ویندوز 10
اخیرا شرکت مایکروسافت در حال آزمایش بر روی ویژگی جدیدی در ویندوز 10 است که می توان با استفاده از آن سخت افزار را بهینه کرد تا در نهایت عمر باتری دستگاه های ویندوزی حفظ شود.

چگونه عمر باتری  ویندوز 10 را بهینه کنیم

مایکروسافت ویژگی جدیدی به ویندوز 10 اضافه کرده است که با استفاده از آن می توان عمر باتری دستگاه را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

مایکروسافت هم اکنون در حال تست یک قابلیت جدید در ویندوز 10 است که این ویژگی به کاربران اجازه می دهد به سرعت بتوانند تنظیمات مربوط به نیروی دستگاه خود را به منظور بهبود عملکرد و مصرف باتری انجام دهند.

شرکت یادشده یک اسلایدر جدید به بخش اصلی تنظیمات باتری که در نوار وظیفه ی ویندوز قرار دارد، اضافه کرده است که استفاده از آن باعث می شود مصرف انرژی در ویندوز 10 به طرز قابل توجهی بهبود یابد.

در حال حاضر کاربران ویندوز 10 برای انجام این کار باید به کنترل پنل مراجعه کنند و تنظیمات مربوط به مصرف نیرو را به طور کامل انجام دهند، اما اسلایدر جدید، روشی آسان تر و سریع تر برای انجام این کار در اختیار افراد قرار می دهد.

 ویندوز 10

قابلیت جدید ویندوز 10

این ویژگی در واقع بخشی از قابلیت های جدید بیلد 15014 ویندوز 10 محسوب می شود که هم اکنون توسط کاربران اینسایدر در حال تست است. مایکروسافت نیز وعده داده که در نسخه های بعدی سیستم عامل خود ویژگی های بهتری برای کنترل مصرف باتری اضافه خواهد کرد.

در جدیدترین بروزرسانی ویندوز 10 همچنین یک فروشگاه برای کتاب های الکترونیکی اضافه شده است و علاوه بر این مورد، امکان انتخاب رنگ سفارشی برای اعمال در سراسر محیط ویندوز 10 وجود دارد.

افزون بر آنچه گفته شد، مایکروسافت تنظیمات جدیدی به سیستم عامل خود اضافه کرده است که از طریق این تنظیمات، ویندوز 10 به صورت خودکار با حذف کردن فایل های موقت و نیز فایل هایی که بیش از 30 روز در سطل بازیافت قرار گرفته اند، فضای ذخیره سازی رایانه را آزاد می کند.

مایکروسافت در ماه آوریل این ویژگی ها را به عنوان بخشی از قابلیت های جدید بروزرسانی Creators ویندوز 10 منتشر خواهد کرد؛ اما اگر تمایل دارید که امکانات یادشده را تست کنید، می توانید در برنامه ی ویندوز اینسایدر ثبت نام و این ویژگی های را هم اکنون دریافت کنید.

امکانات جدید ویندوز 10 برای افزایش طول عمر باتری

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از زومیت -/ر
وبگردی