نمناک اخبارجامعه قیمت جدید عوارض طرح ترافیک 97 در تهران + جدول
طرح ترافیک ، قیمت طرح ترافیک
نرخ جدید عوارض تردد در طرح ترافیک شهر تهران اعلام شد که از 15 فروردین ماه 1397 اجرا خواهد شد.
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1396

تعرفه جدید طرح ترافیک

طرح جدید ترافیکی پایتخت بنا بر مصوبه شورای عالی ترافیک و شورای شهر تهران از 15 فرودین ماه سال آینده، لازم الاجرا است و بر اساس مصوبه شهروندان درصورت تردد در محدوده طرح ترافیک جدید بر اساس زمان ورود و خروج، نوع معاینه فنی و ... عوارض پرداخت می کنند، عوارضی که نرخ آن به تصویب شورای شهر تهران رسیده است.
محسن پورسیدآقایی ضمن تاکید بر نقش معاینه فنی برتر در کاهش نرخ عوارض تردد در تهران گفت:تفاوت قیمت عوارض برای خودروهایی که معاینه فنی برتر دارند با خودروهایی که معاینه فنی معمولی دارند 20 درصد یعنی حدود یک میلیون تومان است. 

پورسیدآقایی

توضیحات پورسیدآقایی از نرخ های جدید طرح ترافیک تهران در سال 97

وی افزود:همه خودروها می توانند، معاینه فنی برتر اخذ کنند؛ چراکه تنها تفاوتی که میان معاینه فنی برتر و معمولی وجود دارد، این است که خودرو در دور 2500 RPM نیز باید خروجی آن اندازه گیری شود؛ لذا بیشتر به تنظیم موتور و اصلاح آن توجه می شود و هر خودرویی که بتواند معاینه فنی معمولی اخذ کند ، می تواند با تنظیم موتور و تعمیرات، معاینه فنی برتر هم اخذ کند.
پورسیدآقایی گفت:در این شرایط برای افرادی که با خودرویشان به صورت مداوم در محدوده طرح ترافیک تردد می کنند، به صرفه است که معاینه فنی برتر اخذ کنند.
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه خودروهایی که حتی یک روز از تولید آنها گذشته است نیز بایستی معانیه فنی برتر بگیرند گفت:براساس قانون خودورها تا 4 سال از معاینه فنی معاف هستند اما نکته اینجاست که معافیتی برای معاینه فنی برتر وجود ندارد و اگر مالکان خودرو بخواهند که از تخفیف بیشتری در طرح جدید ترافیکی بهره مند شوند می بایست معاینه فنی برتر کسب کنند.
به گفته وی و براساس مصوبه شورایعالی ترافیک، طرح ترافیکی جدید از ساعت 6:30 آغاز و تا ساعت 19 ادامه دارد و همچنین زمان تردد به سه قسمت یعنی از ساعت 6:30 تا 10، 10تا 16، 16 تا 19 تقسیم شده است که براساس پیک ترافیک عوارض متفاوت است.
براساس جدولی که معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در اختیار ایسنا قرار داده، قیمت تردد بر حسب ساعت تردد با احتساب معاینه فنی برتر و عادی و به "تومان" محاسبه شده است. 

نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک جدید( قیمت ها به تومان):

قیمت بر حسب ساعت تردد (تومان)

با معاینه فنی برتربا معاینه فنی عادی
در ساعت کم ترافیک بین روز13.44016.800
فقط در ترافیک صبح19.20024.000
فقط در ترافیک عصر19.20024.000
ورود در ترافیک صبح و خروج در ترافیک عصر28.80036.000

 

تعرفه جدید ورود به طرح ترافیک تهران در سال 97

قیمت جدید عوارض طرح ترافیک 97 در تهران + جدول
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 62
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 21 41
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف