نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها دانستنی های مهم زالو درمانی
زالو درمانی ، زالو
از زالو درمانی برای بیماری هایی مانند دیسک و سردرد ناشی از مشکلات گردنی و ... استفاده میکنند که برای افراد بالای 60 سال ممنوع است.
بازدید : 6,609 نفر

زالو درمانی چیست؟

زالو درمانی یکی از روش های به کار رفته در طب سنتی است که در مرحله پاک سازی استفاده می شود و درمان اولیه به حساب نمی آید.

زالو

زالو درمانی


با اشاره به اینکه موارد استفاده از زالو محدود است و شرایط خاصی را می طلبد، اقدامات باید پس از مرحله پاک سازی عمومی بدن باشد، در غیر این صورت موجب ریزش اخلاط و مواد زاید به موضع زالو گذاری شده و ممکن است موجب تشدید بیماری شود.

متخصص زالو درمانی در موقع عفونت و بیماری های خاص توصیه نمی شود، گفت:در بیماری های ضعف سیستم ایمنی یا مصرف داروهای مهارکننده سیستم ایمنی، اختلالات انعقادی و سایر بیماری های خاص استفاده از زالودرمانی توصیه نمی شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ تضمینی در درمان بعضی از بیماری ها با زالودرمانی نیست، افزود:درمان قطعی بیماری هایی مانند سرطان، پارکینسون، صرع و ... با زالودرمانی ادعایی بیش نیست.

او با بیان اینکه افراد ضعیف که تحمل استفاده از حجامت را ندارند، می توانند از زالو درمانی استفاده کنند، تصریح کرد:جذب خون در زالو درمانی از حجامت بیشتر است و زالو فقط خون فاسد را جذب می کند و در درمان بیماری های پوستی مزمن، درمان جوش و دمل های صورت کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه زالو درمانی مانند حجامت در افراد زیر دو سال و بالای 60 سال ممنوع است، گفت:بیماری هایی مانند دیسک، سردرد ناشی از مشکلات گردنی، خار پاشنه، کیست مویی، وزوز گوش، اختلال جریان خون چشم، بیماری های وریدی مانند واریس، بیماری های التهابی اعضای داخلی همچنین می توانند از زالو درمانی استفاده کنند.

دستیار تخصصی طب سنتی با بیان اینکه تعداد جلسات زالو درمانی به نوع بیماری بستگی دارد، افزود:تعداد جلسات یک تا شش الی هفت جلسه و همچنین فاصله جلسات زالو گذاری و تعداد زالوها می تواند با توجه به بیماری عضو و محل آن متفاوت باشد.

وی با اشاره به اینکه زالو درمانی مانند سایر روش های درمان می تواند عوارض داشته باشد، اظهار کرد:در صورت استفاده نابجا و بدون تجویز متخصص و بدون آگاهی کافی، ممکن است بیمار به ورم، دمل، غش و سستی، خونریزی، تب و زخم های بدخیم دچار شود.

بهترین زمان استفاده از زالوگذاری مانند حجامت بعد از نیمه ماه قمری و هفته سوم ماه است و بهترین ساعات انجام زالودرمانی ساعات اولیه صبح در تابستان و در زمستان نزدیک ظهر است.

وی خاطرنشان کرد:مردم در صورت تمایل به اسفاده از روش های پیشگیری و درمان بیماری ها به روش طب سنتی به متخصصین دانشگاهی این رشته و مراکز معتبر بهداشتی، درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی هستند، مراجعه کنند.

به گفته وی، آموزش صحیح به مردم و بالا بردن سطح آگاهی آن ها از درمان طب سنتی و نظارت بر مراکز ارائه خدمات سلامت از طرف مسئولان می تواند تا حدودی از سوء استفاده های مدعیان دروغین سلامت جلوگیری کند.

زالو درمانی ، زالو درمانی چیست

دانستنی های مهم زالو درمانی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از ایسنا/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف