نمناک اخبارجامعه شرایط و جزئیات ثبت نام پیاده روی اربعین 95
پیاده روی اربعین ، پیاده روی اربعین
رییس سازمان حج و زیارت در رابطه با زمان و محل ثبت نام پیاده روی اربعین امسال و همچنین شرایط هزینه ها و دریافت پاسپورت را شرح دادند.
تاریخ انتشار : 17 تیر 1395
بازدید : 130,591 نفر

پیاده روی اربعین سال 95

سعید اوحدی گفت:با توجه به برنامه ریزی های خوبی که در ستاد مرکزی اربعین با مسؤولیت وزارت کشور انجام شده ، 12 کمیته اجرایی مسؤولیت ساماندهی حضور زائران ایرانی در مراسم اربعین را عهده دار شده اند که مسؤولیت کمیته ثبت نام و اعزام با سازمان حج و زیارت است و بعثه مقام معظم رهبری هم مسؤولیت کمیته فرهنگی اربعین را به عهده دارد.

وی افزود:بر اساس جدول زمان بندی، امیدواریم از اول مردادماه ثبت از متقاضیان حضور در حماسه عظیم اربعین در سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir انجام پذیرد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بنا به تصمیم ستاد مرکزی اربعین، ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین تنها در قالب سامانه سماح انجام می شود، افزود:با توسعه این سامانه امسال 16 قابلیت جدید در سامانه سماح ایجاد شده است.

وی ادامه داد:متقاضیان زیارت اربعین در زمان مقرر می توانند از منزل یا محل کار خود با مراجعه به سامانه سماح مشخصات خود و همراهان را وارد کرده و زمان ورود به مرز را مشخص کنند. بر اساس ارتباطی که این سامانه با 12 کمیته دیگر از جمله کمیته امنیت زائران اربعین دارد، تغییر زمان تردد مرز امکان پذیر نیست تا از ازدحام و تراکم جمعیت در مرزهای کشور جلوگیری شود. این سامانه هوشمند عمل می کند و در صورتی که زمان انتخابی توسط زائران برای حضور در مرز از ظرفیت کافی برخوردار نباشد، زمان دیگری به متقاضیان پیشنهاد داده می شود.

هماهنگی برای حل مشکل تأمین ارز زائران

رییس سازمان حج و زیارت درباره تأمین ارز زائران اربعین نیز توضیح داد:امسال برای رفع مشکلاتی که در سال گذشته برای تأمین ارز زائران با آن مواجه بودیم، با هماهنگی هایی که با بانک های عامل صورت گرفته، ارتباطی بین سامانه سماح و سامانه بانک ها ایجاد شده تا موضوع پرداخت هزینه بیمه و تأمین ارز زائران از این طریق انجام شود.

او همچنین درباره دیگر قابلیت اضافه شده به سامانه سماح گفت:برای زائرانی که می خواهند با خودروی شخصی به مرز اعزام شوند، برای پارکینگ خودروها در این سامانه برنامه ریز ی شده تا شاهد آشفتگی های سال گذشته در این زمینه نباشیم.

اوحدی اظهار کرد:اینکه عنوان می شود ثبت نام از متقاضیان زیارت اربعین تنها از طریق سامانه سماح انجام می شود به منزله ایجاد محدودیت برای زائران نیست، بلکه این اقدام به منظور ایجاد رفاه بیشتر و تسهیل سفر زائران و پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی بویژه در زمینه ویزا است که سال های گذشته با آن مواجه بودیم.

وی ادامه داد:اگر ظرف مدت زمان باقیمانده تا شروع ثبت نام در سماح، هزینه و چگونگی صدور ویزای زائران مشخص شد، این بخش از هزینه های سفر در سامانه قرار داده می شود، در غیر این صورت پس از هماهنگی وزارت امور خارجه کشورمان و کمیته کنسولی اربعین با طرف عراقی، در رابطه با بحث ویزا موارد در سامانه سماح اطلاع رسانی خواهد شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، رییس سازمان حج و زیارت همچنین بیان کرد:در سامانه سماح این امکان فراهم شده که داوطلبان خدمت به زائران در مرزها و داخل عراق در بخش مشخصی در سماح ثبت نام کرده و آمادگی خود را در این زمینه اعلام کنند. برای پذیرش افاغنه مقیم ایران که به صورت قانونی در کشور هستند، بخشی در سامانه سماح ایجاد شده است.

صدور ویزای اربعین از اول شهریور

وی گفت:برنامه ریزی ما این است که صدور ویزای زائران اربعین از اول شهریور ماه از چهار کنسولگری عراق در تهران، مشهد، اهواز و کرمانشاه آغاز شود و از اول مهرماه حدود دو ماه مانده به مراسم اربعین صدور روادید زائران از 20 دفتر موقت کنسولگری های عراق که در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد، صورت پذیرد.

آخرین مهلت ثبت نام برای پیاده روی اربعین

اوحدی درباره مهلت ثبت نام در سامانه سماح نیز اظهار کرد:این سامانه حداقل تا 15 صفر از زائران اربعین ثبت نام خواهد کرد و محدودیتی مانند سال گذشته نخواهیم داشت. این سامانه دامنه گسترده ای خواهد داشت و امیدواریم سماح به عنوان یک سامانه ملی برای پذیرش زائران اربعین حسینی(ع) باشد.

رییس سازمان حج و زیارت در پایان با ابراز خرسندی از پیروزی های ارتش و نیروهای مردمی عراق در مقابله با گروه های تکفیری، گفت:امیدواریم امسال شاهد حضور دو میلیون زائر ایرانی در مراسم حماسی پیاده روی اربعین باشیم.

شرایط و جزئیات ثبت نام پیاده روی اربعین 95

شرایط و جزئیات ثبت نام پیاده روی اربعین 95
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 2201
برگرفته از سازمان حج و زیارت /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1950 251
نظر کاربران
ب

ب

سلام.چرادرسامانه سما ثبت نام انفرادی انجام نمی شود.انشاالله این مشگل برای زوار انفرادی درسامانه سما به عمل اید.

پاسخ دادن 61 12
یاحسین

یاحسین

سلام علیکم بزرگوار به صورت انفرادی مشکلات زیادی درپی دارد ولی گروهی هم هزینه کمتری برای زائرین هم برای مسئولین و ...دارد

پاسخ دادن 11 6
علی

علی

وقتی اطاعات خودتون وارد کردین گزینه ثبت وادامه رو بزنید

پاسخ دادن 2 0
پیمان خانی

پیمان خانی

آیا امسال میشود با کارت ملی به کربلا رفت یا نه ؟لطفا اگه کسی میدونه بگه ممنون.

پاسخ دادن 33 14
محمد

محمد

سلام و علیکم خیر به گفته کشور عراق اگر زائری بدون ویزا و پاسپورت وارد کشور عراق شود به مدت یک ماه در زندان انفرادی زندانی می شود

پاسخ دادن 1 0
مجید

مجید

خیلی دوست دارم بیام اربعیین کربلا اماخانواده ام نمی ایند دعاکنید هرکس دوست دارد اربعیین بین شماها باشد

پاسخ دادن 4 0
فاطمی

فاطمی

توروخدا یکی جواب بده توسایت فقط گروهی هست چکارکنیم

پاسخ دادن 20 6
 خانومی

خانومی

سما چند نفرو پیدا کن که میخواد بره کربلا باشون ثبت نام کن بعد اگه خواستی از مرز ازشون جدا شو

پاسخ دادن 2 0
رضا

رضا

باسلام خواهرم ویزا بصورت انفرادی هم هست ومن تهیه کرده ام شما میتوانید به آژانس های معتبر مراجعه ویزای انفرادی با بیمه که جمعا 200000 تومان میشود دریافت نمایید و احتیاجی به ثبت نام درسایت نیست وآژانس ثبت نام را انجام میدهد التماس دعا

پاسخ دادن 1 0
فرید

فرید

سلام میخواستم بدونم میتونم با پاسپورت یکی همراه برم چون هنوز کارت پایان خدمت ندارم و امسالم قانون جدیدی وضع کردم اجرتون با امام حسین لطفت راهنماییم کنین دو ساله انتظارشومیکشم برم زیارت

پاسخ دادن 17 8
خانومی

خانومی

خیربا پاسپورت کسی نمیتونی بری چون ازت اثر انگشت میگیرن واگه مطابقت نکنه میری زندان

پاسخ دادن 1 0
محمد

محمد

سلام. برای گرفتن پاسپورت فوری چه کنیم که لب مرز معطل نشویم.ایا بدون پاس میشه تردد کرد

پاسخ دادن 21 5
س

س

سلام من پاسپورت دارم ولی ویزا ندارم یعنی بدون ویزا نمیذارن بریم

پاسخ دادن 5 10
سیدمحمد

سیدمحمد

محمد جان پاسپورت چهار روزه میاد همینجا اقدام کن لب مرز فقط ویزا میدن

پاسخ دادن 1 0
خانومی

خانومی

بدون پاسپورت نمیشه در شهر خودت اقدام به گرفتن پاسپورت کن

پاسخ دادن 1 1
حسین

حسین

باکارت ملی میشه رفت بابوس امام حسین علیه السلام

پاسخ دادن 5 2
هومن

هومن

خیر.اگه تو عراق گیر بیای یک ماه زندانی داره

پاسخ دادن 1 0
محمدجواد

محمدجواد

سلام.بابا اینقدر زائریی امام حسین اذیت نکنید، بزارید با ویزا انفرادی به کربلا برند.

پاسخ دادن 7 0
سلیمان

سلیمان

مااز دفتر کارگزاری سفارت عراق ویزا گرفتیم,همانجابرای ما بیمه آسیا صادر کردن ومبلغی را دریافت کردن,آیامشکلی هست؟

پاسخ دادن 3 2
علیرضا

علیرضا

نه مشکلی نیست

پاسخ دادن 1 0
علی

علی

ایا با کارت ملی میشه رفت کربلا

پاسخ دادن 1 0
کربلایی جواد

کربلایی جواد

دوست عزیزیکه پرسیدند چرا ویزا گروهی هست و انفرادی نیست. باید بگم خدمت دوستان که این گروهی فقط برای عبور از مرز و کنترل میباشد همینکه در مرز 5نفر یا بیشتر گروهتون کنترل شد چون در مرز اینترنت و کامپیوتر هست هم ایران هم عراق اسامی در سامانه میاد و بمحض کنترل هرکی میتونه خودش انفرادی هرجا دوستداشت بره ولی از مرزها تا نجف در مرزهای چزابه شلمچه و مهران و امسال دهلران هم اضافه شده باید با ماشین بری و کرایه بدی از نجف تا کربلا بازهم ماشین هست هم پیاده روی.زیارت همه قبول. نکته: دوستان یادشون نره در عراق وضعیت رفاهی مهیا هست اما بدل خواه ما نیست بنابراین فراصت و ریاضت داره هرکی تحملش بیشتره سفر برایش لذت بخش خواهد بود هرکی بدون معرفت و شناخت امام حسین و اهل بیتش و ستمهایی که بندگان به انها وارد کردند عمقشو درک کنه میفهمه با پای پیاده از کربلا تا کوفه کوفه تا شام(سوریه) بصورت تشنه و اسیری و غلو زنجیر کجا همچنین غم از دست دادن عزیزان و پیاده روی ما کجا که وجب به وجب موکب پذیرایی هست و بساط خوردوخوراک و جای خواب. پس نگران گروهی یا غیر گروهی نباشید بچه های محله ببینید کی میخواد بره باهم یک گروه 5نفره بشید برید دیگه یاعلی .....

پاسخ دادن 1 0
ناصر

ناصر

یه سوال ایا سه نفر هم گروه محسوب میشه ما سه نفری میخواییم بریم

پاسخ دادن 1 0
عباس

عباس

سلام پاس ندارم. نمیدونم با کارت ملی میشه رفت یا نه!؟ پول ندارم پاسم رو اکی کنم. دعا کنین بتونم برم. سلام بر حسین

پاسخ دادن 1 0
مرتضی

مرتضی

السلام علیک یا شاه کربلا وعلی ساقی عطاشی کربلا واقعاکارتون حرف نداره اجرتان با خانم زینب الکبری

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف