برو به :
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها طبیعی ترین راه درمان کبد چرب با طب سنتی
درمان کبد چرب ، درمان کبد چرب با داروهای گیاهی
برای پیشگیری از ابتلا و درمان کبد چرب اکثربیماران ترجیح می دهند از دارو و روش های گیاهی استفاده کنند. چه بخوریم و چه نخوریم تا از شر کبد چرب خلاص شویم و بهترین روش درمان کبد چرب را پیش گیریم.
بازدید : 447,993 نفر

بهترین راههای پیشگیری و درمان کبد چرب با داروهای گیاهی و تغذیه

برای درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به بیماری خطرناک و کشنده کبد چرب استفاده از روش های طب سنتی و داروهای گیاهی بهترین راه است. راهی که هر کسی با اطمینان آن را دنبال می کند، بدون درد و بدون عوارض!

برای درامان ماندن از کبد چرب و برای درمان کبد چرب بایستی تغییراتی در برنامه غذایی خود ایجاد کنید و با استفاده از عرقیات و مواد غذایی طبیعی بدن خود را به سمت سلامت پیش ببرید. در این بخش مجموعه ای از بهرین راه و روش های درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب با طب سنتی را برایتان خواهیم گفت.

کبد چرب

علل و راههای درمان کبد چرب

قبل از درمان کبد چرب، علت را بشناسید

چه کسانی کبد چرب می گیرند؟

 کسانی که دیابت و بیماری قند نوع یک یا دو دارند اما بدنشان انسولین را پس می زند حتی اگر انسولین تزیریقی باشد اینها دچار کبد چرب می شوند چرا انسولین کریستال بزنند چه انسولین شیری رنگ

 کسانی که داروهای شیمیایی خاص مصرف می کنند که اثر سوء بر روی کبد دارد. مخصوصاً آنتی بیوتیک ها چرک خشک کن ها بدون تجویز متخصص، بدون آنکه عفونت یا چرک داخلی ثابت بشود از پیش خودشان می خورند و متأسفانه در کشور ما زیاد است.

 چاقی، اضافه وزن. در چربی ها وقتی تری گلیسرید خون بالا برود کبد را چرب می کند.

 کسانی که مصرف چربی زیاد دارند سرخ کردنی، تف دادنی، بو دادنی چند بیماری می آورد حتی سوزش چشم و خارش چشم و یکی هم ایجاد کبد چرب است.

 کسانی که تخم مرغ نیمرو و یا آب پز زیاد می خورند چند بیماری می آورد که یک از آنها کبد چرب است. حتی نفریت و ورم تحال هم می آورد.

 کسانی که خود درمانی های غلط دارند از پیش از خودشان کاهش وزنشان را سریع انجام می دهند. مثلاً در هفته بیش از دو کیلو وزنشان را کاهش می دهند. این کار هم عوارض سوء دارد علاوه بر سکته، کبد را هم چرب می کند.

 کسانی که آب آلوده، شیر آلوده یا جگر سیاه مانده گوسفند یا گاو مصرف می کنند به کبد چرب مبتلا می شوند، زیرا هر تکه از جگر سیاه به مقدار نیم کیلو پی و دنبه کلسترول بد دارد. درست است که اینها حلال گوشت هستند و خوردنش اشکال ندارد اما زندگی شهری و کم تحرکی با آن سازگار نیست. اگر چنین شخصی یکی دو تا سیخ جگر بخورد معلوم است که کبدش چرب می شود. کلسترول بد خون بالا می رود.

  

برای پیشگیری و درمان کبد چرب این غذاهای را نخورید

فست فودها

فست فودها و مواد غذایی مضر برای کبد چرب

از خوردن این غذاهای بپرهیزید

 چای ، سرخ کردنی ، غذاهای چرب و پر حجم ، سیر داغ ، پیاز داغ ، آب همراه غذا ، دوغ همراه غذا ، تخم مرغ ، تنقلات شور ، دارو ، پفک ، یخمک ، روغن سرخ کردنی ، شیرینی ، غذای فریز شده ، نمک زیاد ، ترشیجات ، رب ، سس و...

 

درمان کبد چرب با تغذیه

برای پیشگیری و تسریع درمان کبد چرب این خوراکی ها را بخورید

غذاهای مفید برای کبد :آب ، میوه جات ، لیمو ترش ، روزی 4-5 واحد سبزیجات ، ترشیجات طبیعی ( مثل زرشک یا شاتوت که بهترین دارو است .) انواع مرکبات ، غلات سبوس دار . نخود، سیب، به، انگور، کرفس، دارچین، بالنگ، زعفران، ماش، شقاقل، زیتون، زنجبیل، زردچوبه، انجیر، کاهو، اسفناج، هویج، زرشک و کدو.

درمان کبد چرب با توصیه های طب سنتی و تغذیه

1- اولین توصیه اصلاح تغذیه و شیوه زندگی است.کاهش مصرف گوشت چربی و مواد قندی و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات توصیه کلی بسیار مفید است.

2- جایگزینی گوشت با سویا جایگزینی شام با سالادی شامل هویج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سیب، آبغوره، پرهیز از آب خوردن بین غذا، استفاده بیشتر از سیر، پیاز، سبزیجات تازه، لیموترش و سیب در رژیم غذایی روزانه بسیار مفید است.

3-هر روز خوردن یک مشت برگ زرد آلو

4- خوردن 7 برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی

کاسنی

گیاه و عرق کاسنی بهترین داروهای گیاهی برای درمان کبد چرب در طب سنتی

6- یکی دیگر از شیوه های درمان کبد چرب و کاهش جذب چربی در بدن مصرف زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی است. افرادی که در طول هفته 2 تا 3 بار زنجبیل استفاده می کنند، می توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند. برای این منظور می توانید یک تکه زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده های غذایی میل کنید. 

7- نیم گرم زعفران را بخورند که هم پیشگیری است هم درمان

8- نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.

9-خوردن یک لیوان آب لبو در صبح و شب در درمان فشار خون بالا موثر است. یکی از راه های درمان کبد چرب نوشیدن آب لبو است.
 
10-توت ها این میوه های خوشمزه که انواع مختلفی دارند یکی از منابع غنی انتی اکسیدان به شمار می روند .این نوع میوه ها غنی از آنتی اکسیدان است و کبد را ترمیم می کند. برای دفع چربی از سلول های کبد، از انواع توت ها استفاده کنید. 
 
11- نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع و رسوب چربی ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه می تواند به تسریع روند درمانی کبد چرب نیز کمک کند. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند.
 
12-  مصرف روزانه یک لیوان سرکه انگبین تاثیرات شفابخشی در درمان کبد چرب دارد و عرق کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه تره نیز مفید است.

بعضی کارخانجات تولید دارو از بعضی از کنگرهای خاص خوراکی قرصی درست کردند که قرص متبی گفته می شود و قرص کنگ است این هم در درمان کبد چرب مفید است.

درمان کبد چرب 

بهترین عرقیات گیاهی برای درمان کبد چرب با داروهای طبیعی طب سنتی

عرقیات گیاهی برای درمان کبد چرب

1-نوشیدن دم کرده گل مریم نیز اثربخش است.کاهش تدریجی وزن و ورزش روزانه می تواند به گونه چشمگیری در درمان کبد چرب مفید باشد. البته توجه داشته باشید کاهش ناگهانی وزن ممکن است این مشکل را تشدید کند.

2-سکنجبین عنصلی را که همان پیاز دشتی و پیاز موش است و عرب ها عنصل می گویند در سکنجبین می جوشانند و آبش را صاف می کنند و روزی یک الی دو قاشق پلو خوری به فاصله 12 ساعت مصرف می کنند.

3-عرق گیاهی شاه تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می آیند. این نوشیدنی های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می شوند و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک می کنند.

درمان کبد چرب ، طبیعی ترین راه درمان کبد چرب با طب سنتی

4.81602
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1534 68
نظر کاربران
ستاره زمانی

ستاره زمانی

بسیار عالی بود و مفیده فایده. از کسانی که این مطالب را در اختیار عموم قرار می دهند کمال تشکر را دارم و امیدوارم موفق و موید باشند. با سپاس فراوان

پاسخ دادن 72 12
حبیب

حبیب

ممنون از راهنمایی مورد تظر بنده انشاالله موفق باشید

پاسخ دادن 1 0
مجتبی

مجتبی

بسیار عالی بود

پاسخ دادن 30 6
زهره

زهره

,مطالب مفیدو دسته بندی شده بود ب اطلاعاتمون اضافه شد ممنونم

پاسخ دادن 37 2
رضا

رضا

با سلام در قسمت شماره 3 ظاهرا باید برگه باشد و نه برگ

پاسخ دادن 15 12
بسیار خوب

بسیار خوب

سلام اگر مشکل ماهیچی داشته باشیم آیا باید خوردن این موارد رعایت بشه

پاسخ دادن 19 5
شفیعی

شفیعی

بسیار عالی ومفید بود

پاسخ دادن 11 7
حسنی

حسنی

بسیارعالی بودچون من امتحان کرده بودم امید وارم همه فکر سلامتی خودشان باشند مچکرم

پاسخ دادن 13 9
rhashemi31@.ir

rhashemi31@.ir

سلام خیلی کارساز و موثرن.مخصوصا لیموترش حتمتا حتما استفاد کنید واقعا لیموترش معجزه میکنه. تشکر

پاسخ دادن 11 6
نادر

نادر

سلام خارش و تورم دست و پا و کهیر زدن مربوط به کبد چرب میباشد

پاسخ دادن 45 17
دیبا

دیبا

بله احتمالش زیاده من خودم هم پوست سرم و زیربغلم وچطور بگم تمام جاها که دمای بدنمون در اون نواحی بالاست می خارید رفتم دکتر گفت نارسایی وکبد چرب داری.ان شاالله خدا همه رو شفا بده

پاسخ دادن 0 0
عباس آریان

عباس آریان

سلام ممنون من کبدچرب دارم ازاطلاعاتی که گذاشتید متشکرم53D7

پاسخ دادن 13 5
پ. ک

پ. ک

کودک من بدنش جوش مزند وخارش شدید دارد علت ان را اتوپیکس گفتن ام طب سنتی ان را مشگل کبدو کلیه گفتن ایا ربطی دارد

پاسخ دادن 4 0
محسن

محسن

با سلام من كبد چرب گريد ٣ دارم حدود ٢ ماهه كه موهاي سرم خيلي زود چرب ميشه ء أيا اين موضوع به كبد چرب مربوطه با تشكر

پاسخ دادن 34 8
سلام عليكم  عالیه

سلام عليكم عالیه

عالیه

پاسخ دادن 2 6
مهدی

مهدی

سلام من حدود8ساله بدنم جوش میزنه وهرراهی روامتحان کردم دکتربهم گفته کبدت خیلی چربه یک سال کپسول روآکوتان مصرف کردم حدودیک ماه هم روزی دولیوان عرق کاسنی ودولیوانم شاطره مصرف کردم الآنم شروع کردم آبلبمووآب هویج اماتاثیری نداره کسی پیشنهادی داره که خودش جواب گرفته باشه.واقعاخسته شدم دیگه

پاسخ دادن 6 5
موسی

موسی

مهدی کرم شترمر ریلاکو استفاده کن انشاالله نتیجه میگیری من استفاذه کردم نتیجه گرفتم

پاسخ دادن 3 0
محمد

محمد

باسلام دوست عزیز ورزش کردن را حتما در برنامه غذایی خودتان قرار دهید

پاسخ دادن 0 1
امیر

امیر

سلام منم مثل شما بودم رفتم سرعین ابگرم گاومیش گلی خوب شدم

پاسخ دادن 1 2
به دوست

به دوست

عزیزم کبد چرب از مصرف قندها بوجود میاد اگه میخوای از بین بره باید مصرف شیرینی ومیوه وبرنج ونون و ماکارونی وسیله زمینی وعسل وشیره انگور رو خیلی کم کنی من اینارو از متخصص وپروفسوری در ترکیه شنیدم خودم رعایت کردم ورم ۱۲کیلو پایین اومده سلامت باشید

پاسخ دادن 2 2
علی

علی

دوست عزیز طبق تجویز پزشک شما در ترکیه، تمام موارد صحیح هستند اما میوه که فرمودی باید مشخص بشه چه میوه ای مثلا سیب درمانگره نه مضر...ممنون میشم اگه بفرمای

پاسخ دادن 0 0
دیبا

دیبا

اینبار حدود دویست گرم زرشک رو تو چرخ گوشت لحش کن وبا کمی اب ولیمو ی طبیعی وسرکه سیب مخلوط کن داخل ظرف آب معدنی صبح و شب یک استکان ناشتا بخور ان شاالله که خوب بشی حتما هم چایی زنجبیل ودارچین یادت نره

پاسخ دادن 0 1
zohre

zohre

رژیم غذایی خیلی بهتر جواب مید کپسول راکوتان خودش تنظیمات کبد رو بهم میزنه! بهتر اینه مصرف مواد غذایی که برای کبد چرب مضر هست رو به حداقل برسونید،گاهی اوقات مشکلات عصبی هم موجب تشدیدش میشه.همینطور دفعات اجابت مزاج در طول روز و...اما داروهای شیمیایی خیلی عوارض دارن. قرص آترومد _ بی 350 میلی گرم کاملا گیاهی و مفید هستش

پاسخ دادن 0 0
مهديه

مهديه

خيلى عالى بود مرسى

پاسخ دادن 1 0
یوسف

یوسف

ممنون.بسیار عالی بود

پاسخ دادن 1 0
ابراهیم

ابراهیم

خیلی ممنون بسیار مفید بود.

پاسخ دادن 1 0
ارش

ارش

ممنون از مطالب مفیدتان

پاسخ دادن 0 0
ندا

ندا

با سلام عذر میخام موی سر چرب و نازک و منافذ باز پوست هم از کبد چرب ناشی میشه؟

پاسخ دادن 1 2
فرزاد

فرزاد

واقعا عالی بود

پاسخ دادن 0 0
milad

milad

عالی بود متشکرم

پاسخ دادن 0 0
سجاد مهدیلو

سجاد مهدیلو

بسیار عالی وپرمحتوا بود

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

ممنون عالی بود

پاسخ دادن 0 0
مجید زنگنہ

مجید زنگنہ

عالي بود

پاسخ دادن 0 0
جواد رضائي

جواد رضائي

بسيار خوب بود ممنونم .

پاسخ دادن 0 0
محمد

محمد

خیلی خوب بود انشالله همه سلامتیشونو بدست بیارن

پاسخ دادن 0 0
جمال

جمال

عالی بود

پاسخ دادن 0 0
زهره

زهره

سپاس فراوان

پاسخ دادن 0 0
موسسه اندیشه ادیب

موسسه اندیشه ادیب

باسلام از زحماتتون تشکر می نماییم . خیلی عالی بود.

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف