نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل آموزش غیر فعال کردن سیستم ردیابی آیفون
آیفون ، گوشی آیفون
کاربران آیفون می توانند از طریق غیرفعال کردن سیستم ردیابی خود، گوشی خود را قفل کرده و از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی خود توسط دیگر افراد و یا سارقان جلوگیری کنند.

روش غیر فعال کردن ردیابی گوشی آیفون

یکی از علل گرایش کاربران به گوشی های آیفون، امکان ردیابی آنها پس از مفقود شدن و یا سرقت است. این امکان با نرم افزار Find My iPhone برای این کاربران توسط شرکت اپل فراهم شده است.

این نرم افزار می تواند پس از مفقود شدن و یا سرقت گوشی به کاربر این امکان را بدهد تا از راه دور فعال شده و و کاربر را نسبت به موقعیت مکانی گوشی مطلع سازد.

همچنین کاربران می توانند از طریق آن گوشی خود را قفل کرده و از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی خود توسط دیگر افراد و یا سارقان جلوگیری کنند.

قطعا تاکنون متوجه شده اید که اپلیکیشن های جدید اغلب در کار کاربران جاسوسی می کنند و حداقل با ردیابی مکان، موفق به انجام این کار می شوند. اگر حریم شخصی شما برایتان مهم است و از دستگاه های ios استفاده می کنید، به راحتی می توانید برنامه های ردیابی را برای دستگاه خود محدود کنید.
اما آیا می دانستید که ios یک مجموعه سرویس ویژه دارد که میتواند شما را به راحتی ردیابی کند؟ شما می توانید آنها را اینجا پیدا کنید:Settings | Privacy | Location Services | System Services
این لیست کامل است، اینطور نیست؟ به هر حال، برخلاف اپلیکیشن هایی که شما نصب می کنید، این سرویس همیشه کار می کند و روشن است. از این رو ممکن است شما نخواهید کسی به حریم شخصی شما نفوذ کند و یا با روشن بودن این سرویس باتری شما به سرعت تمام شود، شاید هم هر دو مورد برای شما مهم باشد.

خبر خوبی در این رابطه برای شما وجود دارد و آن هم این است که به راحتی می توانید این سرویس را تنظیم کنید. و خبر بد اینکه تمام آنها در تنظیمات آیفون و یا آیپد شما توضیح داده نشده اند، به همین خاطر شما هنگام تنظیم کردن آن ، نمی توانید مطمئن باشید که با غیر فعال کردن کدام گزینه می توانید به امنیت و حریم شخصی خود کمک کنید. اما ما در این پست به شما خواهیم گفت که برای وجود این مشکل چه کار کنید و به کجا بروید.

آیفون

غیرفعال کردن ردیابی آیفون راهی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات

روش غیر فعال کردن ردیابی آیفون:


Cell Network Search داده های مربوط به دکل های موبایل موجود در رنج آنتن دهی دستگاه اپل شما را جمع آوری کرده و این داده های دریافتی را جهت تعیین الگوی ظرفیت ارتباطات، تراکم دکل ها و غیره در منطقه شما مانیتور می کنید. این عمل برای شما اهمیت چندانی ندارد، بنابراین شما برای غیرفعال کردن آن آزاد هستید.

Compass calibration قطب نمای الکترونیکی، در هنگام استفاده از نقشه ها و اپلیکیشن های ناوبری جهت مقابل شما را نشان می دهد. سرویس قطبنما با استفاده از داده های707431 مکان، بسیار دقیق تر عمل می کند. پس هرگز این گزینه را غیرفعال نکنید.

Find my iPhone: اگر دستگاه اپل خود را گم کنید، برنامه iCloud به شما با توجه به این ویژگی کمک خواهد کرد تا آن را بیابید. شما هرگز نمی دانید که چه زمان ممکن است به آن نیاز پیدا کنید.
با این حال، شما باید در خاطر داشته باشید که هرکسی می تواند از وب سایت iCloud استفاده کند و با استفاده از ویژگی مکان یابی،wip و یا قفل کردن دستگاه اپل(البته اگر آنها رمز عبور شما را بدانند)، آیفون خود را بیابد. برای جلوگیری از آن از یک رمز عبور قوی و قابل اعتماد برای اپل آیدی و iCloud خود استفاده کنید و سیستم احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

HomeKit گزینه ای است که فقط برای افرادی که از دستگاه های خانگی هوشمند با تکنولوژی HomeKit اپل استفاده می کنند، کاربرد دارد.

Location-based alerts، این امکان زمانی شما را ردیابی می کند که شما وارد یک منطقه ی خاص شوید و یا از آن خارج شوید و برای شما نوتیفیکیشن های مربوط به آن را ارسال می کند، برای مثال " هنگامی که شما نزدیک یک فروشگاه مواد غذایی هستید، با همسرتان تماس می گیرد" و یا "اینکه زمانی که شما به یک جلسه می روید گوشی به صورت خودکار بر روی حالت meeting یا همان ملاقات می رود"، اگر این ویژگی برای شما اهمیت خاصی ندارد و از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را غیرفعال کنید.

Location-Based iAds این امکان، مسیر شما را برای مقاصد تبلیغانی ردیابی می کند. توسعه دهندگان نرم افزار می توانند با استفاده از این اطلاعات، به اهداف تبلیغاتی خود در زمانی که افراد از این برنامه های خاص استفاده می کنند، بهره برند. اگر شما نمی خواهید مقصد تبلیغاتی باشید، می توانید ردیابی این گزینه را برای ردیابی موقعیتتان محدود کنید.

Motion calibration & distance امکانی است که عمدتا توسط برنامه های سلامت و تناسب اندام ردیابی می شود. اگر شما چنین اپلیکیشن هایی ندارید، می توانید این گزینه را غیرفعال کنید.
Safari & Spotlight suggestions زمانی که شما جستجویی در این اپلیکیشن ها انجام دهید، اطلاعات موقعیت شما از Safari و Spotlight برای اپل ارسال می شود. این اطلاعات، برای فراهم کردن اطلاعاتی دقیق از موقعیت جغرافیایی شما استفاده می شوند. اگر به ندرت از Spotlight استفاده می کنید، می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید.

Setting time zone این امکان به صورت خودکار ساعت و تاریخ را تنظیم میکند، این ویژگی برای افرادی که مدام در حال سفر هستند، بسیار مفید است. اگر که به ندرت مکان فعلی خود را ترک می کنید و کم به سفر می روید میتوانید به صورت دستی تاریخ و ساعت را تنظیم کنید و این ویژگی را غیرفعال کنید.

Share my location اگر که با استفاده از اپلیکشن های خاص اپل موقعیت خود را بین دوستان و خانواده خود به اشتراک نمی گذارید، این ویژگی را هم غیر فعال کنید. توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن این گزینه تمام امکانات اپلیکیشن ها که موقعیت را ردیابی می کنند غیر فعال نمی شود و شما هم هنوز قادر به اشتراک گذاری موقعیت خود در Hangouts و دیگر اپلیکیشن ها خواهید بود.

Wi-Fi networking این ویژگی دقیقا مثل جستجوی شبکه سلولی کار می کند. اطلاعات را به اپل از طریق شبکه های وای فای واقع شده در محدوده دستگاه اپل شما ارسال می کند. از سویی، این ویژگی کمک می کند تا اپل بسیار دقیق تر موقعیت شما را ردیابی کند و از سویی دیگر، این امکان وجود دارد تا در زمانی هم که GPS شما خاموش است، ردیابی ادامه یابد و متوقف نشود.

Frequent locations این ویژگی موقعیت هایی که شما اغلب در آنها در رفت و آمد هستید را در خود ثبت می کند و به شما از ترافیک ها و مکان های شلوغی که ممکن است با آنها مواجه شوید اطلاع میدهد. این داده ها به صورت محلی ذخیره می شوند. اگر که شما از بروزرسانی ترافیک و اطلاعات دیگر در رابطه با رفت و آمد های خود استفاده می کنید، این ویژگی را روشن بگذارید. و اگر برای شما کاربردی ندارد، آن را غیرفعال کنید.

Diagnostics and usage اپل اطلاعات ناشناسی را در مورد شما و نحوه استفاده از دستگاه شما را جمع آوری می کند. اگر شما نمی خواهید که دستگاهتان در چنین درخواست هایی شرکت داشته باشد، می توانید براحتی و بدون هیچ گونه عواقبی این گزینه را غیر فعال کنید.
Popular Near Me دستگاه ios شما بدون شناخت موقعیت مکانی شما را که در آن در حال خرید و یا استفاده از دستگاه اپل خود هستنید، شناسایی می کند. این کمپانی با استفاده از اطلاعات شما برنامه های خود و خدمات محبوب را در منطقه شما ارائه می دهد. اگر شما ارزش حفظ حریم شخصی خود را می دانید پس این ویژگی را خاموش کنید.

Status Bar Icon این گزینه که در قسمت انتهایی تظیمات پنهان شده است، اهمیت ویژه ای دارد. این سرویس در مواردی که بالا به آن اشاره شد موقعیت مکانی را با آیکون هایی در قست استاتوس بار نمایان می کند. با روشن بودن این ویژگی به شما یادآوری می شود که قسمت تنظیمات خود را چک کنید و می توانید فعالیت های غیر منتظره از ردیابی موقعیت خود را مشاهده کنید.

آموزش غیر فعال کردن سیستم ردیابی آیفون

آموزش غیر فعال کردن سیستم ردیابی آیفون
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از کسپرسکی آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف