نمناک ورزشفوتبال سید بندی مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا + جدول
جام جهانی ، سید بندی مقدماتی جام جهانی در آسیا
ایران بالاتر از استرالیا در صدر رنکینگ فیفاست که این به معنای سرگروهی ایران و استرالیا در قرعه گشی مرحله نهایی مقدمانی جام جهانی 2018 روسیه است که روز بیست و چهارم فروردین ماه در کوالالامپور برگزار می شود.
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1395

سید بندی مقدماتی جام جهانی در آسیا مشخص شد

فیفا در آخرین رده بندی خود ایران را به عنوان تیم نخست آسیا معرفی کرد و به این ترتیب شاگردان کی روش قطعا به عنوان سرگروه کار خود را دنبال خواهند کرد. در این رده بندی تیم ملی ایران با دو رده صعود نسبت به ماه گذشته در رده 42 جهان و نخست آسیا قرار گرفت.

 در این رده بندی تیم های آسیایی به ترتیب در این رده ها قرار گرفتند.

رده جهانیتیمرده آسیایی
42ایران1
50استرالیا2
56کره جنوبی3
57ژاپن4
60عربستان5
66ازبکستان6
68امارات7
81چین8
82اردن9
83قطر10
99عمان11
100قرقیزستان12
105عراق13
110سوریه14
112کره شمالی15
119تایلند16

 به این ترتیب در سید یک تیم های ملی ایران و استرالیا قرار می گیرند.

در سید دوم، تیم های ژاپن و کره جنوبی قرار می گیرند.

سید سوم این رقابت ها را دو تیم عربستان و ازبکستان تشکیل می دهند.

سید چهارم را هم امارات و چین تشکیل می دهند.

در سید پنجم دو تیم قطر و عراق قرار می گیرند.

و در نهایت در سید ششم تیم های سوریه و تایلند حضور خواهند داشت.


همگروهی ایران و عربستان ممکن شد

ایران بالاتر از استرالیا در صدر رنکینگ فیفاست که این به معنای سرگروهی ایران و استرالیا در قرعه گشی مرحله نهایی مقدمانی جام جهانی 2018 روسیه است که روز بیست و چهارم فروردین ماه در کوالالامپور برگزار می شود. 

همان طور که پیش بینی می شد برتری ایران برابر عمان صدرنشینی تیم ملی در قاره آسیا را تداوم بخشید اما استرالیا با برد قاطع برابر اردن توانست گوی سبقت را از سایر رقبا و مدعیان قاره از جمله کره جنوبی و ژاپن ربوده و خودش را به جایگاه دوم برساند تا از هم گروهی با ایران فرار کند. حالا قهرمان جام ملت های آسیا در کنار ایران یکی از سرگروه ها در قرعه کشی مرحله نهایی جام جهانی خواهد بود. 

در این بین کره جنوبی و ژاپن دو مدعی شرق قاره با قرار گرفتن در رده های دوم و سوم آسیا در سید دو قرار خواهند گرفت تا یکی از آنها حریف ایران در مرحله بعد باشد .دو تیمی که هر کدام از رویارویی با ملی پوشان ایرانی هراس دارند و تقابل با استرالیا را به هم گروهی با ایران ترجیح می دهند به خصوص کره ای ها که خاطرات خوشی در سال های گذشته از ایران ندارند. 

اما عربستان سعودی هم با ایستادن در پله پنجم در کنار ازبکستان رده ششمی تیم های حاضر در سید سه خواهند بود تا این احتمال که شاهد رویارویی ایران با عربستان در یک گروه باشیم همچنان وجود داشته باشد. اتفاقی که می تواند سرو صدای زیادی به راه بیاندازد به خصوص بعد از تمام تنش های اخیر و گرفتن میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا.مسلما اگر این اتفاق رخ بدهد فیفا به عنوان برگزار کننده اصلی مرحله نهایی جام جهانی زیر بار گرفتن میزبانی از کشورها به خاطر مسائل سیاسی نخواهد رفت. 

در سایر سیدها نیز امارات و چین با ایستادن در پله های هفتم و هشتم در سید چهار قرار گرفتند . قطر و عراق هم در سید پنجم و تایلند و سوریه هم در سید شش خواهند ایستاد تا گروه های دشواری در مرحله نهایی جام جهانی 2018 پیش روی آنها قرار بگیرد.با این تفاسیر می توان ابراز امیدواری کرد که در قرعه کشی روز 24 فروردین ماه کارلوس کی روش و شاگردانش با خوش شانسی قرعه رویایی متشکل از تیم های ایران، ژاپن، ازبکستان، چین، قطر و تایلند نصیبش شود که ضریب احتمالی اش بسیار کم است.

سید بندی مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا + جدول

سید بندی مقدماتی جام جهانی 2018 در آسیا + جدول
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
برگرفته از ایسنا، ورزش3/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف