ایران و کره جنوبی

بازی ایران و کره جنوبی روز تاسوعای حسینی ؟

تاریخ انتشار : 8 مهر 1395کد مطلب : 37388زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان دیدار ایران و کره جنوبی 20 مهر مصادف با تاسوعای حسینی بود که با تغییرات ایجاد شده به احتمال زیاد این دیدار 19 مهر باشد.

تغییر زمان دیدار ایران و کره جنوبی

تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت های مقدماتی مرحله نهایی جام جهانی 2018 روسیه و طبق برنامه باید در 20 مهر و همزمان با تاسوعای حسینی در ورزشگاه آزادی میزبان تیم ملی کره جنوبی باشد، دیداری که با توجه به همزمانی با ایام عزاداری در کشورمان، نگرانی هایی را به همراه داشته است.

در حالی که دیدار تیم های ملی ایران و کره جنوبی از هفته چهارم رقابت های انتخاباتی جام جهانی 2018 روسیه مقارن شده است با شب تاسوعای حسینی، فدراسیون فوتبال ایران از هم اکنون در حال انجام اقدامات لازم برای تغییر زمان برگزاری این دیدار است.

ایران و کره جنوبی

ایران و کره جنوبی 19مهر

اما به نظر می رسد که با تلاش های صورت گرفته، این دیدار در روزی غیر از تاسوعای حسینی برگزار خواهد شد.

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در هفته گذشته و طی نشستی که در محل وزارت ورزش با مسوولان فدراسیون فوتبال داشت، به مهدی تاج ماموریت داد تا ضمن سفر به هند و حضور در کنگره فیفا، رایزنی های جدی خود با مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا را برای تغییر زمان برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره به انجام برساند و در این راستا رییس فداسیون فوتبال نیز مذاکراتی را با «اینفانتینیو» و «شیخ سلمان» به انجام رسانده و موافقت ضمنی آنها را برای تغییر زمان برگزاری این دیدار را نیز کسب کرده است.

رییس فیفا در پاسخ به درخواست رییس فداسیون فوتبال ایران درباره ی امکان تغییر زمان بازی ایران و کره، هرگونه جابجایی در برنامه این بازی را موکول به توافق دو تیم کرده است. اینفانتینیو اعلام کرده در صورتی که کره ای ها مخالفتی با تغییر زمان برگزاری این دیدار نداشته باشند، فیفا نیز مخالفتی با این تغییر نخواهد داشت.

وزارت ورزش و جوانان و در راس آن محمود گودرزی نیز در تهران رایزنی هایی را برای تحقق این مهم انجام داده و ضمن دیدار با معاون وزیر خارجه و هم چنین ارتباط با سفارت کره در تهران تلاش کرده تا از طریق دیپلماتیک شرایط و مذاکرات لازم را برای تسهیل در جلب نظر فدراسیون فوتبال کره به انجام رساند.

دیدار ایران و کره جنوبی احتمالا 19 مهر

بر اساس آخرین رایزنی های انجام شده و پیشنهادات مطرح، امکان تعویق این دیدار تا بعد از عاشورا به دلیل مشکلات تیم های ملی در حفظ لژیونرها منتفی شده و پیشنهاد تازه وزارت ورزش برای برگزاری این دیدار در پیش از تاسوعا مورد توجه و رایزنی نهایی است و چنانچه اتفاق خاصی رخ ندهد، احتمال اینکه بازی ایران و کره در 19 مهر برگزار شود، بسیار زیاد است.

اکنون با توجه به رایزنی های دیپلماتیک وزارت خارجه و وزارت ورزش و هم چنین مذاکرات سازنده مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال در هند، برگزاری دیدار تیم های ملی ایران و کره در یک روز زودتر از برنامه ریزی سابق تنها منوط به هماهنگی و کسب نظر کادرفنی تیم کره ای است که با توجه به حُسن نظر مقامات سفارت کره در تهران و نظر موافق فیفا، احتمال تغییر زمان این دیدار بسیار زیاد است.

بازی ایران و کره جنوبی روز تاسوعای حسینی ؟

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
برگرفته از کاسپین -/ح
وبگردی