نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علت درد مداوم کف پا چیست و چگونه درمان می شود؟
درد کف پا ، قوزک پا
اگر درد کف پاهایتان به دردی مداوم تبدیل شد حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا این درد میتواند دلایل مختلفی داشته باشد .

درد مداوم کف پا را جدی بگیرید

پا را قلب دوم انسان می خوانند، چون عضو مهمی است و هر مشکلی در آن نشان دهنده مشکل دیگری در بدن می باشد.در واقع درد این قسمت از پا، نشان دهنده ناخوشی و بیماری های مختلفی است.

ممکن است که درد کف پا بر اثر ضربه یا فعالیت زیاد اتفاق افتاده باشد اما با تداوم درد در این ناحیه به مدت شش هفته حتماً به پزشک مراجعه کنید. در گذشته درد صبحگاهی در کف پا را نشان آرتروز می دانستند مگر اینکه خلاف آن ثابت شود اما به مرور مشخص شد که کار کردن زیاد، التهاب میان کف پا را به دنبال دارد و گاهی شکستگی، در رفتگی، ضربه خوردن و تصادف نیز می تواند باعث ایجاد درد شود.

درد کف پا

علت درد کف پا چیست

دلایل دردهای کف پا

اگر درد صبحگاهی در کف پا احساس می شود در وهله اول می تواند بیماری رماتیسم باشد اما اگر به هنگام راه رفتن این درد ایجاد می شود ممکن است که به دلیل مبتلا شدن به بیماری خار پاشنه باشد یا اینکه پدیده های التهابی در غلاف عضلات و نیام تاندون های کف پا موجب این درد شود.

ارتباط درد در کف پا با کمر درد

اگر بیمار همراه با درد احساس مورمور شدن و خواب رفتگی داشته باشد نشان از مشکلات در ناحیه کمر است، دلایل ایجاد درد در ناحیه قوزک پا می تواند به دلیل تحریک ریشه عصبی باشد و به علت ترشح بیش از حد ماده لغزنده کننده تاندون ها به کیست تبدیل شود که معمولاً در این حالت نیاز به جراحی وجود ندارد اما ممکن است ظاهر آن برای فرد قابل قبول نباشد.
اگر سابقه بیماری نقرس در بیمار وجود دارد و به دلیل مصرف گوشت قرمز دارای اسید اوریک بالا است این موضوع می تواند باعث التهاب در مفصل وی شود که سردسته بیماری هایی که درگیری زیادی در مفاصل ایجاد می کند "آرتریت روماتوئید" است.
نقرس، تب مالت، بیماری های سیستمی، و لوپوس می توانند باعث التهاب در مفاصل شوند، باید برای درمان دردهای کف پا، بیماری های زمینه ای وی بررسی شود که اگر به عنوان مثال فرد بیماری دیابت دارد این بیماری اصلاح شود.
درمان بیماری خارپاشنه:برای درمان این بیماری از یک ماده ژله ای در کف پا استفاده می شود.
در درمان بیماری های مربوط به کف و قوزک پا اگر فرد سابقه بیماری زمینه ای دارد این موضوع باید بررسی شود تا از شدت گرفتن آن جلوگیری شود؛ اگر درد بر اثر ضربه یا بر اثر فعالیت زیاد اتفاق افتاده باشد ممکن است با استراحت برطرف شود اما با تداوم درد به مدت شش هفته فرد باید به پزشک مراجعه کند.

از علت تا درمان درد همیشگی کف پا

علت درد مداوم کف پا چیست و چگونه درمان می شود؟
: امتیاز : 3.3 تعداد رای : 85
این مطلب مفید بود ؟
56 29
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف