نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علت تعریق شبانه و راههای کاهش آن
تعریق شبانه ، تعریق شبانه چگونه است
تعریق شبانه شاید برای شما هم یک سوال باشد . زمانی که از خواب بیدار می شوید و خود را غرق در عرق می بینید در حالی که دمای هوا و خواب مناسبی را تجربه کرده اید ، علت چه می تواند باشد و چگونه رفع خواهد شد؟
بازدید : 8,250 نفر

تعریق شبانه در زنان و مردان نشانه چیست؟

تعریق شبانه در خواب می تواند نگران کننده باشد و یا امری طبیعی است؟ به طبع هر تغییر و دگرگونی در حالت طبیعی بدن نشانه از چیزی است که ما را هوشیار می کند. گاهی شاید چند لایه پتو روی خودتان انداخته اید یا دمای اتاق خوابتان مثل یک سوناست. اما اگر هیچ کدام از اینها نباشد چطور؟
تحقیقات جدید نشان می دهد تعرق های شبانه بسیار شایع هستند. در تحقیقی که روی 2267 بیماری که در نخستین مراحل درمانی بودند مشخص کرد 41 درصد در ماه قبل این وضعیت را تجربه کردند و این درصد در دنیای بیرون بیشتر است چرا که بسیاری از افراد بابت آن به پزشک مراجعه نمی کنند.

تعریق شبانه

تعریق شبانه نشانه چیست؟

برخی از دلایل اصلی تعریق شبانه 

برای زنان، شایع ترین دلیل وقوع این مسئله کم شدن میزان استروژن و یا تغییر در سطح کارکرد آن است. این مشکل اغلب بعد از تولد نوزاد و یا به خاطر مصرف قرص های ضدبارداری، دوران پیشایائسگی و یائسگی رخ می دهد. در تمام این شرایط، میزان استروژن کم شده یا در نوسان خواهد بود که منجر به تعرق خفیف یا شدید و خیس شدن لباس می شود.
از آن بدتر آن است که روبرو شدن با این مسئله فشار زیادی بر غدد فوق کلیوی وارد می کند که می تواند به خستگی، افسردگی و افزایش وزن بیانجامد. بهترین کار این است که در چنین شرایطی به پزشک مراجعه کنید و آزمایش انجام دهید. اگر موردتان جدی نباشد، می توان آن را با روش جایگزینی هورمون و مکمل درمان کرد. یکی دیگر از علل تعرق شبانه، مصرف برخی داروهاست. بیش از 22 درصد افرادی که داروهای ضدافسردگی مصرف می کنند دچار تعرق های شبانه می شوند.

راهکارهایی برای کاهش سریع تعرق شبانه

سعی کنید موقع خواب پیژامه یا لباس خواب نازک بپوشید، یک دستگاه تهویه هوا در اتاق خوابتان بگذارید و از مصرف عوامل محرک شناخته شده ای مانند غذاهای تند و الکل خودداری کنید. با انجام تنفس عمیق و ورزش می توانید از میزان استرس خود کم کرده و در نتیجه تعرق شبانه تان را کاهش دهید.

تعریق شبانه ، علت تعریق شبانه و راههای کاهش آن برای زنان و مردان

علت تعریق شبانه و راههای کاهش آن
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11
برگرفته از webmd /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف