکن

پاسخ دادن 6 4
شینا

شینا

کاش رواکوتان مصرف نمیکردید منم جوش داشتم خیلی به رواکوتان فک کردم اما خداروشکر نخوردم سعی کنید از هیچ داروی شیمیایی بخصوص انتی بیوتیک استفاده تکنید

پاسخ دادن 6 3
فیروز

فیروز

سلام برای کبد چرب باید لیمو وسیر استفاده کنی ترکیب 6عدد لیمو ترش بزرگ و 21عدد سیر و6لیوان آب اول لیموها روبریده وتخم آنهارو جداکرده وباسیرچرخ کنیدسپس با6لیوان آب به مدت 5دقیقه بجوشانید سپس ازصافی رد کرده وآب آن رادریخچال نگهدارید وهروز صبح ناشتا یک سوم استکان بنوشید21روز میل کنید یک هفته وقفه بعد دوباره 21روز ضمنا برای 21روز دوم دوباره باید تهیه نمایید ایشالله که خوب میشی

پاسخ دادن 5 12
مژگان

مژگان

روزی یه قاشق رب انار بخورین.

پاسخ دادن 6 5
عظیم

عظیم

سلام برای کبد خیلی چرب مهدی جان شما اب همراه غذا نخورید ۲ به مد ۱۴ روز ماش اب پز کرده ومی نماید التماس دعا

پاسخ دادن 3 4
نوشین

نوشین

سلام صبح ها ناشتا یه قاشق چای خوری زنجبیل(برای اطمینات از اصل بودنش خودِ زنجبیل رو خودتون از بیرون بخرید و بیارید خونه بشورید و حلقه حلقه کنید بعدش که خشک شد پودر کنید)رو با یه استکان آب داغ+یه قاشق چاز خوری عسل مخلوط کنید و بخورید،نیم ساعت بعد هم صبحانه تونو بخورید.به امیدخدا خوب میشید

پاسخ دادن 1 2
علیرضا

علیرضا

ربطی به کبدت نداره... پوستت چربه و این از غدده و احتملا خونت غلیظه .. حجامت کن و کاری کنچربی بدنت رو کم و تنظیم کنی

پاسخ دادن 1 1
محمد جواد

محمد جواد

اگه آب جوشیده روجایگزین آب مصرفیتون کنید خیلی موثره.(آب رو بجوشونید و بخورید)

پاسخ دادن 1 1
مهديه

مهديه

خيلى عالى بود مرسى

پاسخ دادن 7 4
یوسف

یوسف

ممنون.بسیار عالی بود

پاسخ دادن 3 1
ابراهیم

ابراهیم

خیلی ممنون بسیار مفید بود.

پاسخ دادن 3 0
ارش

ارش

ممنون از مطالب مفیدتان

پاسخ دادن 2 3
ندا

ندا

با سلام عذر میخام موی سر چرب و نازک و منافذ باز پوست هم از کبد چرب ناشی میشه؟

پاسخ دادن 17 13
Kevin

Kevin

بله کسانی که چربی کبد رو به بالا دارند .دچار خارش شدید بدن از سر تا کف پا دارند. افرادی که گرید۲ دارند به مرحله خطر ناک گرید ۳نزدیک هستند و باید خیلی مراقب باشند که چربی بیشتر نشود و این موضوع بعد حمام رفتن فرد بیشتر شروع میشود.و ارتباط مستقیمی با ریشه و پیاز مو دارد چرا که باعث چرب شدن موی سر و جلو گیری از ضخیم رشد کردن پیاز مو میشود در نتیجه موهای سرد روز به روز نازکتر و در نتیجه کم پشت بودن موی سر نمایانتر میشود.خوردن یه لیوان لیمو به همراه آب ولرم صبحها قبل صبحانه بهترین درمان به همراه یه قاشق روغن زیتون.هفته ای ۴لیوان آبکرفس قبل شام ..توجه داشته باشید ۱، دور غذاهای پر چرب و غیره.. را خط بکشید ۲شیرنی و شکلات.۳نمک...۴انواع چیپس و پفک .۵سیگار کشیدن ۶مشروبات الکلی۷تخم مرغ آبپز ۸.برنح.۹ماکارانی. ۱۰ نان لواش و غیره .نان های رژیمی جایگزین میباشند. جای چای معمولی هم از چای سبز استفاده کنید که تاثیر بی نظیری دارد..در طول درمان آب زرشک هم استفاده کنید..و مهترین موضوع که بدون این هیچ کدام از این موارد تاثیر ندارد مگر اینکه روزانه فقط بیست دقیقه در محیط اکسیژن داری مثل پارک بدوید و یا پیاده روی سریع داشته باشید ....فقط ۵۰ روز امتحان کنید بعد عکس مجدد از کبد چرب خود بگیرید .و متوجه رفتن و به حداقل رساندن چربی کبد خود باشید.فقط ۵۰ روز,,, ,, با آرزوی سلامتی و شادمانی برای تمامی انسانهای کره زمین و بهبودی تمامی بیماران به لطف و زحمات تمامی دلسوزان که برای نجات انسانها تلاش میکنند موفق باشید.......

پاسخ دادن 63 9
زهرا

زهرا

دمت گرم واقعا عالی و تحسین برانگیز بود

پاسخ دادن 7 2
صادق

صادق

من تازه متوجه شدم کبد چرب دارم .ولی از مطالبت لذت بردم .ممنون

پاسخ دادن 2 2
فاطمه ذوالفقاری

فاطمه ذوالفقاری

سلام ...52ساله هستم ودچار گرگرفتگی شدید شدم بطوریکه حالت سوزش بدنم و گرمای بسیار بالا وتعریق از سر تا تمام نقطه بدنم بعد مثل مریضایی که تی و لرز میکنن و بدنم مور مور میشه عصبی وپراز استزس شدم همه جوره دکتر رفتم اما اصلا نیم درصد حالتم تغییر نکرده توروخدا بگید چیکار کنم زندگیم خراب شده تبدیل به یک زن بی خاصیت شدم که فقط جلو کولر و پنکه نشستم لطفا بخاطر خدا کمکم کنید بگید چیار کنم ....باتشکرفراوان

پاسخ دادن 14 7
خان امیر

خان امیر

خیلی متشکرم واقعا عالی بود

پاسخ دادن 0 0
فریبا

فریبا

سلام عزیزم حتما از داروهای تنظیم هورمون استفاده کنید،قرصهایی مانند ویتاگنوس ،یا زیلپا،همراه با عرق رازیانه ،همراه با آب درمانی بسیار مفید خواهد بود.

پاسخ دادن 1 3
بی نشان

بی نشان

دوست عزیز من هم چند سال دقیقا این مشکل را داشتم در اثر استرسهای خیلی شدید هست و حالمم خیلی بد میشد بعد به این نتیجه رسیدم که در اثر افت قند خون فشار خونم هم پایین میاد و حالا هر وقت این حالت بهم دست میده یک لیوان اب قند میخورم با یک قرص ارامبخش الپروزلام و صورتم و دست و پام را با اب سرد میشورم و نیم ساعت دراز میکشم . امیدوارم که برای شما هم موثر باشه

پاسخ دادن 0 1
asd

asd

یک عطار : برای گر گرفتگی کف پا پیشنهاد حنا با سرکه سیب درست شده (بجای اب )باشد مدت سه ساعت کف پا ها را در حنا بگذارید مشکل از طریق دفع سم بدن برطرف میشود انشالله

پاسخ دادن 2 2
فرزاد

فرزاد

واقعا عالی بود

پاسخ دادن 3 0
milad

milad

عالی بود متشکرم

پاسخ دادن 3 0
سجاد مهدیلو

سجاد مهدیلو

بسیار عالی وپرمحتوا بود

پاسخ دادن 2 4
علی

علی

ممنون عالی بود

پاسخ دادن 2 1
مجید زنگنہ

مجید زنگنہ

عالي بود

پاسخ دادن 1 1
جواد رضائي

جواد رضائي

بسيار خوب بود ممنونم .

پاسخ دادن 3 1
محمد

محمد

خیلی خوب بود انشالله همه سلامتیشونو بدست بیارن

پاسخ دادن 3 1
جمال

جمال

عالی بود

پاسخ دادن 1 2
زهره

زهره

سپاس فراوان

پاسخ دادن 0 0
موسسه اندیشه ادیب

موسسه اندیشه ادیب

باسلام از زحماتتون تشکر می نماییم . خیلی عالی بود.

پاسخ دادن 4 1
محمدرضا

محمدرضا

سلام،ممنون،مطالب آموزنده و مفیدی بود،من کبد چرب گرید 1 دارم،میخواستم بدونم،آخرین گرید کبد چند است و آیا گرید 1 من خطرناک است

پاسخ دادن 23 5
سلام آخرش گرید۲ هستش

سلام آخرش گرید۲ هستش

ولی پیشگیری کنید

پاسخ دادن 6 8
سلیمان ایی

سلیمان ایی

باسلام وتشکرازمطالب خوبتون خیلی عالی بود

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

خیلی خوب بود

پاسخ دادن 0 0
یوسف

یوسف

سلام من کبد چرب دو به سه داشتم دو ماه روزی یک لیوان مخلوط عرق شاه تره و کاسنی و خار شتر بعد از نهار خوردم الان بهتر شدم

پاسخ دادن 5 2
مژده

مژده

بسیار کامل و واضح بود مطالب کلی به مشکل من کمک کرد سپاسگزارم

پاسخ دادن 2 1
اوش

اوش

ببخشیدتوی سونوگرافی من نوشتن که کبدچربی گریدiدارم ولی نمیدونم گریدiچیه چه نوعش هست.

پاسخ دادن 12 4
بتول

بتول

درجه کبد چرب هس یعنی اینکه چقدر کبد شما چربه

پاسخ دادن 6 9
جواد رضایی

جواد رضایی

بسیار ممنون و سپاسگذار . مطالب عالی.ارزوی موفقییت

پاسخ دادن 3 3
بتول

بتول

راکوتان کبدو نابود میکنه اگه مشکل کبدی دارین اصلا راکوتان نخورید

پاسخ دادن 0 1
حسین

حسین

سلام دوستان بنده هم کبد چرب داشتم و حدود یک ماه کامل عرق کاسنی مصرف کردم و به میزان قابل توجهی چربی کبد کاهش یافت ... از عرق کاسنی غافل نشین

پاسخ دادن 2 3
مهدی

مهدی

واقعا مطالب کامل وجامعی بود وخیلی به اطللاعاتمون افزوده شد از شما سپاسگذارم

پاسخ دادن 0 1
رویا

رویا

بسیار عالی

پاسخ دادن 3 0
محمد

محمد

عالی و مفید

پاسخ دادن 3 1
عارف

عارف

خدمت عزیزانی که نمیدونن . کبد سه درجه یا گرید داره. گرید یک یا i اوایل بیماری هست و خیلی راحت با تغذیه خوب درست میشه. گرید دوم بیماری پیشرفته تر میشه و گاهی احساس سنگینی در قسمت پهلوی راست میکنین. گرید سه دیگه اکضاع وخیم میشه و کار از تغذیه میگذره. پس خواهش میکنم مراقب کبدتون باشین و مثل من سهل انگاری نکنین. بدرود

پاسخ دادن 7 3
مهدی

مهدی

سلام ... اصلا کبد چرب خوب شدنی هستش یا ن

پاسخ دادن 6 2
رضا

رضا

فقط و فقط ورزش اونم ورزشي كه واقعاً عرق بريزيد و تمام بدن درگير باشه مثل تي آر ايكس يا ورزشهاي هوازي طناب زدن و صدالبته از دشمن كارخونه هاي دارو سازي يعني ليمو غافل نشيد عاقا تا ميتونيد ليمو بخوريد ترجيحاً ليمو تازه رو با آب قاطي كنين و بزنين بر بدن ورزش و ليمو به اميده سلامتي براي همه

پاسخ دادن 14 1
مامان علی

مامان علی

من گرید 3 بودم دکتر برام مقطر شلیور نوشت حدود 2 ماه استفاده کردم الان کامل خوب شدم. به شما هم همینو توصیه میکنم.البته زیر نظر پزشک

پاسخ دادن 8 5
مجتبی غفارپور

مجتبی غفارپور

آیا برای کبد چرب عرق گشنیز و خارمریم همراه کاسنی وشاطره وبید خوب است درضمن از برنامه شما خیلی خوشم آمد ممنونم

پاسخ دادن 7 2
زهره کریمی

زهره کریمی

من هم کبد چرب گرید 2 به 3 داشتم با رعایت نخوردن غذاهای چرب و استفاده ار عرقیجات در این یک ماه اخیر تبدیل به گرید یک به دو شدم

پاسخ دادن 1 1
محسن

محسن

هروز صبح يه قاشق عسل بسيار مفيد است

پاسخ دادن 1 2
محدثه

محدثه

ببینید منم مشکل کبد دارم ولی نمیتونم چیزهای گیاهی استفاده کنم

پاسخ دادن 5 3
حلما

حلما

ممنونم از مطالب مفیدتون.انشاالله همه ی مریضا شفا بگیرن

پاسخ دادن 1 1
فاضل

فاضل

با درود و سپاس از مطالب مفیدی که بدون هیچ چشم داشتی ارائه می دید ، تندرست باشید

پاسخ دادن 0 0
مسعود

مسعود

ممنون از راهنمایی مفید شنا

پاسخ دادن 0 0
جعفر ابراهیمی

جعفر ابراهیمی

با سلام. خیلی عالی توصیف کردید وخیلی ساده و روان توضیح دادید. متشکرم.

پاسخ دادن 0 0
یاسر

یاسر

کسی که گرید سه باشه دیگه خوب نمیشه...رعایت کنین پس

پاسخ دادن 3 4
سارا

سارا

من یه عذای پرچرب یا یه نوشیدنی قندی بخورم شبش موقع استراحت کف دستوپام شروع به سوزش میکنخ.ورزش میکینم مرتب ولی هربار اینچنین موادی مصرق میکنم موقع استراحت بخصوص شب دستوپام کفشون احساس سوزش دارم ..

پاسخ دادن 5 0
محمدعلی

محمدعلی

خب خودتون وقتی درمانش را با پرهیز کردن بلدید چرا همیشه پرهیز نمیکنید؟پرهیز از چیزهای مضر مهمترین درمان است.

پاسخ دادن 1 1
هنگامه

هنگامه

سلام ضمن تشکر از مطالب و نظرات مفیدتون . اگر میشد جایی مثل رسانه ملی درباره کبد چرب برنامه تهیه می کردند به صورت فیلم و انیمیشن نمایش می دادند خیلیها با عواقب بیماریشون آشنا می شدند و اطرافیانشان رو هم تو زحمت نمیداختن. همسرم کلسترول خونش خیلی بالاست و اخیرا دچار کبد چرب شده و تمام علایم کبد چرب رو داراست ولی یک ذره همکاری نمیکنه تا بهبود پیدا کنه هرچه هم برایش غذاهای رژیمی تهیه میکنم نمیخوره و شدیدا بداخلاقی میکنه و اصلا غذایی که توش گوشت نباشه نمیخوره لطفا منو راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 8 2
یوسف

یوسف

سلام شیر شتر مصرف بشه عالیه هرصبح

پاسخ دادن 0 2
احمد

احمد

روزي ٢ليوان اويشن دم كرده بخورتاهفته جوابش ميگيري

پاسخ دادن 3 1
محمد

محمد

بسیار عالی ممنون.

پاسخ دادن 4 0
محمدیان

محمدیان

سلام مصرف سبزیجات همراه غذا را جدی بگیرید واقعا عالیه

پاسخ دادن 3 0
کیوان

کیوان

بسیار عالی .ولی ورزشی که روزی نیم ساعت باعث عرق کردن بشه بسیار مفیده

پاسخ دادن 2 0
ناشناس

ناشناس

سلام یه بیو اسکن یا بایو اسکن انجام بدین دقیق بهتون همه چیز رو میگه اگه کبدتون چربه ویا دیابت و غیره و طبق بیو اسکن دستور غذایی بگیرید از دکتر

پاسخ دادن 1 0
ناشناس

ناشناس

فقط با رژیم و ورزش و پیاده روی میشه کبد چرب رو از بین برد فقط آدم باید تحرک داشته باشه

پاسخ دادن 7 2
احمد

احمد

سلام تشکر از مطالب ارزشمندتون

پاسخ دادن 1 0
لیلا

لیلا

مطالبتون و نظر دوستان واقعا عالی بود.ممنون

پاسخ دادن 1 0
نگین

نگین

همانطور که اینجا هم نوشته شده من هم شنیده بودم اب لبو برای کبدچرب خوبه اما دکتر تغذیه ب من گفتن اصلا نباید با کبدچرب لبو مصرف کرد چون موادقندی نشاسته ای داره

پاسخ دادن 2 0
دکتر عباس ملاتقی

دکتر عباس ملاتقی

فقط روزی نیم ساعت پیاده روی که منجر به عرق ریختن شود راه درمان کبد چرب است. این تنها راه درمان است.

پاسخ دادن 5 1
نسیم

نسیم

واقعا مطالب کامل و جامع بود ممنون،بله کبد چرب خیلی بده و روی تمام سیستم بدن تاثیر میذاره اگر پیشگیری نشه از گرید 1به 2 واز 2به 3 تبدیل میشه،اللهم اشف کل مریض

پاسخ دادن 1 2
سهیلا

سهیلا

من واقعا کبد چرب درجه ۱ خودم رو با عرقیات کاسنی و شاتره و خار مریم درمان کردم همینطور خوردن روزانه یک قاشق خاکشیر با آب ولرم

پاسخ دادن 1 0
روح الله رجبی

روح الله رجبی

بسیار عالی وکاربردی بود

پاسخ دادن 1 1
لاله7112

لاله7112

باسلام من کبدم گرید 3 وفعلا صبحها یه لیوان خاکشیر وابلیو با اب ولرم ویک لیوان آب سیب واب کرفس میخورم دکتر 5قوطی کپسول گیاهی لیور سیل تجویز کردن

پاسخ دادن 6 0
محمد

محمد

با سلام به هیچ عنوان نگران کبد گرید 3 که دارید نباشید با ورزش و رژیم غذایی صحیح که چربی، کربوهیدرات و گوشت قرمز در اون محدود شده باشه و استفاده از عرق کاسنی و نخوردن آب بین غذا و در کل نخوردن آب سرد و مصرف آب ولرم به میزان حداقل 8 لیوان در روز میتونی طی 2 الی 3 ماه مجدد سونوگرافی کبد بدی وقتی که دیدی چربی کبدت با این نکاتی که گفتم کاهش پیدا کرده دعام کن و به حرف اطرافیان که میگن کبد گرید 3 خوب نمیشه اصلا گوش نکنید موفق و سلامت باشید.

پاسخ دادن 4 0
میلاد

میلاد

مصرف روزانه عنّاب هم خیلی به رفع چربی کبد کمک میکنه

پاسخ دادن 2 1
مهدی

مهدی

سلام ...مم چند روز پیش دکتر بودم ... گفت کبدت چربه دقیق یادم نیست ، فقط یکیش ۵۰ بود یکیش ۶۱... حالا میخوام بدونم اصلا کبد چرب قابل خوب شدن هست ب روال عادیش برگرده یا نه ...

پاسخ دادن 6 1
محمد علی

محمد علی

وقتی وضو میگیرید برای نماز خواندن آب وضو را با حوله پاک نکنید تا صورتی زیبا و بدون بیماری در آن داشته باشید.غسل در موقع ناپاکی را زود انجام دهید تا بدنتان را از بعضی بیماریها سالم نگه بداره خیلی چیزها درمانش با انجام احکام اسلامی و بعضی آداب و مستحبات مثل موها را وناخن ها را کوتاه کردن و..قابل حل هست اما هنوز مردم باور نکردند و وقتی سراغ اینها را خواهند گرفت که شاید دیگه دیر شده باشه. امیدوارم. برای هیچکسی دیر نشه.

پاسخ دادن 8 18
رضا

رضا

یک لیوان اب زرشک سیاه قبل ازخواب و یک لیوان صبح ناشتا مصرف کنید.. یکلیوان ترکیبی از عرق خار مریم و شاهتره و کاسنی و شربت کاسیامون نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی به اضافه قرص لیورگل روزی سه عدد.. چای سبز بجای چای سیاه و استفاده از زردچوبه در غذا و مخلوط باشیر کم چرب.

پاسخ دادن 0 3
بی نام

بی نام

قرص لیورگل و نباید بدو تجویز دکتر خورد .شوهرمنم کبد چرب داره با تجویز دکتر این قرص و شروع کرد به استفاده ولی از هفته ی دوم که این قرص و میخورد دائم بدنش سست میشد و توان بلندشدن نداشت

پاسخ دادن 1 2
علی اسکندری

علی اسکندری

با سلام مطالب شما بسیار 1-مفید 2-خیلی ساده و روان نوشته شده3-قابل فهم واسه هر شخصی که هیچ اطلاعات پایه ای در مورد آناتومی بدن نداره علی عالی عالی حرف نداره-

پاسخ دادن 1 0
 مژگان سقایی

مژگان سقایی

سلام مطالب همگی عالی بود اما یک نکته رو بدونید که همه این عوارض بر اثر دفع نشدن سموم بدن از کبد ناشی میشود که درحالت عادی ۲الی۳ ساعت در بین ساعت ۱۱ تا ۲ نیمه شب پاکسازی میشود البته در حالتی که بدن در ارامش کامل باشد و یالاقل شخص دراز کشیده باشد حالا اگر هرشب این فرایند طبیعی کبد فرصت برای تخلیه سموم روزانه بدن پیدا نکند چه میشود

پاسخ دادن 3 0
رضاا

رضاا

ممنون از راهنمایی دوستان من کبد گرید 2دارم که از دوماه پیش متوجه شدم اونم به خاطر درد شدیدی که زیره قفسه سینه داشتم دوماه هست که روزی یک ساعت ورزش میکنم پرهیز غذایی دارم شبها خیلی کم غذاا میخورم ناهار هم کم میخورم ولی عصرانه یه غذای کم میخورم الان دردم از بین رفته احساس سبکی میکنم قرص لیور گل یه بسته مصرف کردم دیگه نخوردم چون احساس بی حالی داشتم و نمتونستم از جای خودم تکون بخورم بجاش عرق خارشتر وکاسنی میخورم امیدوارم همه این مریضی رو جدی بگیرن وبهبودی حاصل شود

پاسخ دادن 3 0
ستاره

ستاره

سلام ، من ۳۳ سالمه ، چند روز پیش در اثر پارگی کیست تخمدان ، رفتم بیمارستان فهمیدم کبد چرب گرید دو دارم ، الان کلی ممنوعیت غذایی دارم هم واسع پترگی کیست ، هم نباید تا دو ماه تحرک داشته باشم ، هم اینکه رژیم غذایی برای کبد ام باید بگیرم ، به تجویز پزشک روزی ۳ تا لیور گل میخورم ، هر روز صبح ناشتا و شبها یک لیوان سرکه سیب طبیعی و عسل طبیعی با آب ولرم ، برنج رو کاملا حذف کردم ، نان هم فقط روگن یا جودوسر روزی یک ورق ، هر روز دوتا لیمو ترش ، شبها ماست و تخم کتان مخوط ، عصرها یک استکان ترکیب پانزده عرق برای کبد ، شبها هم نصف سیب زمینی ابپز با کدو پخت ماکروفر، پنیر ۳۰ گرم بدون نان ، به نظرتون با این رژیم غذایی درمان میشم ؟؟؟ دکتر زنان هم خوردم مرغ و تخم مرغ و هر چی هورمدنی هست رو منع کرد ، موندم واقعا چی بخورم ، همه چی ممنوعه برام به جز حبوبات ، ینی هیچی نمیتونم بخورم دارم دیواانه میشم

پاسخ دادن 2 0
مهرداد

مهرداد

سلام ستاره خانم‌ شما حتما با يک پزشک تغذیه مراجعه کن در ضمن مصرف زیاد گیاهان دارویی ک برای بهبود در فرآیند عملکرد کبد چرب استفاده میکنی امکان مشکل‌ در آنزیم‌های کبدیت ایجاد میکنه در مصرف اونها حتما مراعات کن انشاءالله هرچه زودتر رفع کسالت بشه هميشه شاد باشید

پاسخ دادن 0 0
فرهنگی

فرهنگی

خوردن لیموی تازه درمان قطعی کبد چرب

پاسخ دادن 0 1
مرضیه

مرضیه

سلام من ۲۰سالمه از۵سال پیش پوستم شروع کرد به زدن لکه هایه سیاه به اسم لک هایه بِکَرتمام خانواده مادریم این لک هارو دارن وبه گفته اونا این لک هاارثیه و کبدهامون چربه حالا به علاوه بدنم شروع شده رویه پوستم ازاین لک ها میزنه به شدت پوست بدن میخاره کف سرم میخوارجدیدن پوست و موهام چرب شده ایا به نظرتون این مشکل درمون داره یا نه چون ارثیه .ومیتونه مشکل منم ازکبدم باشه ممنون میشم اگه کمکم کنین

پاسخ دادن 0 0
محمد حسن

محمد حسن

قرص همولاکس استفاده کنید

پاسخ دادن 1 1
L.A

L.A

سرکه سیب و گریپ فروت در کاهش چربی خون و کبد خیلی موثرند

پاسخ دادن 1 1
عليرضا

عليرضا

من چند مدت هست از كفش تن تاك استفاده ميكنم و خدا رو شاكرم كه چربي كبدم رفع شده

پاسخ دادن 3 6
س

س

حجامت کنید..خون بدید..راه سریع تصفیه خون از چربی و سموم کشیدن خونه..کهدخون تازه جاشو پرکنه..غلظت خون و چربی خون کم میشه...

پاسخ دادن 0 0
عاطف

عاطف

با سلام هر روز زرد چوبه را به مقدار زیاد در غذایتان بریزید و بخورید یا در کپسول بریزید و دو تا چهار عدد بخرید امتحان شده چربی کبد کلا بر طرف میشه

پاسخ دادن 2 1
قلعه نویی

قلعه نویی

سلام خدمت دوستان صب ناشتا خاکشیر صبحانه حتما بخورین عرق کاسنی الو بخارا زیاد با لواشک روغن جامد مایع حذف بجاش روغن زیتون هویج انار بخورین هروز دو عدد گردو هروز و مهم ترین سی دقیقه ورزش ایشال خوب میشین

پاسخ دادن 1 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف