رفع مشکل هات اسپات گوشی

آموزش رفع “مشکل هات اسپات” گوشی را اینجا بخوانید

کد مطلب : 76353تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 4 دقیقه
هات اسپات یکی از قابلیت های کاربردی و مهم گوشی های هوشمند است که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با رفع “مشکل هات اسپات” (hotspot) اشنا سازیم.

آموزش رفع مشکل هات اسپات گوشی

هات اسپات "hotspot" یکی از قابلیت های جدید گوشی های هوشمند است که در طی چندسال اخیر به رونمایی شد و این روزها نیز به میزان زیادی مورد استفاده کاربران قرار گرفته است. بطور کلی با استفاده از این قابلیت شما می توانید داده گوشی خودتان را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارید و در اصل شما گوشی را تبدیل به یک مودم همراه می کنید و سایر کاربران با وارد کردن رمز عبور (در صورت وجود رمز) می توانند از اینترنت گوشی شما استفاده کنند.

با این حال گاهی اوقات ممکن است هات اسپات دچار برخی مسائل و مشکلات شود که برای هر یک از ما اتفاقی خوشایند نیست و در نهایت کاری که خواستار انجام آن بوده ایم، به تعویق می افتد و می تواند دردسرساز شود. از این رو اگر با هات اسپات به مشکل برخورده اید و هنوز موفق به رفع آن نشده اید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با راه های رفع مشکل هات اسپات گوشی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

1- از روشن شدن hotspot مطمئن شوید

مشکل هات اسپات گوشی

برای روشن کردن هات اسپات گوشی باید ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس از گزینه Connection، گزینه Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کنید. اینک گزینه mobile hotspot را روشن نمایید که بعد از این مرحله شما می توانید با استفاده از دستگاه دیگر به دیتا گوشی متصل شوید که دقیقا در تصویر بالا می توانید گزینه password را مشاهده نمائید که در حین اتصال به گوشی، باید این رمز را وارد کنید. همچنین توجه داشته باشید که دیتا گوشی شما همزمان با روشن کردن هات اسپات باید روشن باشد.

2- گزینه data saver را خاموش کنید

data saver یکی از گزینه های محبوب در گوشی های هوشمند است که اگر این گزینه را روشن کنید، میزان مصرف داده شما کنترل خواهد شد و اگر از میزان مجاز و عادی بیشتر شود، به شما هشدار خواهد داد که در حال استفاده بیش از حد از دیتا هستید. اما این قابلیت در کنار اهمیتی که دارد، وقتی روشن باشد شما نمی توانید هات اسپات گوشی را روشن کنید چرا که در آن تعریف شده است که در مقابل مصرف بالای دیتا ایستادگی کند. به همین دلیل اگر این گزینه در گوشی شما فعال است باید غیر فعال کنید.

رفع مشکل هات اسپات

برای غیرفعال کردن این گزینه باید وارد تنظیمات شوید و در قسمت جستجو تنظیمات گوش، عبارت "data saver" را وارد کنید و سپس گزینه مشخص شده در تصویر بالا را از حالت on به حالت off دربیاورید و سپس هات اسپات را روشن کنید.

3- Power mode را خاموش کنید

رفع مشکل هات اسپات

در حین استفاده از هات اسپات گوشی، به میزان زیادی باتری استفاده می شود چرا که شما عملکرد گوشی را افزایش میدهید و زمانیکه عملکرد گوشی افزایش پیدا می کند، باتری تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت. اما تصور کنید زمانیکه شما گوشی را در حالت ذخیره باتری که همان power mode است قرار داده اید و می خواهید هات اسپات را روشن کنید. طبیعتا این قابلیت اجازه روشن شدن را به شما نخواهد داد که شما بتوانید گزینه هات اسپات را روشن کنید. پس گزینه power mode را همانند تصویر بالا خاموش کنید و سپس هات اسپات را روشن کنید.

4- آپدیت جدید گوشی را نصب کنید

اگر مشکل هات اسپات گوشی شما با استفاده از روش های بالا برطرف نشده است و هنوز به دنبال راه حل میگردید، ممکن است مشکل از جانب نرم افزار گوشی شما باشد و به همین دلیل توصیه می شود آخرین آپدیت نرم افزار گوشی را دانلود و نصب کنید و سپس به سراغ هات اسپات بروید و شاید مشکل هات اسپات گوشی شما برطرف شد. برای آپدیت گوشی وارد تنظیمات گوشی شوید و از بخش "software update" اقدام به آپدیت کردن گوشی کنید.

5- reset network settings

اگر از 4 روش بالا هیچ یک از آنها در رفع مشکل هات اسپات تاثیری نداشتند و هر کاری که شما انجام دادید، بی هیچ نتیجه ماند، آخرین توصیه ای که برای شما داریم ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی است که یکی از راه های منطقی و عقلانی در این زمینه می باشد که بسیار ساده و آسان می باشد. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس در بخش General management گزینه Reset را انتخاب کنید. بعد از وارد شدن به پنجره بعدی گزینه reset network settings را انتخاب کنید.

مشکل هات اسپات گوشی

در این بخش باید سیم کارتی که با استفاده از آن همیشه به اینترنت متصل می شوید را انتخاب کنید و سپس اقدام به ریست کردن تنظیمات شبکه سیم کارت مربوطه کنید. بعد از انجام این روش، تمام تنظیمات  وارد کرده به حالت اول خود باز می گردند که می توانید مجددا بدون هر مشکلی به هات اسپات گوشی متصل شوید.

آموزش رفع مشکل هات اسپات گوشی را اینجا بخوانید

2.5106
این مطلب مفید بود ؟5452
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
1 نظر به ثبت رسیده است
علیرضا درویش1401-11-19
در یک حالت هم ممکنه دستگاهی که میخواد به گوشی وصل بشه اجازه اتصال نداشته باشه که باید در تنظیمات هات اسپات براش تعریف بشه و یا اینکه
Mobole hot spot ( بخش تنظیمات ...) قسمت Allowed devices در حالت off باشه
30
وبگردی