نمناک بهداشت و سلامتدهان و دندان 14 راه فوری و طبیعی “سفید کردن دندان ها” به روش خانگی
سفیدکردن دندان ، سفیدکردن دندان ها
بعضی ها حتی با رعایت بهداشت دهان و دندان از زردی دندان های خود شکایت دارند اما میتوان با استفاده از مواد خوراکی خانگی باعث سفیدی دندان ها شد.

سفید کردن دندان ها به طور طبیعی در خانه

خوشبختانه بسیاری از داروهای خانگی وجود دارد، که شما می توانید برای روشن و سفید کردن دندانها و زیبایی لبخند خود استفاده کنید، که مقرون به صرفه و آسان هستند. با مطالعه دقیق ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید دانست که چگونه با این 14 راه حل موثر، دندان هایتان را در خانه سفید کنید.
راه حل سفیدکردن دندان ها

  سفیدکردن دندان با روش های طبیعی

14 پیشنهاد خانگی برای سفید کردن دندان ها

1 - خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

چه کاری باید انجام دهید:
با مخلوط کردن یک قاشق چای خوری جوش شیرین، با پراکسید هیدروژن در یک ظرف کوچک یک خمیر نازک درست کنید، از مسواک نرم برای مالیدن خمیر روی دندان استفاده کنید، و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید سپس بشویید ،و با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنید.

2 - قرقره کردن پراکسید هیدروژن 

چه کاری باید انجام دهید:
با خمیر دندان معمولی مسواک بزنید ؛ 1/2 فنجان آب را با 2 قاشق غذا خوری از پراکسید هیدروژن مخلوط کنید، و در دهان خود برای 1 دقیقه قرقره کنید. برای حذف پراکسید هیدروژن، مسواک بزنیید و با آب بشویید ؛ هر روز این کار را تکرار کنید ،تا زمانی که دندان هایتان روشن شود.

3 - استفاده از خمیر نمک دریا و جوش شیرین برای سفید کردن دندان

چه کاری باید انجام دهید:
یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با 1/2 قاشق چای خوری نمک دریا با یک کمی آب در یک ظرف کوچک مخلوط کنید، تا یک خمیر نازک ایجاد شود، از مسواک نرم برای مالیدن خمیر روی دندان استفاده کنید ، و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید سپس با آب بشووید و پس از آن با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنیید.
سفیدکردن دندان ها

  سفیدکردن دندان با نمک دریایی

4 - مسواک زدن با خمیر پودر زردچوبه برای سفید کردن دندان

چه کاری باید انجام دهید:
یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک و کمی آب را در یک ظرف کوچک مخلوط کنید، تا یک خمیر نازک ایجاد شود، از مسواک نرم برای مالیدن خمیر روی دندان استفاده کنید و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید مراقب باشید که پاشیده نشود، زیرا می تواند همه جا رارنگی کند! با آب بشویید و پس از آن با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنید .

5 - مسواک زدن با ذغال سنگ فعال برای سفید کردن دندان

چه کاری باید انجام دهید:
پودر زغال سنگ با درجه فعال مواد غذایی را روی مسواک مرطوب بپاشید،سپس به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید. مراقب باشیدکه پاشیده نشود، چون می تواند همه جا را لکه دار کند ! پس از آن ،با آب بشویید و به طور منظم مسواک بزنید.

6 - سفید کردن دندان ها با خمیر آب لیمو و جوش شیرین

چه کاری باید انجام دهید:
یک قاشق چای خوری آب لیمو را با جوش شیرین به مقدار لازم ، مخلوط کنید ،تا یک خمیر نازک ایجاد شود، سپس با مسواک نرم و به آرامی به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید با آب بشویید، سپس با خمیر دندان به طور منظم مسواک بزنید تا آبلیمو از بین برود.
سفیدکردن دندان ها با لیمو

  سفیدکردن دندان با لیمو و جوش شیرین

7 -  قرقره روغن نارگیل و مسواک زدن برای سفید کردن دندان

چه کاری باید انجام دهید:
یک قاشق غذا خوری از روغن نارگیل ارگانیک را در دهان بریزید وقرقره کنید آن را در اطراف دهان خود برای 5-20 دقیقه بچرخانید(مانند وقتی که دهان شویه استفاده می کنید) .، جوش شیرین را روی مسواک مرطوب بپاشید و دندان های خود را مسواک بزنید و بشویید.

8 - شستشوی دندان با سرکه سیب و ضدعفونی کردن برای سفید کردن دندان

چه کاری باید انجام دهید:

یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را ،مانند دهان شویه در اطراف دهان خود برای 2 دقیقه شستشو دهید، پس از آن مسواک خود را در سرکه سیب فرو کرده و برای کمک به حذف لکه ها مسواک بزنید بعد بشویید و سپس دندان های خود را با جوش شیرین و خمیر دندان مسواک بزنید تا تمام سرکه سیب حذف شود.
سفیدکردن دندان با سرکه

  سفید کردن دندان ها با دهان شویه سرکه سیب

9 - ضدعفونی دهان و دندان با جوش شیرین، خمیر دندان و هیدروژن پراکسید

چه کاری باید انجام دهید:
2قاشق چای خوری جوش شیرین ،با 2 قاشق چای خوری از خمیر دندان و یک قاشق چای خوری از پراکسید هیدروژن مخلوط کنید مخلوط را روی دندان ها پخش کنید و 5-10 دقیقه آن را رها کنید .
دندان ها را با مخلوط مسواک کنید و سپس به طور کامل با آب بشویید، برای حذف تمام پراکسید هیدروژن با خمیر دندان به طور منظم و یا جوش شیرین مسواک بزنید.

10 - خمیر دندان سفید کننده خانگی با اسانس های روغن

چه کاری باید انجام دهید:
مقدار مساوی از روغن نارگیل ارگانیک و جوش شیرین را با چند قطره روغن نعناع، اسانس نعناع یا روغن چوب دارچین مخلوط کنید، تا خمیر دندان ایجاد شود دندان ها را روزی دوبار مسواک بزنید.

11 - خمیر دندان سفید کننده خانگی با زردچوبه

چه کاری باید انجام دهید:
1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل ارگانیک و 1 قاشق چای خوری پودر زردچوبه ارگانیک با چند قطره از روغن نعناع، اسانس نعناع یا روغن چوب دارچین مخلوط کنید، تا خمیر دندان درست شود دندان ها را روزی دوبار مسواک بزنید.
سفیدشدن دندان با زردچوبه

 سفیدکردن دندان ها با زردچوبه

12 - سفیدی دندان با پوست پرتقال و نمک

چه کاری باید انجام دهید:
بخش سفید پوست پرتقال را، با نمک دریا بپوشانید سپس به آرامی بر روی دندان های خود به مدت 2 دقیقه مالش دهید بعد آنرا بشویید و سپس برای حذف تمام مرکبات، به طور منظم با خمیر دندان و یا جوش شیرین مسواک بزنید.

13 - خمیر سفید کننده دندان توت فرنگی و جوش شیرین

چه کاری باید انجام دهید:
یک توت فرنگی بزرگ را برش دهید و له کنید و با ½ قاشق چای خوری جوش شیرین ،هم بزنید تا صاف و مخلوط شوند مخلوط را بر روی دندانها بپاشید و 5 دقیقه صبر کنید.بشویید و سپس برای حذف تمام توت فرنگی با خمیر دندان به طور منظم و یا جوش شیرین مسواک بزنید.
سفیدشدن دندان با توت فرنگی

سفیدکردن دندان با توت فرنگی

14 - ساییدن پوست موز روی دندان ، سفید کننده فوری دندان

چه کاری باید انجام دهید:
به آرامی یک قطعه کوچک از داخل پوست موز را برای دو دقیقه روی دندان های خود بمالید بشویید و سپس برای حذف تمامی موز با خمیر دندان به طور منظم و یا جوش شیرین مسواک بزنید.
سفیدکردن دندان ها با موز

ساییدن پوست موز به دندان ها و سفید شدن دندان ها

سفید کردن دندان ها با ساده ترین و سریع ترین روش ها در خانه

14 راه فوری و طبیعی “سفید کردن دندان ها” به روش خانگی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 1898
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 1463 435
نظر کاربران
شیما

شیما

باسلام راه های گفته شده بسیار عالی ست .همچنین برای روشن ترشدن پوست صورت از اب سیب زمینی نیز می توان استفاده کرد.

پاسخ دادن 142 49
زهرا

زهرا

شستن دندانها با نمک هم دندون رو سفید میکنه من خودم اینطور دندونهام رو سفید میکنم و اتفاقا جوری سفید میشه که اطرافیانم بهم میگن دندونام سفید شده

پاسخ دادن 71 28
سما

سما

سلام آبلیمو با نمک واسه سفیدی دندون خوبه البته هفته ای 2 یا 3 بار،

پاسخ دادن 65 24
یلدا

یلدا

اره من این راه و انتخاب کردم دندونارو سفید میکنع

پاسخ دادن 36 12
آوا

آوا

استفاد از مواد های گفت شده خیلی خب بود و دندان های سفید به من داد

پاسخ دادن 40 18
fatemeh

fatemeh

استفاده از نمک راه حل خوبی است اما بهترین و کامل ترین را ه حل نیست استفاده از خمیر دندان هر روز و استفاده فرولایدیا نمک هفته دو بار البته فرولاید جایگزین بهتری است چون فرولایدها طبق ازمایشات برای شستوشوی دندان است

پاسخ دادن 18 17
ترانه

ترانه

با سلام دوستان استفاده نمک برای بچه ها ظرر نداره

پاسخ دادن 10 6
farhad

farhad

به نظر من استفاده از چوب سواک و نمک بهتر از استفاده از فلوراید خمیر دندان چون خوندم و پرسیدم استفاده هر روز از فلوراید باعث پوسیدگی و خوردگی دندان میشود

پاسخ دادن 9 8
پرستو

پرستو

من توی مدرسه همیشه مجبور به استفاده از استفاده از فلوراید بودم و مجبور بودیم هر روز دوبار استفاده کنیم این باعث شد که تمامی دندان هام پوسیده بشه و سفیدی قبلش رو از دست بده.من الان چندتا از دتدان هامو ب خاطر این موضوع از دست دادم

پاسخ دادن 18 9
ستايش

ستايش

اگه درست و اصولي استفاده بشه نه تنها پوسيده نميكنه بلكه كارش جلوگيري از پوسيدگيه ولي متسفانه تو مدارس ميدن بچه ها خودشون استفاده كنن

پاسخ دادن 8 11
بهار

بهار

دقیقا درسته

پاسخ دادن 14 10
من

من

حتما بخوانید:سلام من دندان های جلوم یک خط قهوه ای ایجاد شده بود که خیلی زشت بود زغال را پودر کردم ولی اثر نداشت به پیشنهاد دوستم زغال را به صورت کامل (یعنی بدون پودر کردن )آرام طوری که اسیب به لثه و لب وارد نشود آرام آرام کشیدم شاید ۱۵ یا ۲۰ دقیقه طول کشید باور نکردم لکه ها از بین رفت بسیا خوشحال شدم

پاسخ دادن 39 14
Elisa_jun

Elisa_jun

ببخشین زغال؟؟؟؟

پاسخ دادن 38 26
محراب

محراب

نمکو با ابلیمو قاطی کنم قرقره کنم سفید میشه دندونام

پاسخ دادن 15 16
Negin

Negin

اره زغال فعال

پاسخ دادن 1 2
fatemeh

fatemeh

استفاده همیشه از مسواک و نخ دندان باعث میشود دندان دیرتر کدر و بد رنگ شود و همیشه خوب است قبل خواب مسواک بزنیم چون استفاده ی متداول از مسواک باعث سفید ماندن و جلو گیری از خرابی دندان میشود

پاسخ دادن 9 3
Gradicall

Gradicall

Very,very,very Good

پاسخ دادن 5 35
رهگذر

رهگذر

بابا خارجی!

پاسخ دادن 14 9
بی نام

بی نام

منظور خمیر دندان زغالی

پاسخ دادن 7 7
ramin

ramin

بهترین راه برای سفید کردن‌دندان اسفتاده از سرکه سیب و زنجفیل است‌چون زنجفیل میکروب زداست و مانند جرم گیر عمل میکنم من خودم امتحان کردم‌خیلی خوبه سر که سیبو با زنجفیل مخلوط کنید شبیه خمیر شه بعد ب مدت ۵ دیقه دندوناتونو باهاش مسواک بزنید در عرض یک هفته تغیرو احساس کنید

پاسخ دادن 12 6
farhad

farhad

روش شما کاملا عالی اما من که از سرکه واقعا بدم میاد و نمیتونم حتی بوش رو تحمل کنم نمیتونم از این روش استفاده کنم

پاسخ دادن 16 2
Negin

Negin

سلام خوب میتونی از زرد چوبه استفاده کنی من همیشع استفاده میکنم خیلی خوبه برا سفید شدن دندان ها

پاسخ دادن 0 2
farhad

farhad

سلام من تو ی مقاله خوندم که بعد از مسواک زدن دهن خود را نشویید تا فلوراید خمیر دندان برروی دندانتان بماند تا بتواند باکتری های دهان را از بین ببرد و این عمل رو تو مستند هم دیدم که روی چند نفر آزمایش کرد من انشالله میخوام دندانپزشکی بخونم و ی نکته دیگه جوش شیرین رو همراه با کمی آب لیمو قاطی کنید قطعا بهتر از جوش شیرین تنها جواب میده ولی همون طور که گفتید نباید بیشتر از هفته ای یک بار باشه فرهاد هستم16 ساله باتشکر

پاسخ دادن 17 10
آوا

آوا

عالی بود ممنوم از سایت خوبتان

پاسخ دادن 6 1
نسترن

نسترن

سلام بهترین راهش زغال هست زغالوپودرکنین بزنین وماساژبدین نتیجش فوق العادس

پاسخ دادن 8 8
لیلا

لیلا

هفته ای یکبار زردچوبه و روغن نارگیلو مخلوط کنید و باهاش دندونتونو مسواک کنین معجزه میکنه، قبل و بعدش مسواک بزنین با خمیر دندون معمولیتون ،نگران زرد شدن لثه هم نباشین چون زرد نمیشه فوق العاده هستش

پاسخ دادن 4 2
سارا

سارا

پوست پرتقال هم واقن میتونه مفید باشه البته یکم تلخه و مزه دهنو بد میکنه ولی ب اثرش میرزه..

پاسخ دادن 6 1
مهدیس

مهدیس

زردچوبه هم عالیه

پاسخ دادن 5 0
مهدیس

مهدیس

دوستان زردچوبه عالیه من شخصا استفاده کردم زردچوبه رو باید روی مسواک زد و بعد 10 دقیقه مسواک زدش

پاسخ دادن 12 7
Noheart

Noheart

با سلام جوش شیرین اثر داره در حدی ولی معرکه تر از اون زغال هستش من زغال امتحان کردم فوق‌العاده بود پیشنهاد میکنم اگر زغال رو پودر نکردید اهسته روی دندان بکشید. با تشکر از سایت عالیتون

پاسخ دادن 11 1
زیبای خاص...

زیبای خاص...

به نظرمن زیادمسواک کردن دندون هاروکدرمیکنه،ولی بعدازمسواک ازنمک سنگ استفاده کنید وکف دریارومسواک کنیدخوبه ،جوش شیرین وکربن هم عالیه براق میکنه

پاسخ دادن 4 3
علی

علی

سلام از کف دریا استفاده کنید از عطاری ها میتونی تهیه کنید به دو صورت میشه استفاده کرد پودر کردن و مخلوط کردن با جوش شیرین و مسواک گردن یا خودش رو روی دندوناتون بکشید روزی دوبار کفایت میکنه

پاسخ دادن 6 1
ترانه

ترانه

سلام نمک بعد قبل از صبحونه حال رو بهم نمیزنه؟؟؟ خیلی مهمم

پاسخ دادن 7 1
فاطمه

فاطمه

لزومی نداره که حتما بعد صبحونه باشه، هر وقت روز تونستید استفاده کنید.

پاسخ دادن 3 2
آرزو

آرزو

عالی بود مرسی از سایت خوبتون

پاسخ دادن 3 0
سحر

سحر

من دندون مو با آبلیمو نمک شستم بهتر شد

پاسخ دادن 5 0
مهدی

مهدی

یک نظریه جدید دارم که فک‌کنم کسی نمیدونه استفاده از پوسته گردو پوسته گردو بر خلافه این که پوسته دستو سیاه میکنه ولی دندان رو کاملا سفید و براق میکنه امتحان کتید ظرر نداره من خودم نتیجه گرفتم

پاسخ دادن 16 3
sssss

sssss

سللام من اول یک قاشق جوش شیرین رو با چند قطره ابلیمو قاطی کردم اولش کف میکنه زیاد بهم بزنید بعد یا مسواک روی دندون هاتون بزنید چن دیقه صبر کنید بشوریدش بعد مسواک رو خیس کنید کمی زرد چوبه بزنید و باهاش چند دقیقه ای مسواک بزنید وه در اخر یکم با دست ماساژ بدید روی دندون هاتون وه بعد ابکشی کنید عالیه عالییییییی من خودم امشب امتحان کردم خیلی هم راضی بودم ۸۰ درصد تغیر کرد

پاسخ دادن 8 0
maryam

maryam

سلام عزیزانم این راهکار که دندان هارو با ابلیمو و جوش وشیرین عالی بود بسیار موثر

پاسخ دادن 3 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف