بنز
نتایج یک پژوهش جدید نشان داده که رانندگان خودروهای بنز وBMW دو برابر بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به سرطان و آب مروارید هستند.

آیا شیشه های «بنز و BMW» جلوی ابتلا به سرطان را می گیرند؟

بر اساس یک مطالعه جدید، رانندگان خودروهای بی ام دبلیو و مرسدس بنز دو برابر بیشتر از رانندگان خودروهای دیگر احتمال دارد دچار مضرات اشعه یووی هستند.

محققان موسسه بینایی بوکسر واچلر در لس آنجلس با استفاده از نورسنج قابل حمل پرتوی فرابنفش دریافتند که شیشه های جانبی برخی مدل های خودروهای بنز و بی .ام .و کمتر از 60 درصد این پرتوها را مسدود می کنند.

چندین دهه تحقیق نشان داده که مواجهه طولانی مدت با نور فرابنفش حتی در روزهای ابری بطور چشمگیری خطر آسیب به چشم فرد یا ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.
اگرچه شیشه جلوی خودرو تا 98 درصد از رانندگان در برابر این پرتوها محافظت می کند، اما این میزان محافظت در شیشه های جانبی خودروها بطور چشمگیری متفاوت است.

آزمایشات بر روی 29 خودروی 19 سازنده اتومبیل نشان داد که خودروهای لکسوس بهترین محافظت را ارائه کرده و شیشه های جانبی آن بین 92 تا 96 درصد از مواجهه با پرتوی فرابنفش جلوگیری می کنند.
بدترین خودرو از این لحاظ، بنز E550 بود که تنها 44 درصد پرتوهای فرابنفش را در شیشه های جانبی مسدود می کرد. برخی از مدل های جدید بی ام و نیز تنها به ارائه محافظت 55 درصدی در شیشه های جانبی می پردازند اما این میزان در شیشه جلو تا 96 درصد است.

خودروهای بنز و BMW

خودروهای بنز و BMW

خودروی پورشه توربو S نیز با وجود محافظت 96 درصد در شیشه های جلو، تنها 56 درصد از اشعه فرابنفش را در شیشه های کناری مسدود می کرد. شیشه های جانبی خودروی آئودی نیز تنها جلوی 64 درصد نور فرابنفش را می گرفت.
تحقیقات پیشین نشان داده بود که قرار گرفتن یک سمت صورت در برابر نور فرابنفش می تواند خطر ابتلا به آب مروارید و سرطان را در آن ناحیه افزایش دهد.
محققان همچنین دریافتند که تیره بودن شیشه ها باعث نمی شود که حفاظت بیشتری در برابر این نور ارائه شود زیرا تنها جلوی نور مرئی را می گیرد. تابش اشعه فرابنفش به سمت چشم ها احتمال ابتلا به آب مروارید و نیز سرطان چشم را قوت می بخشد.

سرطان چشم برای رانندگان بنز و بی ام و!

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از عصر خودرو-/ر
برچسب : بی ام و bmw
وبگردی