نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت تولد نوزاد دو سر به دلیل ضایعه جمجمه + تصاویر
ضایعه جمجمه ، عکس ضایعه جمجمه
جنین در اسکن های هفته 20 ام بارداری با ضایعه جمجمه به عنوان یک نوزاد ناقص تشخیص داده شد . پزشکان گفته بودند که نوزاد پس از تولد زنده نخواهد ماند اما پیش بینی ها درست از آب درنیامد.
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395

ضایعه جمجمه خطرناک بر روی سر نوزاد

دختر بچه ای که با یک کیسه خارج شده از جمجمه اش متولد شده بود با کمک پزشکان شانس زنده ماندن یافت . " ایزابلا گروت " کودکی که با یک وضعیت ترسناک برای از لحاظ پزشکی متولد شده بود احتمال می رفت که به دلیل ناتوانی و سختی در تنفس جان خود را از دست بدهد. اسکنی که در هفته 20 بارداری انجام شده بود به وضوح رشد غیر طبیعی در پشت جمجه کودک را نشان داده بود و پزشکان والدین را برای مرگ نوزادشان آماده کرده بودند.

تولد نوزاد عجیب

تولد نوزاد با ضایعه جمجمه عجیب

کودک متولد شد و طبق انتظار یک کیسه بزرگ در پشت جمجمه رشد کرده بود . پزشکان تصمیم گرفتند تا برای درمان این ضایعه در یک جراحی زودهنگام نوزاد سه روزه را به اتاق عمل منتقل کنند. به طرز باورنکردنی دختربچه دوست داشتنی از شر ضایعه نجات یافت و توانست به زندگی باز گردد.

والدین نوزاد می گفتند :ما قبل از تولد فرزندمان با یک مرکز مسئول تدفین تماس گرفته بودیم تا بعد از به دنیا آمدن دخترمان مراسم خاکسپاری او را برگزار کنیم اما یک معجزه او را به ما بازگرداند. حالا " ایزابلا" 4 ساله شده است و خوشبختانه توانایی های یک کودک طبیعی را دارد . این درحالی است که پزشکان احتمال داده بودند شاید توانایی صحبت کردن و راه رفتن در او هرگز دیده نشود.

پزشک معالج در مصاحبه ای با دیلی میل گفت:ما شانسی برای زنده ماندن نوزاد نمی دیدیم اما جراحی را انجام دادیم و کودک زنده ماند . حالا پس از گذشت چند سال می بینم که با اینکه احتمال معلولیت او در سالهای اول به بعد زندگی اش بسیار بالا بود " ایزابلا " به راحتی می تواند فعالیت های روزمره اش را انجام دهد و یک کودک کاملا مستقل است.

کودک عجیب

زندگی نجات بافته  کودک با ضایعه جمجمه عجیب

 

تولد نوزاد دو سر به دلیل ضایعه جمجمه + تصاویر

تولد نوزاد دو سر به دلیل ضایعه جمجمه + تصاویر
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 69
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
این مطلب مفید بود ؟ 61 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف