نمناک اخبارجامعه جزئیات کشف پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در روز هشتم
حادثه پلاسکو ، آوار برداری ساختمان پلاسکو
8 روز از حادثه پلاسکو می گذرد و نیروی آتش نشان و امداد به صورت شبانه روزی در حال آواربرداری ساختمان 54 ساله تهران هستند. لحظاتی پیش پیکر چهاردهمین آتش نشان شهید پیدا شد.
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1395

حادثه پلاسکو در روز هشتم

حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان 54 ساله پلاسکو، در حالی وارد روز هشتم خود می شود که روز گذشته با تلاش نیروهای عملیاتی بیش از 85 درصد آواربرداری ها انجام شد و پیکر بی جان هشت آتش نشان محبوس در زیر آوار از ضلع شمال و شمال غرب ساختمان خارج شد.
 
بر این اساس تاکنون پیکر 10 آتش نشان از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج شده که با احتساب یک نفر از آتش نشانان که در بیمارستان به شهادت رسید، تعداد شهدای آتش نشان به 11 تن رسیده است. همچنین پیکر چهار تن از هموطنان نیز کشف شده بود که پیکر سه تن طی روزهای اخیر خارج شده بود و پیکر چهارم همچنان زیر آوار است و به خاطر خطر ریزش آوار هنوز خارج نشده است.
 

پیکر چهاردهمین شهید آتش نشان از زیرآوار پلاسکو پیدا شد

دقایقی پیش پیکر چهاردهمین شهید آتش نشان از زیرآوار پلاسکو پیدا شد

پیکر 2 آتش نشان زیر آوار است

جلال ملکی، سخنگوی آتش نشانی گفت:با احتساب آتش نشان شهید که دقایقی پیش کشف شد، تعداد شهدای آتش نشان به 14 تن رسید اما همچنان پیکر 2 تن از آتش نشان زیر آوار باقی مانده است.

سیزدهمین پیکر آتش نشان شهید از زیر آوار خارج شد

سیزدهمین پیکر آتش نشان شهید هم اکنون از زیر آوار خارج شد.

در هشتمین روز این حادثه و به دنبال تجسس و بررسی های نیروهای عملیات امداد و نجات پیکر سیزدهمین شهید آتش نشان از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو پیدا شد.

براساس این گزارش با توجه به شهادت بهنام میرزاخانی دربیمارستان، تاکنون پیکر مطهر 2 تن از آتش نشانان شهید این حادثه هنوز پیدا نشده است.

 
یازدهمین پیکر آتش نشان شهید پیدا شد
 
تعداد آتش نشانان شهید شده به 12 تن رسید. لحظاتی پیش پیکر یکی دیگر از شهدای آتشنشان از زیر آوار کشف و منتقل شد.
 
**08:29 خروج ١٨هزار تن نخاله از آوار پلاسکو
 
جانشین معاون خدمات شهری شهرداری تهران از انتقال ١٨ هزار تن نخاله خبر داد و به ایسنا گفت:تا صبح امروز(پنجشنبه) 80 تا 85 درصد آوار برداری انجام شده و تا پیدا کردن آخرین جنازه عملیات جست و جو ادامه دارد.
 
**08:02 توزیع لقمه های مهربانی مردم در میان آتش نشان ها
 
**07:17 پیکر یکی از جان باختگان دقایقی پیش از میان آوار خارج شد
 
در هشتمین روز از حادثه پلاسکو پیکر یکی دیگر از جانباختگان لحظاتی پیش از میان آوار خارج شد و به سوی خودروی آمبولانس منتقل شد.
 
سید جلال ملکی در این باره گفت:چند روز قبل در طبقه منفی یک، پیکر چهارنفر از هموطنان را کشف کردیم که سه نفر از آن ها از زیر آوار خارج شدند اما وضعیت پیکر یک نفرشان به گونه ای بود که نمی توانستیم آنرا بیرون بیاوریم چرا که هرگونه دست زدن به پیکر این فرد، ممکن بود شرایط غیرقابل پیش بینی را برای آوار ایجاد کند.
 
وی افزود:بنابراین طبق نظر کارشناسان و با حضور مقام قضائی قرار شد که تا سبک شدن آوار به این پیکر دست نزنیم که لحظاتی قبل توانستیم به پیکر این هموطن دسترسی یافته و آنرا از طبقه منفی یک خارج کنیم.
 
وی تاکید کرد:بنابراین به آمار ما چیزی اضافه نشده و همان آمار قبل است با این تفاوت که پیکر یکی از هم وطنانمان که زیر آوار مانده بود، خارج شد.
 
روز گذشته نیز پیکر هشت تن از شهدای آتش نشان کشف و به پزشکی قانونی منتقل شده بود و هنوز پیکر 5 آتش نشان پیدا نشده است.
 
**07:11 خروج دیگ بخار از زیر آوار/ دسترسی به طبقه منفی یک
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی از نفوذ نیروهای عملیاتی به طبقه منفی یک ساختمان پلاسکو خبر داد.
 
سید جلال ملکی با بیان اینکه لحظاتی قبل از سطح ساختمان پلاسکو به زیرزمین یعنی طبقه منفی یک دسترسی یافتیم، گفت:البته از ساعات اولیه بامداد امروز در بخش های مختلف توانسته بودیم به طبقه منفی یک نفوذ کنیم.
 
وی از خارج کردن یک دیگ بخار از زیر آوار خبر داد و گفت:ما گمانه زنی می کردیم که افرادی را در طبقه منفی یک پیدا کنیم اما فعلا کسی را نیافته ایم البته جست وجوها همچنان در این قسمت های ادامه دارد.
 
**05:01 جستجو پیکر جانباختگان آتش نشان و غیرآتش نشان در حالی به رغم سردی هوا و دمای 7 درجه بالای صفر در میان آوارهای آتشین ادامه دارد که گاه برخی آتش نشان ها مجروح می شود اما با این وجود اصرار به ادامه حضور در عملیات دارد.
 
**04:44 ادامه عملیات جستجو بدون یافتن پیکری از شهدا و جانباختگان
 
** 02:40 گزارش ها حکایت از این دارد که جست وجو برای یافتن مفقودان حادثه در ضلع غربی این ساختمان ادامه دارد.
 
**00:50 جست وجوها برای یافتن پیکر پنج آتش نشان و دیگر جانباختگان همچنان در حالی در میان آوارهای آتشین ادامه دارد که گاه با یافتن کپسول یا نشان و وسایلی از آتش نشانی، ماشین ها خاموش می شوند و جستجوی دستی صورت می گیرد و در ادامه باز هم ماشین ها روشن می شود و عملیات آواربرداری و جستجو ادامه می یابد.
 
 
حادثه پلاسکو
حادثه پلاسکو

پیدا شدن پیکر شهدای آتش نشان از آوار حادثه پلاسکو

حادثه پلاسکو
حادثه پلاسکو

ادامه عملیات آوار برداری در حادثه پلاسکو

حادثه پلاسکو
حادثه پلاسکو

لقمه ی مهربانی برای امدادگران حادثه پلاسکو 

جزئیات کشف پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در روز هشتم

جزئیات کشف پیکر شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو در روز هشتم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 24
برگرفته از ایسنا، مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 24 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف