نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان راههای کنترل سریع خشم و عصبانیت به روش مانترا
کنترل خشم ، کنترل عصبانیت
روش کنترل خشم مانترا یکی از روشهای ساده و فوق العاده موثر برای کنترل خشم و عصبانیت های ناگهانی است که در سرتاسر دنیا از آن استفاده میشود.

راه و روش های کنترل خشم و عصبانیت به روش مانترا

راههای کنترل خشم به سبک مانترا روشی کاملا ساده است اما تاثیری فوق العاده خواهد داشت چرا که این روش ها در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و مورد تایید قرار گرفته اند. عصبانیت یکی از واکنش های عاطفی اساسی ما است و گاهی اوقات یک نشانه هشدار خوبی است که همه چیز در زندگی ما خوب نیست. در برخی موارد خشم "حق" شماست که احساسش کنید. خشم حس ما را از عدالت و مسئولیت اجتماعی کنترل می کند. این کار به ما کمک می کند تا به یکدیگر انگیزه دهیم تا مسئولیت پذیری، رفتاری انسانی تر و اخلاقی تر داشته باشیم. طبق یافته های یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی آمریکا نشان می دهد که خشم می تواند به اندازه انگیزه دادن مردم به داوطلب به عنوان همدردی موثر باشد.چند مرحله و قدمی که در این بخش از نمناک وجود دارد می تواند به شما کمک کند تا در مورد پاسخ های خود به تفکر بیشتری بپردازید.تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به شیوه عصبانی واکنش نشان دهید و اینکه آیا آن واکنش به بهترین شکل به شما خدمت خواهد کرد پس برای کنترل خشم با ما همراه شوید.

خشم خود را چگونه کنترل کنیم

 راه های سریع کنترل خشم کدامند؟ 

راههای موثر کنترل خشم و عصبانیت به ترفندهای مانترا

علت را شناسایی کنید:

چه چیزی دکمه عصبانیت شما را فشار می دهد؟ به عنوان مثال، وقتی خسته هستید، ناراحت هستید، شب خوب نخوابیده اید، یا کسی که با شما رفتار گستاخانه ای کند؟عوامل خارجی (دوست بی ادب) و عوامل داخلی (خود خسته شما) وجود دارند که وارد بازی می شوند.شما باید از این محرک ها آگاه باشید تا بفهمید چه شرایطی شما را به یک کشور عصبانی می فرستند.این مرحله اول مستلزم این است که تا حدی از آنچه در حال رخ دادن است آگاه باشید و تشخیص دهید که چه چیزی شما را خاموش می کند.

یک مانترا پیدا کنید که برایتان کارساز باشد.

وقتی انگیزه خود را تشخیص دادید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به شکل منفی واکنش نشان دهید یا خیر ؛ اگر این کار را نکنید، باید یک جایگزین برای عصبانیتتان داشته باشید. توسعه مانترا آرام شخصی تان به جایگزین کردن عصبانیت و منفی ها با چیزهای دیگر کمک خواهد کرد. ذهن شما روی چیزی مثبت تر متمرکز می شود و زمانی که آرام و راحت هستید، مانترا خود را تمرین کنید تا هر زمان که نیاز دارید، توجه خود را به آن معطوف کنید.

راههای مقابله با خشم و عصبانیت

کنترل عصبانیت ناگهانی با راهکارهای فوق العاده

 کنترل سریع خشم و عصبانیت با روش مانترا

تجربیات خود را تغییر دهید.

همه فیلترهای دنیا متفاوت هستند. این فیلترها باید به شما بگویند که کدام چارچوب ها، یا تفسیرهایی را باید برای هر رویداد داشته باشید.شما ممکن است دوست داشته باشید فریم های اطرافتان را فراموش کنید و بخواهید متفاوت باشید.یادگیری نحوه تغییر "فریم" می تواند به تغییر شکل یک تجربه کمک کند. شما می توانید یاد بگیرید که اهمیت چیزهایی را که در آنها استرس دارید، عصبانی می شوید یا ناراحت می شوید را با دیدی متفاوت در یک فریم جدید، به حداقل برسانید.

کنترل خشم

چگونه خشم خود را کنترل کنیم؟

مقابله با خشم

مراقب صحبت های منفی خود باشید:

این تفکر منفی است که منجر به طغیان های خشم بسیاری می شود. اغلب اوقات وقتی چیزی اتفاق می افتد که شما را ناراحت کند، ممکن است بعد از مدتی که به آن فکر می کنید دیگر مسئله بدی برایتان نباشد. بیایید یک مثال ساده را انتخاب کنیم؛ شما به خرید خواربار می روید و در محوطه پارکینگ یک فروشنده دیگر ، ناگهانان فضایی را که انتخاب کرده بودید، واردش می شود.

چه بی ادب! شما می خواهید چیزی به راننده بگویید، اما چون آن ها کمی ترسناک به نظر می رسند، در تمام مدت زمانی که از این "بی عدالتی" عصبانی می شوید، به کارهای خود ادامه می دهید.

حالا حواس خود را از تمام چیزهایی که می خواهید به آن فرد بگویید ، پرت می کنید، و فراموش کرده اید که بستنی مورد علاقه دخترتان را بخرید! وقتی او را می بینید و این را به او می گویید، به گریه می افتد و به شما می گوید که چه قدر پدر و مادری بدی هستید!شما این حادثه و فردی را که جای پارک شما را گرفت و این مشکلات را درست کرد را سرزنش می کنید سپس یک عضو خانواده می آید و کار دیگری انجام می دهد که شما را ناراحت می کند و اینجاست! خشم منفجر می شود.

اگر صحبت خود را در محوطه پارکینگ تغییر دهید، این چرخه می تواند متوقف شود "مردم گاهی بی ادبی می کنند، و فرد جای پارک مرا ندید و یا وانمود کرد که ندیده است. مجبور نیستم به او اجازه دهم روز مرا خراب کند ؛ من می توانم یک انتخاب دیگر داشته باشم. بله،این آزار دهنده است، اما ارزش ندارد مسائل مهم زندگی مرا خراب کند."

 

کنترل عصبانیت

 راههای ساده کنترل خشم

اجازه دهید دیروز بگذرد:

دیروز واقعا گذشته است ؛ کاری که دیروز اتفاق افتاده لازم نیست روی امروزتان تاثیر بگذارد.اگر شما به درد، تنفر و یا عصبانیت خود فکر کنید، با گذشت هر روز بیشتر احساس تلخ و بدی خواهید کرد. کاری انجام شده ، انجام شده، رها کردنش نه تنها از لحاظ فیزیکی می تواند احساس خوبی داشته باشد، بلکه اگر انجام ندهید شما تنها خود را آزار می دهید. هر چه طولانی تر خشم خود را در درون جای دهید، بیشتر به شما نفوذ خواهد کرد. از خود بپرسید آیا این چیزی است که شما واقعا برای خود و افراد مهم زندگیتان اهمیت می دهید می دانید که ارزشش را ندارد، پس زندگی خود را با زندگی در گذشته هدر ندهید!

کنترل خشم مانترا

 چند راهکار عالی برای کنترل خشم

روش کنترل خشم و عصبانیت

تمرین تنفس عمیق :

به جای اینکه به عصبانیت خود اجازه دهید تا خارج از کنترل شما قرار گیرد، هر بار که احساس عصبانیت می کنید، برای آرام کردن بدن و ذهنتان، به تمرین تکنیک های تنفس ساده عادت کنید.

این کاری است که باید در هنگام عصبانیت انجام دهید:

-آهسته نفس بکشید، اما نفس های عمیق بکشید تا واکنش استرسی که معمولا همراه با عصبانیت همراه است را خنثی کنید.

-یک کلمه یا عبارت آرامش بخش را تکرار کنید، که می تواند این موارد باشد " آرام باش"، "بیخیال" یا "من کنترل خشم خود را در دست دارم".

-بر روی عضلات خود فشار دهید و سپس آن ها را رها کنید.

روشهای کنترل خشم

 روش فوق العاده کنترل خشم

راههای کنترل خشم و عصبانیت

از 1 تا 100 یا 100 تا 1 بشمارید:

شمارش معکوس می تواند مانع از اوج گرفتن شما شود این کار ذهن شما را از علت عصبانیت دور می کند و باعث می شود که شما در مورد چیز دیگری فکر کنید.عمل شمردن همچنین زمان عصبانیت را به تاخیر می اندازد که اغلب احساسات را کنترل می کند.شما حتی می توانید این کار را با نفس کشیدن آرام و عمیق انجام دهید که موثرتر می شود.

روی زمان حال تمرکز کنید:

هر وقت عصبانی میشوید، به گذشته نگاه نکنید ؛ با انجام این کار، ممکن است شکایات گذشته را به الان خود بیاورید در عوض توجه خود را بر آنچه در حال حاضر می توانید انجام دهید تمرکز کنید تا این مساله را حل کنید.

راههای کنترل خشم و عصبانیت

 خشم و راههای مقابله با آن

کنترل خشم مانترا

ماهیچه های سخت را آرام کنید:

نکته دیگر که می تواند به شما کمک کند به سرعت آرام شوید، ماساژ آرام مناطق تنشی است که معمولا شانه ها، گردن و پوست سر هستند.برای شانه ها، به سادگی آن ها را بچرخانید تا آرام شوند.برای رهایی از تنشی که در ناحیه گردن و سر شما ایجاد می شود، یک ماساژ ساده را انجام دهید تا گردش خون را بهبود ببخشید و در نتیجه ذهن خود را آرام کنید.

گوش دادن به موسیقی:

گوش دادن به موسیقی می تواند اعصاب خرد شده را تسکین دهد و شما را آرام کند.این کار با کمک به شما برای غربال کردن احساسات خشم و ناامیدی به شیوه ای سازنده کار می کند.

راههای کنترل عصبانیت ناگهانی

با این راههای ساده خشم خود را کنترل کنید

تغییر وضعیت:

دور کردن خود از منبع عصبانیت، چه مکان و چه شخص، یک مهارت مدیریت عصبانیت است که می توانید از آن برای آرام کردن خود استفاده کنید.برای انجام این کار، شما می توانید چشمان خود را ببندید و خود را به یک مکان آرام منتقل کنید و یا به سادگی حرکت کنید تا خشم شما بسوزد.

 

کنترل خشم ، چگونه خشم و عصبانیت خود را کنترل کنیم؟

راههای کنترل سریع خشم و عصبانیت به روش مانترا
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 1530
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ک
این مطلب مفید بود ؟ 1296 234
نظر کاربران
سعیده

سعیده

عالللی بود ممنون

پاسخ دادن 28 9
سپاس فراوان...

سپاس فراوان...

سلام.همسرم بدلیل شغلی ک داره خیلی عصبی هست.باعث شده منم عصبی بشم.چون توشهرمون کلاسهای کنترل خشم نیست.ازطریق این سایت تونستم مطالعه کنم وخیلی تاثیرمثبت روی روابط من وهمسرم گذاشت.سپاس ازشما...

پاسخ دادن 48 22
ماعده جون

ماعده جون

خوب بود بد نبود خخخخخخ

پاسخ دادن 7 5
fatemeh

fatemeh

واقعا ممنون من کلا ادم زود جوشی بودم از بچگی و از این اخلاقم بدم میومد با این متن تونستم از عصبانیت خودم کلی کم کنم واقعا ممنون

پاسخ دادن 31 13
امیر محمد

امیر محمد

خیلی مفید بود ممنون

پاسخ دادن 11 7
سرور

سرور

متشکرم خلاصه و مفید بود

پاسخ دادن 6 5
مایا

مایا

واقعا ممنون خیلی مفید بود

پاسخ دادن 12 7
رها

رها

خوندن این متن بهم آرامش داد.خیلی ممنونم ازتون

پاسخ دادن 8 5
خشمگین

خشمگین

سلام من خیلی زود عصبانی میشوم. و مدام سر خواهر کوچکم داد میزنم از خودم متنفرم وقتی اینطوریم. بعدش خیلی زود پشیمون میشم اما دوباره تکرار میشه. امیدوارم این متن بتونه کمکم کنه

پاسخ دادن 37 10
samira

samira

سلام من 22سالمه و وقتی با همسرم تلفتی صحبت میکنم با کوچیک ترین حرف از کوره در میرم و توهین میکنم.همسرم دیگه ازم خسته شده لطفا کمکم کنید.ممنون

پاسخ دادن 41 25
aram

aram

هر حرفی که همسرم میزنه سریع عصبانی میشم داد میزنم با هر حرفش عصبانی تر میشم و دندونامو فشار میدم داد میزنم اونم خیلی از کارم ناراحت میشه بعدش پشیمون میشه عصبانیت خیلی بده خیلی...

پاسخ دادن 18 6
دختر بهار

دختر بهار

سلام من 21 سالمه و در مواقعی که چیزی باب میلم نباشه و ناراحتم کنه زود جوش میارم بیشتر سعی میکنم به کسی چیزی نگم ولی کلا بعدش خیلی ذهنم درگیر میشه و از درون خودمو میخورم و اگر به کسی چیزی گفته باشم تو اون زمان دیگه تا مدتها ناراحتم

پاسخ دادن 27 5
Pariya

Pariya

ممنون از مطالبتون خیلی برام مفید بود امیدوارم بتونم با این روش ها اعصبانیتمو کنترل کنم با تشکر

پاسخ دادن 2 3
mary

mary

سلام ممنون از متن خوبتون / من بطور کلی سالی دو سه بار بیشتر عصبانی نمیشم اما بیشتر از سر خستگیه اینم بگین ک کم خوابی و بد غذایی هم میتونه باعث عصبانیت شه من بی احترامی نمیکنم اما داد میزنم بد اینو دوس ندارم چون حرمت ها شکسته میشه تازگیا تو مواقع پرتنش ی لبخند میزنم و دور میشم

پاسخ دادن 2 2
نیکو

نیکو

همسرم هر خرفی که بزنه من فورا عصبی میشم امیدوارم جواب بده

پاسخ دادن 3 3
نیکو

نیکو

لطفاً کمکم کنین منو همسرم قبل ازدواج خیلی خوشبخت بودیم از وقتی ازدواج کردیم بخاطر عصبانی همیشه باهم دعوا میکنم

پاسخ دادن 8 2
خسته

خسته

سلام من ۱۳ سالمه و به دلیل یک سری از مشکلات خانوادگی مثل طلاق خیلی عصبی میشم و لی امید وارم که با این روش بتونم خودم رو ارام کنم ممنون

پاسخ دادن 6 1
مبینا

مبینا

سلام سی سالمه. یه دختر دوساله دارم که همیشه تو یه فضای کوچک باهاش تنهام شرایط جوریه که تاحیاطم نمیشه برم یه اتاق آشپزخونه وسرویس کل خونه منه میدونم دلیل عصبی شدنم ایناست که گفتم نه شیطنتای دخترم من قبلا معلم بودم اما بخاطرشرایطی که دارم خیلی زود ازدخترم عصبی میشم متن روخوندم ولی دوست دارم هرکی میتونه کمکم کنه

پاسخ دادن 12 9
صبا

صبا

من از دست برادرم به شدت عصبی میشم و تحت هیچ حالتی نمیتونم خودمو کنترل کنم امیدوارم بتونم بااین روشها خودمو اروم کنم

پاسخ دادن 5 1
کریم

کریم

عالی و مفید و مهارتی کاربردی که انجام آن ،به زندگی آرامش می بخشد. متشکریم.

پاسخ دادن 4 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف