علائم ام اس ، نشانه های بیماری ام اس
ام اس یک بیماری است که اثر مستقیم بر روی سیستم عصبی دارد و کاهش حافظه، سرگیجه، اخلالات جنسی و افسردگی از علائم بیماری ام اس هستند.

چه نشانه هایی علائم ام اس هستند؟

 • علائم ام اس چیست؟
 • چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟
 • نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟

پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در ادامه این بخش از سلامت نمناک می خوانید.

بیماری ام اس چیست؟

مولتیپل اسکلروز (MS) یک بیماری مزمن است که بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد، علائم آن از خفیف و متناوب تا شدید و دائمی می تواند خسته یا ناتوان کننده باشد در حال حاضر هیچ درمان قطعی برای MS نیست، اما بسیاری از داروها و درمان های جایگزین در دسترس هستند. درمان MS معمولا علائم بیماری را هدف قرار می دهد، زیرا علت آن شناخته شده نیست و علائم MS ناشی از فروپاشی ارتباط بین مغز و اعصاب است برای همین درمان کامل این بیماری فعلا غیرممکن است و تنها تحقیقات و مطالعات انجام شده توانسته راههای برای کنترل و درمان علائم بیماری ام اس نتیجه بخش باشد پس با این اوصاف نسخه های پیشنهادی این بخش از سلامت نمناک روش ها و گیاهانی را معرفی می کند که برای درمان و کنترل علائم بیماری مولتیپل اسکلروزیس مفید خواهد بود.

این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لکه های سفید یا پلاکهای متعددی در مغز می کند.پلاکها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, که این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الکترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حرکات می شود و در نتیجه فرمانی که از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و کار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, کل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداکثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.

بیماری ام اس چیست

علائم و نشانه های مهم بیماری ام اس

علائم مهم و اولیه بیماری ام اس کدامند؟

سرگیجه

این بیماران معمولا در مستقیم حرکت کردن مشکل دارند. در واقع این عدم تعادل در کنترل حرکات معمولا با پیشرفت تخریب سلول های عصبی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین خاطر است که بسیاری از مبتلایان به MS برای راه رفتن نیاز به عصا دارند.

کاهش حافظه از علائم بیماری ام اس 

کاهش و ضعف حافظه، ناتوانی در تمرکز، صحبت کردن و مشکلات زبانی از اختلالات رایج در نتیجه ی پیشرفت MS است که البته خیلی وقت ها می تواند از علائم شروع این بیماری باشد.

بیماری ms

یکی از نشانه های بیماری ام اس کاهش حافظه است 

اختلالات جنسی از علائم بیماری ام اس 

در بیماران مبتلا به ام اس در مراحل شدید، اختلالات جنسی یکی از شایع ترین اختلالات در نظر گرفته می شود. این وضعیت که در بیشتر اوقات عارضه ای غیر قابل پیشگیری است، خیلی وقت ها یکی از علائم ابتلا به MS در نظر گرفته می شود.

اختلال در کنترل ادرار و مدفوع یکی از علائم ام اس 

بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع در بیماری MS دور از انتظار نیست. تقریبا 80 درصد بیماران مبتلا به MS در کنترل ادرار و مدفوع خود مشکل دارند. این افراد معمولا از احساس دفع ادرار مکرر و ناگهانی در عذاب هستند. مشکل آزاردهنده دیگر در این افراد، اسهال مداوم و اختلال کنترل تخلیه روده است.

کنترل ادرار و مدفوع

اختلال در کنترل ادرار از علائم بیماری ام اس است 

دوبینی و تاری دید از علائم ام اس 

دوبینی یا همان اختلالات بینایی به دلیل حمله ی بیماری ام اس به سیستم عصبی و تاثیر بر روی عصب بینایی به وجود می آید و به طور شایع در مبتلایان به بیماری ام اس دیده می شود.

گزگز و مورمور شدن انگشتان بی حسی از نشانه های ام اس 

بی حسی و مورمور شدن مداوم که معمولا صورت و دست ها و پاها را درگیر می کند، عارضه ی شایع بیماران مبتلا به MS است که به علت آسیب و تخریب سلول ها عصبی در مغز و نخاع ایجاد می شود. پاها شایع ترین بخش بدن برای بروز این عارضه اند.

بی حسی انگشتان

بی حسی انگشتان یکی از نشانه های بیماری ام اس 

ضعف و گرفتگی عضلات از علائم بیماری ام اس است

اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی حمله ای یکی از علائم آزاردهنده ی ام اس است. این اسپاسم ها معمولا شدیدا دردناک هستند، در بخش های انتهایی بدن نظیر دست ها و پاها ایجاد می شوند و بعد از چند دقیقه برطرف می شوند.

بی حالی و افسردگی از علائم بیماری ام اس 

ابتلا به بیماری آزاردهنده ای نظیر MS، علاوه بر آسیب جسمی می تواند ابزاری برای شکنجه روحی فرد باشد. بسیاری از مبتلایان به ام اس، احساس افسردگی، تحریک پذیری و تغییرات خلق و خو را یکی از مشکلات رایج خود بیان می کنند.

افسردگی و بی حالی

افسردگی یکی از نشانه های بیماری ام اس است 

همچنین از علائم شایع بیماری ام اس می توان به این علائم اشاره کرد:

 • عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن
 • سنگینی سر و بدن
 • دیر هضم شدن غذا
 • حساس و زود رنج شدن
 • دیدن کابوس در برخی موارد
 • علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی) مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی
 • در صورت پیشرفت بیماری عدم کنترل ادرار
 • عدم تحمل هوای گرم و آب گرم
 • عدم تحمل آب سرد و هوای سرد
 • افسردگی و خودخوری
 • انزوا طلبی و گوشه گیری
 • نداشن تعادل و لرزش هنگام حرکت
 • یاری نکردن ماهیچه های پا هنگام راه رفتن
 • سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.

بیماری ام اس

علائم شایع بیماری ام اس چیست؟

چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار دارند؟

به طور کلی علاوه بر افراد عصبی و پراسترس بیشتر دو گروه اشخاص با رفتارهای غلط خود را در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار می دهند که شامل:

1- افراد حساس و زودرنج به ام اس مبتلا می شوند

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.

MS disease

افرادی که به بیماری ام اس مبتلا می شوند

2- افراد با طبع سردی به ام اس مبتلا می شوند

افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی, ماست, قره قورت و امثالهم دارند.

نشانه ها و علائم مهم بیماری ام اس چیست؟

علائم اولیه ام اس چیست؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 7802
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7253 549
نظر کاربران
علیرضا

علیرضا

با سلام ممنون از مطالب خوبتون. من در مطلبی خواندم ویروس ابشتین بار از خانواده ی ویروس های HIV هستش که بیماری ایدر را ایجاد می کند.
آیا می توان گفتم این ویروس با با ترکیب DNA خویش می تواند گلبول های سفید را طوری برنامه ریزی کند که به ملین ها حمله کنند؟

پاسخ دادن 133 69
یونس

یونس

سلام......عزیز دلم این از نظر علم پزشکی غیر قابل قبول هست....و ذهن خودت رو درگیر این موضوع نکن

پاسخ دادن 91 54
جرن عدلی

جرن عدلی

سلام ..من دست وپای راستم یجور خاصی درد میکنه و بی حس میشه و گاهی سرگیجه هم دارم و البته سردرد مزمن هم دارم اینا میتونه علائم ام اس باشه؟

پاسخ دادن 477 164
رضا

رضا

سلام عزیز تونی که شما میفرمایید HPV هستش منظورش ویروس هرپس پاپیلوما ویروس .نگران ایدز نباش.البته در مورد این بیماری اینا فقط فرضیه هست

پاسخ دادن 71 44
محمد جوکار

محمد جوکار

سلام دوست عزیز من نوک انگشتای دستم بی دلیل درد میگیره و کلا عضلات پشت کتف و پایین کتفم گرفتس صبحا اکثرا بی حالم ایا اینا میتونه از ام اس باشه ؟؟؟

پاسخ دادن 260 104
یلدا

یلدا

خیر اگر ک رنگ ناخون ها به رنگ کبودی مایل است بیشتر ی نشونه از کم خونی میباشد حتی اگر به کنارش هم سرگیجه داشته باشید

پاسخ دادن 41 26
محسن

محسن

میتواند عارضه ام اس نیز باشد

پاسخ دادن 9 12
جمال

جمال

سلام دوست عزيز درد نوك انگشتان دست بخاطر نقرس هست يعني اسيد اوريك خون بالاست جاي نگراني نداره و احتمالا چربي خونت هم بالاست يه آزمايش بده

پاسخ دادن 35 16
سینا

سینا

دوست عزیز. ویروس اپشتن بار از خانواده ی هرپس ویروس هاست و hiv از رترو ویروس ها و دو خانواده ی متفاوت هستن.. و در ایجاد این بیماری نقشی ندارن

پاسخ دادن 33 43
سمیه

سمیه

سلام من دست هام بی حس میشن و بعضی مواقع همهجارو سیاه می بینم و احساس بیحالی و خستگی میکنم لطفا راهنمایی کنین که باید چکار کنم؟

پاسخ دادن 189 70
مسعود

مسعود

کاش به یه متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنین انشالله که به خیر باشه

پاسخ دادن 36 14
 فرهاد

فرهاد

احتمال زیادعلایم شماکم خونی ست

پاسخ دادن 38 27
پارادایس

پارادایس

سلام.برادر من انسان احساساتی و خیلی هم زود رنجه.تقریبا میشه گفت که عصبی هم هست .الان یک ساله که چشم چپش لکه های سیاه میبنه ولی دکترا تشخیص درستی از اون نداشتن اما الان که به چشم دومش هم منتقل شده ادعا میکنن که ام اس گرفته/یعنی میتونه درست باشه؟و اینکه راه حلی برای درمانش هست؟؟؟؟

پاسخ دادن 190 67
داروساز/فاطمه

داروساز/فاطمه

نه اينطور نيس،احتمال زياد مگس پرانه،مشكل از زجاجيه چشم است،در صورت بزرگ شدن لكه هاي سياه بايد ب پزشك مراحعه كرد و شرح كامل داز

پاسخ دادن 44 21
نیلوفر

نیلوفر

سلام,شوهرم چند روزه زانوش خیلی درد میکنه,امروز چندبار تعادلشو از دست داد,این نشانه ام اس؟خواهش میکنم زود جواب بدین

پاسخ دادن 143 50
الناز

الناز

سلام..نه خالی کردن زانو یکی از علائم تخریب مینیسک زانو یا رباط به وجود میاد..مخصوصا که درد در ناحیه زانو هم دارن..به پزشک ارتوپد مراجعه کنید

پاسخ دادن 47 16
سام

سام

سلام.بنده یه چند ماهی بود هر چند وقت یک بار سرم به صورت موجی درد میگرفت وچشمام سیاهی می رفت رفتم ام ار آی دادم گفتن چیزی نیست مال استرس وکمبود سرتونین درمغزمه البته سرگیجه و ضعف عضلانی هم داشتم ودارم ودستا وانگشتام هم به شدت درد میکنه وکمرم هرچند یک بار میگیره ونمی تونم راه برم در این مواقع آیا باید ام ارایم دوباره تکرار شه ومی تونه از نشونه های ام اس باشه یا مشکلی نیست خواهشا راهنماییم کنید تشکر

پاسخ دادن 210 77
سارا

سارا

من چند وقتیه که سر گیجه های مداومم دارم .....از ناحیه کمرم هی میگره و نمی تونم راه برم هنو تشخیص داده نشده چیه .....وقتی حلویه اینه شی رو میگرم اونودوتا میبینم ......درسم قبلا خیلی خوب بود اما امسال نه می تونم درس بخونم نه حفظ کنم حافظم خیلی بد شده حتی خیلی سخت می تونم تمرکز کنم ....خیلی ترسیدم عایا اینا علایم ام اس ؟

پاسخ دادن 113 48
یلدا

یلدا

سلام قطع به یقین میتونه باشه البته اگر دوبینی های داعم داشته باشی به نظر من هر چه سریعتر به متخصص قلب و عروق برو امیدوار زود بهتر شب

پاسخ دادن 25 30
bbb

bbb

سلام منم این علایمو داشتم علتش کمبودکلسیم شدیده .. چندروزپیش بیهوش شدم بهم کلسیم تزریق کردن بهترم کمی..باآزماش خون کلسیم و چک کن دکتربرات بنویسه

پاسخ دادن 19 12
فرخنده شیرکوند

فرخنده شیرکوند

سلام عزیزانم من 28سال سن دارم وپنج سال است متوجه بیماریم شدم .وسه ساله درمان میکنم و وازطریق چشمم دچار کمبوده دیدم سد ومتوجه شدم و خداروشکر مشکلی از طریق حرکتی ندارم وزندگیم را انجام میدهم وهیچ نگرانی ندارم وبرایه خودتان زندگی کنید

پاسخ دادن 165 24
m&p

m&p

خداروشک ایشالا که همه بهبود میبخشن

پاسخ دادن 33 17
شيوا

شيوا

واى چقدر خوشحالم ، كه ميبينم اينقدر با انرژى مثبت هستيد ،، خدارو شكر ، متاسفانه من شايد بگم ٩٠٪‏ اين هشدارهارو دارم و هميشه از اين بيمارى ميترسم حتى جرّأت رفتن به دكتر رو ندارم

پاسخ دادن 29 2
سپیده

سپیده

من ۷ ساله مبتلا به ام اس هستم از نوع عود کننده ابتدا از سرر شدن نوک انگشتان دستم و پاهام و تاریه دید و شدیدا احساس میکنید که از کشاله ران و پشتتان از زیر پوست انگار یک باد در حال حرکت کردنه . خلاصه میکنم دوستان خوبم اصلا جای نگرانی نیست با امید به خداوند بزرگ و درمانهای در حال حاضر هیچ جای نگرانی وجود نداره

پاسخ دادن 65 14
نیایش تهرانی

نیایش تهرانی

سلام حدود 4ساله متوجه بیماریم شدم از طریق تاری دید وخدارو شکر اختلال حرکتی نداشتم وخیلی ناراحتم که آیا ممکنه یک روزی رویه ویلچر بشینم وهمه متوجه شوند خیلی متاسفم بابت این مشکلم .

پاسخ دادن 66 20
Sahar

Sahar

دوستان عزیز من خیلی ها رو میشناسم که ام اس پیشرفته داشتن و با خام گیاهخواری و میوه خواری بطور کامل درمان شدن در این باره تحقیق کنید انشاءالله که همگی سلامتی کامل خود را بدست میآورید

پاسخ دادن 40 10
فرخ

فرخ

البته خام گیاهخواری خب است ولی نه برای همه . خواص بدن ها با یکدیگر متفاوت است. برای بعضی ها خیلی خوب است بعضی ها هم کمی تاثیر می بینند اما کسایی هم هستند که از آن خیلی ضرر می بینند. باید یکی دو ماه آزمایش بشود.

پاسخ دادن 12 6
مريم

مريم

سلام دوستان من الاان از سال ٨٦به اين بيماري مبتلا هستم خداروشكر دارو مصرف ميكنم سر كار ميرم درس ميخونم ي پسر ١٣ساله دارم سر پرست خانوار هستم و ميخوام بهتون بگم اين بيماري هيچي از خوبي هاي ما كم نميكنه من ي زماني به دكترم ميگفتم من كي رو ويلچر ميشينم الان بعد از ١٠سال هنوز نشستم

پاسخ دادن 67 12
شادی

شادی

خیلی خوشال شدم...ایشالا همیشه سالم باشید بالای سر پسرتون..خدا همیشه کمکتون کنع

پاسخ دادن 43 9
i r a n

i r a n

سلام عزیزم انشالله که همیشه سلامت باشی من هم خواهرم این بمیاریوداره ولی خداروشکرخیلی خوبه. ازهمینجا واسه همتون دعامیکنم.

پاسخ دادن 32 10
مریم

مریم

باسلام. من آدم احساسی و بسیار زودرنجی هستم که سر مسائل خیلی کوچک و بی ارزش فکرم کاملا درگیر میشه ، مدتی که تکرر ادرار گرفتم و چند روزی هست که در انگشتان دست چپم دردهای عصبی را احساس می کنم که اصلا نمی تونم زیاد تکان بدهم ، می خواستم بدونم این علایم می تونه از علایم بیماری ام اس باشه؟با تشکر

پاسخ دادن 154 59
مهدی

مهدی

سلام، خواهر من هم آدم احساسی و بسیار زودرنجی هستش و ام اس گرفت در جوانی و وقاتی طولانی که عصبی نمی شه شروع به بهبود میکنه....با توجه به وجود مشکلات متعدد در زندگی همه، باید برای پیشگیری روی تغییر نگاه کار کرد و سخت نگرفت. امیدوارم شما و دیگر هموطنان که زود رنج هستید تا فرصت دارید روی اون کار کنید. ظاهرا دلایل ام اس متنوع است و در هاله ای از ابهامه ولی من مطمن ام بسیار زودرنج بودن به درگیر این بیماری شدن بسیار کمک میکنه و قبل از اینکه دکتر ها بگویند درمان قطعی ندارد خودمان یه راه برای تغییر نگاه پیدا کنیم و یا از مشاور یاری بگیرید .

پاسخ دادن 45 11
سارا

سارا

سلام. آیا تشنج هم میتونه یکی از نشونه های ام اس باشه یا اینکه خودش باعث بروز ام اس بشه

پاسخ دادن 37 17
نگین

نگین

بله من تو یه جایی خوندم که هستش

پاسخ دادن 15 11
سلام سمیه هستم

سلام سمیه هستم

مدتی هست بعداز زایمان دوم خیلی لرزش در بدن خواب رفتگی در پا دست ونک زبان وسنگینی پشت سر شدم گاهی چشمام سیاهی میرود با همرا سرگیچه دارم با تشکر

پاسخ دادن 72 26
یلدا

یلدا

نه گلم احتمالا آثار داروهای بیهوشیه نگران نباش

پاسخ دادن 4 6
رها

رها

من یه چن سالی هستش ک توو چشمم یه نقطه سیاه میبینم اما هیچوقت پیگیری نکردم ببینم چیه تا اینکه با درد عضلانی بدنم مواجه شدم و گرما و سرما رو اصلا ب هیچ عنوان نمیتونم تحمل کنم و در عین حال زودرنج و حساس و عصبی ام طوریکه شوهرم بکل تز رفتارم شاکیه و بعضیکمواقع بی حالمو صب ک از خواب بیدار میشم احساس خستگی و کسلی زیادی دارم با تمام اطلاعاتی ک از اینجا و یه سری تحقیقات دیگه انجام میشه گفت ک ب احتمال زیاد مبنلا ب ام اسم من همیشه ارزوی مرگ بی دردسرو داشتم اما .... به نظرتون من مبتلام؟؟

پاسخ دادن 61 24
فرخ

فرخ

نه خانم با این علایم ساده ام اس نمیشه. دلیل خیلی از اینها ضعف اصاب هست.هیچ چیز را سخت نگیرید و همیشه سعی کنید همه را دوست داشته و خوشحال باشید. از خوراکیهای تقویت اعصاب هم استفاده کنید.

پاسخ دادن 12 7
سحر

سحر

سلام.من حدود یک ماهه که دست چپم ( مچ به پایین) تقریبا نه کاملا سر میشه و کمی مور مور میشه. این علامت به تنهایی نشان ام اس میتونه باشه؟؟

پاسخ دادن 97 43
مريم

مريم

سلام ايشالا كه جيزي نيست منم خيلي براي خواهرم نگرانم چند وقته كه دست چپش مدام مورمور ميشه يه بارم رگ پشت پاهاش گرفت.خواهش ميكنم زود جواب بديد ممكنه ام اس باشه؟

پاسخ دادن 36 20
یلدا

یلدا

گرفته رگ از علائم ام اس نیست ولی کم خونیه شدید چرا

پاسخ دادن 1 2
Nilofar

Nilofar

سلام من 19 سالمه مدتى كف دست و پاهامو صورتم مور مور ميشه يا خواب ميره سر گيجه ها ى شديدى دارم و دوبينى دارم يا تار مى بينم مدتى ام هست تكرر ادرار دارم اگر ميشه كمكم كنيد خيلى نگرانم

پاسخ دادن 106 35
مهدیه

مهدیه

سلام من ۱۵سالمه. یه چند وقتیه ضعف و خستگی دارم.حافظه ام هم به شدت کم شده وسرگییجه هم دارم ودست وپاهام هم بدون دلیل مور مور میشه وخیلی وحشتناک حساس شدم و سر مسایل خیلی کوچیک زود عصبانی میشم.پای چپم هم از کف پا تا زانوم درد میکنه.ام ار ای هم رفتم هنوز جوابش اماده نشده.به نظر شما میتونه علایم ام اس باشه؟؟؟؟؟؟تو رو خدا بگین دارم دیوونه میشم

پاسخ دادن 64 22
رضا

رضا

سلام فقط فکر خودت درگیر چیزای الکی نکن انشاله که چیزی نیست.جدی بدترین چیز برای این بیماری اعصاب ضعیفه خودت نگران نکن من الان 4سال این بیماری دارم خیلی بهتر شده بودم ولی دوباره سر ی سری مسائل بیماریم اوت کرد و همه حالت هام برگشت.

پاسخ دادن 11 8
شهرام طهرانی

شهرام طهرانی

سلام هرچیزی ک شما فکر کنید ک ام اس هست نمیشه ولی اگر خیلی نگران هستین حتمن دکتر مغز اعصاب خوب برید و ب دکتر مراجعه کنید ترس از ام اس بسشتر شمارو گرفتار میکنه نترسید خدا بزرگه انقدر علم پیشرفت کرده ک جای نگرانی نیست

پاسخ دادن 10 2
یلدا

یلدا

ضعف و خستگی نشان از روحیه کسل داره یه مسافرت عالیه اینکه حافظت به شدت کم شده یا به چیزی وابسته شدی یا ترس از دست دادنش داری نگران نباش حساس بودنت هم مربوط میشه به سنی که داخلش هستی پس طبیعیه فقط باید کنترل بشه و امیدوارم که جواب ام ار ایت چیزی نباشه فقط سعی کن استرس نداشته باشی

پاسخ دادن 7 1
نازنین زهرا

نازنین زهرا

آقا رضا به کدوم پزشک مراجعه میکنید من خیلی میترسم زندگیم یجوری شده علائم غیرعادی بوجود اومده تاربینی خیلی عذابم میده خوش بحالت حداقل روحیه داری درس لعنتی همه چیمو ازم گرفت حتی سلامتیمو الان دوست دارم زمان برگرده عقب به نمره تکم راضیم ولی سلامتیمو از این دنیای لعنتی پس بگیرم

پاسخ دادن 15 7
Shirin

Shirin

با سلام دوست من من هم بيمارى قلبى دارم و تا به حال ٣ بار عمل كردم اما هميشه سعى مى كنم اميدوار زندگى كنم فقط اين را بدان كه ما به دليل ترس از مرگ اين قدر مظطرب ميشيم اما بايد ترسمون را دور بريزيم و سعى كنيم مشكلمان را بشناسيم و باهاش كنار بيايم در بعضى مواقع راهى جز اين نداريم اگر اين كار را كنيم ميبينيم كه زندگى هنوز هم زيباست فقط روى خودت كار كن و به خودت بگو من قوى هستم و تا توان دارم ايستادگى مىكنم انشالا كه سلامتتون را به دست مى اوريد علم در حال پيشرفت مى باشد

پاسخ دادن 19 6
ارشاوین

ارشاوین

من چند وقته خیلی چیزا یادم نمیاد حافظم ضعیف شده چشام تار میشه دستو پام خواب میره نوک انگشتام گز گز میکنه درد بسیار شدی از کتف راستم شورع میشه تا پشت سرم و همچنین پشت قلبمو میگیره.پاهام قدرت قبلو ندارن خسته میشن زود.درد شدیدیم از سمت چپ کمرم شروع میشه تا انگشتان پام ادامه پیدا میکنه .یعنی منم ام اس دارم؟ کمک کنید لطفا

پاسخ دادن 5 5
نانا

نانا

سلام ٣١ سالمه من حدود ٣ الى ٤ ساله وقتى خيلى عصبى ميشم يا يه شوك عصبى بهم وارد ميشه از كمر به پايين تمام عضلات و مفاصلم درد شديد ميگيره با ضعف و بى حسى شديد... انگار از كمر ميزنن دو تيكه ام كنند! اينا ميتونه علايم ام اس باشه؟! خيلى هم آدم حساس و زود رنجى هستم مخصوصا جديداً...

پاسخ دادن 38 21
مهسا

مهسا

نه عزیزم شوهر منم اینطوری میشد تا یک روز که عصبی شد و کمرش و پاهاش گرفت و تا چند وقت خوب نشد بردیمش دکتر گفت دیسک کمر و تنگی نخایی داره نگران نباش ام اس نیست

پاسخ دادن 13 13
یاس پناهی

یاس پناهی

سلام .من فردی ب شدت احساساتی هستم.تازگیا تعادلمو از دست میدم .چشمام ضعیف شده و گاهی بعضی از لکه های سیاه تو چشم راستم میبینم.انگشتای دستام گاهی بی حس میشن و عضله های دستام دچار درد و گرفتگی شدید میشه.آیا ام اس دارم؟!من 18 سالمه

پاسخ دادن 36 21
مهرداد

مهرداد

احتمال هم هست ولی بهتر است به پزشک مراجعه کنید

پاسخ دادن 4 6
منصور.٣٤.قم

منصور.٣٤.قم

با عرض سلام و ادب و احترام.خانم بنده ٣٠ساله هستند،ايشان روزي٣تا٤بار دچار خواب رفتگي عضلات پا و همچنين مور مور شدن پاها ميشوند،و همچنين در مواردبسيار معدود،دچارسرگيجه هم ميشوند،ايشان بعد از گفتن اين علائم به خانم همسايه كه پرستارهم هستند،درجواب احتمال اينكه دچار بيماري ام اس شده ايد را شنيده اند.اين نوع بيان خانم همسايه باعث ايجادترس شديده در همسر بنده شده است،كه همين رعب و وحشت مانع شده است كه همسرم براي انجام آزمايش به پزشك مراجعه كنند،حالا بنده از شما خواهش ميكنم كه بفرمائيد اين نشانه ها مي تواند دليل بيماري ام اس باشد يا نه؟لازم به ذكر است كه هيچگونه از علائم ديگري در ايشان مشاهده نشده است.با تشكر فراوان.

پاسخ دادن 33 18
احمد

احمد

دوست عزیز حتما به دکتر مراجعه کن

پاسخ دادن 11 8
بردار

بردار

هر چی دیرتر به دکتر مرجعه کنید بدتره. با محل نگذاشتن، بیماری از بین نمیره. شاید هم چیز خاصی نباشه و اگه زودتر بفهمید کمتر رنج بکشید.

پاسخ دادن 7 5
اسماعیل

اسماعیل

سلام دوست عزیز، در این بیماری هرچه دیرتر پیگیری شود، آسیب بیشتری وارد میشود، نحوه تشخیص بسیار سریع و درمان هم به سرعت جواب میده، مهمترین روش برای غلبه بر این بیماری حمایت و کمک اطرافیان هست،

پاسخ دادن 7 5
امید به زندگی

امید به زندگی

سلام ,یکی ازبستگان من دچاربیماری ام اس هست,نگران نباشیددرمان کردن خداراشکرمشکلی الان ندارند

پاسخ دادن 20 8
ندا

ندا

این نوشته ها بیشتر افکار خانوم ها رو درگیر کرده تا آقایون به نظرم خانوم ها آدم های حساسی تری هستن این علایم توی خیلی از بیماریهای دیگه مثل کم خونی یا کمبود آهن یا کمبود ویتامین های دیگه میتونه خودش رو بروز بده پس نگران نباشید

پاسخ دادن 17 5
شهرام طهرانی

شهرام طهرانی

سلام انقدر ام اس ام اس میکنید من ک خودم ام اس دارم و ۶۶ درصد هم هست دارم یواش یواش میترسم بابا ول کنید گور پدر ام اس ببینید ام اس از سن ۱۸ سالگی ادم میگیره تا ۳۷ یا ۳۸ سالگی برای من این جوری بود کف پاهام بشدت میسوزه کف دستام مور مور میشه و کف پاهام ضعف شدید در استخان های بدنم زود رنجم عصبی هستم پدرم داره در میاد ولی روی ام اسو کم کردم فقط ترس نداشته باشید اگر اگر هم ام اس گرفتین از همون اول باهاش کنار بایید چون زورش بیشتره پس کم بیاری باختی عزیزانم

پاسخ دادن 21 4
ساحل

ساحل

دقیقا موافقم با جوابت ، یه جوری اومدن نظر گذاشتن که ادم میترسه . بنده از 14 سالگی ام اس گرفتم و جای شکرش باقیه که در سن خیلی پایین این بیماریو گرفتم چون حالیم نبود و مهم نبود که چرا بیمارستان بستری میشم و آمپول میزنم . فقط به فکر این بودم زود مرخص شم برم اسکیت بازی . الان 23 سالمه و یک ورزشکار حرفه ای که خیلی از آدمای سالم نمیتونن توانایی مثل من داشته باشن . ام اس کم توانت میکنه ولی باید بجنگی و ام اس زورش زیاده نزار مغزت ماله ام اس باشه ، ام اس درمان نداره ولی کنترل 100 درصد داره . من کنترلشو دستم گرفتم تا خودم نخوام هیچوت نمیتونه به سراغم بیاد . امیدوارم همه کسانی که ام اس دارن این قضیه رو درک کنن . یکی از راه های کنترل 100 درصد ورزشه . چون آدمو از مسائل و مشکلات دور میکنه و ریلکس میشه . من از کمر به پایین فلج شدم 4ماه ، ولی با ورزش دوباره سرپا شدم و هیچ علائمی ازش نذاشتم باقی بمونه .

پاسخ دادن 24 3
شیرین

شیرین

میشه بپرسم چه تغذیه هایی برای ام اس مناسبه؟

پاسخ دادن 14 5
صبا

صبا

من سه روزه پوست هر دو دستم گز گز میکنه، هر بار یه ربع طول کشیده، ممکنه از علائم ام اس باشه؟من عاشق لبنیاتم، شغل پر استرسی هم دارم.

پاسخ دادن 9 1
رضا

رضا

خوش بحالت بخاطر شغلت که درگیرشی من بیکارم همین بیشتر اعصابم درگیر میکنه.

پاسخ دادن 4 1
سمیرا

سمیرا

ان شاالله شغل خوبی پیدا میکنید

پاسخ دادن 8 5
علی

علی

سلام من پشت گردنم گاهی اوقات صدای حالت زنگ به گوش میرسه ایا نشانه ام اس است

پاسخ دادن 5 5
نازنین زهرا

نازنین زهرا

خدانکنه

پاسخ دادن 6 5
بردار

بردار

اینهایی که علائم رو خوندند و باز دوباره می پرسند فازشون چیه؟؟ خب اگه علائمو دارید تشریف ببرید دکتر تا با آزمایش روشن بشه وضعتون. عجیبه ها !

پاسخ دادن 29 10
مبینا

مبینا

سلام.پن 16سالمه ی شب برای اولین بار سر انگشت های دستم به شدت مور مور میکردن.بعد قبل اونم سرم هم خیلی سیاهی می رفت.ی کمی هم گیج میرفت.میخواستم بدونم که این از علایم اولیه ام اس.لطفا جواب بدین من خیلی نگرانم..باتشکر..

پاسخ دادن 10 5
احسان

احسان

سلام اصلا نگران نباشيد اين علائمي كه داريد مربوط به كم خوني ميشه، و آهن خونتون پايينه!! و هيچ ربطي به ام اس نداره و معمولاً بعد از عادت ماهانه اين علائم بيشتر ميشه كه لا مصرف فيفول بهتر ميشه

پاسخ دادن 5 9
Eli

Eli

سلام تو رو خدا کمکم کنید من نزدیک عروسیمه چندساله بی حالم اتگشتای دستوپام ام خست ست مورمور تو پاهامو زانوهایم دارم.گرفتگی ساق پا مم چند ماه یه بار گرفتگی دردناکی دارم خیلیم استرس دارم و عصبیم.چندباربرامعاینه ام اس پیش دکترمغزواعصاب رفتم گفتم چیزی نیست عصبی ای ولی از فکرش نمیتونم بیام بیرون میترسمم برم ام ار ای توروخدا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 14 5
amir

amir

به شکل واضحی این علایم برای عصبی بودن و استرستونه و وقتی دکتر گفته چیزی نیست نگران نباشید. از نوع سوال و نوشتتون معلومه مضطرب هستید

پاسخ دادن 14 2
علیرضا

علیرضا

خوب واقعا چرا به سوالا کسی جواب نمیده.این دیگه چه وضعشه؟

پاسخ دادن 5 10
ناشناس

ناشناس

علايم ارتروز گردن تقريبا مشابه علايم ام اسه. بيحسي و مور مور شدن دست و با و صورت و سركيجه مخصوصا صبحها كه از خواب بيدار ميشويم و يا مدام با كومبيوتر وگوشي كار ميكنيم اين علايم بيشتر ميشه.

پاسخ دادن 8 3
خاطره

خاطره

سلام من پدرم دوسه سالی میشه که نزدیک بینیش دچار مشکل شده سال پیش یکی از پاهاش بیحس میشد و گز گز میکرد امسالم دست راستش بیحس میشه و بازو و استخوان ترقوه ش خیلی درد داره ولی درد گردن نداره که دیسک باشه عضلاتش خیلی تحلیل رفته و ضعف خیلی شدیدی داره تو راه رفتنم اصلا تعادل نداره و سرش دایم گیج میره دیروزم به خاطر لرزش شدید و ناگهانی بدنش بردیمش دکتر گفت که عفونت مثانه داره و کنترل ادرارشو نداره با یه حرف کوچیکم تو خونه خیلی ناراحت میشه و قلبش درد میگیره و اعصابشو بهم میریزه تو حرف زدنم خیلی پس رفت کرده و طول میکشه تا جمله خوبو انتخاب کنه احساس میکنم ام اس داره بنظرتون چطوری بهش بگم که سریع بره دکتر چون روحیه ش خیلی پایینه و میترسم بگم خطرناک باشه برا قلبش چون قلبشم ۵۰%کار میکنه تورو خدا کمکم کنید یجوری ببرمش پیش دکتر میترسم بگم بهش یا نه نگمم یه جور دیگه خطرناکه براش

پاسخ دادن 1 3
الی

الی

احتمالا پدر شما پارکینسون دارن

پاسخ دادن 1 2
Saye

Saye

سلام من خودم پارکینسون دارم ولی ۱۹سالمه پارسال بود که فهمیدم این بیماری رو ارثی گرفتم چون دستام همیشه میلرزید اما الان چندوقتیه خوابم بیشترشده همیشه بیحالم دستامم بی حس میشه همش.حافظمم به طرز وحشتناکی ضعیف شده ادمه زودرنجی نیستم ولی احساساتمو به سختی بروز میدم به نظرتون میتونه علایم ام اس باشه اینا؟؟

پاسخ دادن 4 3
معصومه

معصومه

سعی کنید هر جوری شده ببریدش دکتر ....بگید دستور دکتره و باید یه چکاب بشید چیز خاصی نیس نترسونیدش ......ان شا الله که چیزی نیس . خودتونم اینقد استرس و نگرانی نداشته باشید

پاسخ دادن 1 3
توکل شاکرمی

توکل شاکرمی

اطلاعات خوب بود لطفا روش تشخیص غیر سی تی مغز وجود دارد

پاسخ دادن 2 0
مهربان

مهربان

سلام ،،یکی دو هفته ست انگشتام مور مور میشه،،حتی الان ک دارم تایپ میکنم انگشتای دست چپم این حالتو داره؛؛خیلی میترسم ؛حتی نمیخوام ب این موضوع فکر کنم چ برسه برم دکتر ؛؛ب نظرتون این میتونه از علایمش باشه؟؟؟

پاسخ دادن 6 3
مژک

مژک

نه، مور مور شدن انگشتهای دست به تنهایی نشانه این بیماری نیست آزمایش خون بدید شاید کمبود ویتامین باشه

پاسخ دادن 2 3
zeynab

zeynab

سلام ببخشيد ميخواستم ازتون بپرسم كه من بعضى وقت ها وقتى از پله ميام پايين يكم بالاتر از مچ پاهام به شدت درد ميگيره و نميتونم چند دقيقه به راه رفتن ادامه بدم( حتمأ بايد بشينم) جديدأ علاقه ى شديدى به بستنى پيدا كردم و بعضى وقت ها بشقاب يا چيزى دستم باشه از دستم ميفته ، صداهاى تلويزيون و صداى بچه منو عصبى ميكنه، نميتونم اصلا تمركز كنم رو كارى كه انجام ميدم.ميخواستم بپرسم آيا ممكنه من ms داشته باشم؟

پاسخ دادن 24 6
افسانه

افسانه

سلام خسته نباشید من ۲۲ سال دارم و فوق العاده ادم احساسی هستم ولی عصبی نیستمو از هر چی ناراحت میشم میریزم تو خودم الان یه مدته که به شدت دستشویی میرم از دیگران بیشتره و سریع دست و پاهم حالت خاب گرفتگی میگیره و مور مور میشه چشمامم قبلا ضعیف بود ولی الان هر چند وقت یک بار نمره چشمم بالاتر میره خیلی نگرانم ممکنه مبتلا به ام اس شده باشم؟ ممنون میشم سریع جوابمو بدین و راهنماییم کنین

پاسخ دادن 19 8
محدثه

محدثه

سلام من يه مدته احساس ميكنم حافظم دچار مشكل شده خيلي زود فراموش ميكنم حس ميكنم كند ذهن شدم خيلي عصبي هستم و خيلي ساله از يوبوست رنج ميبرم. يه سريم دو سال پيش يه مشكل برام پيش اومده بود كه از فكر بهش و ضعفي ك بهم دست ميداد دو بار حس پام از بين رفت و افتادم . امكان داره ام اس باشه؟؟ بيخوابي و بد خوابي هم دارم و وقتي ذهنم مشغوله دچار كابوس ميشم

پاسخ دادن 13 6
شیرین

شیرین

سلام وقت بخیر.من 27سالمه.چند ماهه تشنج ب صورت پرش عضلات دارم وقتی عصبی میشم بیشتر میشه.ب این صورت ک یهو دستم بالا میاد و دوباره میره سر جاش یا پام.قبلا فقط ی طرفه بدنم بود الان تمام بدنم درگیر شده تو خواب ب حالت تشنج کامله ک از خواب بیدار میشم.دکتر نوار مغز گرفت و گفت ک صرع دارم.ولی الن چند هفته است ک دستام سوزن سوزن و بی حس میشه ک بیشتر از5دیقه طول میکشه. چند ماهه ب شدت عصبی و پرخواشگر شدم و دستام تمام مدت میلرزه.سرگیجه دارم .وقتایی ک میخوام بلند شم سرم گیج میره و چشام هیچی نمیبینه تا چند دیقه .همیشه یبوست دارم. و خیلی وقتا ی دونه های سفید براق میبینم ک هیشکی نمیبینه .آیا من ام اس دارم یا اینا همه بخاطر صرعه.

پاسخ دادن 7 3
افشین

افشین

همونطور که خودتونم گفتید بخاطر اعصابتونه

پاسخ دادن 3 1
احسان

احسان

سلام برادر من گاهي تعادل خودشو از دست ميده و مي افته و نميتونه از جاش بلند شه عضلات دست و پاش هيچ قدرتي نداره كه بخواد به تنهايي از جاش بلند شه مثل يه تيكه گوشت روي زمين!!! گاهي ميتونه راه بره ولي بيفته يا بشينه نميتونه خودش بلند شه و از پله نميتونه بالا و پايين بره! چندين بار كه پيش اومده رفتيم دكتر آمپول متوكاربامول زدن و خوب شده اما دولاره چند ماه بعد تكرار شده راهنمايي كنيد لطفاً

پاسخ دادن 8 5
nazanin

nazanin

سلام من 23 سالمه و یک که خوابیدم تو خواب احساس میکردم لبم ورم کرده دندونام شکسته صورتم اصلا حس نداشت بعد کم کم بدنم هم اینطوری بی حس شد میفهمیدم ولی تکون نمیتونستم بخورم

نزدیکای صبح بود ولم کرد کم کم پاشدم

لبم کج شده بود

رفتم دکتر گفتن شک عصبی بوده

دارو داد ولی داروهاش خیلی اذیتم میکرد حالمو خیلی بد میکرد خودم کلا استفادش نکردم گذاشتم کنار دارو رو

حالا دو هفتست که وقتی میخوابم دستو پام اولش سوزن سوزن میشه.بعد کلا میگیره فقط صداهارو میشنوم نمیتونم تکون بخورم اصلا حتی چشامو نمیتونم باز کنم بعد کم کم خودش ول میکنه

4 بار برام این اتفاق افتاده تو این دو هفته

از 3 روز پیشم پام با قسمت کمرم یهویی یه تیری میکشه که کلا از دردش ضعفم میکنه بعد ول میکنه .لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 11 5
فروزان

فروزان

سلام من یک ساله ام اس گرفتم بیماری سختیه ولی بهش فکر نکنی خیلی حالت خوبه امیدوار هیچ کسی دچار این بیماری نشه

پاسخ دادن 3 0
زهرا

زهرا

سلام من هم چند بار اينجوري شدم ولي ميترسم برم دكتر

پاسخ دادن 2 0
zahra

zahra

سلام دوستان یکی از دوستام میگه احساس میکنه اماس داره رفته ازمایش داده دکتره گفته هیچی نیس اما دوستم میگه اعلاعمشو داره خیلی نگران

پاسخ دادن 3 4
عاطفه

عاطفه

سلام دوستان،لطفا یک نفر که اطلاعات دقیقی داره پاسخ بده تا همگی از نگرانی در بیایم.من هم تمام علائم رو دارم متاسفانه.لطفا بگید راه حل چیه و چطور میشه از پیشرفتش جلوگیری کرد

پاسخ دادن 3 2
نازنین زهرا

نازنین زهرا

سلام من علائمی رو که گفتید رو دارم چندماهیه واقعا دارم رنج میکشم کمبود بیناییم خیلی اذیتم میکنه و اینکه شبا از بی حسی و مور مور شدن دست و پام از خواب میپرم خسته بودن دائمی هم که بماند در ضمن نه تحمل گرما ر دارم نه سرما خیلی زود تشنه میشم و مشکل ادراری هم دارم بنظرتون مبتلا شدم از ترس جرئت مراجعه به پزشک ندارم چطوری باید از پیشرفتش جلوگیری کرد ته این بیماری مرگه؟کمکم کنید

پاسخ دادن 10 4
سلیمه

سلیمه

سلام من صبح ازخواب بیدارشدم دست سمت راستم باگردم دردشیدی دارن سنگین بوددستم نمیتوانستم بلندش کنم الان باتکون دادنش ماساژش بهترشدترس دارم که نکنه مریضی خواصی باشه

پاسخ دادن 6 2
فروزان

فروزان

عاطفه جون اگه این علائم داری فقط باید بری دکتر

پاسخ دادن 2 2
پریسا

پریسا

سلام.مور مور شدن و گزگز دست و پا اگه هردو دست و پا باشه مشکلی نیس.بخاطر کمبود ویتامین D هستش.گاهی وقتام این دلایل میتونه بخاطر کم خونی باشه.منم باتزریق امپول Dcزیر نظر دکتر ماهی یک بار این گزگز و مورمور شدنم رفع شد.دست چپمم گرفتگی و درد داره که مطمعنم بخاطر اینه که زیاد گوشی بادست چپ میگیرم.مثبت فکر کنید .خدا بنده هاشو دوس داره .توکل بخداداشته باشید.ان شاآلله هیچ مشکلی نداریم.سعی کنید امپول Dc اونم زیر نظر دکتر حتمن ماهی یک بار تزریق کنید .مخصوصن خانم ها.

پاسخ دادن 9 2
نان

نان

آیا بدنم بخاطر مریضی ام اس کبود میشه!!

پاسخ دادن 0 3
محمد

محمد

سلام من چشمم استیگماتیسمه شمارشم بالاست وقتی نور میبینم یکم حالت تاری و کشیدگی پیش میاد کم خونی هم دارم برای همین پام خاب میره و انگشتایه دستم مور مور میشه مطالبو خوندم یکم ترسیدم ایا ممکنه ام اس باشه یا چون چشمام ضعیفه و کم خونی دارم اینجوری میشم

پاسخ دادن 3 1
فروران

فروران

عزیزان بیشتر علایم مال کم خونی هستش باام اس اشتباه نگیرید ونترسید

پاسخ دادن 2 0
الهه

الهه

سلام بیشتر علایمی که گفتین و دارم البته از قبل سرمایی بودم ولی جدیدا اصلا تحمل سرما رو ندارم دست و پاهام تو خواب خواب میره وقتی بیدار میشم باید چند دقیقه صبر کنم تازگی پا درد گرفتم نمیتونم خوب راه برم ضعف عضلات پا دارم از قبل هم عصبی بودم الان بدتر شدم ولی مشکلی تو دفع ادرار ندارم حافظه ام بعد زایمان افتضاح شده از بچگی یه مقدار تو دیدن اجسام خیلی نزدیک دچار دوبینی میشدم در اصل به غیر از دفع ادرار همه علایم و دارم یعنی دارم ام اس میگیرم؟

پاسخ دادن 5 3
سیما

سیما

سلام من تو سایتی خوندم خمیازه زیاد میتونه از علائم ام اس باشه.الان ۳ روزه مدام خمیازه میکشم و یا احساسشو دارم. همچنین مدتیه مشکل در بلع پیدا کردم و همچنین ادرارم به سختی میاد و هفته ای یک بار به سختی دفع مدفوع دارم. استرس خیلی خیلی شدید دارم. کتف راستم سوزن سوزن میشه و به دستم میزنه. ستون فقراتم تیر میکشه. زود از کوره درمیرم و خیلی عصبی میشم. مدتی قبل هم دچار لرزش زانو شده بودم. مشکلات گوارشی مثل سوزش معده و بی اشتهایی و حالت تهوع هم دارم. اطرافیانمو نمیتونم تحمل کنم و ...حالا که مطلبتونو خوندم با خودم گفتم پس من یا دارم ام اس میگیرم یا گرفتم و این علائم اولیشه.

پاسخ دادن 4 3
مصطفی

مصطفی

سلام عزیزان . بیماری ام اس در مقابل بیماریهای لاعلاج بیماری سختی نیست که اینقدر ازش بترسید فقط باید تهت درمان قرار بگیرید وبه خدا توکل کنید شاد بودن وشاد زندگی کردن دوای همه دردهاست وترس و غم ریشه تمام بیمارهست . با توکل به خدا و امید وشادابی زندگی کنید . در روز از ویتامینهای دی و سی و ای و موادی که دارای پتاسیوم بالاییباشه استفاده کنی موز کیوی پسته خام وغره و بعد از صبحانه یک عدد سیب میل کنید وتا میتونید ازغذاهای پرچرب و سرخردنی استفاده نکنید . گردش وتفریح رو فراموش نکنید ازاسترس و هیجان دوری کنید . فیلمهای کمدی ببینید وبخندی .منم یکی از مبتلایان به این بیماری هستم ولی هیچ وقت خودمرو نباختم .به امید روزهای پر از شادی برای همتون .انشالله

پاسخ دادن 22 6
سارا67

سارا67

الهی که همیشه سلامت باشیداقامصطفی.احسنت

پاسخ دادن 6 2
سارا

سارا

انشاالله بحق امام حسین و هرچی خوبیه همیشه سرحال بمونید و تمام آدمهایی که احساس خوب ندارند و اینکه با مردم بودن بهترین شفاست

پاسخ دادن 2 1
متین

متین

کاملا موافقم منم علایم بیماری رو داشتم ودکتر برام ام ار ای تجویز کرد و اصلا نترسیدم تازه خدا خدا میکنم بیماری بدتری نباشه ام اس یه بیماری عصبی و درمان شدنیه

پاسخ دادن 4 0
Saye

Saye

امیدوارم همیشه سالمو سلامت باشید مرسی بابته دلگرمیتون

پاسخ دادن 1 0
فاطمه

فاطمه

واقعا ام اس دارین،،،

پاسخ دادن 0 0
مهسا

مهسا

سلام.خسته نباشید.شوهر من حالت سرماخوردگی داشت ک ب پزشک مراجعه کرد.تشخیص دکتر کلیه ها بود.بعد از انجام سونوگرافی نشان داد ک هیچ گونه مشکل کلیه ندارد.بعد از ۲روز کمر درد شدید گرفت و بعد از ۲روز کنر خوب شد و دست راست شوهر ب شدت درد گرفت!!!!!ایا نشانی از ام اس است...تو رو خدااا جواب بدهید...

پاسخ دادن 1 0
ساناز

ساناز

من تازگی علایم بیماری رو پیدا کردم پاهام بی حس میشن قدرت راه رفتن ندارم همش گیجم زبونم بی حس میشه چشام تار میشه بعضی وقتا خودمو خیس میکنم نمیتونم لقمه غذا رو بجوم یا ببلعم بعضی وقتا مجبورم زود اب بخورم که خفه نشم اما من از نظر مادی ناتوانم و بیمه هم ندارم که پیش ی متخصص مغز و اعصاب برم و یا انکه ازمایش بدم دوستانی که این بیماریو داشتن و تحت نظر بودن میتونن بگن چه داروهایی استفاده کنم خوب شم ؟ من بیستو شش سال دارم اگه علاجی نداره یا فلج میشم بم بگین لااقل خودکشی کنم وبال گردن دیگران نشم ممنون از لطفتون

پاسخ دادن 12 1
متین

متین

این حرفتون اصلا درست و منطقی نیست انشاالله که چیزی نیست ولی همه ام اس دارا که فلج نمیشن ضمنا سری به کمیته امداد بزنید وکمک بخواید اکثر ما با مشکلات حاد مالی دست و پنجه نرمدمیکنیم ولی باید امیدوار بود

پاسخ دادن 2 0
بهروز

بهروز

از بیمه سلامت ایرانیان استفاده کنین. کاملا رایگانه(فقط هزار تومن برای کاغذ دفترچه میگیرن)! در حد تامین اجتماعی پوشش میده.

پاسخ دادن 1 0
مسعود

مسعود

سلام من چند وقتیه که دستم بد جور مور مور میشه پلکام خود بخود گاهی میزنه امروز صبح که از خواب پاشدم دستم کاملا بی حس بود و چند ثانیه بعد به حالت طبیعی بر گشت ایا این از عللئم ام لس هستش؟ ازمایشی که این بیماریو تایید میکنه چیه ؟

پاسخ دادن 2 0
بهاره

بهاره

ام ار آی تشخیص میده این بیماریو خیر اینها نشانه های این بیماری نیستن

پاسخ دادن 2 1
علی

علی

سلام آقای دکتر در زمان مطالعه گوشی مو بایل دچار خستگی و تاری چشم میشوم و هم اکنون متوجه شدم در زمان مطالعه ی متن روی کاغذ هم همینطور دچار تاری و خستگی میشوم - لطفا بفرمایید علت چیست؟ راهکار درمانی چست؟ .....؟

پاسخ دادن 10 3
مهسا

مهسا

سلام. حدودا سه هفتس که انگشت های پاهام سر میشن. یه جوری که نمیتونم حسشون کنم. امروز هم انگشت دست چپم. خیلی از علائم دیگرو هم داشتم. یعنی امکانش هست یا توهمی بیش نیست? :-(

پاسخ دادن 5 0
shirin

shirin

منچند ماهي مي شه كه ٢انگشت پاي راستم خاب رفته گاهلا كمي بهتر مي شه و گاهلا شديدتر .لازمه به دكتر مراجعه كنم منظورم اينه كه احتمال وجود اين بيماري هست يا نه؟

پاسخ دادن 1 3
مهدیه

مهدیه

خیر اولا به این راحتی تشخیص داده نمی شود زیرا علایم در هر فرد متفاوت است اما من برای شما حس میکنم مشکل اعصاب باشد چون فقط بی حسی پاها دلیل بر وجود این بیماری نیست گاهی ضعف اعصاب در اندام های مختلف بدن تا چندین ماه طول میکشد . مادر من هم همین بیماری رو داشتن و بعد از مدتی خوب شدن داروی شما ارامش است بانو

پاسخ دادن 3 0
shirin

shirin

البته تقريبا هميشه كسل و بي حوصلم خيلي مي خوابم ولي بادم احساس مي كنم كم خوابي دارم.طوري كه گاهلا سر كار در عرض٢دقيقه نشته خوابم مي بره !!!ضمنا ٢٥ ساله هستم.

پاسخ دادن 4 0
Saba

Saba

با سلام و خسته نباشيد ممنون از مطالب خيلي خوبتون، يه سوال داشتم مادر من حدود 50 سال دارند و چند ماهي است كه فقط در ناحيه زانو به پايين پا درد و ضعف شديدي رو احساس ميكنند بطوريكه از پله به سختي بالا ميروند اما هيچ كدام از ديگر علائم ام اس را ندارند ميخواستم ببينم ايا ايشون مشكوك به ام اس هستند يا نه؟؟؟؟

پاسخ دادن 3 1
بهروز

بهروز

نه. شاید مشکل زانو باشه. به دکتر مراجعه کنن

پاسخ دادن 0 0
 فافا

فافا

احتمال خیلی زیاد مشکل از کمبود کلسیمه و پوکی استخوان .بهتره یه چکاپ ازشون بگیرین تا اینکه نگران ام اس باشین . کمبود کلسیم در افراد مسن به خصوص زنا به علت یائسگی خیلی شایع است و البته خطرناک .

پاسخ دادن 0 0
سعید حقیقت

سعید حقیقت

سلام در طول شب مدام دچار خواب رفتگی دست و پا هستم بدون وقفه و تمامی صبح ها وقت بیداری خواب رفتگی دارم. گاهی سر و طبق برداشت خودم در بدنم بصورت عمیق خواب رفتگی دارم.بطوریکه حس میکنم اعضای داخلی خوب رفته است.مورمور میشود.حافظه ضعیف. بسیار خسته و کسل و بی حوصله.بیوپرونروفن روزانه ۳/۴یک تبلت استفاده میکنم.چه کنم؟ راه حل معضل خواب رفتگی و خسته گی دایمم چیست؟ضعف شدید عضلانی کمر درد صبحگاهی دائم و گرفتگی های عضلانی به وفور بطوریکه گاهی هنگام خمیازه عضلات زیر مندیبول هم دچار گرفتگی میشود.در ناحیه پشت ران پا بیشتر گرفتگی ها مشاهده میشود.ولی بی حسی و خواب رفتگی در دستانم شیوع بیشتری تا پاهایم دارد.البته بدان معنی نیست که در پاهایم کم است.به نسبت پاهایم، دستها که هر شب خواب میروند بیشتر دچار مور مور و گاهی لمسی کامل است.خسته نباشید منتظر راهنمایی شما هستم. حقیقت.

پاسخ دادن 13 4
محمد

محمد

سلام خسته نباشید من چند وقتی هست تو بدنم پاهام دستام حس ضعف میکنم یهو احساس سردی بهم دست میده طوری شده من که مدام باشگاه میرفتم دیگه حس ندارم نمیتونم وزنه بلند کنم اصلا انگار زور ندارم امروز از صبح حس خستگی دارم نمیدونم اگه میشه راهنماییم کنید سنم کمه بیست هستم میشه تو این سن اصلا یا نه ممنون

پاسخ دادن 6 0
نازنین

نازنین

من ام اس دارم..تازه فهمیدم نمیدونم دیگه چیکارکنم..خیلی مشکل دارم..خودمو باختم دلم میخواد از زندگی دست بکشم ولی وقتی به ارزوهام فکرمیکنم نمیتونم..من همش ۱۹ سالمه.چرا من باید تو اوج جوونیم اینطوری بشم..یکی کمکم کنه باهام حرف بزنه..کسی هست که هم سن من باشه و ام اس داشته باشه؟؟

پاسخ دادن 10 3
شقایق

شقایق

عزیزم شما جوونی من شنیدم با خام گیاه خواری خیلی مریضیا خوب میشه ولی خب روش سختیه و شاید مجبور باشی تا اخر عمر خام گیاه خوار بمونی ولی اصلا ناراحتی نکن نذار تو بدنت پیشرفت کنه گل نرگس زیاد بو کن زیاد غذاهای اسیدی و سردی نخور تو گرما زیاد نمون

پاسخ دادن 4 2
فروزان

فروزان

نازنین جون منم وقتی متوجه بیماریم شدم مثل شما فکرمیکردم گفتم چرامن آخه من اول زندگیمه تازه بچه دارشده بودم بچم شیر خودم میخورد.مجبور شدم شیر بچم قطع کنم فقط به خاطر بچم ناراحت بودم اصلا به خودم وبیماریم فکر نمیکردم.خدا روشکر الان هم خودم بهترم هم پسرم بزرگ شده.اصلا بهش فکر نکن عزیزم خیلی زود یادت میره

پاسخ دادن 1 1
متیندخت

متیندخت

علایم اولیه بیماریتون چیا بوده؟ من خیلیا رو میشناسم که سالهاس این بیماری رو دارن ودرسلامتی کامل ظاهری دارن زندگی میکنن وبچه دارهم شدن

پاسخ دادن 1 0
محمد

محمد

با سلام من بعضی موقه ها یه قسمت از بدنم بی حس میشه و حرکت میکنه به قسمت دیگه بدنم بعد جلو چشمم تار میشه ایا دلیلش میتونه ام اس باشه؟ البته یه بار پیش پزشک عمومی رفتم گفت مشکل عصبیه قرص پرانول برام نوشت حدودا 5 ماهه اونجوری نشدم یه پاسخ کوچیک میخوام فقط که میتونه علائمش باشه

پاسخ دادن 2 1
یاسمین

یاسمین

سلام من 14 سالمه چند وقت خیلی سریع خسته میشم و دست و سر و بی حس میشه وقتی هم که پا میشم سر گیجه شدیدی میگیرم ایا من مبتلا به ام اسم؟

پاسخ دادن 2 1
متیندخت

متیندخت

ام اس در سنین 20 تا 40 سال شایعه وقبل و بعد ازاین سنین ابتلای به بیماری نادره

پاسخ دادن 1 1
کاوه

کاوه

اکثر افرادی که سرگیجه ویا بیحسی و هر علائم شبیه ام اس دارند بیشتر از میوه و یا کمی هم مکمل غذایی که انواع ویتامین هست استفاده نمایید.

پاسخ دادن 2 2
نانا

نانا

سلام ممنون از,توضیحات خوبتون.میدونم شاید سوالات تکراری باشه ولی من حدود یکماهه ازپاهام از زانو ب پایین درد دارم الان چند روزی هم میشه ک دست چپم هم از مچ هم دوتا از انگشتام مورمور میشه و بعضی وقتا هم خواب میره.سرگیجه هم گرفتم سرم احساس سنگینی میکنه ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دادن 7 0
ناشناس

ناشناس

سلام ببخشید من دست و پای نیمه راست بدن هرچندوقت خواب میره و مور مور مانند میشه و در مورد حافظم و بخصوص یادآوریم کمی طول میکشه و گاهی کلمات را جاباجا مینویسم حروفش رو و یا اشتباه مینویسم جدیدا...اکثرا حس خستگی دارم حتی اگر کار زیادی انجام نداده باشم..همینطور سوزش ادرار هم دارم هرچند وقت...اینها میتونه علائم اولیه ام اس باشه؟؟نیاز ب آزمایش هست؟

پاسخ دادن 3 0
مبینا

مبینا

سلام من نزدیک به یک ماهه که سمت چپ بدنم ینی دست و پای چپم کم توان میشه خصوصا شبا که میخوام بخوابم کاملا عدم تعادل رو حس میکنم ینی میفهمم که قدرت دست راست و چپم برابر نیس آیا میتونه ام اس باشه?

پاسخ دادن 2 5
اميرعلي

اميرعلي

سلام. چند وقته يهو احساس حمله عصبي ميكنم كه ١ ثانيه طول ميكشه و مستقيم روي پام اثر داره. ساق پام. چشمامم يه حالت خاصي ميشه .. انگار يه لحظه فشار مياد به چشمام. ميشه راهنمايي كنيد؟؟؟

پاسخ دادن 2 0
angiri girl

angiri girl

سلام خسته نباشید. من مامانم یه چند وقتی بود کع ناخون شصتش خم و راست میشد اما گیر داشت. الان دیگ چند هفته ای هست که کلا دیگ خم و راسات نمیشه. باید با دست خم و راستش کنه. بنظرتون ام اس که نیست هست؟؟؟؟؟ اگه میشه زودتر جواب سوالمو بدید. ممنون

پاسخ دادن 0 3
Fa

Fa

سلام .من 18سالمه وتقریبا چند هفته ای هست که پای چپم در قسمت ران در حالت نشسته یا خواب به شدت مور مور میشه درحدی که پوستش میسوزه و راه میرم یا مالسس میدم فایده ای نداره این حالت تا میاد تسکین پیدا کنه تقربا 30دقیقه ای طول میکشه چیکار کنم ؟؟ادم زودرنج وعصبی هستم یک مشکل بزرگم دارم که فکرمو درگیر میکنه.وباعث ناراحتیم میشه ایا باید به دکتر مراجعه کنم؟

پاسخ دادن 1 2
masoud

masoud

سلام من چند وقته ک بعداز تمرین سخت ورزشی یا هنگام استرس زیاد چشمام تاری دید و برق زدگی دارن گاهی هم افسردگی شدید دارم و یکی دوتا علاعم عجیب دیگه ایا ممکنه ام اس باشه؟

پاسخ دادن 0 0
mina

mina

سلام من چند وقته دست و پام خیلی درد میکنه البته تمام بدنم از جمله کمرم هم درد میکنه ولی دست و پا بی جون شدن و درد میکنن یه وقتایی مچ پام پیچ میخوره هنگام راه رفتن . بی حال و گیج هم شدم خیلی میترسم از علایم ام اس باشه ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ دادن 2 0
امیر

امیر

سلام. من یه مدتی لرزش گردن پیدا کردم اما همیشگی نیست. بعضی وقتا احساس میکنم تو راه رفتنم تاثیر میذاره. تحقیق کردم نوشته بود میتونه از علائم ام اس باشه. اما نه تو دیدن مشکلی دارم نه حرف زدنم اختلالی داره. میشه اگر کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بذاره؟

پاسخ دادن 3 0
علیرضا

علیرضا

سلام من چند روزه پیش بازوم درد شدید داشت انگار از استخون بود بعد یک روز تا دو روز خوب شد بعد امشبم یهو انگشتشصت پاهام سر شد نمیتونستم حرکت بدم بعدش ی موضوعی ک هست تو حرف زدنم بعضی وقتا سوتی میدم سنمم ۲۰هست ایا ممکنه ام اس داشته باشم؟؟؟؟لطفا کمک کنید

پاسخ دادن 1 0
ثمین

ثمین

سلام . من دختری 15 ساله هستم . در مدت کمتر از دوسال چشمانم از صفر به دو نیم رسید . خیلی حساس هستم و با کوچکترین چیزی تا مدت ها به رفتار خود و دیگران فکر میکنم . بعضی شب ها در خواب عضله پام میگیره که از شدت درد بیدار میشمو به گریه میوفتم. وقتی خیلی ناراحت یا گریه میکنم شصت دستم تیر میکشه . قبلا درس های حفظیم خیلی بهتر از الان بود و الان خیلی چیزها یادم میره .

پاسخ دادن 5 3
سمانه

سمانه

سلام. من دوساله ک دچار افسردگی شدید بودم. ولی با مصرف دارو بهتر شدم. افکارمو نمیتونم کنترل کنم.چند وقته ک پاها و دستام ب شدت بی حس میشه جوری ک میخورم زمین. تکلمم دچار مشکل شده و ب من من میفتم.بیناییم ضعیف شده و چیزهایی ک دور از منه رو دو تا میبینم یا کلا مبهم میبینم. ب شدت سرمائیم. جوری ک اگه جایی سرد باشه تا استخونم ساعت ها میلرزه. فقط هم چیزهای خیلی سرد میخورم حتی تو زمستون.حافظم هم خیلی خیلی ضعیف شده.ب نظرتون دچار ام اس شدم ؟باید چیکار کنم؟

پاسخ دادن 11 3
نیلوفر

نیلوفر

سلام.۲۲ سالمه.زندگی پر از استرسی دارم.یه مدت یبار استخونای پام از مچ به پایین درد میگیره اونقدی ک گریه ام میگیره.یه وقتا هم دردش میگیره تو انگشتای دستم و تو استخونای دستم.همیشه هم احساس خستگی دارم.تو رو خدا راهنماییم کنید.میترسم پیگیری کنم سرطان داشته باشم یا ام اس

پاسخ دادن 0 0
Poper

Poper

حتما پیش یه پزشک برین احتمال داره ویتامین کم داشته باشین.

پاسخ دادن 0 2
پکس

پکس

سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه نمیتونم درست راه برم بعضی وقتا از دستم میوفته وسایل توو دستم حافظه کوتاه مدتم دیگه نیس نمیتونم درست صحبت کنم اختلال در تکلم راه رفتن حافظه خیلی هم احساساتی هستم هی تغییر عقیده میدم احساس میکنم خودمو نمیشناسم اصلا ینی ممکنه ام اس داشته باشم ؟؟

پاسخ دادن 0 2
poper

poper

سلام.من ۲سالی بود که دوبینی داشتم و ۵ ماه پیش واسه درد و ضعف دستام رفتم دکتر و بعد ازمایش فهمیدم که کمبود ویتامین دی۳ دارم ۷.۹ مقدارش بعد ۵ماه مصرف قرصاش درست نشدم و پاهام هم اضافه شدن و دوبینیم بیشتر شد و چشمام تار میدیدن سر ۲هفته اسهال شدید گرفتم و عینکی شدم.تو هوای اتاق ۲۵ درجه یکم گرمتر بشه تنم سوزن سوزن میشه.مشکلات خلق و خو پیدا کردم در حدی که شعورمو از دست میدم.اما بی حسی و مور مور شدن ندارم. دوستان استرس و عصبانیت خیلی شدیدش میکنه.شاید اگه ویتامین دی ۳ کم نداشتم زودتر متوجه میشدم الان عینکی نبودم.من ۲۰سالمه مذکرم

پاسخ دادن 2 1
فرشته

فرشته

سلام همسر من الان در بیمارستان بستری هست .طبق ام ار ای انجام شده دکترها میگن احتمال بیماری ام اس وجود داره. به نظرتون این درسته؟ طی یه هفته حالش بد شد سمت چپ بدنش درد میکرد و صورتش باد کرده بود.ما شهرستان هستیم. برای درمان به تهران مراجعه کنیم بهتره؟ لطفا پاسخ بدین ممنونم

پاسخ دادن 7 1
زهرا

زهرا

سلام من جدیدا وقتی عصبی میشم دست چپم و یه کم هم پای چپم سست میشه و کمتر حسش میکنم این میتونه از علایم ام اس باشه اگر هست واسه مطمین شدن چه ازمایشی باید انجام بدم؟

پاسخ دادن 5 6
حسین

حسین

سلام من ی چند وقتیه تحت استرس وفشار عصبی شدیدی بودم و الن پاهام انگار سوزن سوزن میشه و حالت افسردگی دارم و شبا خوابم تنظیم نیست میتونه نشانگر وجود ام اس باشه؟

پاسخ دادن 7 0
عسل

عسل

سلام من پشت کنکوریم به شدت عصبی و زود رنجم.گاهی اوقات احساس بی حسی خفیف و حالت سرما زدگی توی دست و پاهام دارم به نظرتون میتونه از علائم ام اس باشه

پاسخ دادن 1 0
فاطیما

فاطیما

سلام . من 16 سالمه . فک کنم تمام اون علاِمی که بالا اشاره شد رو به طور کامل دارم . وقتی عصبی میشم دستام کاملا فلج میشه و تا 2 ساعت این فلجی متلق ادامه داره .تو فامیلمون هم البته دور هم مواردی رو داشتیم که ام اس داشته باشن . البته پدرم 18 سال پیش مشکوک ه ام اس بودن ولی خوشبختانه الان خوب هستن .البته خیلی کم عصبی میشم و معمولا بیخیالم (به غیر از مواردی که اتیش میگیرم ) به نظرتون باید غزل خداحافظی رو بخونم و برم حلالیت بطلبم یا هنوز جا دارم ؟؟راستی پرش عضلات مربوط به چه بیماری هست (ناخوداگاه و غیر اردی منظورم از پرش عضلات پلک یا زیر پوست نیست یه دفعه پام یا دستم موقع خوابیدن پرت میشه ) البته میدونم ربطی به ام اس نداره .

پاسخ دادن 6 2
مهدی

مهدی

من 28 سالمه و دختر مورد علاقه من 25 سالشه و دچار این بیماری شده اما من میخام باهاش ازدواج کنم چون خودش واسم مهمه میدونم ک خوب میشه واسه سلامتیش محتاج دعاتون هستم/

پاسخ دادن 12 1
نگار

نگار

سلام توروخدا تنهاش نذارین من نامزدم برام دعاکنید ک چیزیم نباش چهارشنبه وقت دکتر دارم

پاسخ دادن 4 0
sara

sara

من چند وقته دست و پام موقع راه رفتن بی حس میشن ب طوری ک چن بار نزدیک بوده زمین بخورم یا اینکه دستم و پام مور مور میشن و بعضی روزا چشمام واقعا انگار ی پرده سیاه جلوشو میگیره اما بعد ۱ دقیقه خوب میشم دائم دست و پام میگیره سرگیج هم دارم خیلی میترسم ولی جرئت دکتر رفتن ندارم واقعا من باید چیکار کنم؟

پاسخ دادن 5 3
نيلوفر

نيلوفر

سلام من الان شش هفت ماه هست كه لحظه اي در ماه دو سه بار اتفاق مي افته كه كوتاه مدت تار ميبينم همش بايد پلك بزنم و بعضي اوقات زير دوس انگشت پاهام جفتش سوزن سوزن ميشه اينم ماهي يكبار يا دوبار اينطوري ميشم و عضله پاهام تو ي خواب از دو سال پيش ميگيره منتها اين اتفاق چندماه يكبار برام اتفاق مي افته... و از اون طرفم دوباره هر چند ماه يكبار دور لبم سوزن سوزن ميشه به نظر شما من مشكل دارم؟ خواهش ميكنم زود خير بدين

پاسخ دادن 2 2
مهران

مهران

سلام.حدود یه ساله دست و پاهام مور مور میشه خواب میفته پاهام هم بعضی مواقع بی حس میشه بنظرتون بیماری ام اس؟؟؟لطفا. زودتر جواب بدید ممنون

پاسخ دادن 4 3
اسا

اسا

با عرض سلام و خسته نباشید.مدتیه که پای راستم هنگام از پله بالا رفتن،مسیرشو گم میکنه،انگار که پله بعدیو تشخیص نمیده.البته در طی کردن چندین پله،فقط یکبار یا دوبار اتفاق میفته.آیا جای نگرانی هست؟مرسی

پاسخ دادن 2 0
Sara

Sara

از نظر من پیشه یک پزشک برو این مطمئنا از علائم ام اس نیس و بیشتر مربوط میشه ب قسمت مخچه

پاسخ دادن 2 0
مريم

مريم

سلام من چند روزه الان هنگام چرخاندن فقط چشمه راستم احساس درد ميكنم در پشت چشم سمت راست استخوان پيشانيم هم به صورت يه خط راست تير ميكشه ولي از لحاظ ديد مشكل حادي ندارم ممكنه حمله باشه و مجبور باشم كورتون بزنم

پاسخ دادن 3 3
روشا

روشا

سلام خسته نباشید .مادرم امروز میگفت احساس می کنه مورچه روی دست راستش راه میره ولی این طور نیس.ینی چیزی روی دستش نیس.این چه نشونه ای هست؟

پاسخ دادن 2 1
مهسا

مهسا

پدرم از سال ۸۶ تشخیص دادن مبتلا به ام اس هست چند سال اول خیلی اوضاعش خوب بود و سرکار میرفت اما از ۲سال پیش به سختی راه میره در حالی که باعصا هم به سختی ۵۰ قدم راه میره ...و کاملا از کار افتاده س من با دیدن اوضاع پدرم به شدت افسرده و عصبی شدم و همیشه عصبی و نگران هستم مدتیه که نمی تونم از پله به راحتی بالا برم لرزش دست گرفتم چشمام سوزن سوزن میشن ..بنظرتون منم ام اس دارم?

پاسخ دادن 1 2
Parisa

Parisa

سلام من جدیدا ضعف وخستگی دارم خیلی زود رنج هستم سریع با کوچیکترین حرفی ناراحت میشم گریه میکنم خیلی میل به تنهایی دارم وهمش دوست دارم تو خونه باشم‌.دید چشمام ضعیف شده .درد تو‌استخوان بدنم دارم بیشتر در ساق پا و کف پاو‌بند انگشتان دستم.ودر انگشتان دستم بی حسی دست میده.خیلی ترسو و استرسی شدم وسریع دستام به لرزه میوفته.تو حرف زدنم گهگاهی لکنت میگیرم خیلی کم.شبا خوابم نمیبره از درد استخوان بدن .اگر هم بخوابم خیلی خواب میبینم‌ وبیدار میشم حالت عصبی بهم دست میده.آیا من ام اس دارم؟

پاسخ دادن 7 2
علی

علی

سلام. من کلا استرسی هستم ولی چند هفته هست که ترس و استرسم بیشتر شده و به سرما و گرما هم خیلی حساس شدم. یک بار هم از شدت لرزش به درمانگاه مراجعه کردم بهم مسکن زدن. معدم هم کمی مشکل داره . چنتا دکتری که رفتم یکی داروی معده داد. یکی برای استرس و ضربان قلب قرص داد. یکی هم گفت ساعت خوابت تنظیم کن. ممکنه این بیماری رو داشته باشم؟

پاسخ دادن 0 1
نگین

نگین

۴ روزی شده که نمی تونم از درد پا بخوابم و این درد به کمرم می زنه خطرناکه؟

پاسخ دادن 1 2
Mohseni

Mohseni

سلام من کلاادم لجبازیدنده ایی هستم خیــــــــــلــــــی زودرنجم باکوچکترین حرفی بحث میکنم سرش وحتی خیلی اوقات الکی الکی اعصاب خودموبهم میریزم داغون میشم ،وبعضی اوقات وقتی دستام خواب میره انگشت شستمونمیتونم به حالت بالابگیرم وزیادیه چیزیومیگیرم تودستم مثل گوشی دستم میلرزه بعضی اوقاتم احساس میکنم توبازون به حالت لرزه درمیاد .... توروخدا بهم بگیدچیه خیلی درگیرشم

پاسخ دادن 0 0
علی

علی

باسلام خواهرمن مدتی است که یک مرتبه چشمش سیاهی میره وجایی رونمی بینه به دکترمراجعه کرده احتمال شروع ms آیا میشه گفت که این یکی از علائمشه ممنمون

پاسخ دادن 4 0
parviz

parviz

من دو سالی هست سنگینی سر دارم ازمایش دادم گفتن غلظت خون داری فسد خون کردم چند بار درست نشده بعدا دکتر اعصاب و روانم رفتم که گفته مشکل عصبی داری الان 1 سال و نیم کلونازپام با یرترالین میخورم ولی هیچ وقت خوب نشدم الانم قرصارو چند روزی ترک کردم ولی سنگینی سرم بیشتر شده خیلیا میگن مال ترک قرصاست طبیعیه..کلا دیگه نمیدونم چمه.. گفتم اگه کسی میدونه منو راهنماییی کنه خودم میترسم ام اس باشه..ممنون

پاسخ دادن 2 0
ملیحه

ملیحه

سلام به همه شما من یه مدتیه سرگیجه دارم ولی با استراحت کردن و خوابیدن بهبود پیدا میکنم حتی با یه دراز کشیدن کوتاه و بستن چشمانم. ممکنه این سرگیجه ام به خاطر ام اس باشه.یه دکتر عمومی بهم گفت ام اس داری و الان خیلی ناراحتم.

پاسخ دادن 4 0
محسن

محسن

سلام من چند وقتیه که دست و پا هام بی حس وسرد وگز گزو خستگی و کوفتگی میشوند چشمام شدیدن درد و به سرم هم دردش میزنه لطفا منو راهنمایی کنین چیکار کنم در ضمن کاهی در سرو صورتم هم احساس بی حسی میکنم ممنونم

پاسخ دادن 3 2
مرضیه

مرضیه

سلام , من دو ساله ک دست چپم درد میکنه و الان مدتیه که گردن و پام رو هم گرفته طوری که تو راه رفتنم هم دچار مشکل شدم و یخورده لنگ میزنم , دکترهم رفتم ولی درمان نشدم عکس گرفتم نوار عصب گرفتم همه چی نرمال بود ,ایا ممکنه مبتلا ب ام اس باشم؟

پاسخ دادن 1 0
ارزو

ارزو

سلام من حدود دوساله اسپاسم شدید عضلات پادارم. پاهام خیلی سریع خواب میره همراه با درد شب توی خواب انگشتای دست چپم اکثر اوقات خواب میرن و چند وقتی هست تو بینایی مشکل دارم مخصوصا وقتی پله هارو بخوان سریع پایین یا بالا برم دو سه تای اولو میبینم ولی بعد از اون تار میبینم برای چشام یکسال پیش پیش متخصص رفتم و ضعیفی چندانی ندارن هر دو چشمم استیکمات هست میخوام بدونم اینا میتونن علائم ام اس باشن و باید به دکتر مراجعه کنم یا لازم نیست؟؟ ممنون میشم از جوابتون

پاسخ دادن 3 1
فائزه

فائزه

که ام اس علائمی نداشته باشه؟؟یکی از دوستان من بخاطر پارگی عصب چشمش بیما ستان بستری بود آزمایشی انجام داد که دکتر بعد اون بهش یه آمپولی داده حالا یه سری میگن که آمپول برای بیماری ام اسه،اما هیچکدوم از علائمشو نداره میشه بگید میتونه ام اس باشه یا نه؟؟خیلی نگرانشیم

پاسخ دادن 1 1
احمد

احمد

توکل به خدا

پاسخ دادن 1 0
گل رز

گل رز

با سلام من یه مدتیه از ناحیه ی کمردرد شدیدی داشتم که بعدش به عضلات پام زد .دکتر گفت دیسکت خیلی خفیفه و این دردبخاطر دیسکت نیست و ریشه ی عصبی داره .هر مسکنی هم میخورم اروم نمیشم .دکتر داروی ریسپیدون و آسنتر تجویز کرد .هنچینن تو تمام نواحی صورتم تیک های عصبی دارم تو این مدت انگار بعصی قسمت های صورتم میزنه .امکان داره ام اس باشه؟

پاسخ دادن 5 5
الهه

الهه

سلام من تازه امروز همه بدن درد میکنه تمام استخوانهام زانو،مچ همه جا اومدم تو سایتتون علائم ام اس و خوندم یه مقدار ترسیدم که نکنه منم مبتلا به این بیماری شده باشم

پاسخ دادن 0 1
Fatemekm

Fatemekm

سلام من ی مدته ک احساس تنگی نفس دارم و واقعا آدم مضطربي هستم همیشه ،امروز هم خمیازه ناقص می کشیدم همش و شاید از هر ده تا خمیازه یکیش درست بود، چند وقته احساس میکنم حافظم ضعيف تر شده نسبت به قبل ،و احساس خستگی دارم خیلی ،من 19سالمه ب نظرتان من مبتلام?حتی از دکتر رفتن میترسم ام اس همیشه کابوس بوده برام ،لطفا جواب بدید

پاسخ دادن 1 0
nila

nila

سلام من 18 سالمه و حدود سه ماهه که مچ دستم و انگشتان دست چپم به شدت درد میگیره و در مواقعی هم احساس بی حسی دارم در دستم و ناخن انگشتانم در هر دو دست گاهی کبود می شود ایا این نشانه ام اس است ؟ خواهشا جواب بدید

پاسخ دادن 2 2
فرخ

فرخ

آقایان و خانم ها باسلام به عرض میرسانم با اینکه علت بیماری ام اس اختلالات عصبی و مغزی است ، ولی اکثریت دردها وبیماری هایی که توسط افراد مختلف در بالا گفته شده ، باز هم علت عصبی دارند ولی غیر ام اس می باشند . البته اگر افرادی هم دچار ام اس باشند باز هم نباید آنرا یک مشکل مرگ آور تلقی کنند . زیرا بدون درمان نیست و می توانند مورد درمان قرار گیرند . بطور کلی افرادی که دچار یک یا چند نوع بیماری اعصاب شده اند ( ام اس ویا غیر ام اس ) اولاً بهتر است هرچه زودتر اقدام به درمان بکنند و این را هم بدانند که بیماریهای عصبی برای درمان ، احتیاج به زمان طولانی دارند . ثانیاً افکار و اعمالی که باعث بیماری اعصاب شده از آن دوری بکنند ، مانند حساس بودن ، زودرنجی ، زود عصبانی شدن ، استرس و اضطراب ، ترس از مرگ ، غم و غصه ، حسادت و رقابت با دیگران ، افسوس به از دست دردن ها ، فکر و خیال به موضوعات ناخواسته گذشته و غیره . برعکس باید کارهایی را انجام بدهند که مغز و اعصاب و بدن از آن خوشنود می شوند ، مانند اینکه هیچ چیز را سخت نگیرند ، به گفته ها و اعمال ورقتار دیگران اهمیت ندهند ، همه را دوست داشته باشند ، سعی کنند همیشه خوشحال باشند ، همیشه مثبت فکر کنند ، هر روز به نسبت سنشان ورزش بکنند ، از تنهایی به دور باشند و در جمع دیگران خوشحال باشند ، از گردش و تفریح غافل نباشند حتی به مدت کم ، در همه چیز به خدا توکل کنند زیرا بهترین صلاح پیش اوست . به امید سلامتی همه عزیزان .

پاسخ دادن 9 0
نجمه

نجمه

سلام خسته نباشین.من وقتی خیییلی عصبی میشم پاهام ضعف میره وفشارم میفته و تاچندروز پاهام اینطورهست به نظرتون مشکل ام اس هست یاطبیعیه

پاسخ دادن 0 0
نینا

نینا

سلام دوستان.من مبتلا به ام اس هستم.اصلا این بیماری چیزی نیست که. شما حتی از فکرش وحشت کردید.قابل کنترل هست و تنوع دارویی بسیار خوبی داره.عمر طبیعی داره.درضمن فقط ام آر آی میتونه نشون بده که هست یا نه.تازه از خیلی از بیماریها مثل دیابت و فشار خون خیلی بهتر و قابل تحمل تره.داروشم مجانیه

پاسخ دادن 6 0
فاطمه

فاطمه

ببخشید من یه بار نشسته بودم احساس کردم یه حالت برق مانند داره از سمت کمرم به سمت گردنم میاد بعد یه دفعه پرت شدم به سمت جلو آیا این میتونه از علایم ام اس باشه؟

پاسخ دادن 0 1
مریم

مریم

سلام من حدود یک سال و نیمه که بعد از زایمان دچار گرفتگی ساق پا و مورمور شدن شدید پا در شب شدم رفتم دکتر گفتن کم کاری تیروئید دارم ولی با خوندن علائم بیماری ام اس دچار شک و تردید شدم چون بسیار ادم حساس و زودرنج هستم نمیدونم باید چیکار کنم ازاینکه برم دکتر بگه ام اس دارم میترسم

پاسخ دادن 1 2
سارا

سارا

دوستان عزیز مادره تمامی بیماری های لاعلاج استرسه شما اگه تو ژنتیکتون هم همچین بیماری داشته باشین شاد زندگی کنین و تغذیه مناسبی داشته باشین اون ژن تو بدنتون فعال نمی شه اگه به این بیماری مبتلا شدین درمان طبی نداره کورتن می زنن برای مدتی بیماری متوقف بشه این طرز تفکرتون هست که باید عوض شه بهتره رژیم خام گیاهخواری استفاده کنین از طب سنتی استفاده کنید ورزش کنید و استرس و اضطراب رو از خودتون دور کنید هیچکدام از ما از فردای خودمان خبر نداریم پس برای امروز زندگی کنید و شاد انشاءالله که به بهبودی می رسید

پاسخ دادن 3 0
سودا

سودا

سلام من يه مدتيه كه خيلي فشار روم بوده خيلي عصبي شدم به حدي كه چن باري رگ هاي چشمم تركيده و چشمم پره خون شده بود چند ماه پيش عضله هاي گردنم گرفت مياد تا كتفو نميتونم اصلا بازوهامو تكون بدم جوري كه بايد با دست بردارم اون يكي دستو خوبشدم بعد دوياره يه ماه ديگه شرو شد وقتي ميخام پاشم سر گيجه دارم ميشه كمكم كنيد ٢٤سالمه

پاسخ دادن 0 0

سلام خسته نباشین من ۲۴سالمه وقتی ۱۴سالم بود دچارمشکل روده تحریک پذیر شدم بعداز چندسال خوب شدم اما بعدازچند سال دچار مشکل شدم این بار هم پاهام مشکل پیدا کردن یه مدت بود هرماه ۲_۳بار پاهام درد میکردن وهمیشه رگ گردنم میگیره بعد از یه سال پاهام هر روز درد میکنن هرچی دکتر رفتم ازمایش و سونو دادم گفتن سالمی اینا همش از اعصابه اما درد منو از کارو زندگی انداخته من مشکل افسردگی هم دارم یه وقتایی انقدر بیحال میشم که نمیتونم تکون بخورم وادم زودرنج و عصبی هستم توروخدا منو راهنمایی کنین نکنه من هم ام اس دارن

پاسخ دادن 1 1
علی

علی

سلام من هم پاهام بی حس هستند و سرگیجه جدیدا زیاد میگیرم.یعنی ام اس؟

پاسخ دادن 1 0
سجاد

سجاد

سلام،من یک سال از ناحیه دست از مچ تا آرنج احساس درد به صورت مور مور یا سوزن سوزن شدن و شبها موقع خوابیدن دستاهام میخوابن یعنی بیحس میشن ،5 سال از ناحیه لگن و پاشنه درد دارم آیا اینها علائم ام هستن؟

پاسخ دادن 1 1
mahta

mahta

سلام یه مدت هست که من دست ها و پاهام مور مور میشه گاهی هم دست و پاهام دچار درد شدید چند دقیقه ای میشه و تیر میکشه یا صبح ها بعضی ازچیز هارو تار میبینم و این اواخر دچار تکرار ادرار شده ام ایا من ام اس دارم خواهش می کنم سریع جوابم رو بدید

پاسخ دادن 6 0
Bahar

Bahar

سلام ..من سرگیجه و بی حسیه دست و پا و کم شدن حافظه و ضعف بدنی رو دارم ...میتونه ام اس باشه؟....راه تشخیصش چیه

پاسخ دادن 5 3
عرفان

عرفان

بنام خدا دوستان آیا ارتباط بین معاینه چشم و مشکوک شدن پزشک به ام اس وجود دارد؟ خواهر من ۴۵ سالشه رفتند بینایی سنج ایشون مشکوک شدن و با یک تجوی ی بنام c/p به متخصص چشم پزشک ارجاع داده شدند و مرا خیلی نگران کردند و هنوز نرفتم ؟ آیا شما چنین تجزبه ای دا ید! ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ دادن 1 0
باران

باران

دوست عزیز مشگل من هم از چشم شروع شد وقتی پیش چشمپزشک رفتم ازمایش های زیادی انجام دادم اما اخرین ازمایش به اسمVEPیود که اون نشون داد مشگل از چشمم نیست و به مغز و اعصاب ربط داره و احتماله ام اس دادن.

پاسخ دادن 3 0
Roya

Roya

سلام من خيلي ساله كه دست و پام ميگيره ناحيه كف دست و كف پام ، بي حالم ميشم ، شبا موقع خواب گز گز ميكنه دست و پام ، ٢٤ سالمه، ميترسم ، به نظر شما ام اس دارم؟ بايد برم دكتر؟ دوس ندارم

پاسخ دادن 3 0
مرضیه

مرضیه

سلام .احساس سوزش در یکی از انگشتان پا که هر ازگاهی رخ میده خطرنانکه بدون اینکه انگشت پا حتی کوچکترین زخمی داشته باشه خیلی ممنون

پاسخ دادن 1 0
فاطمه هستم

فاطمه هستم

تا جایی که میدونم ام اس از سردی مغز میاد اینروزا خوردن سردیجات تو زندگیمون رواج زیادی داره هر کسی باید طبع و‌مزاجشو بشناسه و کلا باید سردیجاتو با مصلح استفاده کنیم و با توکل به خدا درد و‌غم زندگی رو از خودمون دور کنیم مطمنا سالم و‌شاد زندگی خواهیم کرد

پاسخ دادن 1 0
ر.م

ر.م

سه چهار روزه انگشت وسط پا چپم مور موره
تعادلم گاهی بهم میخوره، یکم تاری دید دارم
دیروز سکسکه داشتم چند بار، با آب خوردن خوب نمیشد
مثه موج یهو سرم مور مور میشه شدید
بعد کم میشه
بعضی وقتام دایم مور موره
بیشتر بالا سرم و پشت سرمه
یکم کمردرد دارم، ک بخاطر سرپا موندنه
پام تا ساق درد میگیره
تقریبا هرروز از ظهر ببعد سر و پشت گردنم درد میکنه
استراحت دارم خوبتر میشم، میشه خواهش کنم بگید این علائم ربطی ب ام اس داره یا نه؟

پاسخ دادن 2 0
نسرین

نسرین

سلام. ببخشید من تقریبا این عواملی را که گفتید دارم ولی مطمئن نیستم که آیا ام اس هست یانه . الان نگرانی بسیاری دارم کلا مدتیست که بسیاربی طاقت وسست شده ام . ممنون می شوم که کمی بیشتر راهنمایی کنید.ببخشید سن هم تاثیری دارد من 15 سال دارم

پاسخ دادن 1 1
Sh

Sh

سلام خسته نباسید ببخشید من چن وقتی که تپش قلب سر گیجه و سر شدن دستو پاهامو دارم جوری که یهو دارم راه میرم پاهام میگیره و میشینم تویه خانواده هم یک نفر به این بیماری دچار شد ممکنه من هم ام اس داشته باشم چه ازمایشی باید بدم تا متوجه بشم؟

پاسخ دادن 1 0
مريم

مريم

سلام من جديدا خيلي لكنت زبون پيدا كَردم خيلي زود همه چيزو يادم ميره حتي بعضي وقتا كلمات و چيزاي ساده رو فراموش ميكنم لرزش دستام زياد شده يهويي ميلرزه دستام پاهامم تا يكم ميشينم ميخوابه بعضي وقتا هم ي چيزي تَو دستم باشه يهويي دستم شُل ميشه ميندازمش

پاسخ دادن 0 0
سهیلا

سهیلا

سلام من دختری۱۹ساله هستم و بیشتر علائمی که گفته شده رو دارم مخصوصا سرگیجه و بی حسی بدن و اخطلال در تکلم و جدیدا اصلا نمیتونم افتاب مستقیم رو حتی برای یه دیقه تحمل کنم ماه پیش ازمایش های مربوط به کم خونی هم دادم و مشکلی نداشتم. با توجه به سن کم ممکن من دچار مریضی ام اس شده باشم؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 1 1
محمو

محمو

سلام بعضی وقت ها که از جام بلند میشم چند قدم که راه میرم یهو چشمام تار میشه با این که باز ولی همه جا یه تاریک میشه یه حس سنگینی میگیرم دست پا هام از کنترلم خارج میشه و اون موقع است که چند دقیقه بعد وقتی رو زمین افتادم و بینایم داره برمیگرده و کم کم درد های که بر اثر زمین خوردن ایجاد شده رو احساس میکنم به خود میام. من ۲۴ سال هستم و از ۱۴ سالگی اینطور میشم البته نه همیشه و نه با قدرت ها یکسان بنظرتون این ام‌اس هستش؟

پاسخ دادن 0 0
زهرا مه

زهرا مه

سلام من 24 سال دارم و حساس و زودرنج که هستم .چندماهه ازدواج کرده ام .شصت پاهایم اکثرا بی حس است میتونه ام اس باشه?

پاسخ دادن 0 0
مازيار

مازيار

عالى بود

پاسخ دادن 0 3
بهنام

بهنام

من طرف چپ بدنم دایم سر و خواب رفته است حالا طرف راستم هم خواب رفته دکتر میگد پلاک داری ولی ام اس نیست تکلیف من چیه ی پلاک دارم

پاسخ دادن 0 0
فنتا

فنتا

نظر شمابه دکتردیگه ای مراجعه کن

پاسخ دادن 1 0
ناشناس هتم

ناشناس هتم

سلام من بیشتر این موارد از جمله نداشتن تعادل در حرف زدن و راه رفتن و گلاب به روتون اسهال هر روزه و فراموشی و گرفتن عضلات و بی حالی رو بیشتر از دوماهه که هر روز مکرر برام تکرار میشه رو دارم ایا باید به پزشک مراجعه کنم یا ازش بگذرم؟؟

پاسخ دادن 0 0
صنم

صنم

من تقریبا 70% این علائم رو دارم تا یکی دو ماه پیش هرشب کابوس میدیدم الان خیلی کمتر شده ولی بازم هست حافظم ضعیف شده برای حرف زدن مشکل پیدا میکنم کلمات فراموشم میشه یا نمیتونم درست حرف بزنم عصبی که میشم رگ های دستم تیر میکشه یا صورتم سوزن میشه اعصابم به خاطر یه سری مشکلات ضعیف شده معدم مشکل داره مدام حالت تهوع دارم پیش دکتر گوارش رفتم آندوسکوپی گرفته مشکلی نبود دارو هم مصرف کردم ولی فایده نداشت از بچگی چشمام دوربین بود ولی یکی دو ماه اخیر زیاد شده به سختی حتی ساعت موبایلم رو یمیتونم بخونمنمیدونم چیکار کنم آخه به خانواده هم بگم جدی نمیگیرن نمیذارن دکتر برم

پاسخ دادن 3 1
باران

باران

سلام.من 2ماهه چشمه چپم درد میکنه ودرست نمیبینه.سر دردهای شدیدی دارم.به چشمپزشک مراجعه کردم و الانم پیش مغزو اعصاب تجویزه داروی کرتون کردن و5روز بستری.جواب ام ار ای هم هنوز نیومده اما به ام اس ربط داره.بعضی شبا موقع خواب یادم میره نفس بکشم و با احساس خفگی بیدار میشم.ینی احتمال ام اس هستش؟

پاسخ دادن 2 0
ح

ح

سلام من تو یه دوره یه سری چیزای کدر می دیدم و بیناییم تار شده بود و توانم بدینیم بشددت کم و اینکه تو اون دوره اصلا نمی توانستم بخوابم و بعضی اوقات کف پاک و دستم خشک می شد الان خیلی بهتر شده اما دیشب انگار تو خواب برق گرفتم و چشمام خیلی می سوزن دارم می رم برا معاینه خیلی شبیه ms هست ولی امد وارم نباشه اما مطمئنم سیستم ایمنی بدنم مشکل داره.

پاسخ دادن 0 1
زهرا

زهرا

سلام ۲۰ سال دارم موقع راه رفتن پاهام میگیره و نمیتونم راه برم بعد چند دقیقه خوب میشه و پاهام مورمور میشه در چشم چپم احساس تاری دید دارم بعد یه مدت خوب میشه خیلی هم حساس و زود رنجم سریع هم عصبانی میشم نوزادی دارم که از شیر خودم بهش میدم اطرافیان میگن بخاطر شیردادن و ضعف بدنی ولی با خوندن مطالب سایت مشکوک به بیماری ام اس شدم کلا امیدمو از دست دادم امکان داره ام اس نباشه ؟؟

پاسخ دادن 1 0
سوگند

سوگند

سلام.من خیلی احساساتی وزودرنجم وعصبیم هستم.کنکوریم وخیلی فکروخیال میکنم الان چندروزه دست چپم میسوزه و انگاری لمس شده بهم گفتن علائم ام اسه.درسته؟

پاسخ دادن 0 0
مارال

مارال

باسلام من مارال هستم22سالم هست سه سال هست ام اس دارم ويك سال هس كه ازدواج كردم ما خانواده ى پولدارى هستيم اما هر چقدر خرج درمان مى كنيم فايده ندارد من شوهرم مهندس هست من الان دوماهه كه باردارم و دكتر هم بهم ميگه بايد سقط كنى اما من بچه سقط نمى كنم

پاسخ دادن 0 7
مهدیه

مهدیه

سلام ببخشید من ی مدته ک دستم یا پام خواب میره برای مدت طولانی ولی شدت مور مور شدن یا بی حسیش زیاد نیست میخواستم بدونم ایا این میتونه نشونه ی بیماری ام اس باشه ؟؟حتی گاهی در ناحیه زبان هم دچار بی حسی خفیف میشم ممنون میشم منو راهنمایی کنید❤

پاسخ دادن 0 0
نهال

نهال

من چندروزه که دچار سوزن سوزن شدن در بدنم شدم.زیاد نیست اصلا.البته خیلی هم بهش فکر میکنما.یعنی اول تفریحی علایم ام اس رو خوندم.حالا واقعا علایمشو دارم انگار.برای ازمایش ازدواجم تشخیص کم خونی هم دادن واسم.پیش دکتر عمومی هم رفتم بعد از معاینه حتی مشکوک به ام اس هم نشد گفتم برم ام ار ای گفت لازم نیست.نمیدونم چه مرگمه.یعنی هرماه توهم یه بیماری دارم.از سرطان سینه گرفته تا ایدز.ولی همش احساس میکنم علایم این یکی جدی تره.کمکم کنید چیکار کنم.همش در حال سرچ علایم بیماریها هستم.حالا من واقعا ام اس دارم؟؟؟؟

پاسخ دادن 3 2
Raha

Raha

با سلام،چند هفته پیش تا چندروز کل بدنم مور مور و حالت سوزنی میشد،سر درد های نبض دار دارم تشخیص شما چیه؟

پاسخ دادن 0 0
Mahdi

Mahdi

سلام خسته نباشین من چند وقتی خیلی بی انرژی هستم مخصوصا صبح که بیدار میشم این خستگی هم بیشتر از پامه هر چند وقت یک بار هم از نظر بینایی تار میبینم سرم گیج میره میخورم زمین حافظه کوتاه مدتم هم خیلی ضعیف شده یعنی ممکنه ms باشه لطفا راهنمایی کنید !!؟

پاسخ دادن 2 1
علی رضوانی

علی رضوانی

سلام، چند روزه که خمیازه میکشم فکم بی اختیار شروع میکنه به لرزیدن، صبح ها هم به سختی از خواب بیدار میشم، میخواستم ببینم این علائم میتونه از علائم ام اس یا پارکینسون باشه ممنون

پاسخ دادن 0 1
فریبا

فریبا

سلام من حدود دو سال تحت فشار سنگین عصبی بودم به خاطر شرایطی که داشتم الان حدود به هفته هست که پای چپم به شدت درد میگیره و ول میکنه و دوبار همین اتفاق میفتم صبح ها که بیدار میشم با خستگی شدید مواجه میشم و چشم هام هم چند روز مردمک چشمم رو که تکون میدم درد میکنه و دست پام سوزن سوزن میشه خیلی بی حالم خیلی قرص های ویتامینه و مقوی مصرف کردم اما تاثیری نگرفتم به نظر شما باید به پزشک مراجعه کنم یکم میترسم

پاسخ دادن 1 0
شكوفه

شكوفه

سلام من اكثر اين علائم رو دارم ولي ميترسم از داشتن اين بيماري و ميترسم حتي پيگير بشم ولي خيلي حس بدي دارم الانم ك مينويسم گريم گرفته فك نكنيد خيلي اميد ب زندگي دارما ولي چون دوتا بچه كوچيك دارم از اين ميترسم ك زمين گير شم و نتونم اين فرشته ها رو جم و جور كنم خيليم عصبيم الانم ك علائم رو مطالعه كردم بدتر شده اعصابم تو رو خدا بهم بگين چيكار كنم

پاسخ دادن 0 0
مهتاب

مهتاب

عزیزم بیماری های مختلف میتونن علائمی بسیار شبیه به همدیگه داشته باشن،شاید شما یک مریضی بسیار کوچکی داشته باشید اما علائمش رو به این بیماری تشبیه می کنید،،بهترین کار اینه که برای رفع نگرانی به دکتر مراجعه کنید.نگران نباشید،خدا خیلی بزرگه

پاسخ دادن 0 0
صفورا

صفورا

سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطلب خوبتون .

پاسخ دادن 0 0
راضیه

راضیه

سلام،من مدت سه ساله ک کف دست و انگشتام درد میکنن یکسالی هم هست ک کف پام هام درد گرفتن.کمبود آهن دارم ولی قرص آهن و مواد غذایی خوب مصرف میکنم.درد دستها و پاهام طوریه ک باید تحت فشار باشن تا یکم بهتر بشن.نمیدونن مشکل چیه و درمان خاصی برام تجویز نکردند.لطفا راهنمایی بفرمائید.ممنون

پاسخ دادن 0 0
میلاد از رشت 26ساله

میلاد از رشت 26ساله

چند ساله احساس میکنم درگیر این بیماری شدم هر چند ماه میاد سراغم و اذیتم میکنه دست و مای چپم از کنترلم خارج میشه و چند ثانیه طول میکشه و با دسته راستم دست چپم رو نگ میدارم تا به حالت اول برگرده دو تا داییم و یه خالم یه دختر داییم ام اس داشتند ک ارثیه تو خانوادمون مادر مادرم داشت و دو تا داییم و یه خالم فوت شدند الانم یه داییم و دختر داییم بهزیستی هستند منم رو این حساب احتمال میدم ک دارم و خیلی عذابم میده باعث افسردگیم شده همش میخام تنها باشم منزوی شدم نمیدونم باید چیکار کنم نمیدونم باید پیشگیری کنم یا اصن پیشگیری میشه کرد یا درمان داره فقط نمیدونم چیکار کنم به خانوادم چیزی نگفتم نمیخام ناراحتشون کنم فقط نمیدونم چیکار کنم پیش چه دکتری برم خواهشا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 1 0
سها

سها

سلام دوستان همسر من 32 سالشه.چند وقته دوتا انگشت کوچیکای دست چپش بی حس میشه. خودش میگه وقتی ضربه به آرنجش میزنه انگشتاش بی حس میشه. ام آر آی هم رفته نوشته التهاب مغز استخوان در آرنج داره. اینا که نشانه های ام اس نیست؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
titsi

titsi

سلام.من با مطالعه رو بیماری ام اس.شواهد زیادی رو خودم دیدم.من ادمه خیلی خیلی عصبی هستم.من ی ساله ک تمایلی ب کاری ندارم و همیشه احساس خستگی میکنم.و این برام عجیبه ک در حین خستگی من بیخابی های شدید دارم‌.من از کوچیک ترین صداها اعصاب و روانم میریزع ب هم.مثلا صدای تخ تخ.یا صدای مشما حتی ب مدت دوثانیه.من اکثر اوقات انگشتان وارنج و ساغ پام.سرمیشه.و گاهی سوزنی میشع و گزگز و مورمور میکند.شاید باورتون نشه ولی الان ک دارم تایپ میکنم هم انگشتانم ب مرور سر میشوند و خوب میشوند.اگه درمانی برای بیخابی و کاهش صدا ازاری دارید بگین.چون بیخابی انقدر زجرم میدع ک چشام دردمیگیرع.سرم دردمیگیرع یا گیج میرع.داعم کلافم.وصدا ازاری امونمو بریدع.همش با خونه وادم دوام میشه.کوچیک ترین صداها وارد مخ من میشن و منو زجر میدن.اگه درمانی واس اینا دارین بگین سریع.ممنون.ایشالله خوب شین

پاسخ دادن 1 0
زهرا

زهرا

باسلام من ادم خیلی حساس و زود رنجی هستم... و سر موضوعات خیلی کم ارزش اعصابم بهم میریزه و شروع ب گریه میکنم گاهی اوقات برای فرار از این گریه ها قرص الپرازولام مصرف میکنم یه چمد مدته ک با عصبی شدنم استخوان های دستم و از زانو ب پایینم درد میگیره و دردش واقعا منو میترسونه میون حرف زدن گاهی اوقات حرفام یادم میره میترسم ک ام اس داشته باشم...لطفا کمک کنید ک اگه احتیاج ب دکتر دارم سریعا اقدام کنم ممنونم

پاسخ دادن 0 1
پري

پري

سلام من سن ١٤ سالگي سمت راست كامل بدنم بي حس شد و يك ماه قرص پردنيزول ميخوردم و خوب شدم و دكترم بهم گفت اين قرصوديگه نخور و من بعد از ٤ سال هيچ مشكلي نداشتم تا اينكه ازم ازمايش نخاع كمر گرفتن ام اس خفيف دارم و الان نزديكه ١ ساله دارم امپول كوپامر ميزنم

پاسخ دادن 2 0
faezeh

faezeh

سلام من ۲۰سالمه الان تقریبا یه دوسه سالیه که ضعف عمومی بدن دارم همش بی حالم و خوابم میاد یا نمیتونم زیاد بشینم و را برم همش خسته ام و دوست دارم دراز بکشم یا به جایی تکیه بدم درسم هم افت کرده حافظم نسبت به قبلا کم شده نمیتونم تمرکز کنم سرگیجه و سیاهی رفتن چشم هم خیلی دارم موقع راه رفتن هم تعادل کامل ندارم ادم زود رنجی هستم و سرد مزاج و خوردن ترشیجات رو هم خیلی دوس دارم البته از بچگی کلا ترشیجات رو به شیرینیجات ترجیح میدادم الانم توی همین دو سه سال به خاطر درس و کنکور و مشکلات دیگه خیلی خودمو عذاب دادم و بیشتر اوقات تو فکر بودم و غصه ی گذشته و ایندمو میخوردم خیلی وقتها هم گریه میکردم حتی افسردگی هم گرفتم خیلی راحت گریم میگیری و نسبت به زندگی سرد شدم یعنی الان من مبتلا به ام اس شدم؟؟؟باید چیکار کنم؟؟

پاسخ دادن 1 0
پرستو

پرستو

دوستان عزیز تعداد زیادی از بیماری ها منشا روانی دارند. شما باید اول از همه از این موضوع مطمئن باشید که مشکل اعصاب و روان نداشته باشید. آرامش داشتن و کنترل اعصاب مى تونه ناخداگاه یکسری از اختلالات جسمی رو هم از بین ببره. پس بهتره به جای درگیری با خود یا دیگران زندگیتونو نظم ببخشید و با برنامه ریزی مشکلات موجود رو رفع کنید. انشاله همه بیماری ها از بیماران دور و دورتر بشه.

پاسخ دادن 1 0
سحر

سحر

سلام من چندماهه بعضی وقتها چشم سمت راستم بیش از حد باز میشه و سردردهای بدی دارم که با قرص هم آروم نمیشه اینا علایم ام اس هست . ممنون میشم جوابمو بدید.

پاسخ دادن 0 0
سمیه

سمیه

سلام من 36 سالمه دوسال پیش با یه فشار عصبی یک دفه احساس کردم لبم و سمت چپ بدنم بی حس شده البته در حدی نبود که نتونم تکونشون بدم ولی حالت سنگینی رو در طرف چپ بدنم احساس میکردم ...دکتر رفتم ام ار ای دادم و گفتن ام اس نیست الان بعد یه مدت اروم اروم خوب شد الان دو ماهه که دوباره همون حالتو دارم یکم شدیدتره نصف کامل صورتمم هست البته کلا تو ناحیه سمت چپ ..سنگینیه بیشتر دارم وقتی عصبی میشم احساس نیکنم دستو پام ول میشن و به سختی حرکتشون میدم ..شدیدا عصبی شدم گاهی احساس میکنم نمیتونم جلوی خودمو بگیرم...زودرنج شدم ...گریه زیاد میکنم ..عصبی میشم داد میزنم ...

پاسخ دادن 0 1
سمانه

سمانه

سلام من چند وقته که هر وسیله ای که توی دستم میگیرم از دستم میوفته...بارها لیوان چای یا آب از دستم افتاده...وقتی چیزی عصبیم میکنه توی ساق پام احساس ضعف و درد میکنم انگار که یه مسیر طولانی رو پیاده رفتم...من یه لیدرتورم چند وقته موقع توضیح دادن تپق میزنیم...من همیشه به نوع توضیح دادنم معروف بودم اما چند وقته همش یا یادم میره یا تپق میزنم...حدودا شیش ماه پیش از خواب که بیدار شدم از زانو به پایین حس نداشتم و سه بار که روی پام خواستم واستم نتونستم و افتادم زمین که باعث وحشت خانوادم شد...که بعد از اینکه چند دقیقه نشستم تونستم به حالت قبل برگردم...اون لحظه فک کردم پام خواب رفته...ولی الان فک میکنم یه خواب رفتگی ساده نبوده...هر چیزی زود عصبیم میکنه و چند وقته این موضو داره اذیتم میکنه...میشه راهنمایی کنید...ممکنه این مسائل به خاطر خستگی باشه یا ربطی به این بیماری داره...

پاسخ دادن 4 0
mis

mis

سلام به همه. میخاستم ببینم ایا همه کسایی که بیماری ام اس دارن فلج میشن؟ یا اینکه امکانش هس طرف کاملا حالش خوب بشه؟میخام ازدواج کنم طرفم ام اس داره. میخام ببینم خیلی زندگی طرف رو تحت تاثیر قرار میده؟

پاسخ دادن 0 3
فاطمه

فاطمه

سلام اصلن اینطور نیست من پدرم مبتلا هستند ولی با زدن آمپول زیتاکس دیگه میتونه راه بره و خیلی ها دارند و بدون این که کسی متوجه بشه زندگی میکنن راحت و هیچ مشکلی ام ندارن زمین گیر شدن وقتی اتفاق می افته که دیر بفهمید و ترحم زیاد بشه بهتون. باید ردپای خودتون بایستید و زندگی عادی داشته باشید

پاسخ دادن 0 0
نازی

نازی

سلام برادر من در انگلستان زندگی میکنه دو سه سالی است که پزشکان تشخیص ام اس داده اند ولی هیچگونه دارویی تجویز نکرده اند خودش از بیماریش هیچ چیز نمیگه و انکار میکنه میگه من خوبم و واقعا ظاهرش خوبه ورزش میکنه کار میکنه و همه چیز ولی گاهی میفهمیم که مثلا چند هفته گردن درد داشته یا یک چشمش بیناییش یه کمی کم شده و از این قبیل لطفا بگید اولا اینها حمله ام اس است و اینکه آیا او به دارو نیاز دارد یا نه چرا دکترها به او هیچ دارویی تجویز نکردن

پاسخ دادن 0 0
عذرا چشمارو

عذرا چشمارو

سلام من مبتات به بیماری ام اس هستم به تازگی در ناحیه انتهای فک مخصوصا سمت راست موقع جویدن غذا و حتی در خواب درد نسبتا شدیدی ایجاد میشود که احساس میکنم از ناحیه مفصل فک جابجا میشود و درد بدی ایجاد میگردد ممکنه به دلیل بیماریم باشه.و سئوال دوم اینه که میخوام قرص را به جای آمپول جایگزین کنم نظر شما چیه ممنون

پاسخ دادن 1 0
زهرا

زهرا

سلام.من ی مدته پشتم ناحیه سمت چپ کمرم خیلی درد داره خیلی ب طوری که نمیتونم حالت عادی راه برم یا حتی شب وقت خواب نمیتونم هیچ گونه حرکتی کنم .و کناره کشاله های پام از کمر تا کف پام باهم تیر میکشه جوری که حس میکنم داره عظلاتم جدا میشع حتی سرفه یا عطسه هم که مینم ب شدت پشتم تیر میکشع .ب نظرتون خدای نکرده از عوامل ms که نیست؟

پاسخ دادن 0 0
جواد

جواد

با سلام بنده 12 روزه که سمت راست بدنم دچار گز گز و مور مور شدنه و تا الان که کم حس شده ولی هیچ علاعمی دیگه از ام اس ندارم دو بینی تاریینی و... هیچ چیز ولی ام ار ای گرفتم یه پلاک رو مغزم بود هنوز دکتری دقیق نگفته که ام اس داری نگرانم کرده

پاسخ دادن 2 1
neda

neda

سلام به دوستای عزیز
مامانم هر چند وقت یه بار خیلی احساس خستگی میکنه تا چند روز وجلو چشماش برق برقی میزنه و بعد لب بالاییش و نوک بینی خواب میره و سوزن سوزنی میشه و بعد هم نوک انگشتاش خواب میره و این موضوع واقعا نگرانم کرده

پاسخ دادن 0 0
زینب

زینب

سلام من ۲۰ سالمه یکماهی هست که وقتی میشینم چهارزانو یکی از پاهام کف پایم شروع به مورمور کردن میکنه گاهی تمام پاهام در طول روز احساس سرگیجه خستگی خیلی میترسم رفتم چکاب گفت سالم همه چیزت فقط عفونت ادار داری میشه کمکم کنید ممنون

پاسخ دادن 0 1
زینب

زینب

سلام من ۲۰ سالمه یکماهی هست که وقتی میشینم در حالت چهار زانو کف پاهام شروع به مور مور کردن میکنه گاهی تمام پام مورمور کنه ولی وقتی حالت پاهامو تغییر میدم دیگه مورمور نمیکنه در طول روز احساس سرگیجه دارم کلافه شدم خیلی میترسم میشه کمکم کنید لطفا

پاسخ دادن 3 1
نازنین

نازنین

دوست عزیزم منم مثل شما خیلی استرس دارم با همین علاعم خودت

پاسخ دادن 0 0
شمیسا

شمیسا

سلام.من 15 سالمه و نزدیک به دوساله که وقتی خیلی عصبانی میشم اول صورتم مور مور میشه،بعد دست هام و بعد پاهام و در آخر کلا بی حس میشم به طوری که نمی تونم راه برم.وقتی هم بی حس میشم کمرم به شدت درد میگیره به طوری که نمی تونم راست بایستم.آیا این ها علائم ام اسه؟

پاسخ دادن 2 2
تقی علوی

تقی علوی

ببخشیدمن انگشت پاهام گزگز میشه و ران پای چپم میسوزه یه زمانی،احتمال ام اس وجود داره

پاسخ دادن 0 0
askari

askari

سلام و خسته نباشید خدمت شما حدودا شاید پنج شش ماهی یا بیشتر است که دست سمت چپ مادرم شدید درد میکنه وقتی بازو بسته میکنه درد شدید تر میشه و نمیتونه کار کنه اون هستش هم هست ولی خیلی کم سنشم 51سال میشه خواستم بدونم احتمال ام اس هست؟؟

پاسخ دادن 0 1
حمید

حمید

سلام. من هر از گاهی دست هایم ولی بیشتر پاهام مور مور و سر میشه. چشمام هم هر از گاهی تار میبینه. کمی هم تو راه رفتن مثلا کج و کله راه میرم. نظری دارید؟

پاسخ دادن 3 1
نازنین

نازنین

سلام به شما همه دوستان...دوستان عزیزم من دختری 16 ساله هستم و از بس داخل اینترنت در مورد بیماری ها مطلب میخونم و به نشانه هاش فکر میکنم افسردگی گرفتم انقدر اشک ریختم خانواده بردم چکاپ کامل هیچ مشکلی جز کمبود ویتامین دی نداشتم اما وقتی سرمو میذارم روی دستم یا یک چیزی روی پامه پام و دستام سوزن سوزنی میشه زمانی هم که یکهو بلند میشم برای چندثانیه گاهی اوقات جلوی چشمام سیاهی میره دست و پام هم همیشه یخ میباشد دوستان خیلی استرس گرفتم از بس به این علاعمی هم که درمورد ام اس گفته شده فکر میکنم برام تکرار میشن دارم دیوونه میشم به نظرتون ام اس دارم؟!

پاسخ دادن 0 3
شهاب

شهاب

سلام آیا مریضی پانیک میتونه تبدیل به ام اس بشه

پاسخ دادن 3 0
آآ

آآ

سلام من دو روزه به طوره مدام سر انگشتانم مورمور و پاهایم هم همینطور میشود ایا میشه از علایم ام اس باشد؟

پاسخ دادن 0 1
مهسا

مهسا

سلام من با علائم سوزش شدید سر بی حسی دستان و پاها و تپش قلب و اسهال شدید به دکتر مراجعه کردم و به من گفتند پانیک دارم با داروی سرترالین بهتر شدم ولی گاهی اوقات کنار ستون فقرات و دستانم بی حس میشن آیا ممکنه ام اس باشه؟

پاسخ دادن 1 0
مجید

مجید

با سلام و خسته نباشید. چن وخته که خانومم از درد گردن و کمر و پا و چشم (همگی طرف چپ بدن) رنج میبره ولی علائمی مثه دوبینی و تکرر ادرار و یا عدم تعادل نداره. میخواستم ببینم احتمالش هس که خدایی نکرده از علایم بیماری ام اس باشه؟ و اگه نیس چه بیماری میتونه باشه؟

پاسخ دادن 3 2
محمدجواد

محمدجواد

سلام .امان از تلقین ذهنی .من چند ماهه که فقط در حالت اضطراب کف پاهام مور مور میشد .چند روزه تو اینترنت راجع به ام اس میخونم تمام علائمش داره میاد تو تنم. ولی این خبر خوبیه واسم که با قدرت ذهن و تلقین اگرم ام اس داشته باشم مقابلش میتونم واستم.

پاسخ دادن 2 0
roya

roya

سلام...من چشمام بشدت ضعيف شده و تار ميبينم ...زياد احساس خستگي ميكنم و چند روزيه دوتا دستام سنگين و بي حسه...خيلي حساس و زودرنجم و كوچيكترين مسئله اي اشكمو درمياره...الان كه اينجا اين علائم رو خوندم خيلي ترسيدم...بنظرتون ميتونه ام اس باشه؟

پاسخ دادن 0 1
سامان

سامان

سلام مرسی از مطالب اموزنتان من الان 3 روزه پای چپم از سمت انگشت کوچک به سمت پاشنه پا بی حس شده حالت اینکه پام خواب رفته شده کمی نگران هستم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

پاسخ دادن 0 0
محمد

محمد

سلام من دوشب نخوابيده بودم يك ثانيه دو هفته پيش دوچاره دوبيني شدم با اول بود والان دو سه روز حس ميكنم بعضي وقتا مثلا يك ثانيه پشت سرم بي حس ميشه و خوب ميشه دليلش چيه تورو خدا كمكم كنيد

پاسخ دادن 1 0
حوا

حوا

سلام. آیا بیماری ام اس میتونه باعث بیماری های خودایمنی دیگه مثله هپاتیت خودایمنی بشه یا برعکس؟ امکانش هست هپاتیت خودایمنی باعث بیماری ام اس بشه؟ ممنون

پاسخ دادن 0 0
L:A

L:A

سلام.من ۱۷ سالمه الان چن وقته ب درد کمر و مفصل پاهام لگنم زانو و استخوان پایین زانو خصوصا درد انگشت پا دچار شدم ک این دردا برام واقعا وحشتناکه.زود رنج هم شدم زود دلم میشکنه و گریم میگیره عصبانی هم میشم داد میکشم و ب موضوعات زیاد فکر میکنم بطوری ک دچار استرس میشم وتو اون لحظه گزگز تو ماهیچه های پام احساس میکنم و دوبار هم پیش اومده بود ک در هیجان زیاد انگشتان پام جمع شدن من قادر ب صاف کردنشون نبودم.احساس میکنم تو درسام ضعیف شدم حافظه ام ضعیف شده تمرکز ندارم حوصله ندارم و برای درد کمر پیش دکتر رفتم دکتر برام آزمایش ویتامین دی و نوار عصب نوشت.جواب آزمایش ویتامین دی رو گرفتم ولی واس نوار عصب هنوز نرفتم ویتامین دیم ک نورمالش از ۳۰ تا ۱۰۰ هس واسه من هست ۵.خیلی کمه.حالا باید نوار عصب هم بدم ببینم چجوریه‌.چون محصلم نگرانم کرده واز درسام عقب افتادم خاهش میکنم جوابمو بدین!!! ینی من الان ام اس گرفتم؟؟؟!!!!

پاسخ دادن 9 0
رامین

رامین

سلام من ۲ یا ۳ ماه میشه که تو دست ها و پا هام احساس ضعف میکنم الان هم ۱ ماه میشه که اخساس میکنم دست هام داره میلرزه این ها میتونه از نشانه های ms باشه

پاسخ دادن 0 2
فاطی

فاطی

سلام پدر من 21 ساله که ام اس داره ولی اصلا دارو استفاده نمی کنه فقط در راه رفتن کمی کند شده وبسیار روحیه داره ام اس اصلا ترسناک نیست راحت میشه باهاش کنار اومد خود من هم جدیدا دکترا مشکوک به ام اس شدن و جواب ام ار ای نیومده هنوز اگر هم داشته باشم اصلا برام مهم نیست چون تا حدودی قابل درمان و مهم تر اینکه فقط باید روحیه داشته باشید

پاسخ دادن 5 1
تارا

تارا

سلام من سرگیجه دارم چند ماهه سرم سنگینه دستو پاهام صبح ک بیدار میشم کلا جون نداره بی حالمو وکسل بدنمم مور مور میشه البته فشارخونم دارم یعنی امکانش هست ام اس داشته باشم؟

پاسخ دادن 1 1
الناز

الناز

سلام . من جدیداا دستم وپام خواب میره .خیلی دلهره دارم نمیدونم این علائم ام اس هست یا نه ـ

پاسخ دادن 0 0
donya

donya

با سلام و خسته نباشیدخدمت شما من ۱۸ سالمه وقتی فعالیت زیادی میکنم یا ورزش میکنم پاهام شروع له لرزش و بی حس شدن میکنه و حس میکنم که توی پاهام خالی شده...اما بعد از چند ساعت بهتر میشه...ایا این علائم مربوط به بیماری ام اس هست؟ وقتی دکتر داخلی میرم برای این ضعف های بدنم بهم‌میگه بدنت ضعیف هست و بهم تقویتی میدن اما من هنوزم این علائم رو دارم و خوب نشدم کمکم کنید

پاسخ دادن 1 4
ساحل

ساحل

سلام شوهر من وقتی عصبانی میشه ساکت میشه بعداز چنددقیقه کل بدنش شروع میکنه به لرزیدن میگه دست خودش نیست دست وپاشو مداوم به زمین میکوبه ممکنه نیم ساعتی این حالت طول بکشه ممکنه این علایم بیماری ام اس باشه ؟

پاسخ دادن 0 0
زهرا

زهرا

واسه تشخیص ام اس آزمایش خاصی هست؟

پاسخ دادن 0 0
ابراهیم

ابراهیم

سلام خسته نباشین...ببخشید من آدم زودرنجو عصبی ای هستم...خیلی زودرنج...وبیش از حد عصبی...یعنی یکی بده مثلا اون استکانو بده من عصبی میشم...قربون صدقمم میرن من عصبی میشم...22 سالمه ...یکی از نزدیکانمم حرفی بزنه نارحت بشم منو بدجوری میریزه بهم...همش فکر میکنم...من تو قسمت پایین پاهام از زانو به پایین میشه احساس سردی میکنم...یعنی تو وسط تابستونم پاهام سرد میشه...سرمم که همیشه درد میکنه توقسمت وسط سرمم احساس سنگینی اکثرا هست...بعدوقتی عصبی بشم یا استرس بگیرم زود عرق میکنم ...پاهام سرد میشه و گز گزش میشه...گاهی اوقات وسط حرف زدنم حرفم یادم رفته به کل...گیج شدم...میتونه علائم ام اس باشه...به من میگن با گوشی زیاد ور میری از اونه ...ممنونم

پاسخ دادن 3 0
taranom

taranom

سلام من امروز مطالبي خوندم درباره ام اس ك خيلي نگرانم كرده حدود ٩٠ درصد علائم رو دارم ميشه من و واهنمايي كنيد اگه ممكنه.. من همه اين علائم زير رو دارم .. زود رنج و حساس و عصبي..عدم تمركز.. حافظه ضعيف.. عصبي و فكرو خيال..حسود..تكرر ادرار.. خواب رفتن شديد پا.. سرد بودن دائمي پاها.. پي حس بودن انگشتان و دست از بچگي.. علاقه شديد ب سرديجات مثل ماست و دوغ و كشك..تير كشيدن جاهاي مختلفبدن.. سرد درد هايي با تعداد بالا وكوتاه مدت.. دير خوابيدن..افسردگي و اضطراب.. ميل جنسي خيلي كم..يبوست..

پاسخ دادن 8 3
سلام خسنه نباشید

سلام خسنه نباشید

سلام وقت بخیر ببخشید من یک هفته هست که دچار گرفتگی ماهیچه های پشت ساق پا همراه با درد شدم و خواب رفتگی و مورمور شدن سر انگشت های دست و پا هستم و همچنین بی حسی ضعیف لبها و نوک زبان هستم ایا اینها نشانه عای ام اس هست؟

پاسخ دادن 1 1
لیلا

لیلا

سلام خسته نباشید من سرم شدید دردمیکنه وهرروز یکی دوبار بقدری شدید میشه که فقط خودموبه درودیوار میزنم دستام میلرزن وتعادل ندارم لطفا بگین اینا میتونن علائم ام اس باشن

پاسخ دادن 5 0
زهرا

زهرا

سلام من چن سالی هس پادرد خفیف دارم ولی حالا احساس سردی داخل استخونام میکنم همچنین رگای پاهام به صورت خیلی دردناک میگیره ولی زودخوب میشه وموقع راه رفتن حتی روزمین صافم که راه میرم گیرمیکنه جدیدنم دستامم خیلی مورمور میشه خیلی زودرنج هم شدم تمام روز احساس ناامیدی میکنم واحساس میکنم روده هام پرازبادشده این علایم توزمستون خیلی بیشتره اینم بگم میلم به غذاهای اسیدی خیلی بیشتره .ایاایناعلائم ام اسه؟

پاسخ دادن 5 2
دنیا

دنیا

سلام‌من‌بمدت ۱ماه میشه ک خواب ندارم وچندوقت پیش دست وپاهام بی حس شد وگرفت تا حدی که ازدردش نمیتونستم راه برم باکمکی راه میرفتم و به دکتر مراجعه کردم گفتم که چیزی نیست ویروسه اما باورم‌نشدو بشدت عصبی و زور رنج هستم مدام گریه میکنم .خستگی بیحالی سردرد ایا مبتلا هستم؟؟

پاسخ دادن 8 1
Bahar

Bahar

سلام وقتتون بخیر‌.من مدتی هست ک چشمام دودو میزنه و دودفعه ام کمرم بدجوری گرفته در حدی ک نمیتونستم تکون بخورم....آیا احتمال اینک من مبتلا ب ام اس باشم هست؟

پاسخ دادن 7 2
آوا

آوا

من خیلی وقت پیش لکه های سیاه تو چشمم میدیدم ماه پیش یهو انگشت کوچیک پام دوروزکامل لمس شد بعد چندروز همون پام پشت ساق پام گرفتگی ودرد شدید داشتم طوری که اصلا نمیتونستم راه برم یکسره دستو پام خواب میره و مور مور میشه پاهام از زانو به بعد همش خالی میکنه وقتی میخوام بخوابم یا نشستم پاهام لمس میشه یه حس خیلی بد خیلی هم حساس و زود رنجم یعنی دارم ام اس میگیرم

پاسخ دادن 28 6
بهار

بهار

سلام مامانم پاهاش گرفته یکدفعه چند ساعته درد میکنه به نظرتون نشانه این بیماریه توذوخدا جواب بدید خیلی نگرانم

پاسخ دادن 0 0
بهنام

بهنام

سلام، تازه متوجه شدم که مادرم علائم ام اس رو داره و دکتر بهش گفته به احتمال زیاد این بیماری رو داره. دیگه امیدی به زندگی ندارم، چون زندگی یعنی مادرم و بس. چه درمانی؟ چه راه کاری برای بهتر کردن این بیماری هست؟

پاسخ دادن 1 0
سمیه

سمیه

سلام من چند وقته سر گیجه دارم دست چپم هم بی حس میشه بعضی وقتا توی سرم تیر میکشه چشمام هم بعضی وقتا درد میکنه بنظرتون میتونه ام اس باشه.۲۳ سالمه از کرمان

پاسخ دادن 0 1
سمیه

سمیه

سلام دوستان،من چندماه پیش آمپول زدم،باسنم سر شده،الانم انگشت شصت پام سر شده،خیلی هم زودرنجم وعصبي...میترسم ام اس داشته باشم،توروخدا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 3 1
محسن

محسن

سلام من یک دو سالی هست دست ها و باسنم زمانی که چیزی بر می دارم یا یک جا می نشینم درد میگرند. خیلی احساس بی حالی و خستگی دارم. کارام مختل شده است. اما زمانی که یک ژلوفون می خورم دوباره شادابی به بدنم بر می گردد. مثلا همین الان که این کامت را می نویسم با این که از ظهر خوابیدم بازم خوابم میادش؟ دستم از تایپ خسته شده است. علت چیه؟ سپاسگزارم. همین

پاسخ دادن 4 1
بهزاد.

بهزاد.

سلام.من خیلی زود عصبی میشم.وقتی کوچکترین اتفاقی می افته سعی میکنم تا یه بهانه برای تنش به نفع خودم استفاده کنم.با همسرم و خانوادم خیلی بد رفتاری میکنم.اول فکر میکردم به خاطر شغلم.ولی الان واقعا نگرانم.من فقط همین یکی از علایم دارم.لازم به راونشناس مراجع کنم.فوق العاده استرسم زیاد.مرسی از راهنمایی هاتون

پاسخ دادن 8 3
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف