نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علائم اصلی تومور مغزی را می شناسید؟
تومور مغزی ، علل تومور مغزی
تومور مغزی یک توده غیر طبیعی در مغز یا رشد غیر طبیعی سلول هاست که در دو نوع خوش خیم و بدخیم تشخیص داده می شود و درمان تومور به نوع و اندازه آن بستگی دارد.

هر آنچه باید در مورد تومور مغزی بدانید ، از علائم و علل ایجاد تومور تا راههای درمان انواع تومور مغزی

علائم تومور مغزی چیست؟ و چند نوع دارد؟

راههای تشخیص و درمان تومورهای مغزی خوش خیم و بدخیم کدام است؟

کدام دسته از سردردها و حالت تهوع ها نشانه و هشداری برای وجود تومور مغزی است؟

تومور مغزی یک توده یا رشد غیر طبیعی سلول ها در مغز میباشد انواع مختلفی از تومور های مغزی وجود دارد که برخی از آنها غیر قابل تشخیص هستند (خوش خیم) و برخی سرطانی یا بد خیم هستند. در تعریف تومور مغزی باید گفت رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش خیم یا بدخیم باشد یا به عبارتی نوعی نئوپلاسم داخل جمجمه ای سخت و تو پُر، و یا یک تومور (رشد غیر طبیعی سلولی)، در داخل مغز و یا کانال مرکزی نخاع است.

تومور های مغزی میتوانند در مغز شروع شوند یا در قسمت های دیگر بدن آغاز شوند و سپس به سمت مغز گسترش یابد. چنانچه در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت سرعت رشد تومور های مغزی میتواند متفاوت باشد؛سرعت رشد و همچنین محل تومور مغزی تعیین کننده آن است که چگونه عملکرد سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار میدهد درمان تومور مغزی بستگی به نوع و اندازه و محل ایجاد آن دارد.

تومور مغزی

علت به وجود آمدن تومور مغزی چیست؟

انواع تومور مغزی :

 • نوروم آکوستیک
 • استروسیتوما
 • متاستاز مغزی
 • کارسینوما
 • گلیوبلاستوما
 • تومور های امبریونال
 • گلیوما
 • مدولوبلاستوما
 • منینگیوما
 • تومور های مغزی کودکان
 • مننژبوم
 • و تومور های هیپوفیز

انواع تومور مغزی

چند نوع تومور مغزی وجود دارد؟

علائم تومور مغزی :

اصلی ترین علامت تومور، سردرد است که اکثر مواقع نوع سردرد به گونه ای است که بیمار برای اولین بار آن را تجربه می کند و در واقع با سردردهای دیگر فرق دارد چراکه این سردردها شدید و مداوم هستند و باعث اختلال در خواب و بیدارشدن بیمار در نیمه شب می شوند و با خوردن داروهای آرام بخش و مشکن کاهش نمی یابند. همانطور که در این بخش از سلامت نمناک گفته شد علائم و نشانه های تومور مغزی بسیار متفاوت است و به اندازه ،محل و سرعت رشد بستگی دارد اما نشانه های رایج و عمومی ناشی از تومور های مغزی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • شروع جدید یا تغییر در الگوی سر درد ها
 • سر درد های که به تدریج بیشتر و شدیدتر میشود.
 • حالت های تهوع یا استفراغ های بی دلیل
 • مشکلات بینایی مانند:بینایی تار یا دو بینی یا از دست دادن دید محیطی
 • از دست دادن تدریجی لمس یا حرکت در یک دست یا پا
 • مشکل در کنترل و عدم تعادل
 • مشکلات گفتاری
 • سر در گمی در امور روزمره
 • تغییر شخصیتی یا رفتاری
 • تشنج، بویژه در کسانی که سابقه تشنج ندارند
 • مشکلات شنوایی

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟

در صورتی که علائم و نشانه های که ذکر شد و در شما ادامه پیدا کرد، به پزشک مراجعه کنید.

علائم تومور مغزی

سردرد از مهم ترین نشانه های تومور مغزی

تومور های مغزی که از مغز شروع میشوند:

تومور های مغزی اولیه ، در خود مغز یا در بافت های نزدیک مغز مثل غشا های پوشش دهنده آن ، اعصاب جمجمه، غده هیپوفیز یا غدد پینال ایجاد میشود.این تومور ها زمانی شروع میشوند که سلول های طبیعی و نرمال به جهش های در DNA های خود دست پیدا میکنند.

این جهش ها به سلول ها اجازه رشد و تقسیم شدن میدهد.و تا زمان مرگ سلول های سالم به زندگیخود ادمه میدهند. در نتیجه توده ای از سلول های غیر طبیعی ایجاد میشود که تومور را تشکیل میدهد.در بزرگسالان تومور های مغزی اولیه بسیار کمتر از تومور های ثانویه مغزی هستند.(که در این شرایط سرطان در جاهای دیگر آغاز میشود و بعد به مغز میرسد)

انواع مختلفی از تومور های اولیه مغز وجود دارد:

گلیوماس:

این تومورها در مغز یا نخاع شروع میشوند و شامل آستروسیتوم ها ، اپندیموما، گلوبلاستوما، الیگوستروکتومی ها والیگودندرولیوم هامیشود.

گلیوماس

گلیوماس در مغز یا نخاع شروع می شود

مننژیوم:

یک مننژیوم ، یک تومور است که از غشا های مغز و نخاع منینژ تشکیل میشود.که اکثر آنها غیر قابل تشخیص میباشد.

نوروم آکوستیک:

این تومور ها خوش خیم هستند و در اعصاب که کنترل توازن و شنوایی را از گوش داخلی به مغز کنترل میکند ، توسعه میابد.

آدنوم هیپوفیز:

اینها اغلب خوش خیم هستند و در غده هیپو فیز مغز ایجاد میشود.این تومور ها میتواند با تاثیر بر روی هورمون های هیپوفیز کل بدن را تحت تاثیر قرار دهند.

مدولوبلاستوم:

این ها شایع ترین تومور های سرطانی در کودکان میباشند. در قسمت پسین مغز شروع میشوند و تمایل دارند که از طریق مایع نخاعی گسترش یابند. این تومور ها در بزرگسالان کمتر اتفاق میوفتد.

تومور مغزی کودکان

مدولوبلاستوم شایع ترین تومور مغزی در کودکان

تومور های سلول های بنیادی:

این تومور ها ممکن است در کودکی که در آن بیضه ها و یا تخمدان ها شکل میگیرند ، ایجاد شود.که گاهی میتوانند بر سایر قسمت های بدن مانند مغز نیز تاثیر بگذارند.

کرانیوفارنژیوم:

این تومور های نابارور در نزدیکی غده هیپوفیز که در آن هورمون های ترشح میشود که بسیاری از اعمال بدن را کنترل میکنند، شروع میشود.همانطور که گسترش میابد ، میتواند غده هیپوفیز و دیگر ساختار های مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

سرطانی که در جاهای دیگری از بدن شروع میشود و به مغز میرسد ( تومور های ثانویه یا متاستاتیک):

اینگونه تومور ها نتیجه تومور های سرطانی هستند که در جاهای دیگر بدن شروع میشوند و سپس به مغز میرسند.تومور های مغزی ثانویه اغلب در افرادی که سابقه سرطان دارند رخ میدهد اما به ندرت ممکن است اولین نشانه سرطان باشد که در جاهای دیگر از بدن ایجاد شده است.این نوع تومور ها در بزرگسالان بسیار شایع تر از تومور های اولیه مغز میباشد.

هر گونه سرطان میتواند به مغز منتقل شود ، اما انواع رایج آن عبارتند از :

علت ایجاد تومور مغزی

تومورهای متاستاتیک یا ثانویه نتیجه سرطان های دیگر در بدن

عوامل خطر تومور مغزی:

در اکثر افراد مبتلا به تومور های اولیه ، علت تومور مشخص نیست اما پزشکان برخی عوامل را شناسایی کردن که ممکن است خطر ابتلا به تومور مغزی را افزایش دهد که عبارتند از :

تاریخچه خانوادگی تومورهای مغزی:

بخش کوچکی از تومورهای مغزی در افرادی رخ می دهد که دارای سابقه خانوادگی تومور می باشند و و یا یک خانواده ای که سابقه ژنتیک بیماری سندروم در آنها زیاد باشد. این علائم، احتمال ابتلا به تومور مفزی را افزایش می دهند.

قرار گرفتن در معرض اشعه:

افرادی که در معرض تابش یونیزه قرار گرفته اند ،خطر ابتلا به تومور مغزی را افزایش میدهند. نمونه های از این اشعه پرتو درمانی است که برای درمان سرطان استفاده میشود.

قرار گرفتن در معرض اشعه

اشعه ها خطر ابتلا به تومور مغزی را افزایش می دهند

روش های نوین تشخیص تومور مغزی :

اگر مشکوک به تومور مغزی هستید، پزشک ممکن است آزمایش و روش های زیادی را به شما توصیه کند. مانند:

یک معاینه عصبی:

در این معاینه ممکن است که بینایی، شنوایی ، تعادل ، هماهنگی ، قدرت و عکس العمل شما را بررسی کند.ایجاد مشکل در چند نایه و عملکرد ممکن است سرنخی درباره مشکل مغزی باشد.

آزمایشات تصویربرداری:

این نوع آزمایشات ( MRI ) ، معمولا برای تشخیص و بررسی تومور مغزی استفاده می شود. در برخی موارد، ممکن است رنگ از طریق سیاه رگ به بازوی شما در حین ام آر آی تزریق شود. تعدادی از اجزای اسکن ام آر آی - از جمله ام آر آی عملکردی ، ام آر آی پرفوژن و ام آر آی طیف سنجی رزونانس مغناطیسی- می توانند به پزشک شما کمک کنند، تا تومور را ارزیابی کرده و درمان را برنامه ریزی کنند.

گاهی اوقات دیگر آزمایش های تصویربرداری از جمله پرتونگاری کامپیوتری ( CT ) توصیه می شود. توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) برای تصویربرداری از مغز مورد استفاده قرار می گیرد، اما به طور کلی فقط برای ایجاد تصاویر سرطان مغز مفید تست و برای انواع دیگر سرطان مفید نیست.

 آزمایشات MRI

ام آر آی برای تشخیص و بررسی تومور مغزی

آزمایش ها برای پیدا کردن سرطان در بخش های دیگر بدن:

اگر مشکوک به این باشید که تومور مغزی شما می تواند ناشی از سرطانی باشد که از ناحیه دیگری از بدن پخش شده ، پزشک ممکن است آزمایش ها و قدم هایی را برای تعیین محل سرطان به شما توصیه کند مثلا ممکن است یک سی تی اسکن یا پی ای تی بدهد تا به دنبال نشانه هایی از سرطان ریه باشد.

جمع آوری و تست یک نمونه از بافت غیر عادی (نمونه برداری):

نمونه برداری می تواند به عنوان بخشی از عملیاتی برای از بین بردن تومور مغزی انجام شود، یا نمونه برداری می تواند با استفاده از سوزن انجام شود. نمونه برداری از مغز بسیار حساس است، زیرا ممکن است به وسیله عملیات گسترده تری صدمه بزند ؛ جراح سوراخ کوچکی در جمجمه شما را ایجاد می کند سپس یک سوزن نازک از طریق سوراخ وارد می شود و بافت با استفاده از سوزن، که اغلب توسط سی تی اسکن یا ام آر آی هدایت می شود، برداشته می شود.

نمونه توسط میکروسکوپ دیده می شود تا مشخص شود که آیا غده سرطانی یا خوش خیم است یا خیر ، تست های آزمایشگاهی پیچیده می تواند به پزشک در مورد گزینه های درمانی شما کمک کند.

نمونه برداری از جمجمه

تشخیص خوش خیم یا بدخیم بودن تومور مغزی

درمان های رایج طب مدرن برای درمان تومور مغزی

درمان یک تومور مغزی به نوع، اندازه و مکان تومور و همچنین سلامت کلی و ترجیحات شما بستگی دارد.

جراحی:

اگر تومور مغزی در جایی واقع باشد که بتوان عمل شود، جراح تلاش خواهد کرد تا هر چه بیشتر تومور مغزی را از بین ببرد.در برخی موارد، تومورها کوچک و ساده هستند تا از بافت مغزی اطراف جدا شوند، که عمل جراحی کامل را ممکن می سازد. در موارد دیگر، تومورها می توانند از بافت اطراف جدا شوند و یا در نزدیکی مناطق حساس در مغز شما قرار بگیرند و جراحی را خطرناک و سخت می کند در این شرایط، پزشک بیش ترین میزان تومور را که ایمن است برمی دارد. حتی برداشتن بخشی از تومور مغزی می تواند به کاهش علائم و نشانه های شما کمک کند.

جراحی برای برداشتن تومور مغزی خطراتی را دارد، مانند عفونت و خونریزی :خطرات دیگری ممکن است به قسمتی از مغز شما که در آن تومور قرار دارد، بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، جراحی روی یک تومور در نزدیکی اعصاب که به چشم متصل می شود ممکن است ریسک از دست دادن بینایی را به همراه داشته باشد.

جراحی تومور مغزی

جراحی تومور مغزی از درمان های رایج سرطان مغز

پرتو درمانی یا تشعشع درمانی و عوارض آن :

اشعه درمانی تیره ای از انرژی بالاست، مانند اشعه های ایکس یا پروتون ها به منظور کشتن سلول های تومور مورد استفاده قرار می گیرد. درمان با تشعشع می تواند از یک ماشین در خارج از بدن شما (تابش پرتوی بیرونی) باشد، یا در موارد بسیار نادر، تشعشع را می توان در بدن شما نزدیک به تومور مغزی (براکی تراپی) قرار بگیرد.اشعه نور خارجی می تواند تنها بر روی ناحیه مغز شما متمرکز شود که تومور در آن واقع شده است و یا می تواند به کلی رویتمام مغز شما اعمال شود (تشعشع کل مغزی).

تشعشع کل مغز اغلب برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرد که از قسمت های دیگر بدن به مغز منتقل می شود و تومورهای متعددی را در مغز شکل می دهد.یک فرم جدیدتر از پرتو درمانی با استفاده از تیره ای از پروتون است، برای استفاده در افراد مبتلا به تومور مغزی مورد مطالعه قرار گرفته است.

برای توموری که بسیار نزدیک به نواحی حساس مغز هستند، پرتو درمانی با پروتون ممکن است خطر اثرات جانبی مرتبط با تشعشعات را کاهش دهد.پرتو درمانی با پروتون بسیار موثرتر از پرتو درمانی استاندارد با اشعه ایکس است و عوارض جانبی تشعشع درمانی به نوع و دوز تشعشع که شما دریافت می کنید بستگی دارد. عوارض جانبی مشترک در طول زمان، یا بلافاصله پس از تشعشع بوجود می آید، مانند خستگی، سردرد، از دست رفتن حافظه و خارش پوست سر.

تشعشع درمانی

عوارض پرتو درمانی مغز چیست؟ 

رادیوتراپی:

رادیوتراپی عمل جراحی به سنتی نیست برعکس در این نوع از انواع متعددی از تشعشع استفاده می کنند تا یک شکل بسیار متمرکز از عملیات تشعشع برای کشتن سلول های تومور در یک ناحیه بسیار کوچک ایجاد شود.

هر پرتو از تشعشع به طور خاص قدرتمند است، اما نقطه ای که همه تیرها با آن برخورد می کنند - در تومور مغزی - مقدار بسیار زیادی تشعشع دریافت می کند تا سلول های تومور را بکشد. انواع مختلفی از تکنولوژی مورد استفاده در رادیوتراپی برای انتقال تشعشع برای درمان تومورهای مغزی، مانند چاقو گاما یا شتاب ده خطی وجود دارد. رادیوتراپی معمولاً در یک درمان انجام می شود و در اغلب موارد می توانید همان روز به خانه بروید.

شیمی درمانی:

شیمی درمانی از داروها برای کشتن سلول های تومور استفاده می کند. شیمی درمانی را می توان به شکل قرص مصرف کرد و یا به رگ تزریق کرد (درون وریدی).شیمی درمانی اغلب برای درمان تومورهای مغزی مورد استفاده قرار می گیرد (تمودار)، که به عنوان یک قرص مصرف می شود.

داروهای شیمی درمانی بسته به نوع سرطان به کار می روند.عوارض جانبی شیمی درمانی به نوع و مقدار دارویی که شما دریافت می کنید بستگی دارد.شیمی درمانی می تواند موجب تهوع، استفراغ و ریزش مو شود.آزمایش های سلول های تومور مغزی شما می تواند مشخص کند که سلول های تومور مغزی شما می تواند شیمی درمانی شود یا خیر.نوع تومور مغزی نیز در تعیین این که آیا شیمی درمانی توصیه می شود یا خیر، مفید است.

شیمی درمانی

شیمی درمانی برای کشتن سلول های تومور مغزی

درمان هدفمند دارویی:

درمان های هدفمند دارویی بر اختلالات خاصی که در سلول های سرطانی وجود دارد، متمرکز هستندبا مسدود کردن این اختلالات، درمان های هدفمند دارویی می تواند باعث مرگ سلول های سرطانی شود.داروهای درمانی برای انواع خاصی از تومورهای مغزی در دسترس هستند، و بسیاری دیگر در انواع درمان ها بعد از این مورد انجام می شوند.

توان بخشی پس از درمان:

از آنجا که تومورهای مغزی می توانند در بخش هایی از مغز رشد کنند که مهارت های حرکتی، گفتاری، دیدی و تفکری را کنترل می کنند، توان بخشی ممکن است بخش ضروری بازیابی باشد.

بسته به نیازهای شما، ممکن است پزشک این موارد را توصیه می کند:

 • درمان فیزیکی برای کمک به شما در بازیابی توانایی های حرکتی و یا قدرت ماهیچه ای
 • کار درمانی حرفه ای که به شما کمک می کند به فعالیت های روزمره خود برگردید، از جمله کار، بعد از یک تومور مغزی یا دیگر بیماری ها
 • گفتار درمانی با متخصصان در مشکلات گفتاری (پاتولوژیست گفتاری) می تواند به شما کمک کند تا صحبت کنید
 • آموزش خصوصی کودکان در سن مدرسه، برای کمک تا بتوانند با تغییرات در حافظه و تفکر پس از یک تومور مغزی کنار بیایند.

 

همه چیز درباره تومور مغزی از علل وعلائم تا درمان انواع تومور مغزی

علائم اصلی تومور مغزی را می شناسید؟
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 1039
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ز.ت
این مطلب مفید بود ؟ 963 76
نظر کاربران
ارمان

ارمان

راه درمان کنترل اعصابه و هر چی میکشیم از استرس و اضطراب باور کنید این دو تا باعث بروز تمام این علایم مثل سر درد و بی اشتهایی و ... میشه اعصابتون کنترل کنید خواهشا هیچیتون نیست

پاسخ دادن 154 21
مهشید

مهشید

نظر شما محترم ولی برای پیشگیری باید جلوشو گرفت شما از کجا میدونید مثلا من آدم بی اعصابیم ؟!؟!؟! شاید واقعا این جور علائم رو تو خودم دیدم که نگران شدم و اومدم ایجا تا مطمئن بشم . واقعا که ...

پاسخ دادن 36 17
هادی

هادی

مگه بااین زندگی سخت میشه استرس واضتراب نداشت .یه چیزی میگی عزیزم دلت خوشه.

پاسخ دادن 26 3
ابوالفضل

ابوالفضل

اگه این علایم رو دارید قضیه رو با یکی از اعضای خانواده یا دوست درمیون بذارید و با هم به پزشک مراجعه کنید گفتن به یکی باور کنید بار سنگینی رو از دوشتون بر میداره چون این علایم در بیماری های دیگه هم هست حتی ترس و اضطراب از داشتنش باعث ایجاد چنین عواملی مثل سردرد و تهوع و بی اشتهایی میشه هیچم خجالت نداره سلامتی از همچی مهمتره

پاسخ دادن 65 14
رضا

رضا

هر بلائی کز تو آید، رحمتی است‌
هر که را رنجی دهی، خود راحتی است‌

زان به تاریکی گذاری بنده را
تا ببیند آن رخ تابنده را

تیشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا که با عشق تو پیوندم زنند.
شعر از پروین اعتصامی
توصیه می کنم شعر کاملش سرچ کنید بخونید خیلی زیباست.

پاسخ دادن 58 25
Sonia

Sonia

سلام من اکثراین علامت هارودارم.سرم دردمیکنه بابقیه ی سردردهای ناشی ازاسترس فرق میکنه.خون دماغ میشم.دست وپام سریع خواب میرن وسوزن سوزن میشن.گوشام دردمیکنه.چشمام هم همینطور.به نظرتون مشکلم چیهس؟؟؟خواهش میکنم سریع جواب بدین من فقط۱۷سالمه

پاسخ دادن 120 37
مریم

مریم

منم مشابه این حالت ها رو داشتم کاشف به عمل اومد که فشار خون دارم. احتمالا مشکل تو از استرس باشه تو سنهای کنکور تمام درد و مرضها ناشی از استرس و اضطراب کنکور هست ولی خیلی از بیماریها خودشون رو اوایل بیست و اوایل سی و اوایل چهل نشون میدن یعنی دقیقا انگار تو هر دهه عمر چند تا بیماری به بیماریهای ادم اضافه میشه.

پاسخ دادن 28 10
hossein

hossein

سلام خوبی یشالله، یکی فامیلم علایم شما رو داشته، رفت mri گفتن تومور مغزی داری، حتما برو به پزشک مراجعه کن

پاسخ دادن 8 19
فرزان

فرزان

عزیزم خودتو نباز شاید این علایم ناشی از چیز دیگه ای باشه.به خدا توکل کن

پاسخ دادن 12 5
پارسا

پارسا

به نظرم حتما و هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید و همه چیز رو دقیق شره بدید

پاسخ دادن 0 0
رویا

رویا

من تما م این علایم رو دارم سردرد های ناجور چشمام که دیگه داره میکشتم یا تار میبینه یا میسوزه تو شنوایی وحافظه هم مشک پیدا کردم تنها چیزی که ندارم صرع یا تشنجه ممکنه من تومار داشته باشم راهنمایی کنید

پاسخ دادن 64 28
زهرا

زهرا

منم اینجوریم همه علایمو دارم به غیر تشنج خیلی میترسم و نمیدونم چیکار کنم

پاسخ دادن 11 10
علی

علی

علی هستم 18سالمه سردرد های طولانی دارم بعضی وقتا تا 1هفته هم طول میکشه خون دماغم میشم تقریبا هر روز.اشتها ندارم،ساعت 11میخابم بعد2 پامیشم از سردرد دیگه خاب نمیرم ،دست و پا مم ک زود خاب میرن موندم چیکار کنم ؟

پاسخ دادن 22 9
علی

علی

سلام دوست عزیز نگران نباشید شما غلظت خونتون بالاست و باحجامت و دارو درمان میشوید

پاسخ دادن 1 4
پناه

پناه

سلام ,مدتی هست ک من دچار درد چشم سمت راست شدم خیلی شدید تا حدی ک با تکون خوردن درد خودشو نشون میداد رفته رفته سردرد گرفتم فقط قسمت راست سر و چشمم.جدای از بی حسی دست چپ و لرزشی که گرفته ,این روزا پای سمت چپم دچار درد شدید شد ک برای بلند شدن در و دیوار رو میگرفتم چند روزی هست ب دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم و ایشون نوار مغز و نوار عصب برام نوشتن و گفتن تاری دید هم دارم ؟ک گفتم بله .قبل از اونم ب چشم پزشک مراجعه کردم گفتن چشمم مشکلی نداره.حالا شنبه منتظر جواب هستم برام دعا کنید خواهشا .چون بلاتکلیفی واسترس داره دیونم میکنه

پاسخ دادن 24 13
فاطی

فاطی

ایشالاک مشکل خاصی نیست.همش ازاعصابه درست میشه سعی کن استرسی نشی.چون طرف چپ بدنت این علائمو داره مشکل ازنیم کره ی راست مغزته ...برات دعا میکنم

پاسخ دادن 5 1
سارا

سارا

از اطلاعات ممنونم خیلی مفید بود

پاسخ دادن 16 6
 Sophia

Sophia

سلام من سر درد دارم خیلی خسته و خوابآلود هستم خلی بی هم حوصله سر درد ن هم با مسکن خوب نمیشه لطفأ رهنمایی کنید یعنی من تومور دارم ؟؟؟

پاسخ دادن 16 16
Shadi

Shadi

سلام .من خیلی سردرد دارم .سرم یه جورایی بهم سنگینی میکنه بیشتر وقتی رو بالش میذارم فشار میاد به سرم.تازگیا حالت تهوع هم دارم.و زود عصبی میشم خیلی زود.وقتی درس هم میخونم زود فراموش میکنم نمیمونه تو ذهنم.یعنی نشانه تومورهست؟

پاسخ دادن 49 29
حدیث

حدیث

دوستان عزیز تنها درمان همه دردها فقط یک راه هست اونم مدیتیشن یا یوگا. من خودم صرع داشتم با یوگا خوب شدم مربی یوگای اینجانب بیماری ام اس داشت که با یوگا خوب شد به نظرم اگر میخواین بدنتون رو بیمه کنید فقط یوگا. با مدیتیشن میتونید از هربیماری درامان باشید

پاسخ دادن 6 10
پارسا

پارسا

البته به نظرم شرط عقل اینه که فقط و فقط روی یوگا و مدیتیشن حساب نکنیم و به پزشک بریم و درمان رو هم دنبال کنیم

پاسخ دادن 2 0
فاطمه

فاطمه

سلام من خواهرم خیلی سردرد داره بردیمش دکتر نوار مغز گرفت گفت مشکوکم حالا به چی نمیدونم،دکتر گفت باید بره ام آر آی واقعا اعصابم بهم ریخته،کسی میتونه راهنمایی کنه

پاسخ دادن 5 3
پوران

پوران

من باردارم دوماهمه و همش سردرد دارم فقط سردرد علائم دیگه رو ندارم دکترم MRI نوشته واسم میترسم تومور داشتت باشم

پاسخ دادن 5 5
مهناز

مهناز

سلام. منم تازگیا سردردهای شدیدی دارم و بیشتر اوقات سمت راست سرم درد میکنه. تاری چشم چپ هم پیداکردم طوری ک جایی رو نمیتونستم خوب ببینم و بی حوصله م و نمیتونم درس بخونم. ۲۳سالمه آیا ممکنه ک تومور داشته باشم؟

پاسخ دادن 16 20
یوسف

یوسف

24سالمه،تومور دارم،تمام این مشکلات رو که گفتید دارم،به خانوادم نگفتم چون دلم میسوزه ندارن خرجمو بدن،طالع من اینطور بوده،خداروشکر،مدت زیادی مهمونتون نیستم،زیاد گناه کردم،نماز و روزه ی قضا زیاد دارم،نمیدونم اونورم چی میشه،برام دعا کنید،توروخدا خوبی کنید تا میتونید،یه حس عجیب دارم اینکه میدونم نهایت یه سال زنده ام،خیلی دارم عذاب میکشم،دعا کنید رودتر تموم کنم.

پاسخ دادن 34 8
تا ابد تو قلبمی

تا ابد تو قلبمی

داداش هیچوقت نگو دعا کنید زودتر تمام کنم عشق من ده روز هست بخاطر تومور مغزی رفته از وقتی رفت کار خانوادش شب و روز گریه هست خیلی سخته

پاسخ دادن 9 5
فاطمه

فاطمه

برادر من الان کربلا هستم حتما برات به امام حسین ع متوسل میشم ،البته خودمم مشکلات شدید اعصاب دارم و محتاج دعای خیر شما ،زیرقبه برات دعا می کنم

پاسخ دادن 6 5
انشاالله خوب شی...

انشاالله خوب شی...

آقا یوسف خیلی دلم شکست برات...برات دعا میکنم خیییییلی...خدا مهربونه دلتو پاک پاک کن و فقط از خودش کمک بخواه...اون تواناترینه...اگر خدا برات یه بد بیاری میاره این امتحان الهی هست که باید ازش پیروز بیای بیرون...اینو همیشه یادت باشه که گاهی اوقات خدا یک گوهری رو اونقدر صیغل میده که کاملا ابدیده بشه و.سردو.گرم روزگارو ببینه...هر کسی لیاقت این امتحانای بزرگ رو نداره و خدا همیشه به فکرته...سلامت و شاد باشی...

پاسخ دادن 5 2
یک محصل

یک محصل

خداوندا، خداوندا
قرارم باش و یارم باش
جهان تاریکی محض است
می‌ترسم
کنارم باش ، آقا یوسف به حق اسم زیبات حالت خوب میشه توکل به خدا بهترین کاره اما بهتره کمی به خودت برسی...هر چیزی ک فکر کنی همون میشه مثبت فکر کن (لنگ پیچیدگیست فعل شدن ساده باش اتفاق می افتی).... ایشاالله همه بیماران شفا پیدا کنند :) موفق باشی

پاسخ دادن 2 1
EL

EL

عزیزممگه چقدر خرج عملشه

پاسخ دادن 5 0
نازی

نازی

واییییییییی خدا ایشالاخوب میشی

پاسخ دادن 4 1
زهرا

زهرا

دوست عزیز عمر دست خداست. هیچکس نمیدونه چقدر عمر میکنه. ناامید نباش و توکل به خدا کن و با توسل به امام حسین شفاتو از خدا بگیر. خدا همه مریضها رو شفا بده آمین

پاسخ دادن 3 2
الهام

الهام

بیماری سرطان هرنوعش که هست ناشی از تغذیه ناسالمه.تغذیه ناسالم فقط خوردن فسفود و این چیزا نیست میتونه مصرف زیاد نمک چربی ها انواع مواد غذایی که فراوری شدن و نخوردن سبزیجات تازه و میوه ها ووو من خیلی هارو میشناسم که با رژیم درمانی و روش گیاه خواری سالم به روش دکتر گرسون سرطان های بدخیم و گرید4 رو درمان کردن فقط نیاز به همت و اراده قوی داره.همین الانش مادرم از بیماری بدخیم و پیشرفته سرطان با دستور دکتر گرسون در حال بهبودبه و خیلی بیماران دیگه که در انجمن تغذیه طبیعی شهرمون شرکت میکنن و اونها از بیماری سرطان نجات پیدا کردن شما هم اگه نسخه خدا رو داشته باشین میتونین به بیماریتون غلبه کنین داروهای خدا اثربخشیش خیلی قوی تره و عوارض جانبی اوناصفره

پاسخ دادن 2 0
یلدا

یلدا

انشاله یه معجزه ی بشه که خوب بشین

پاسخ دادن 0 1
زهرا

زهرا

انشاالله که خوب میشین ودوباره سلامتیتونو بدست میارین واقعاناراحت شدم بیچاره پدر ومادرت اگر بفهمن چه میکشن...برات خیلی دعامیکنم برادریوسف

پاسخ دادن 0 0
تاکان

تاکان

سلام ...منم این علائمو دارم البته من ۱۶ ۱۷سالی هست که هرروز دردو حالت تهوع و سرگیجه خون دماغو دارم ولی هنوز زندم خداروشکر...نمیدونم دکتر نرفتم ببینم چمه ولی بعضی وقتا تا حد مردن درد دارم ...الان ۲۱سالمه....

پاسخ دادن 2 1
محمد

محمد

من تازگی هنگام رانندگی یه چیزی مثل کاغذ یا شی میبینم که با عابر اشتباه میگیرم و یهو ترمز میکنم هر دو روز سردردو دارم تازگی هم خون دماغ شدم حالت لخته ای بود .سردردم باعث میشه از خواب بیدار شم حالا هم میترسم برم دکتر

پاسخ دادن 1 4
ناهید

ناهید

سلام ! من خیلی سردرد شدید دارم ، همیشه درد نمیکنه اما وقتی یکبار شروع به درد کرد روز ها ، حتی دو ،سه هفته درد میکند خیلی شدید احساس میکنم چیزی سنگینی تو سرمه ، سرم پایین می کنم خیلی حالم بد میشه ، چشم هام و پشت سرم هم درد میگیرند ، خواب الود و حالت ضعف میداشته باشم هر چی مسکن میخورم خوب نمیشه یا هم برای مدت خیلی کوتاهی خوب میشه ، حواس پرتی و مشکل حافظه هم دارم ، خیلی درد شدیدی است ، اختلات تو بیناییم دارم یکی میگن نور چشمت زیاد ، یکی میگه مشکلی نداری ، و این درد ها رو من چند ساله که دارم نمیدانم چیه این درد ها اکسری سرم رو گرفتم چیزی معلوم نشد

پاسخ دادن 6 0
ستاره

ستاره

سلام من18سالمه همه این علایم و دارم ب جز تشنج ولی خیلی بد خون دماغ میشم اوضاعمم تو خونواده جوری نیست ک بگم نمیذارنم ک تنها برم جایی خیلی میترسم ی مشکل جدی باشه ب نظرتون چیکار کنم؟

پاسخ دادن 4 1
ماریه

ماریه

سلام من 14 سالمه و از کلاس پنجم میگرن شدید داشتم ولی این اواخر سردردام با سردرای قبلیم خیلی فرق داره جدیدا خیلی سخت اسمارو یادم میاد(من کتاب خیلی میخونم)جدیدا اسم شخصیتایی که توی کتاباخوندمو یادم نمیاد ولی تا همین چن روز پیش همشو از بر بودم تمام علایم بالا رو هم دارم بجز صرع ولی خیلی وقتا چشم جایی رو نمیبنه و میخورم زمین اولا چیزی به مامانم نگفتم ولی وقتی شدیدتر شد بهش گفتم اونم برگشت گفت چون شبا درس میخونی!!!! نمیدونم چیکار خیلی میترسم لطفا راهنمایی کنید شهر ما خیلی کوچیکه وامکانات زیادی ام نداره

پاسخ دادن 9 3
مائده

مائده

سلام . چند ماهی میشه ک سرم یهو درد میگیره و شده حتی تا 48 ساعتم ادامه داشته باشه . تازگیا خیلی عصبانی میشم و زوداز کوره درمیرم . چشام تو شب مخصوصا تو تاریکی خیلی میسوزه و اشک میاد . راهنماییم کنید

پاسخ دادن 4 3
مریم

مریم

سلام من چندماه هست که همه این علائم رودارم فقط تاحالانشنج وخون دماغ نشدم هرچی به خونوادمم میگم براشون مهم نیست 12سالمه خواهشن راهنمایم کنین ممنون

پاسخ دادن 3 0
رستمی

رستمی

منم خواهرم مثل شما بود .شما استرس و اظطراب داری.هیچی نیست

پاسخ دادن 3 2
مرلین

مرلین

سلام من کل این علائم رودارم چیکاربایدبکنم خیلی میترسم فقط تشنج نداشتم تاحالااخه من12سالمه کلی ارزودارم نمیخوام بمیرم

پاسخ دادن 0 1
جهان

جهان

یامن اسمه دوا وذکره وشفا توکلت به خدا باشه چیزی نیست

پاسخ دادن 7 0
احمد

احمد

سلام دوستایه خوبم کی گفته هر کس تومور مغزی داشته باشه حتما میمیره؟اینجوری خودتونو اذیت نکنین من ۲۳ سالمه در سال ۸۴ و ۸۵ دوبار توو بیمارستان ایرانمهر سرمو عمل کردن و تومورمو برداشتن الانم زنده ام حالم از همه ی کسایی که سلامتیه کامل دارن بهتره فقط روحیتونو نبازین و زیاد فکر نکنین تا خدا نخواد بریم بدترین بیماری ها رو هم داشته باشیم زنده میمیونیم پس توکلتون در هر حالت به خدا باشه و زندگیتونو بخاطر این چیزا خراب نکنین

پاسخ دادن 10 0
مصطفی

مصطفی

سلام من 23سالمه هیچ کدوم از این علایم رو نداشتم قبلنا فقط یه بار تب کردم و برا اولین بار تشنج کردم اولین برا ک تشنج کردم فکر کردم از تب کردن بود ولی بار دوم ک تشنج کردم فهمیدم یه چیزیم هست..........رفتم دکتر مغز و اعصاب و بعد یه مدت عکس و ام ای ار گفت شما تمار دارید و باید برید بیمارستان بستری بشید و برا عمل جراحی اماده بشید رفتم بیمارستان لقمان حیکم .تهران و عمل رو انجام دادم ولی متاسفانه دست و پای سمت راستم از کار افتادن الان دو ساله و نمیدونم چکار کنم دستم خالیه و زن و بچه دارم یعنی امیدی ب برگشتن اینا هست دوستان اگه کسی اطلاعات در این مورد داره بگه خدا اانشالله ب مرام دلتون برسونه شما رو و همه مریضیا رو شفا بده .یا حق

پاسخ دادن 1 1
مرجان۱۷

مرجان۱۷

سلام ....من ۱۷سالمه تازگیا سردادی عادیم کم کم زیاد شدن الان یه جوری سده که هر روز صبح که پا میشم سردرد میگیرم اونم خیلی شدید بعضی وقتا دیگه نمیتونم تحمل کنم بعد چندساعت از بعد از ظهر شروع میشه تا شب گاهی نصف شب هم درد میکنه ...مشکل تمرکز و تغییرات حافظه و شنوایی وبینایی هم دارم اکثر وقتا حالت تهوع میگیرم ...البته دوسال پیش هم از این سردردها داشتم که متخصص گفت ب احتمال زیاد میگرنه ولی من پیگیر نشدم چون خوب شدم اما الان سردردهام شدید تر از اون موقع هاست ...کمک کنین لطفا...تومور که ندارم؟!!

پاسخ دادن 4 8
ناشناس

ناشناس

من... همرو دارم....:-)

پاسخ دادن 2 2
فاطمه

فاطمه

سلام دوستان.من همه این علائم رو دارم.سرگیجه و سردرد شدید.حالت تهوع و حتی تشنج و صرع.بینایی ام هم خیلی کم شده..اما چون ۱۸ سالمه همه میگن توی این سن ممکن نیست که تومور داشته باشی...تو رو خدا بگید چیکار کنم

پاسخ دادن 2 1
م

م

سلام..من ده ساله که تشنج دارم ولی نه بطور مداوم فقط سالی چن بار...حالت تهوع و استفراغ خیلی به ندرت..ولی تمامی علایم دیگه رو دارم...برام ۸ ماه پیش ام ار ای نوشتن ولی هنوز نرفتم...ینی ممکنه داشته باشم؟؟ گرچه که برام مهم نیس اینقدر که از زندگی و آدماش ضربه خوردن.

پاسخ دادن 2 3
علی

علی

ممنون از سایت خوبتون خداقوت

پاسخ دادن 3 0
ناشناس

ناشناس

من چن وقته همه ی این علائم رو به غیر خون دماغ و تشنج دارم...حافظم خراب شده و تمرکز هم ندارم...درس خوندن برام وحشتناکه بدجور سرم درد میگیره و اصن هیچی یاد نمیگیرم..نمیدونم تو امتحانا میخوام چیکار کنم....هیچ کس هم وقت نداره منو ببره دکتر...دوسال پیش سردرد داشتم ولی نه به این شکل...این دفعه کلا فرق میکنه...ینی ممکنه تومور داشته باشم..غذا هم نمیتونم بخورم...حالت تهوع میگیرم‌‌‌...۱۷سالمه...خواهشا یکی به من جواب بده...نگرانم...

پاسخ دادن 2 0
معصومه

معصومه

سابقه كم اشتهايي و ميگرن دارم.ولي يكدفعه دچار سردرد هاي شديد شدم مثلا روزي ٣تا٤بار سردرد در يك روز.نيمه شب با سردرد وحشتناك از خواب بيدار ميشم.حالت ضرباني دارن و با كوچكترين حركتي كه انجام ميدم شدتش چند برابر ميشه،همراه با حالت تهو زياد هستش،گاهي هم در روزبراي ٢ تا ٣دقيقه يكدفعه احساس گيج بودن و عدم تمركز پيدا ميكنم انگار احساس ميكنم ميخوام يكدفعه از حال برم ولي دوباره زود به حالت عادي برميگردم،مسكن هاي معمولي هيچ اثري روي من ندارن،شدت سردرد هام خيلي شديد و غير قابل تحمل اند

پاسخ دادن 6 4
معصومه

معصومه

اقا يوسف هر روز يا يك روز در ميان سوره يس بخون .و سوره انسان.اينا شفا ميدن هر دردي رو.صدقه زياد بده.البته ميدونم موقع درد ادم هيچي حاليش نميشه.موقعي كه بهتري بخون يا بگو كسي كه تو رو خوب ميشناسه برات نيت كنه و بخون. شفا پيدا ميكني حتما.

پاسخ دادن 2 1
اتنا

اتنا

دوستان تا حالا کسی رو دیدین که تومور بدخیم داشته باسه و زنده بمونه؟؟؟؟

پاسخ دادن 0 3
اتی

اتی

تو رو امیدی هست برا کسی که تومور بگیره زنده بمونه

پاسخ دادن 0 0
حنا

حنا

تورو خدا انقد ناامید نباشید خدا بزرگه

پاسخ دادن 1 0
یاسین

یاسین

سلام همه گی روز خوش من ۱۸سالمه علاعم سردرد و حالت تهوع و بینایی رو دارم سردردمم میزنه به سمت راست سرم و چشم سمت راستم تار تره تا چپیه یعنی توموره؟

پاسخ دادن 1 1
زهرا

زهرا

سلام من چند سالی هست گاهی وقتها سردرد داشتم ولی الان سه چهار ماهه هرروزه شده یه چیزی از داخل تو سرم فشار میاره همش کسلم دوس دارم بخوابم چشام تار میشه گاهی اوقات حالت تهوع خفیف هم دارم به خونوادم میگم میگن تلقینه اهمیت نمیدن دکتر عمومی رفتم آزمایش خون نرمال بود هنوز متخصص نرفتم یعنی احتمال تومور هست خیلی استرس دارم تو سن جوونی از زندگی خسته شدم

پاسخ دادن 3 1
یک محصل

یک محصل

دوست عزیز این چیزها تو سن شما طبیعیه...توی دوران جوانی آدمی روی خودش حساس میشه...این علایم هم بیشتر به استرس شدید میخوره تا چیز های دیگه....بهترین کار امید به خدا و دلبستن به خودشه که اون دانای دانا هاست :) موفق باشی

پاسخ دادن 2 2
ناشناس

ناشناس

بعضی ها این علایم رو با نوعی سردرد عصبی که ناشی از استرسه با چیز های دیگه اشتباه میگیرن بهترین کار مراجعه به متخصص وگرفتن MRIهستش

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

سلام وخسته نباشید میخواستم ببینم من برخی ازعلائم رودارم پس یعنی مشکوک به تومورمغزی هستم

پاسخ دادن 0 0
مهدیه

مهدیه

سلام من 18 سالمه سردرد های شدیدی دارم چشام خیلی درد میگیره و چشمام ضیعف تر از قبل شده و کمی تار مبینم و مغز سرم خیلی درد میکنه اما رفتم دکتر اعصاب گفت شاید میگرن به نظر شما تومور مغزی دارم یا نه لطفا کمکم کنید خیلی میترسم

پاسخ دادن 0 0
فریدی

فریدی

با سلام . دو سه ساله که سر درر واقعا بدی دلرم جوری که حتی قادر نیستم تکون بخورم یا چشامو حرکت بدم یا پلک بزنم جوری که حاضرم نفس نکشم تا سرم درد نکنه . لرزش دست هام و تنگی نفس دارم جوری که هر از گاهی احساس میکنم به مغزم اکسیژن نمیرسه . به نظر شما همه این علایم از چی میتونه باشه ؟ البته دو سال قبل صبح ها وقتی از خواب بلند میشدم بالشم خونی بود که از بینیم خون میومد .منتظر جواب شما هستم .با تشکر فریدی

پاسخ دادن 0 0
م.ک

م.ک

سلام دوستان من یه دختر 17 سالم و چند روزی میشه که سردردايي میگیرم که با مسکن برطرف نميشن شبا هم خوای ندارم تمرکزمم بهم ریخته یعنی ممکنه تومور داشته باشم??? تورو خدا کمکم کنید خیلی نگرانم

پاسخ دادن 2 3
ahmad

ahmad

سلام.دوستان این موضوع رو مد نظر داشته باشید که این علائم تقریبا برای غلظت خون بالا هم اتفاق می افته شما با آزمایش میتونید بفهمید اون مشکل رو دارید یا نه.غلظت خون برای افرادی که استعمال دخانیات میکنن بیشتره.

پاسخ دادن 3 0
غزال

غزال

سلام. من تازگیا سردردای شدیدی رو پشت سرم دارم موقعه بلند شدن خیلی اذیتم می کنه و سرم سنگینه بدنم بی حسه و کوفته دستام کز کز می کنه بیشتر موقعه ها خوابلو ام و دارم از روال زندگی عادیم دور میشم تو سر و صدا نمی تونم بمونم و بوی عطر سردردای شدیدی دارم و عصبی اماینا علائم بیماری هستش اگر هست بهم می گید چون خیلی غیر طبیعی و یهویی این طوری شدم.

پاسخ دادن 1 1
Parya

Parya

به احتمال زیاد میگرنه

پاسخ دادن 0 0
توحید

توحید

سلام من هرزگاهی صبح ها ی سردرد عجیب دارم دقیقا یک نقطه از مرکز سرم رو دربرمیگره البته زمانش کمه حتی کمتر و 30ثانیه ی جوری هست که حس میکنم ی سوزن تو اون قسمت سرم فرو میکنن:(توروخدا جواب بدین این سردرد از چی میتونه باشه؟

پاسخ دادن 0 1
حمید

حمید

سردرد نقطه ای یا به اصطلاحی سردرد چکشی

پاسخ دادن 0 0
مینا

مینا

من واقعا نگرانم چون تمام نشونه هارو دارم مخصوصا بد خلقی و سردرد هایی که منو از خواب بیدار میکنه

پاسخ دادن 0 0
نازی

نازی

سلام منم تقریبایسالی میشه سردرددارم.....مثلاخم میشم کاریوبکنم سرم وحشتناک دردمیکنه طرف راست صورتم اتیش میگیره...اصلاهیچی یادم نمیمونه شمامیگین چیکارکتم

پاسخ دادن 0 1
Sepideh

Sepideh

من سردرد شدید دارم درماه خیلی سردرد میگیرم و جوریکه که سرمو میکوبم ب دیوار و تعادلم رو ازدست میدم و ت جای تاریک میمونم دردم تبدیل ب حالت تهوع میشه ادم فوق العاده مظطربیم همش درحا تعرق دست و پا....و تاحالا دکتر نرفتم.....

پاسخ دادن 0 1
حمید

حمید

سلام من از دو هفته پیش پیشونیم درد می کنه البته ن دردی که اذیت کنه از اون موقع هم تمرکزم بیشتر شده و هم بیناییم بهتر شده و هم درکم خوب شده اما افکارم دربو داغون شده یعنی هر لحظه دارم تجزیه تحلیل می کنم از اون موقع توی نیم کره راست بین قسمت افقی و عمودی سر تو یه ناحیه حس گرفتگی و نرسیدن خون می کنم بدجوری هم استرس دارم این چن مددت یه سری هاله رو می بینم که از محیط وارد سرم می شن از این می ترسم اون گرفتگی تومور باشه کف پام بی حس می شه تازه 18 سالم شده کلی ارزو دارم خخخخخخ نامردیه خخخخ خدا کنه نباشه من که پول ویزیتم ندارم

پاسخ دادن 0 0
ن.ب

ن.ب

سلام .بچه برادر شوهرم یه پسر 3 ساله هست .دیروز فهمیدن تو سرش تومور داره.اونم نه یه دونه.دکترای شهرشون گفتن بیشتر از یه دونس.قراره بیارنش تهران پیش متخصص.براش دعا کنید

پاسخ دادن 3 3
زهرا

زهرا

سلام من17 سالمه دوسالی هس که بیشتر موقع ها طردر دارم مخصوصا شقیقه هام طوری شدم که سردردو جزوی از عضای بدنم میدونم.حالت تهوع..کم اشتهایی خیلی..دستو پاهامم زودخاب میره .ومن ادمییم که میتونم بگم اول استرس بوده بعد دستو پادراورده افتضاح استرسی و همیشم تپش قلب دارم دکتر نرفتم. بنظرتون چیکارکنم؟

پاسخ دادن 1 0
Maryam

Maryam

براي قطع كردن خون دماغ در اثر تومور مغزي چه كار بايد كرد؟

پاسخ دادن 2 0
بدبخت

بدبخت

توکل به خدا داشته باش پسر جان

پاسخ دادن 2 0
یک دوست

یک دوست

سلام من 15سالمه و9سالگی میگرن عصبی داشتم ولی این اواخر ک پدربزرگم فوت کرد درد سرم یه طور دیگ شد و همیشه چشام ک سیاهی میره بدنمو اصلا حس نمیکنم و ب شدت بدنم میلرزه ویکم حافظه مشکل پیدا کرده و بعضی چیزا رو ب زور ب یاد میارم. توروخدا جوابمو بدید میخام بدونم ممکنه منم تومور مغزی داشته باشم با اینک تمام علائمی ک گفتید رو داشتم ب جز تشنج صرع.

پاسخ دادن 1 0
علیرضا

علیرضا

سلام من نمیدونم چم شده موقع ظهر ساعت های 2تا3سرم خیلی درد میکنه و دوست دارم دعوا کنم نمیدونم چیکار کنم وخیلی زود هم اعصابم خورد میشه نمیدونم چیکار کنم لطفا جوابم رو بدید

پاسخ دادن 1 0
مهشید

مهشید

سلام من مهشیدم و تقریبا 14 و15 ساله هستم . سابقه 5 بار تشنّج شدید دارم و سردرد های غیر معمولی میگیرم . مواقع استرس یا عصبانیت تاری دید میگیرم . حافظه ام دچار مشکل شده و خیلی چیزهارو زود فراموش میکنم .حوصله انجام دادن هیچ کاری رو ندارم و همیشه سرم سنگینه . وقتی حتی اگه برای یه لحظه کوچولو هم (یه ذره) استرس بگیرم به کل تمرکزمو از دست میدم و دیگه نمیدونم دارم چیکار میکنم .به نظر خیلیها اخلاقمم عوض شده و... . اول صبها ( همیشه همینطوریه ) تعادلی ندارم و نمیدونم و نمیفهمم دارم چیکار میکنم ؛ طی همین موضوع چندین بار در اثر لرزش دستها و پاهام وسایل از دستم افتادن و خورد و خاکشیر شدن . معمولا پاهامم زود خواب میره . رفتم پیش متخصص اما فقط بهم یه قرص داد و گفت روزی یکی ، طی دوسال باید مصرف کنی و بعد بیای پیش من دوباره ازت ام آر ای بگیرم .ضمنا چهار پنج باری هم ازم نوار مغز گرفته شده ، دوبار ام آر ای و یک بار هم سی تی اسکن شدم . من الا کم کم دارم مطمئن میشم به این که تومور دارم . من از هیچی خبر ندارم . فقط تا وقتی قرص رو میخورم حالم خوبه و اگه یک روز فراموشش کنم دوباره تشنج شدید میکنمو .... لطفا بهم جواب بدین اوضاعم وخیمه و زندگیم مختل شده

پاسخ دادن 1 1
نگین

نگین

سلام من هم شرایط شما رو دارم عزیزم سرم چند ماهه درد میکنه سنگینه گاهی اوقات لرزش دارم رفتم دکتر میگن چیزی نیست واقعا خسته شدم باید توکلمون به خدا باشه تومور نیست نگران نباشید تومور در عرض یک تا دو ماه آدمو از پا میندازه من هم همه چیزو سپردم به خدا میدونم چی میگی هیچکی تو این شرایط حال آدمو درک نمیکنه تا کسی شرایط ما رو نداشته باشه درکمون نمیکنه به هر حال به چیزای خوب فکر کن همش به خودت تلقین کن چیزیم نیست من هم سعی میکنم به این صورت دردمو فراموش کنم موفق باشی گلم

پاسخ دادن 2 0
اردشیر

اردشیر

سلام .من 40 سالمه 20 روزه کف سرم سمت چپ درد خیلی بد داره .بعضی اوقات شدید میشه بعضی اوقات ضعیف .کم اتفاق میوفته بدون درد باشم .جدیدا شبها از خواب بادرد بیدار میشم .به چشم چپم هم بعضی اوقات میزنه .نمیدونم چیه .ام ار ای رفتم قراره جوابشو بگیرم استرس تومور منو گرفته .

پاسخ دادن 1 1
آرزو

آرزو

سلام.من تازگیا چشام تارشده ودوبینی..کاهش شنوایی ولی دردنمیکنه گوشام.سرم ک داره میترکه من قبلابه کاکائومعتادبود تابوش میکردم سردردم خوب میشدولی حالااصلاهیچ مسکنی اثرنمیکنه..سرگیجه وریزش موهم دارم.فقط حالت تهوع واستفراغ ندارم واینکه دوسال پیش بخاطره حمله عصبی دوروزرفتم کما.خیلی شک کردم ب بیماری بیست سالمه .لطفاراهنمایی کنید

پاسخ دادن 1 0
حمید

حمید

سلام خدمت همه دوستان،من دو سال پیش همین موقع ماه رمضان دکترا تشخیصشون این بود تومور دارم،یه استرسی داشتم یه حالی داشتم خدا میدونه،ولی تصمیم گرفتم نه دکتر برم نه عمل ،راه درمانش فقط و فقط ذکر و دعاست،از ته دل دعا کنین با تمام وجودو اعتقاد داشته باشین که قبول میشه،من الان حالم خیلی خوبه در واقع خدا شفام داده

پاسخ دادن 2 1
Hh

Hh

ایا تومو مغزی اگه عمل نشه کشندس؟؟

پاسخ دادن 5 3
سجاد

سجاد

درمان داره تومور مغزی؟چه خوش خیم چه بدخیم

پاسخ دادن 3 3
مژده

مژده

سلام من نوزده سالمه وسردرد دارم با بقیه سر درد هام فرق میکنه حتی بخاطر سردرد زیاد از هوش هم رفتم وبدنم بی حس شده پاهام سوزن سوزن میشن وخیلی خوابم میاد یعنی میخوابم ولی با یه سر درد بد بیدار میشم و دیگه خوابم نمی بره جوری سرم درد میکنه که اشکم در میاد دست وپام خواب میره وخیلی از خاطراتم وحرفایی که اطرافیانم میزنن یادم نمی مونه گوش درد وچشم درد هم دارم حتی تو این چند روز بیشترم شده یعنی من تمور دارم

پاسخ دادن 2 1
رویا

رویا

سلام ، من تقریبا همه این علائم رو دارم سردردم بیشتر حالت فشاری داره و چشم راستمم همینطور سرپا ک اصن نمیتنم وایسم همش سرم گیج میره ینی ممکنه تومور باشه؟!

پاسخ دادن 0 0
پرستو

پرستو

سلام به همه عزیزان من پرستار هستم و نظر همه را خوندم و به عنوان یکی از اعضای کادر درمانی نکاتی را بگم که هر علائم نشانه بودن کانسر نیست یا علائم تومور و نیست ارث دخیل هست و همه بیماری هایی که شنیدیم این علائم دیده می شود.اگر بخواهیم همش فکر داشتن بیماری یا کانسر باشیم زندگی مختل می شود و ساختار بیماری هم با فکر خودتون ایجاد میشه پس سعی کنیم با صبوری و اطمینان پیگیری کنیم چون تومور علائمش یک روز یا دو روز نشان می دهد و قطع میشه تا ماه های بعد دوبار نشان می دهد.ارزوی سلامتی دارم برای همه عزیزان.

پاسخ دادن 4 0
یاسی

یاسی

سلام.من تقریبا4سال هست ک قرص صرع دپاکین ک اوایل 1/5میخوردم الان نصف شده خیلی بدنم احساس خستگی میکنه همش دلم میخاد بخابم بی اشتها خ لاغر شدم موهامم خیلی میریزه کمبود ویتامینdدارمنمیدونم چمه احساس گیجی منگی عکس العملم خیلی کندشده یهو خیلی شاد یهو خیلی غمگین تا حدی ک دلم میخاد بمیرم بی انگیزه خسته شدم از حالتام هیشکی درکم نمیکنه

پاسخ دادن 0 1
سبا

سبا

سلام من قرص نمیخورم ولی این علائمو دارم همش خسته ام خوابم میاد بقیه هم درک نمیکنن که دست خودم نیست حتی وقتی به زور صبحا پا میشم همش منگم و چشمامو نمیتونم باز نگه دارم . چند وقتم هست دستام همش درد میگیره تقریبا همیشه هم سردرد ضربان دار رو شقیقه هام دارم. وقتایی هم که ورزش یا فعالیت خاصی میکنم یا عصبی میشم یا گاهیم بی دلیل پشت سرم یه فشار زیاد ضربانداری رو حس میکنم انگار دوتا دست پشت سرمه و سرم رو فشار میده و وقتی فعالیتی میکنم این تشدید میشه . اصلا هم انرژی ندارمو زود خسته میشم خوابمم خیلی زیاد شده .حافظم کم شده تمرکزمم کم شده خانوادمم که وقتی بهشون میگم فکر میکنن من بزرگ کردم قضیه رو و چیز خاصی نیست واسه همین دکتر هم نمیتونم برم ! تورو خدا راهنماییم کنید که چیه مشکلم . ممنون

پاسخ دادن 2 0
مهناز

مهناز

سلام خسته نباشید من 20 سالمه تقریبا از دو سال پیش سر دردام شروع وقتی گرما بهم میزد سرم بیشتر درد میگرفت دکتر هم رفتم گفت چیز خاصی نیس و بهم قرص داد ک حالم بهتر شد الان دوباره شروع شده ک باعث شده حتی چشام هم درد بگیره ولی حالت تهوع ندارم و بیناییم هم دچار مشکل نشده. میشه بگین دلیل سر دردام چیه؟ ممنون میشم

پاسخ دادن 0 0
پری

پری

سلام یکی از فامیل های ما تومور مغزی داشت از نوعی که روی عصب صورتش بود هیچ دکتری حاضر نمیشد عملش کنه. اما با توکل بر خدا عمل کرد و الان خداروشکر به زندگی برگشته و مشکلی نداره. سالمه سالمه. تو انتخاب دکترتون دقت کنید که حاذق باشه و اینکاره باشه.

پاسخ دادن 0 0
محمد گیم پلی

محمد گیم پلی

اونایی که سردرد و خونریزیه دماغ دارن چیزی نیست فقط یک بار استفراغ کنید خوب میشید اگر با استفراغ خوب نشدید به دکتر مراجعه کنید تا براتون نسخه بنویسه و سردرد یکی از شایع ترین بیماری هاست و یکی از سردرد ها نگاه به تلویزیون یا به گوشی هست یا از مطالعه بیش از حد و ورزش زیاد از حد فقط یه استفراغ حالتان خوب میشه نشد، به پزشک مراجعه و نسخه از او بگیرید و میتوانید به دکتر عمومی هم سر بزنید

پاسخ دادن 0 0
احمد

احمد

سلام من الان ۲۷ سالمه حدود ۱۰ سال قبل چند بار این علاعم رو داشتم که بعد از سر درد و یه طرف بدنم بی حس میشد و استفراغ که که میکردم سردردم ول میشد چند بار اینجوری شدم اما الان حدود ۱۰ سال هست که چنین اتفاقی واسم نیوفتاده ممنون میشم کسی منو راهنمای کنه،با تشکر

پاسخ دادن 0 0
الهه

الهه

سلام منم چشمام همش تار میشه یا کلا دیدم به مدت ۱۰ثانیه سیاه میشه چشم راستم داره دیدش کم میشه دستام بی حس میشه گاهی کتفم و بازوم به شدت درد میگیره. سردرد هم زیاد دارم گاهی ازشدت درد از خواب بیدار میشم . از شوت درد حالت تهوع میگیرم. وزنم هم داره میاد پایین. میخوام برم دکتر مغز و اعصاب

پاسخ دادن 2 0
محمد حسین

محمد حسین

سلام شوهر خواهر من تومور مغزی بدخیم گرید 3 داشت که دکترا ازش قطع امید کرده بودن و میگفتن هیچ کاری نمیشه براش انجام داد بعد ما اومدیم همه داروهاشو قطع کردیم و 43 روز اب درمانی (روزه آب) کرد بعد از اینکه دوره آب درمانیش تموم شد ازش ام آر آی گرفتیم و دیروز جواب ام آر آی که بردیم پیش دکترش دکتر از تعجب داشت شاخ در می آورد ومی گفت این عکس ام آر آِی مال شما نیست و غیر ممکنه که این تومور از بین رفته باشه

پاسخ دادن 3 5
Amir

Amir

منم۲۰سالمه یک هفته پیش سرماخوردم ولی سرماخوردیگیم حل شد فقط مونده گرفتگی صدام واس اونم شربتی ک دکتر گفته روخوردم ولی الان سه چهار روزه شدیدا صپ ها وشب ها سردرد میگیرم ونمیتوتم بخاطر این سردردم درس بخوتم دکترهم نرفتم ولی یکی دوتا از علائم های ک ذکر شده رو من دارم فقط نمیدونم باز منتظر بمونم ببینم درست میشه یان یااینکه ب دکتر مغزواعصاب مراجعه کنم چون سر دردهام صپ ها وشب ها خیلی شدید میشن

پاسخ دادن 0 0
Farhadi

Farhadi

سلام من چند وقتیه سردرد خیلی شدید دارم دست چپم ب حدی درد میگیره ک گریم میگیره و همین طور پای چپم هم ی خورده درد میگیره از لحاظ ذهنی هم تمرکزمو از دست میدم اصلا نمیتونم درس بخونم لطفا راهنمایی کنید ۱۶سالمه

پاسخ دادن 2 0
Amir

Amir

من خیلی وقته مثلا بعضی وقتا چشام یهویی واسه چن ثانیه چیزی نمیبینن و سرمم این بغل درد میکنه و انگشتام بعضی وقتا میسوزن

پاسخ دادن 0 0
اسی

اسی

سلام من همین الان جواب ام ار ای همسرمو گرفتم ومتاسفانه همه اون علاعم رو داشت وتو مغزش دوتا تومر داره فقط 33سالشه . براش دعا کنید. خدا همه مریضا رو شفا بده

پاسخ دادن 3 0
اسی

اسی

تازه یک ماهه که از پروسه جراحی ودرمان سرطان پستانش میگذره. حالا چجوری برم خونه بهش بگم که دباره سرطان داره. اونم تو مغزش. به بچهام چی بگم......

پاسخ دادن 1 0
زهرا

زهرا

من یک سوال داشتم اگه کسی تومور مغزی داشته باشد اگه بدخیم باشد میفرستند پرتو درمانی یا اگه خوش خیم هم باشد میفرستند . من شوهرم 3 سال پیش تومورگرفتندجراحی کردند پرتو درمانی هم کردند اما دوباره رشد کرده خواستم ببینم خوش خیم است یا بد خیم . پزشک این بار گفته که با سوزن نمونه برداری و پرتودرمانی میشه برطرف کرد اما یک پزشک دیگه گفته عمل باز دارد موندم چکارکنم به حرف کدوم پزشک گوش کنم .

پاسخ دادن 2 0
بی نظیر

بی نظیر

سلام به همه من یه تومور سمت چپهیپوفیز دارم البته اوایل که فهمیدم خیلی نگران شدم فقط به خاطر دخترم 5 سالشه اما الان باهاش کناراومدم تقریبا هرچی تو اینترنت خوندم همونها را دکتر گفت الان بادارو درمان میکنم نشد بعد درجات دیگه تازه شوهرم که فهمید اونهم بعد تقریبا یک ماه گفت دیدی چیز مهمی نبود الکی نگران بودی واقعا خدا فقط کمک کنه بالاخره همه ما باید از این دنیا بریم اما چه خوب که تا زنده ایم قدر هم رابدونیم و هرلحظه فکرکنیم آخرین لحظه ای است که با هم هستیم اینجوری دنیا همیشه پراز محبته خدا به همه عمر باعزت بده

پاسخ دادن 0 3
sasha

sasha

سلام من۱۵ سالمه و مدتیه که سمت چپ سرم درد شدیدی دارم دست و پاهام سوزن سوزن و یا بی حس میشن احساس تهوع و سرگیجه دارم چشام تار میبینن و گوش سمت چپم بشدت تیرمیکشه گاها تو تنفس دچار مشکل میشم و یبارم تو دهنم خون جمع شد ولی زیاد نبود ک بالابیارم فقط طعم اهن حس کردم.یعنی من تومور دارم؟؟؟میشه راهنمایی کنین

پاسخ دادن 0 0
Sara

Sara

سلام منم یه چند وقتیه دچار سردرد های ناگهانی میشم ولی سردرد هام خیلی زیاد طول بکشه ۲ ساعته بعد دست و پاهامم تقریبا روزی ۱ بار خواب میرن و سوزن سوزن میشن و تمرکز و حافظه ام هم کمتر شده و من خیلی الان نگرانم لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن 1 0
ایناز

ایناز

سلام من وسط یا فرق سرم درد می کنه به نظرتون ممکنه تومور باشه خون دماغ هم خیلی می شم و ١۴سالمه

پاسخ دادن 0 0
فاطمه

فاطمه

سلام من الان 16 سالمه و حدود پنج سال پیش توی ماه رمضون همش سرگیجه داشتم بطوری ک درست و حسابی تعادل نداشتم بعد از ی مدت خودش خوب شد البته گه گاهی مثلا دو ماه ی بار یا بیشتر یهو سرم گیج میرفت بعد بازم خوب میشد الان بعد پنج یا شیش سال باز سرم گیج میره البته ن ب شدت قبل چون قبلنا ک سرم گیج میرفت مثلا ی هفته طول میکشید ولی الانا ک گیج میره موقتیه مثلن نیم ساعت با شدت خیلی کم البته موقع ورزش یا مثلا وقتی سرم پایین میندازم ک درس بخونم گاهی اوقات یهو جلو چمام سیاهی میبره بعد با شدت خیلی کم ادامه پیدا میکنه تا اینکه قطع میشه البته بعد ی استراحت کوتاه یا مثلا ی خواب کوتاه قطع میشه میشه بگین دلیل این سرگیجه ها چی میتونه باشه

پاسخ دادن 1 1
عرفان

عرفان

سلام باید به دکتر مراجعه کنی اینجا هیچ کس نمیتونه بهت چیزی بگه حتی اگه دکتر باشه

پاسخ دادن 0 0
ناشناس

ناشناس

هیچی عزیزم به خاطر استرس واظطراب زیاده

پاسخ دادن 0 0
yasna

yasna

سلام من ۱۵سالمه و دوماه دیگه میرم تو ۱۶سالگی منم از پارسال تا الان علائم زیادی داشتم و به کسی نگفتم مثلا سرگیجه و سردرد شدید و بالا اوردن یک لخته خون لکنت زبان لرزیدن دست وپا هنگام صبح استرس به خاطر هیچی و کلیه درد عصبانیت سیاهی رفتن چشم کمردرد دل درد بی حسی دست و پا از دست دادن تعادل تب بیش از حد و فراموشی گاهی اوقات یه جوری میشم مثلا حواسم نیست دارم چیکار میکنم وقتی به خودم اومدم میفهمم چیشده اونوقت یادم نمیاد من اینکارو کردم یا کسی دیگه ای همیشه درحال ترسم با اینکه هیچیز برای ترسیدن نییست

پاسخ دادن 2 0
پویان

پویان

من پشت سرم درد می کنه یعنی من تومور دارم

پاسخ دادن 0 0
محمد

محمد

یه مورد مهم از علایم سرطان کاهش وزن هست...اینودر نظرداشته باشید

پاسخ دادن 1 0
محمد

محمد

سلام دوسال پیش خانومم به خاطر تومار مغزی جراحی شد بعد عملش سمت چپ بدنش فلج شده براش دعاکنید خوب بشه اخه خیلی دوستش دارم ی دختر 7ساله هم دارم

پاسخ دادن 1 1
محمد

محمد

سلام خواهش میکنم سردردهاتون راجدی بگیرید

پاسخ دادن 0 0
محمد  شایان

محمد شایان

سلام.بیستو هشت سالمه.تقریبا همه ی این علائمو دارم.خونریزی دماغ ندارم.پشت سرم یعنی پشت گوش سمت چپم یه دو سالیه یک نقطش درد دائم داره.خیلی وقتا وقتی رو شکم خوابم از خواب بخاطر دردش بیدار میشم.اصلا اعصاب ندارم.الانم که مینویسم دردش خفیفه دقیقا همون پشت گوشم.دکترم نرفتم.یعنی توموره؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 0 0
Bahman6

Bahman6

عزیزان فقط قانع باشید وبا خدای خود صحبت کنید و به او بگویید راضی به رضای تو هستم هر چه میخواهد بشود وهیچ غمی نداشته باشید ، حتما ارام میشوید

پاسخ دادن 3 4
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف